Coinmate recenzia

Prinášame vám podrobnú recenziu Coinmate. Kryptoburza CoinMate umožňuje nákup kryptomien za fiat meny. Burza je registrovaná v Londýne, funguje v Českej republike a na trhu je od roku 2014. CoinMate ponúka transakcie s kryptomenami ako Bitcoin, Bitcoin Cash a Litecoin.

Mnoho používateľov hovorí o svojich pozitívnych skúsenostiach s CoinMate. Platforma si medzičasom urobila na trhu dobré meno. Ako si však CoinMate vedie v teste a aké sú poplatky?

Tím stojaci za burzou si dal za úlohu sprístupniť bitcoiny každému pomocou CoinMate tým, že poskytne bezpečnú a lacnú obchodnú platformu. Čo je však na tomto sľube skutočne pravdivé?

V skratke o Coinmate

Coinmate je popredná kryptomenová burza, ktorá bola založená v roku 2014. Burza je registrovaná v Londýne, no svoje obchodné operácie zameriava na sektor východnej Európy. Má sa za to, že spadá do top 10 búrz ovládaných eurom s denným obratom 818 957 USD.

Coinmate, ktorý je duchovným dieťaťom 2 absolventov ekonómie z Prahy, sa etabloval ako ideálna kryptomenová burza pre investorov, ktorí chcú investovať do bitcoinu v eurách. Burza ponúka svojim klientom lacný a bezproblémový spôsob, ako získať bitcoiny.

™ SpoločnosťCoinmate
🏠 Sídlo spoločnostiČeská republika
📅 Rok založenia2014
👨‍💼 ZakladateliaRomana Valihrach, Daniel Houška
💻 Webová stránkahttps://coinmate.io/
📈 Nástrojeobchodovanie s kryptomenami
💰 Obchodované kryptomenyBTC, ETH, DASH, LTC, XRP, BCH, DAI
💶 Základné menyEUR, CZK

História Coinmate

Kryptomenová burza Coinmate vznikla v roku 2013 v spolupráci s poprednou vývojárskou spoločnosťou PROFINIT, ktorá sa špecializuje na bankový softvér. Prvá beta verzia bola predstavená 20. októbra 2014. Plne funkčná alfa verzia bola vydaná 15. apríla 2015 a ponúka dva obchodné páry (BTC/EUR a BTC/CZK). 

Vďaka svojej dlhej histórii si Coinmate vybudoval lojálnych fanúšikov a silnú komunitu. Čiastočne to vyplýva z reputácie spoluzakladateľov Romana Valihracha a Daniela Houšku, ktorí sa v oblasti investícií aj kryptomien pohybujú viac ako desať rokov. Majú pod sebou ďalší úspešný projekt, krypto platobnú bránu s názvom Confirmo.net (bitcoinpay.com).

Pri spustení burza fungovala v Londýne, kde bola prvýkrát zaregistrovaná. Čoskoro sa platforma presunula na základňu a dodnes sa nachádza na Slovensku. Tento krok je pochopiteľný vzhľadom na politické otrasy, ktoré vyvolala agitácia týkajúca sa Brexitu.

Pred premiestnením, ktoré odštartovalo 7. januára 2020, platforma zverejnila verejné upozornenie, v ktorom používateľov ubezpečila, že zmena nebude brániť jej prevádzke a neovplyvní finančné prostriedky používateľov.

Hoci Coinmate poskytuje služby obchodovania s kryptomenami, inštitucionálnym aj retailovým klientom, identifikuje sa predovšetkým ako decentralizovaná P2P platforma, ktorá sa drží étosu prvých dní obchodovania s bitcoinmi.

Coinmate je jedna z mála krypto búrz, ktorá nebola nikdy hacknutá. V marci 2020 FIO banka zrušila bankové účty Coinmate, čo bolo hlavnou hnacou silou odchodu väčšiny kapitálu z burzy. Coinmate splnila všetky záväzky voči svojim zákazníkom. V lete 2020 spoločnosť Coinmate oznámila nové partnerstvo so spoločnosťou Gopay na zabezpečenie platieb v CZK. Burza zároveň avizuje aj otvorenie nového EUR účtu. Od augusta 2020 má burza dva jazyky a ponúka 20 obchodných párov.

Vízia spoločnosti

Coinmate je platforma na obchodovanie s kryptomenami, ktorá bola vytvorená tak, aby bola užívateľská prívetivosť ich najvyššou prioritou. Táto kryptomenová burza spracovala obchody s bitcoinmi v hodnote viac ako 218 miliónov eur.

Coinmate umožňuje svojim používateľom nakupovať a predávať bitcoiny za výhodné výmenné kurzy. Existujú možnosti ako pre pokročilé obchodovanie, tak aj pre rýchly nákup a predaj. Obchodná platforma podporuje tri hlavné kryptomeny a v prospech používateľov je k dispozícii aj široká škála možností vkladov a výberov.

Burza sa zameriava na tri veci: rýchlosť, spoľahlivosť a bezpečnosť. Tieto tri faktory sú prirodzene mimoriadne dôležité pre akúkoľvek platformu obchodovania s kryptomenami, takže má zmysel osobitne zdôrazniť tieto záležitosti.

Ako funguje Coinmate?

Coinmate funguje jednoducho a má vhodné možnosti pre skúsených aj začínajúcich obchodníkov. Akonáhle budete mať svoj účet na Coinmate, budete mať možnosť „Obchodovať“ alebo uskutočniť „Rýchly nákup“. Ten umožňuje používateľom robiť jednoduché a rýchle nákupy pri aktuálnej trhovej sadzbe.

Používatelia musia poskytnúť iba informácie týkajúce sa požadovaného množstva bitcoinov, ktoré by chceli kúpiť, a zvyšok postupu dokončí samotná webová stránka. Podobne funguje aj možnosť „Rýchly predaj“.

Pokiaľ ide o používateľov, ktorí si zvolia možnosť „Obchodovať“, majú k dispozícii knihu objednávok, tabuľku s cenami, históriu ich transakcie a vopred vybranú oblasť na začatie vytvárania objednávok.

V CoinMate sa praktizuje priame obchodovanie s kryptomenami, čo si vyžaduje, aby ste svoje coiny bezpečne uložili do peňaženky. Aj keď burza poskytuje svoje vlastné peňaženky, stále sa odporúča neukladať svoje coiny tam, ale na externú pevnú peňaženku.

V minulosti došlo k opakovaným útokom na kryptoburzy, v dôsledku ktorých sa hackerom podarilo ukradnúť množstvo mincí. Aj keď sa CoinMate v minulosti nestal obeťou hackerov, mali by ste sa snažiť, aby boli vaše mince v bezpečí.

Vlastnosti Coinmate

Coinmate prichádza s množstvom cenných funkcií a výhod. Niektoré z nich sú uvedené v tejto recenzii Coinmate. 

  • Primárnou vlastnosťou Coinmate je, že stránka je veľmi užívateľsky prívetivá a pomohla by začínajúcemu obchodníkovi obchodovať bez akýchkoľvek problémov na stránke.
  • Proces vkladov a výberov na stránke je pomerne jednoduchý a nevyžaduje si veľa znalostí o obchodovaní s bitcoinmi.
  • Stránka umožňuje na mieste obchodovať so štyrmi rôznymi druhmi párov kryptomien. Tieto páry sú: BTC/EUR, LTC/BTC, BTC/CZK, BCH/BTC
  • Coinmate ponúka možnosť vytvorenia troch rôznych typov účtov na svojej stránke. Používatelia si môžu vybrať medzi overeným účtom, primárnym účtom a VIP účtom
  • Stránka má dobrý tím zákazníckej podpory, ktorý zabezpečuje, že poskytuje najlepšie riešenia akéhokoľvek problému, ktorému môžu používatelia čeliť na obchodnej platforme.

Obchodovanie na Coinmate

Obchodovanie na Coinmate je pomerne jednoduchý proces s možnosťami pre nových aj skúsených obchodníkov. Stránka tiež ponúka niekoľko nástrojov, ktoré zaistia, že používatelia budú mať bezproblémovú skúsenosť s nákupom, predajom alebo obchodovaním na platforme. 

Coinmate-obchodovacia-platforma

Burza ponúka nástroj s názvom Advanced Trading View, ktorý pomáha používateľom sledovať rôzne udalosti na trhu a sledovať ich obchodovanie. Zahrnuté je rozhranie Coinmate API, ktoré spája obchodníkov s obchodnými robotmi pre automatizované krypto bankomaty, výplaty, hromadné platby, zmenárne a ďalšie dôležité veci. 

Coinmate Trading View

Coinmate Trading View obsahuje dvojicu rozhraní, z ktorých jedno sa nazýva režim „Rýchly nákup/predaj“. Rozhranie je zjednodušené, aby bol obchodný proces rýchly. Jedným kliknutím je možné dokončiť obchod.

Režim pokročilého obchodovania je o niečo zložitejší, pretože je zmesou niekoľkých funkcií súvisiacich s obchodom. Je vhodný skôr pre skúsených obchodníkov.

Možnosti vkladu a výberu

V Coinmate máte niekoľko spôsobov, ako financovať svoj účet. Metódy, ktoré máte k dispozícii, však budú závisieť od úrovní overenia vášho účtu. Prvá úroveň overenia je pre základný účet. Otvorenie základného účtu vyžaduje iba zadanie e-mailovej adresy a hesla. Pred začatím obchodovania však musíte zadať aj svoje meno, dátum narodenia a telefónne číslo. 

Pri základnom účte máte na výber z vkladov prostriedkov OkCoin, MoneyPolo, poukážky. V prípade overených a VIP účtov zahŕňajú možnosti vkladania prostriedkov OkCoin, MoneyPolo, poukážky, SEPA, Sofort a štandardné prevody.

Aj keď vo všeobecnosti neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa toho, kto sa môže zaregistrovať na Coinmate, burza kryptomien v súčasnosti neprijíma zákazníkov z USA.

Poplatky za obchodovanie

Coinmate ponúka tri účty, základný účet, overený účet a VIP účet. Denný limit výberu na základnom účte je 1 000/5 000€. Maximum je vyššie pre overené účty, a to 5 000/20 000 EUR. VIP účet má najvyšší limit, ktorý je 12 500 €/100 000 €. Ak však máte VIP účet, môžete požiadať o zvýšenie limitu.

Väčšina kryptoburz účtuje dva rôzne typy obchodných poplatkov: poplatky príjemcovi a poplatky tvorcovi. Príjemcom je osoba, ktorá vyzdvihne existujúcu objednávku z knihy objednávok.

Na druhej strane tvorca je osoba, ktorá vytvorí objednávku, ktorá nie je okamžite spárovaná s existujúcou objednávkou v knihe objednávok. Tvorcovia sú často odmenení za vytvorenie likvidity na platforme nižším poplatkom za obchodovanie ako odberatelia

Coinmate-poplatky

Burzy, ktoré nerozlišujú medzi odberateľmi a tvorcami, účtujú to, čo nazývame „paušálne poplatky“. CoinMate si účtuje 0,35 % za príjemcov a 0,30 % za tvorcov.

Podľa najväčšej a najnovšej empirickej štúdie o poplatkoch za obchodovanie s kryptoburzami je priemerný poplatok príjemcovi za spotové obchodovanie kryptomien v súčasnosti 0,221% a priemerný poplatok tvorcu spotového obchodovania je v súčasnosti 0,178%.

V porovnaní s týmito priemernými obchodnými poplatkami je poplatok za nákup CoinMate nad priemerom v odvetví, zatiaľ čo poplatok za výrobcu je pod priemerom v odvetví.

Poplatky za výber CoinMate

Táto burza si pri výbere Bitcoinu účtuje poplatok za výber vo výške 0,00007 BTC. Presný poplatok za výber závisí od toho, ako rýchlo potrebujete, aby bol výber vykonaný. Tieto poplatky sú hlboko pod celosvetovým priemerom v odvetví, ktorý je podľa tejto správy vykonanej v Cryptowisser 0,00053 BTC za výber .

Spoľahlivosť a bezpečnosť Coinmate

Coinmate má dvojfázový overovací systém pre základné, VIP a overené účty. Základný účet vyžaduje iba bežné údaje, ako je meno spotrebiteľa, telefónne číslo a dátum narodenia. Pokiaľ ide o VIP a overený účet, vyžadujú sa ďalšie informácie, ako je doklad totožnosti s fotografiou registrovaný vládou a indikátory adresy bydliska, ako sú bankové výpisy alebo účty za energie

Väčšina búrz vyžaduje, aby ste len predložili naskenovanú kópiu týchto dokumentov. Coinmate ide o krok ďalej tým, že vyžaduje, aby ste uskutočnili videohovor, ktorý vám ukáže, že si urobíte snímku rôznych dokumentov. Úroveň VIP účtu vyžaduje rovnaké informácie ako pre overený účet, okrem toho, že musíte vyplniť dodatočný dotazník.

S cieľom zaručiť svojim zákazníkom bezpečnosť a vylúčiť podvody s CoinMate, burza používa 3 typy bitcoinových peňaženiek CoinMate: Hot, Cold a Super Cold peňaženky. Iba horúce peňaženky majú online kľúče a držia iba prísne monitorovaný a obmedzený počet bitcoinov.

Skúsenosti s CoinMate ukazujú, že účty zákazníkov sú zabezpečené prostredníctvom dvojfaktorovej autentifikácie. Následne nadobudne účinnosť ihneď po požiadaní o výber alebo po nastavení účtu. Dvojfaktorové overenie je možné aktivovať v menu „Zabezpečenie“.

Vyžaduje si to mobilnú aplikáciu Google Authenticator, ktorá je prepojená s obchodným účtom pomocou QR kódu. Pre výbery a dôležité zmeny je vždy potrebný kód na potvrdenie, ktorý vygeneruje aplikácia.

Podporované krajiny

Ku kryptomenám môže pristupovať ktokoľvek z ktorejkoľvek časti sveta. Regulačné variácie však majú tendenciu obmedzovať úroveň dostupnosti, ktorú môžu centralizované burzy ponúknuť.

Ale s rastúcim počtom platforiem DEX (decentralizované burzy) sa zdá, že sa všetko zmení. Na začatie nákupu a predaja kryptomien stačí spoľahlivé internetové pripojenie a počiatočný kapitál.

Fenomén DeFi je však stále v štádiu zrodu a niekoľko problémov je ešte potrebné vyriešiť. To je dôvod, prečo budú centralizované burzy naďalej získavať väčší podiel na krypto trhu.

Predtým, ako začnete obchodovať s burzou, ako je Coinmate, legislatíva vašej krajiny týkajúca sa obchodovania s kryptomenami by vás mala vážne znepokojovať. Ak ste občanom USA alebo len žijete v USA ako cudzinec, možno budete musieť zvážiť iné burzy, ako je Coinbase alebo Kraken, pretože zásady Coinmate vám zakazujú obchodovať s digitálnymi aktívami prostredníctvom burzy.

Ďalšími nepodporovanými krajinami sú okrem iného Nigéria, Líbya a Irán. Úplný zoznam nájdete na prihlasovacej stránke lokality a rozbalením rozbaľovacieho tlačidla zobrazíte názvy podporovaných krajín.

Zákaznícky servis

Ak sa pri používaní obchodnej platformy vyskytnú nejaké otázky alebo problémy, podporu CoinMate môžete kontaktovať e-mailom alebo prostredníctvom kanálov sociálnych médií Facebook a Twitter. Podľa skúseností CoinMate môžete očakávať, že sa vám podpora CoinMate ozve do niekoľkých hodín.

Existuje tiež možnosť použiť kontaktný formulár a nahrať súbory kliknutím na „Podpora“ v oblasti päty. Blog ponúka aj niekoľko zaujímavých informácií a môže pomôcť s otázkami, ako ukazuje test CoinMate.

Okrem toho tu môžete nájsť zaujímavé články s tipmi, ako obchodovať s kryptomenami a ako zvýšiť bezpečnosť pri obchodovaní, aby ste predišli podvodom s CoinMate.

Aplikácia Coinmate

Nová Android aplikácia s názvom CoinMate, ktorú vyvinul Radek Majer v kategórii Financie, je už k dispozícii na stiahnutie. Podľa vývojára bola aplikácia pre Android spustená 27. apríla. Aplikácia momentálne získala osem hodnotení s hodnotou priemerného hodnotenia 3,4 hviezdičiek.

Pomocou Coinmate.io môžete obchodovať s bitcoínmi a nakupovať ich alebo predávať. Okrem toho, že si svoju aplikáciu nastavíte tak, aby vás upozornila na prekročenie požadovaných výdavkov, môžete si ju nastaviť aj tak, aby vás na to upozornila.

Coinmate – klady a zápory

👍 KLADY👎 ZÁPORY
Na Coinmate je dostupných niekoľko možností platbyObmedzený výber kryptomien
Poplatky a výmenné kurzy, ktoré stránka ponúka, sú dosť konkurencieschopné a tiež umožňujú rýchle možnosti predaja a nákupuSpoločnosť neprijíma klientov zo Spojených štátov
Stránka ponúka vysoký objem likvidity pre obchody, v ktorých dominujú euráNie je k dispozícii žiadna platforma MetaTrader
Rozhranie, ktoré ponúka Coinmate, je jednoduché na pochopenie a navigáciu v ňom

Ako sa registrovať a obchodovať na Coinmate?

Aby ste mohli nakupovať bitcoiny cez CoinMate, potrebujete účet u poskytovateľa. Obchodný účet CoinMate je otvorený v priebehu niekoľkých minút. V nasledujúcom prehľade CoinMate si krok za krokom vysvetlíme, ako funguje proces registrácie CoinMate.

Krok 1: Registrácia

Proces registrácie CoinMate je veľmi jednoduchý, čo je pozitívnym aspektom tejto recenzie CoinMate. Kliknutím na tlačidlo „Registrovať“, ktoré nájdete v pravom hornom rohu, sa otvorí okno, v ktorom musíte zadať svoju krajinu, e-mail a heslo.

Ak kliknete na „Súhlasím a vytvorte účet“, dostanete e-mail s odkazom, pomocou ktorého si môžete aktivovať svoj účet a dokončiť nastavenia svojho účtu. Teraz sa môžete prihlásiť do CoinMate pomocou svojej e-mailovej adresy a hesla.

Po tomto kroku je účet pripravený na použitie. Ak chcete obchodovať, môžete teraz vložiť bitcoiny na CoinMate. Ak chcete vykonávať vklady a výbery v eurách, musíte si najprv overiť svoj účet.

Krok 2: Overenie

Ak chcete vykonať overenie, kliknite na tlačidlo „Overenie totožnosti“. Znova sa otvorí okno, v ktorom musíte zadať svoje osobné údaje. S týmto jednoduchým overením je možné vybrať až 5 000 eur mesačne a 1 000 eur denne.

Operácie prostredníctvom bankového prevodu a okamžitého prevodu nie sú po tejto úrovni overenia možné. Ak chce niekto využiť tieto služby, musí vykonať videoverifikáciu a mať v kamere doklad totožnosti.

Pomocou video overenia je možné vybrať až 10 000 eur mesačne a 5 000 eur denne.

Tí, ktorí predložia výpis z bankového účtu, môžu využiť všetky možnosti vkladov a výberov a majú limit na výbery 20 000 eur mesačne a 10 000 eur denne.

Tí, ktorí prešli úplnou kontrolou a vyplnili dodatočný dotazník, môžu vybrať až 100 000 eur mesačne a 20 000 eur denne.

Coinmate-registácia

Krok 3: Vklad

Po overení a prihlásení CoinMate si môžete previesť peniaze na svoj obchodný účet, ktoré si neskôr môžete vymeniť za bitcoiny alebo litecoiny. Vklady sú možné klasickým bankovým prevodom alebo okamžitým bankovým prevodom. Vklady bankovým prevodom sú bezplatné.

Za výbery sa však účtuje fixný poplatok 1 euro. Tí, ktorí využívajú služby okamžitých platieb MoneyPolo a Sofortüberweisung, musia počítať s poplatkami za vklady a výbery. CoinMate si účtuje poplatky aj pri výbere kryptomien.

Krok 4: Obchodovanie

Keď peniaze dorazia na obchodný účet, môžete začať obchodovať a získať prvé skúsenosti s CoinMate. Ak chcete uskutočniť nákup alebo predaj kryptomien CoinMate, kliknite na „Kúpiť/Predať“.

Plnohodnotnú obchodnú platformu nájdete v menu „Obchod“. CoinMate poskytuje dva typy objednávok: Limit a Market. Limitný príkaz vám umožňuje nastaviť cenu a množstvo digitálnej meny, ktorú chcete kúpiť alebo predať.

Ponuka sa potom umiestni na zoznam, kde k nej majú záujemcovia prístup. Trhové objednávky vyžadujú len špecifikáciu množstva digitálnej meny. Systém okamžite spáruje ponuku/dopyt s najlacnejšou ponukou/dopytom v zozname.

Záverečné myšlienky

CoinMate umožňuje nákup a predaj bitcoinov za trhové ceny. Burza CoinMate je na trhu od roku 2014 a zamerala sa na európsky trh. Registrácia CoinMate je jednoduchá a burza ponúka nízke poplatky za obchodovanie a prevody s vysokou likviditou, čo je pozitívny aspekt v tejto recenzii CoinMate.

Výber kryptomien ponúkaných na burze CoinMate je však dosť obmedzený. Pre začiatočníkov v obchodovaní s kryptomenami je CoinMate pravdepodobne vhodnejší ako pre skúsených obchodníkov, ktorí sa radi uchýlia k väčšej obchodnej ponuke.

Skutočnosť, že vklady vo fiat menách sú možné, je napriek tomu pozitívnym aspektom tejto recenzie CoinMate, pretože obchodníkom uľahčuje začatie obchodovania s kryptomenami.

FAQ

Je Coinmate bezpečný?

Coinmate je najbezpečnejšia burza na použitie s trojúrovňovým overovacím procesom na zaistenie bezpečnosti zákazníkov.

Ako môžem vybrať peniaze z Coinmate?

Na výber peňazí z Coinmate musí používateľ kliknúť na tlačidlo „Vybrať“, vybrať jednu z podporovaných mien a poskytnúť bankové údaje. Minimálna výška výberu je 20 USD.

V ktorých krajinách je Coinmate dostupný?

Keďže CoinMate sídli v Európe a podporuje EUR a CZK, hlavným trhom spoločnosti je Európa. Austrália je však jedným z jej mnohých medzinárodných zákazníkov.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!