Simplecoin recenzia

Česká kryptozmenáreň  Simplecoin má dlhoročnú tradíciu. Jej úlohou je pomôcť pri obchodovaní s kryptomenami. Užívatelia v Česku a na Slovensku ju uprednostňujú  z dôvodu možnosti rýchleho nákupu kryptomien. Je ľahko  zrozumiteľná v českom a slovenskom jazyku. Práve kvôli zvyšujúcej sa popularite sme sa rozhodli napísať článok Simplecoin recenzia.

Zmenáreň Simplecoin je vhodná pre  začiatočníkom, ktorí chcú vlastniť kryptomenu Bitcoin alebo iné kryptomeny dostupné v zmenárni.  Dôležité je však zamerať sa aj na výšku poplatkov.  

Základné údaje Simplecoin

Zmenáreň Simplecoin existuje už od roku 2013. Simplecoin je spomedzi ostatných búrz kryptomien v Česku a Slovensku najväčšou a najstaršou kryptomenovou burzou. Burza Simplecoin podporuje deväť kryptomien. Konkrétne ide o Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Doge-Coin, Ethereum, Ripple, Stellar, USD Coin a ZCash.

Zo základných mien podporuje dve meny – českú korunu a euro. Z hľadiska dostupnosti pre používateľa je burza na úrovni úplný začiatočník, ovládanie na burze je jednoduché.

Simplecoin si poplatky neúčtuje (Kompletné vysvetlenie poplatkov nájdete nižšie v článku). Mobilná aplikácia na neexistuje. Zmenáreň používa peňaženku Trezor. Peňaženka je vytvorená českou firmou SatoshiLabs a predstavuje poprednú svetovú hardwearovú krypto-peňaženku. Simplecoin úplne podporuje Trezor Model T a Trezor One.

NázovSimplecoin
?‍? PrevádzkovateľSimple Coin s.r.o.
SídloPraha, Česká republika
? Rok vzniku2013
? Fiat menaCZK, EUR
? KryptomenyBitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), ZCash (ZEC), DogeCoin (DOGE), Stellar (XLM) a stablecoin USDC
? Platobné metódyBankový prevod, kryptomeny
? Minimálny vklad50 €
Mobilná aplikáciaNIE
? Zákaznícka podporaV českom jazyku
PeňaženkaTrezorWallet

Registrácia účtu

Ak máte záujem  nakupovať bitcoiny a iné kryptomeny mali by ste vedieť, že môžete začať realizovať objednávku bez registrácie a s registráciou. Návod ako postupovať je uvedený ďalej.

 1. Objednávka bez registrácie 

Bez registrácie je objednávka obmedzená  súhrnom hodnoty objednávok, ktorý   nesmie prekročiť sumu vo výške 200 EUR po dobu 10 dní.

 1. Objednávka s registráciou

Ak dosiahnete súhrn objednávok  za obdobie 10 dní čiastku 200 EUR  a viac ďalšiu objednávku môžete uskutočniť iba s registráciou.  Tu môžete obchodovať  do čiastky 10 000 EUR a to počas doby 30 dní.

Na tejto úrovni investor po  zaregistrovaní vyplní na svojom profile požadované údaje. Ďalej bude potrebné predložiť:

 • dva aktuálne doklady s fotkou,
 • kópiu výpisu účtu s viditeľným menom a číslom účtu,
 • nakoniec sa overí vaše telefónne číslo krátkym hovorom.

V prípade, že mienite nakupovať v hodnote viac ako 10 000 eur (bez limitu) budete sa musieť podrobiť ešte prísnejším podmienkam kontroly. Jedným z týchto podmienok je  potrebné uviesť:

 • dôvod objednávky kryptomeny,
 • preukázanie pôvodu príjmu z ktorého zaplatíte objednávku (napr. výplatná páska, doklad o dedičstve…),
 • a predložiť vaše selfie kde držíte jeden z dokladov, ktorý ste predtým použili na overovanie.

 Po zaregistrovaní obdržíte potvrdzujúci  email, ktorý vás presmeruje so zmenárne.

Simplecoin-registrácia

 

Výhody a nevýhody

V tabuľke nájdete prehľad o  výhodách  a nevýhodách  pri nákupe a predaji kryptomien

? Výhody? Nevýhody
Jednoduchosť a prehľadnosťNeponúka mobilnú aplikáciu
Fiat meny: CZK, EURVysoké poplatky za spread (rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou)
Nie sú účtované žiadne poplatkyPlatba len bankovým prevodom
Podpora v českom jazykuV ponuke je len deväť kryptomien
Nákup je možný aj bez registrácie a overenia
Dobrá zákaznícka podpora

Ako vytvoriť objednávku?

Nákup na www.client.simplecoin.eu/sk sa začína objednávkou.  Túto môžete vytvoriť ako hosť alebo ako registrovaný užívateľ. Nakupujete prostredníctvom  bankového účtu. Na úvodnej stránke zvolíte množstvo kryptomeny, ktoré chcete kúpiť/predať  a menu CZK/EUR (viď obr).  

Simplecoin-nákup-kryptomeny

Príklad:   Vložili ste 100 € fiat menu. Keď vyberiete kryptomenu Bitcoin (Btc) dostanete 0,00265 Btc. Zobrazený kurz  je vrátane transakčných poplatkov. 

Zmenáreň podľa aktuálneho kurzu prepočíta koľko máte zaplatiť za nákup zvolenej kryptomeny. Ak zvolíte fiat menu, znamená to, že za ňu chcete nakupovať kryptomeny. Alebo opačne ak zvolíte kryptomenu, znamená to, že chcete  predávať. 

Overenie totožnosti

Ak je váš účet neoverený, máte obchodný limit 200 eur za 10 dní.

Ak prejdete prvou úrovňou overenia, máte obchodný limit 10 000 eur za 30 dní.

Ak prejdete druhou úrovňou overenia, nemáte limity obchodovania.

Graf: Vývoj ceny Bitconu v priebehu týždňa od 25. apríla 2022

graf bitcoin euro

Poplatky

Simple Coin si neúčtuje žiadne poplatky. Je potrebné si uvedomiť,  že budete musieť platiť iné poplatky ako napr. transakčné poplatky

Za čo  všetko môžu byť poplatky:

 • Vysoké poplatky za spread (rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou) približne 3,5%. 
 • Nízky poplatok tiež zaplatíte pri každom obchode. Najprv si Simplecoin účtuje poplatok za vstupnú transakciu (za menu, ktorou platíte) a následne za výstupnú transakciu (za menu, ktorú získate).
 • Aby mohla zmenáreň  ponúkať možnosť zmeniť aj malé čiastky, zahŕňa  poplatky do konečnej ceny. Preto je malý rozdiel v jednotkovom kurze, ktorý je zobrazený na stránke pre vytvorenie objednávky.
 • V prípade, že sa objednávka zruší, sú účtované poplatky pre oba smery v mene prichádzajúcej transakcie

 Pri nezaplatení objednávky do 5 dní sa objednávka automaticky stornuje (bez poplatku). 

Prichystali sme pre Vás Wexo recenziu, slovenského poskytovateľa kryptomien, prečítajte si ju.

Nákup kryptomien je možný aj bez registrácie a overenia

Nákup kryptomien prostredníctvom Simplecoin je možný aj bez registrácie a overenia, tie sú však limitované. S kryptomenami je bez registrácie a overenia možné obchodovať len v hodnote do 200 € na obdobie 10 dní. Po prekročení stanoveného limitu nastáva verifikovanie na level 1.

Pre verifikovanie je potrebná fotografia dvoch dokladov s fotkou, kópia výpisu účtu s menom vlastníka účtu a v závere nastane overovanie telefónneho čísla. S verifikáciou na úrovni levelu 1 je možné s kryptomenami obchodovať do 10 000 € na obdobie 30 dní. Následne nastáva verifikácia na level 2. Pre ďalšie verifikovanie je potrebné uvedenie príčiny objednávky kryptomeny, dôkaz pôvodu vášho príjmu a vašu fotografiu s dokladom poskytnutým pri verifikácii na úrovni levelu 1.

V ponuke je len deväť kryptomien

Simplecoin obchoduje len s deviatimi, aj keď populárnymi, už vyššie spomenutými kryptomenami. Okrem kryptomien Stellar a USD Coin je možné všetky ostatné kryptomeny predávať a nakupovať v eurách alebo českých korunách. Kryptomeny Stellar a USD Coin sú Simplecoinom predávané, ale nie vykupované.

Kryptomenu viete nakúpiť eurom, českou korunou alebo aj výmenou za iné kryptomeny ako:

Simplecoin recenzia a skúsenosti

Túto burzu odporúčame najmä začínajúcim investorom na trhu s kryptomenami, ktorí chcú rýchlo získať kryptomeny. Jediné, na čo si začiatočníci musia dať pozor, sú poplatky, ktoré sa líšia nielen medzi jednotlivými typmi kryptomien, ale aj medzi nákupnými a predajnými cenami – tzv. spread.

Ak chcete často obchodovať s kryptomenami a analyzovať trh, ako aj využívať zložitejšie príkazy na zadávanie objednávok, túto burzu neodporúčame a namiesto toho odporúčame sofistikovanejšiu a komplexnejšiu burzu. Dôvodom je skutočnosť, že tieto konkurenčné burzy poskytujú aj vklad SEPA platieb za znížené náklady.

Skúsenosti  užívateľov  podľa internetových zdrojov sú rôzne. Je veľa pozitívnych, ale aj negatívnych hodnotení. Zmenáreň Simplecoin je dobrou voľbou  pre investorov, ktorí majú záujem čo najjednoduchšie kúpiť Bitcoin alebo ďalšie populárne kryptomeny.

Jedným  z negatívnych hodnotení  je aj nízka ponuka. Investori často kritizujú vysoké poplatky za  spread čo môže spôsobiť značnú stratu na každej objednávke.  

Ak sa chcete dostať do sekcie zákazníckej podpory, tak na domovskej stránke je potrebné vstúpiť do karty podpora. V tomto jednoduchom rozhraní je možné vytvoriť tiket, ktorý  pošlete  zmenárni. Okrem tvorby tiketu si tu viete prezerať aj vaše minulé vyriešené tikety.

Kontakt je možné nadviazať telefonicky, e mailom alebo prostredníctvom tiketu v zákazníckej sekcii po registrácii. Zákaznícka podpora je dostupná aj cez víkendy a v neskorých nočných hodinách.

Konkurenčné svetové kryptoburzy

KryptoburzaAkciaRecenziaWebová stránka
coinbaseBONUS vo výške $10 ak zainvestujete $100 na nákup kryptomien.Recenzia na CoinbaseInvestujte do kryptomien na Coinbase
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
kraken_kryptomenaRecenzia na KrakenInvestujte do kryptomien na Kraken
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
binance_logoRecenzia na BinanceInvestujte do kryptomien na Binance
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
cryptocom_logoRecenzia na Crypto.comInvestujte do kryptomien na Crypto.com
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
FUMBI logo10 % z licenčného poplatku pri zadaní kódu fumbi70885472Recenzia na FumbiInvestujte do kryptomien na Fumbi
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Často kladené otázky

Ako dlho trvá bankový prevod?

Rôžne banky majú rôzne pravidla. Obecne je najrýchlejšie poslať platbu v rámci jednej banky a ideálne v pracovnej dobe. Niektoré banky vykonajú okamžité transakcie do ďalšej banky. Doporučujeme sa informovať u vašej banky

Čo ak peniaze dorazia neskôr ako po 4 hodinách?

Vo väčšine prípadov sú schopný držať kurz dlhšie než 4 hodiny. Mlže však dôjsť k situácií, kedy cena rapídne stúpa. V rovnakej chvíli môže dôjsť k odbavovaniu veľkých objednávok a zároveň dochádza ku kúpi nových bitcoinov z iných zdrojov. K týmto situáciam sa pristupuje individuálne. Väčšinou budete kontaktovaný emailom s ďalším postupom.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

 • Marek Kalina

  Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: