Coinmate recenzia

Prinášame vám podrobný článok Coinmate recenzia v roku 2022. Kryptoburza CoinMate umožňuje nákup kryptomien za fiat meny ako je euro či česká koruna. Vznikla pod taktovkou českých zakladateľov v roku 2014. CoinMate ponúka transakcie s kryptomenami ako Bitcoin, Bitcoin Cash a Litecoin.

Mnoho používateľov hovorí o svojich pozitívnych skúsenostiach s CoinMate. Platforma si medzičasom urobila na trhu dobré meno. Ako si však CoinMate vedie v našom teste a aké sú poplatky?

Tím stojaci za burzou si dal za úlohu sprístupniť bitcoiny každému pomocou CoinMate. Tým, že poskytne bezpečnú a lacnú obchodnú platformu. Čo je však na tomto sľube skutočne pravdivé?

O spoločnosti Coinmate

Coinmate je popredná kryptomenová burza, ktorá bola založená v roku 2014. Burza je registrovaná v Londýne. Svoje obchodné operácie však zameriava na sektor východnej Európy. Má sa za to, že spadá do top 10 búrz ovládaných eurom s denným obratom 818 957 USD. Momentálne sídli v susednej Prahe.

Burza Coinmate je dielom 2 absolventov ekonómie z Prahy. Etablovala sa ako ideálna kryptomenová burza pre investorov, ktorí chcú investovať do bitcoinu v eurách. Burza ponúka svojim klientom lacný a bezproblémový spôsob, ako získať bitcoiny.

™ SpoločnosťCOINMATE a.s.
🏠 Sídlo spoločnostiČeská republika
📅 Rok založenia2014
👨‍💼 ZakladateliaRomana Valihrach, Daniel Houška
💻 Webová stránkawww.coinmate.io
📈 Nástrojeobchodovanie s kryptomenami
💰 Obchodované kryptomenyBTC, ETH, DASH, LTC, XRP, BCH, DAI
💶 Základné menyEUR, CZK

Kryptomenová burza Coinmate vznikla v roku 2013 v spolupráci s poprednou vývojárskou spoločnosťou PROFINIT, ktorá sa špecializuje na bankový softvér. Prvá beta verzia bola predstavená koncom roka 2014. Plne funkčná alfa verzia bola vydaná v roku 2015 a ponúka dva obchodné páry (BTC/EUR a BTC/CZK). 

Coinmate si vybudoval lojálnych zákazníkov a silnú komunitu. Vyplýva to aj z reputácie zakladateľov Romana Valihracha a Daniela Houšku, ktorí sa v oblasti investícií do kryptomien pohybujú viac ako desať rokov. Majú pod sebou ďalší úspešný projekt, krypto platobnú bránu s názvom Confirmo.net.

Platforma presunula z Londýna do Prahy a dnes sa nachádza aj na Slovensku. Tento krok je pochopiteľný vzhľadom na politické otrasy, ktoré vyvolala agitácia týkajúca sa Brexitu.

Nákup kryptomien na Coinmate

Coinmate poskytuje služby obchodovania s kryptomenami, inštitucionálnym aj retailovým klientom. Identifikuje sa predovšetkým ako decentralizovaná P2P platforma.

Je jedna z mála krypto búrz, ktorá nebola nikdy hacknutá. V lete roku 2020 spoločnosť Coinmate oznámila partnerstvo so spoločnosťou Gopay na zabezpečenie platieb v CZK. Burza zároveň avizuje aj otvorenie nového EUR účtu. Od augusta 2020 má burza dva jazyky a ponúka 20 obchodných párov.

Coinmate je platforma na obchodovanie s kryptomenami, ktorá bola vytvorená tak, aby bola užívateľská prívetivosť ich najvyššou prioritou. Kryptomenová burza spracovala obchody s bitcoinmi v hodnote viac ako 218 miliónov eur.

Obchodná platforma podporuje tri hlavné kryptomeny a v prospech používateľov je k dispozícii aj široká škála možností vkladov a výberov. Burza sa zameriava na tri faktory: rýchlosť, spoľahlivosť a bezpečnosť.

Obchodná platforma CoinMate.io

Coinmate funguje intuitívne. Ponúka možnosti pre skúsených aj začínajúcich obchodníkov. Akonáhle budete mať svoj účet na Coinmate, budete mať možnosť „Obchodovať“ alebo uskutočniť „Rýchly nákup“. Ten umožňuje používateľom robiť jednoduché a rýchle nákupy pri aktuálnej trhovej sadzbe.

Používatelia musia poskytnúť iba informácie týkajúce sa požadovaného množstva bitcoinov, ktoré by chceli kúpiť, a zvyšok postupu dokončí samotná webová stránka. Podobne funguje aj možnosť „Rýchly predaj“.

Pokiaľ ide o používateľov, ktorí si zvolia možnosť „Obchodovať“, majú k dispozícii knihu objednávok, tabuľku s cenami, históriu ich transakcie a vopred vybranú oblasť na začatie vytvárania objednávok.

V CoinMate sa praktizuje priame obchodovanie s kryptomenami, čo si vyžaduje, aby ste svoje coiny bezpečne uložili do peňaženky. Aj keď burza poskytuje svoje vlastné peňaženky, stále sa odporúča uložiť kryptomeny na externú pevnú peňaženku.

Výhody a nevýhody Coinmate

Coinmate prichádza s množstvom cenných funkcií a výhod. Niektoré z nich sú uvedené v tejto recenzii. 

👍 Výhody Coinmate👎 Nevýhody Coinmate
užívateľsky prívetivá platformaNie je možné obchodovať na páku
jednoduchý vklad a výberAbsencia platformy v českom či slovenskom jazyku
obchodovanie s pármi BTC/EUR, LTC/BTC, BTC/CZK, BCH/BTCObmedzený výber kryptomien
zákazníckej podpora
nízke spready
možnosti rýchleho predaja a nákupu
vysoký objem likvidity pre obchody, v ktorých dominujú eurá

Tipy obchodných účtov

Coinmate ponúka možnosť vytvorenia troch rôznych typov účtov. Používatelia si môžu vybrať medzi overeným účtom, primárnym účtom a VIP účtom

Obchodovanie na Coinmate

Obchodovanie na Coinmate je pomerne jednoduchý proces s možnosťami pre nových aj skúsených obchodníkov. Stránka tiež ponúka niekoľko nástrojov, ktoré zaistia, že používatelia budú mať bezproblémovú skúsenosť s nákupom, predajom alebo obchodovaním na platforme. 

Coinmate-obchodovacia-platforma

Burza ponúka nástroj s názvom Advanced Trading View, ktorý pomáha používateľom sledovať rôzne udalosti na trhu a sledovať ich obchodovanie.

Zahrnuté je rozhranie Coinmate API, ktoré spája obchodníkov s obchodnými robotmi pre automatizované krypto bankomaty, výplaty, hromadné platby, zmenárne.

Coinmate Trading View

Coinmate Trading View obsahuje dvojicu rozhraní, z ktorých jedno sa nazýva režim „Rýchly nákup/predaj“. Rozhranie je zjednodušené, aby bol obchodný proces rýchly. Jedným kliknutím je možné dokončiť obchod.

Režim pokročilého obchodovania je o niečo zložitejší, pretože je zmesou niekoľkých funkcií súvisiacich s obchodom. Je vhodný skôr pre skúsených obchodníkov.

Možnosti vkladu a výberu

V Coinmate máte niekoľko spôsobov, ako financovať svoj účet. Metódy, ktoré máte k dispozícii, však budú závisieť od úrovní overenia vášho účtu. Prvá úroveň overenia je pre základný účet.

Otvorenie základného účtu vyžaduje iba zadanie e-mailovej adresy a hesla. Pred začatím obchodovania však musíte zadať aj svoje meno, dátum narodenia a telefónne číslo. 

Vklad/výberPoplatok za vkladPoplatok za výber
Sepa prevod v EUR1 EUR1 EUR
SOFORT (Instantný bankovní vklad)1.5% min 2 EURn/a
🇨🇿 Bankový prevod v CZK0 EUR1 EUR
Bitcoin0 EUR0.00004 BTC / 0.00028 BTC
Litecoin0 EUR0.0004 LTC
BitcoinCash0 EUR0.00001 BCH
Ethereum0 EUR0.0030 ETH
Ripple0 EUR0.02 XRP
Dash0 EUR0.00001 DASH
$DAI0 EUR15 $DAI
Cardano0 EUR0.5 ADA
Solana0 EUR0.01 SOL

Pri základnom účte máte na výber z vkladov prostriedkov OkCoin, MoneyPolo, poukážky. V prípade overených a VIP účtov zahŕňajú možnosti vkladania prostriedkov OkCoin, MoneyPolo, poukážky, SEPA, Sofort a štandardné prevody.

Poplatky za obchodovanie

Coinmate ponúka tri účty, základný účet, overený účet a VIP účet. Denný limit výberu na základnom účte je 1 000/5 000€. Maximum je vyššie pre overené účty, a to 5 000/20 000 EUR. VIP účet má najvyšší limit, ktorý je 12 500 €/100 000 €. Ak však máte VIP účet, môžete požiadať o zvýšenie limitu.

Väčšina kryptoburz účtuje dva rôzne typy obchodných poplatkov: poplatky príjemcovi a poplatky tvorcovi. Príjemcom je osoba, ktorá vyzdvihne existujúcu objednávku z knihy objednávok.

Na druhej strane tvorca je osoba, ktorá vytvorí objednávku, ktorá nie je okamžite spárovaná s existujúcou objednávkou v knihe objednávok. Tvorcovia sú často odmenení za vytvorenie likvidity na platforme nižším poplatkom za obchodovanie ako odberatelia

Coinmate-poplatky

Burzy, ktoré nerozlišujú medzi odberateľmi a tvorcami, účtujú to, čo nazývame „paušálne poplatky“. CoinMate si účtuje 0,35 % za príjemcov a 0,30 % za tvorcov.

Podľa najväčšej a najnovšej empirickej štúdie o poplatkoch za obchodovanie s kryptoburzami je priemerný poplatok príjemcovi za spotové obchodovanie kryptomien v súčasnosti 0,221% a priemerný poplatok tvorcu spotového obchodovania je v súčasnosti 0,178%.

V porovnaní s týmito priemernými obchodnými poplatkami je poplatok za nákup CoinMate nad priemerom v odvetví, zatiaľ čo poplatok za výrobcu je pod priemerom v odvetví.

Spoľahlivosť a bezpečnosť Coinmate

Coinmate má dvojfázový overovací systém. Pre overenie totožnosti v Coinmate sa vyžaduje, aby ste uskutočnili videohovor.

S cieľom zaručiť svojim zákazníkom bezpečnosť a vylúčiť podvody s CoinMate, burza používa 3 typy bitcoinových peňaženiek CoinMate: Hot, Cold a Super Cold peňaženky. Hot peňaženky majú online kľúče a držia iba prísne monitorovaný a obmedzený počet bitcoinov.

Dvojfaktorové overenie si vyžaduje mať mobilnú aplikáciu Google Authenticator, ktorá je prepojená s obchodným účtom pomocou QR kódu. Pre výbery a dôležité zmeny je vždy potrebný kód na potvrdenie, ktorý vygeneruje aplikácia.

Zákaznícky servis

📧 s CoinMate môžete kontaktovať e-mailom, odpovedá do niekoľkých hodín

📮 kontaktný formulár na stránke CoinMate

🇨🇿 komunikácia v českom jazyku

❌ chýba podpora na telefóne a lifechat

👍 blog s odpoveďami na Vaše otázky

Mobilná aplikácia Coinmate

Nová Android aplikácia s názvom CoinMate, ktorú vyvinul Radek Majer v kategórii Financie, je už k dispozícii na stiahnutie. Podľa vývojára bola aplikácia pre Android spustená 27. apríla. Aplikácia momentálne získala osem hodnotení s hodnotou priemerného hodnotenia 3,4 hviezdičiek.

Ako sa registrovať a obchodovať na Coinmate?

Krok za krokom vysvetlíme, ako funguje proces registrácie CoinMate:

Krok 1: Registrácia

 1. Kliknutím na tlačidlo „Registrovať“, ktoré nájdete v pravom hornom rohu, sa otvorí okno, v ktorom musíte zadať svoju krajinu, e-mail a heslo.
 2. Kliknite na „Súhlasím a vytvorte účet“, dostanete e-mail s odkazom, pomocou ktorého si môžete aktivovať svoj účet a dokončiť nastavenia svojho účtu.
 3. Teraz sa môžete prihlásiť do CoinMate pomocou svojej e-mailovej adresy a hesla.
 4. Ak chcete obchodovať, môžete teraz vložiť bitcoiny na CoinMate. Ak chcete vykonávať vklady a výbery v eurách, musíte si najprv overiť svoj účet.

Krok 2: Overenie

 1. kliknite na tlačidlo „Overenie totožnosti“. Znova sa otvorí okno, v ktorom musíte zadať svoje osobné údaje.
 2. Ak by ste chceli vkladať fiat na svoj účet je potrebné vyššie overenie cez videoverifikáciu a mať v pripravený doklad totožnosti.
 3. Pre overenie a výbery vyššie ako 20 000 eur mesačne je nutné predložiť bankový výpis.
 4. Ak vypltníte aj dodatočný dotazník, je možné vykonávať výbery až 100 000 eur mesačne a 20 000 eur denne.
Coinmate-registácia

Krok 3: Obchodovanie

Keď peniaze dorazia na obchodný účet, môžete začať obchodovať a získať prvé skúsenosti s CoinMate.

 1. Ak chcete uskutočniť nákup alebo predaj kryptomien CoinMate, kliknite na „Kúpiť/Predať“.
 2. Plnohodnotnú obchodnú platformu nájdete v menu „Obchod“. CoinMate poskytuje dva typy objednávok: Limit a Market.
 3. Limitný príkaz vám umožňuje nastaviť cenu a množstvo digitálnej meny, ktorú chcete kúpiť alebo predať.
 4. Trhové objednávky (Market) vyžadujú len špecifikáciu množstva digitálnej meny. Systém okamžite spáruje ponuku/dopyt s najlacnejšou ponukou/dopytom v zozname.

Coinmate recenzia a skúsnosti

Registrácia na CoinMate je jednoduchá, plaforma je užívatelsky prívetivá. Burza ponúka nízke poplatky za obchodovanie a prevody s vysokou likviditou, čo je pozitívne.

Výber kryptomien ponúkaných na burze CoinMate je však dosť obmedzený. Na krytpo burze možno nakúpiť len 8 kryptomien. Český klienti ocenia možnosť vkladu v CZK.

Ocenujeme, že platforma ponúka vklady zadarmo, no má prítomný poplatok za výber.

Pre začiatočníkov v obchodovaní s kryptomenami je CoinMate pravdepodobne vhodnejší ako pre skúsených obchodníkov, ktorí sa radi uchýlia k väčšej obchodnej ponuke.

FAQ

Je Coinmate bezpečný?

Coinmate je najbezpečnejšia burza na použitie s trojúrovňovým overovacím procesom na zaistenie bezpečnosti zákazníkov.

Ako môžem vybrať peniaze z Coinmate?

Na výber peňazí z Coinmate musí používateľ kliknúť na tlačidlo „Vybrať“, vybrať jednu z podporovaných mien a poskytnúť bankové údaje. Minimálna výška výberu je 20 EUR.

V ktorých krajinách je Coinmate dostupný?

Keďže CoinMate sídli v Európe a podporuje EUR a CZK, hlavným trhom spoločnosti je Európa. Austrália je však jedným z jej mnohých medzinárodných zákazníkov.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

 • Marek Kalina

  Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: