Simplecoin recenzia

Simplecoin recenzia má len informatívny charakter a neznamená odporúčania na nákup a predaj kryptomien. Môže vám však pomôcť pri rozhodovaní.

Česká európska zmenáreň  Simplecoin má dlhoročnú tradíciu. Jej úlohou je pomôcť pri obchodovaní s kryptomenami. Užívatelia v Česku a na Slovensku ju uprednostňujú  z dôvodu možnosti rýchleho nákupu kryptomien. Je ľahko  zrozumiteľná v českom a slovenskom jazyku.

Je vhodná pre  začiatočníkom, ktorí chcú vlastniť kryptomenu Bitcoin alebo iné podľa ponuky zmenárne.  Dôležité je však zamerať sa aj na výšku poplatkov.  

Základné údaje

Zmenáreň Simplecoin existuje už od roku 2013. Využíva ju veľa  Čechov a Slovákov na svoje investície. Ide o legitímnu zmenáreň, ktorá má za sebou históriu a stále sa snaží upevňovať svoje postavenie na trhu.

Môžeme ju nazývať skôr zmenárňou ako burzou. Pokiaľ chcete aktívne obchodovať kryptomeny, burza  poskytuje väčšie možnosti. V prípade zmenárne Simplecoin môžete jednoduchším spôsobom získať kryptomeny.

NázovSimplecoin
👨‍💼 PrevádzkovateľSimple Coin s.r.o., Praha, Česká republika
📅 Rok vzniku2013
💲 Fiat menaCZK, EUR
📈 KryptomenyBitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), ZCash (ZEC), DogeCoin (DOGE), Stellar (XLM) a stablecoin USDC.
💳 Platobné metódyBankový prevod, kryptomeny
💶 Minimálny vklad50 €
📲 Zákaznícka podporaV českom jazyku

Registrácia účtu

Ak máte záujem  nakupovať bitcoiny a iné kryptomeny mali by ste vedieť, že môžete začať realizovať objednávku bez registrácie a s registráciou. Návod ako postupovať je uvedený ďalej.

 1. Objednávka bez registrácie 

Bez registrácie je objednávka obmedzená  súhrnom hodnoty objednávok, ktorý   nesmie prekročiť sumu vo výške 200 EUR po dobu 10 dní.

 1. Objednávka s registráciou

Ak dosiahnete súhrn objednávok  za obdobie 10 dní čiastku 200 EUR  a viac ďalšiu objednávku môžete uskutočniť iba s registráciou.  Tu môžete obchodovať  do čiastky 10 000 EUR a to počas doby 30 dní.

Na tejto úrovni investor po  zaregistrovaní vyplní na svojom profile požadované údaje. Ďalej bude potrebné predložiť:

 • dva aktuálne doklady s fotkou,
 • kópiu výpisu účtu s viditeľným menom a číslom účtu,
 • nakoniec sa overí vaše telefónne číslo krátkym hovorom.

V prípade, že mienite nakupovať v hodnote viac ako 10 000 eur (bez limitu) budete sa musieť podrobiť ešte prísnejším podmienkam kontroly. Jedným z týchto podmienok je  potrebné uviesť:

 • dôvod objednávky kryptomeny,
 • preukázanie pôvodu príjmu z ktorého zaplatíte objednávku (napr. výplatná páska, doklad o dedičstve…),
 • a predložiť vaše selfie kde držíte jeden z dokladov, ktorý ste predtým použili na overovanie.

 Po zaregistrovaní obdržíte potvrdzujúci  email, ktorý vás presmeruje so zmenárne.

Simplecoin-registrácia

 

Výhody a nevýhody

V tabuľke nájdete prehľad o  výhodách  a nevýhodách  pri nákupe a predaji kryptomien

👍 Výhody👎 Nevýhody
Jednoduchosť a prehľadnosťNeponúka mobilnú aplikáciu
Fiat meny: CZK, EURVysoké poplatky za spread (rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou)
Viete koľko zaplatíte a koľko získatePlatba len bankovým prevodom
Dobrá zákaznícka podpora

Ako vytvoriť objednávku?

Nákup na www.client.simplecoin.eu/sk sa začína objednávkou.  Túto môžete vytvoriť ako hosť alebo ako registrovaný užívateľ. Nakupujete prostredníctvom  bankového účtu. Na úvodnej stránke zvolíte množstvo kryptomeny, ktoré chcete kúpiť/predať  a menu CZK/EUR (viď obr).  

Simplecoin-nákup-kryptomeny

Príklad:   Vložili ste 100 € fiat menu. Keď vyberiete kryptomenu Bitcoin (Btc) dostanete 0,00265 Btc. Zobrazený kurz  je vrátane transakčných poplatkov. 

Zmenáreň podľa aktuálneho kurzu prepočíta koľko máte zaplatiť za nákup zvolenej kryptomeny. Ak zvolíte fiat menu, znamená to, že za ňu chcete nakupovať kryptomeny. Alebo opačne ak zvolíte kryptomenu, znamená to, že chcete  predávať. 

Graf: Vývoj ceny Bitconu v priebehu týždňa od 25. apríla 2022

graf bitcoin euro

Poplatky

Simple Coin si neúčtuje žiadne poplatky. Je potrebné si uvedomiť,  že budete musieť platiť iné poplatky ako napr. transakčné poplatky

Za čo  všetko môžu byť poplatky:

 • Vysoké poplatky za spread (rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou) približne 3,5%. 
 • Nízky poplatok tiež zaplatíte pri každom obchode. Najprv si Simplecoin účtuje poplatok za vstupnú transakciu (za menu, ktorou platíte) a následne za výstupnú transakciu (za menu, ktorú získate).
 • Aby mohla zmenáreň  ponúkať možnosť zmeniť aj malé čiastky, zahŕňa  poplatky do konečnej ceny. Preto je malý rozdiel v jednotkovom kurze, ktorý je zobrazený na stránke pre vytvorenie objednávky.
 • V prípade, že sa objednávka zruší, sú účtované poplatky pre oba smery v mene prichádzajúcej transakcie

 Pri nezaplatení objednávky do 5 dní sa objednávka automaticky stornuje (bez poplatku). 

Záver

Skúsenosti  užívateľov  podľa internetových zdrojov sú rôzne. Je veľa pozitívnych, ale aj negatívnych hodnotení. Zmenáreň Simplecoin je dobrou voľbou  pre investorov, ktorí majú záujem čo najjednoduchšie kúpiť Bitcoin alebo ďalšie populárne kryptomeny.

Jedným  z negatívnych hodnotení  je aj nízka ponuka. Investori často kritizujú vysoké poplatky za  spread čo môže spôsobiť značnú stratu na každej objednávke.  

Ak sa chcete dostať do sekcie zákazníckej podpory, tak na domovskej stránke je potrebné vstúpiť do karty podpora. V tomto jednoduchom rozhraní je možné vytvoriť tiket, ktorý  pošlete  zmenárni. Okrem tvorby tiketu si tu viete prezerať aj vaše minulé vyriešené tikety.

Kontakt je možné nadviazať telefonicky, e mailom alebo prostredníctvom tiketu v zákazníckej sekcii po registrácii. Zákaznícka podpora je dostupná aj cez víkendy a v neskorých nočných hodinách.

Často kladené otázky

Ako dlho trvá bankový prevod?

Rôžne banky majú rôzne pravidla. Obecne je najrýchlejšie poslať platbu v rámci jednej banky a ideálne v pracovnej dobe. Niektoré banky vykonajú okamžité transakcie do ďalšej banky. Doporučujeme sa informovať u vašej banky

Čo ak peniaze dorazia neskôr ako po 4 hodinách?

Vo väčšine prípadov sú schopný držať kurz dlhšie než 4 hodiny. Mlže však dôjsť k situácií, kedy cena rapídne stúpa. V rovnakej chvíli môže dôjsť k odbavovaniu veľkých objednávok a zároveň dochádza ku kúpi nových bitcoinov z iných zdrojov. K týmto situáciam sa pristupuje individuálne. Väčšinou budete kontaktovaný emailom s ďalším postupom.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!