Ako kúpiť NVIDIA akcie

Možno ste ešte nepočuli o spoločnosti NVIDIA (NVDA) a jej produktoch, ale určite ste boli súčasťou ich používania. Spoločnosť  je svetovým lídrom v oblasti počítačovej grafiky, umelej inteligencie a zrýchlených výpočtov. Preto sa pozrieme na to ako kúpiť NVIDIA akcie.

NVIDIA pevne drží  svoje postavenie na  trhu s grafickými kartami a ovláda približne 80 % trhu. 

Spoločnosť NVIDIA

Spoločnosť NVIDIA založili v roku 1996  Jensen Huang, Chris Malachowsky a Curtis Priem. Rátali s tým, že počítače sa stanú zariadením na hranie hier a multimédií pre spotrebiteľa. V tom čase existovalo len niekoľko spoločnosti, ktoré sa zaoberali grafickými čipmi.

V roku 1999 nastal rozmach na trhu s počítačovými hrami, čo si vyžadovalo  modernizáciu počítačovej grafiky.  V tom čase sa akcie spoločnosti NVIDIA obchodovali za 12 USD za akciu.

Spoločnosť neustále napreduje a rozvíja trh grafických kariet a čipov, s ktorými obchoduje ich po celom svete.

NázovNVIDIA Corporation
🏠 SídloUSA
📅 Rok založenia1993
📈 Hlavná burzaNASDAQ
🪧 TickerNVDA
💰 Trhová kapitalizácia425,28 mld USD
📊 Počet akcií2,49 B

Cena akcie NVIDIA

V roku 2021 tržby spoločnosti za tretí štvrťrok medziročne vzrástli o 50 % a cena akcií medziročne vzrástla takmer o 127 %. Vplyvom tohto vysokého rastu tržieb je možné  uvažovať o rozšírení svojho portfólia do týchto akcií.

V nižšie znázornenom grafe môžeme sledovať vývoj ceny akcie v priebehu niekoľkých hodín dňa 11.5.2022. Počas dňa sa cena zmenila od minima 170,25 USD až  po maximum 181,98 USD.

Ceny sú značne volatilné a keď máte záujem kupovať alebo predávať akcie je potrebné vystihnúť  ten správny čas. K tomuto vám významne môže pomôcť šikovný broker.

Nvidia-finančné-výkazy
Prehľad finančnej výkonnosti spoločnosti NVIDIA vo vybraných štvrťrokoch

Ako kúpiť akcie NVIDIA ?

Založe si investičný účet u Brokera

Najskôr si otvorte investičný účet. Nájdite si čo najvhodnejšieho brokera, ktorý poskytuje účet buď bez poplatkov za obchodovanie alebo za nízke poplatky. A nielen to, ale sústreďte sa aj na jeho odborne kvality v investovaní.

Zvoľte si investičnú stratégiu

  • Stratégia vždy záleží od vašej finančnej situácie a tiež ako ste ochotní riskovať.  
  • Diverzifikujte svoje portfólio. Diverzifikovať môžete do viacerých odvetví čo vám môže pomôcť zabezpečiť vyrovnaný rast.
  • Nezabudnite sledovať ceny akcií, pretože sú volatilné. V roku 2021 sa ceny akcie NVIDIA  pohybovali v rozpätí 130 USD za akciu a až 330 USD za akciu. 

Začnite obchodovať

  1. Ak ste zhodnotili vašu situáciu a oboznámili s cenami a možnosťami investícii môžete zadať objednávku.
  2. Prihláste sa do svojho investičného účtu a vyplňte formulár objednávky. Pri výbere objednávky môžete vybrať jej typ. Najbežnejšie sú trhové príkazy a limitné príkazy.
  3. Keď použijete trhový príkaz máte možnosť kúpiť akciu za jej najlepšiu aktuálnu cenu. Táto možnosť naznačuje okamžitý predaj v prípade najlepšej ceny na trhu.
  4. Limitný príkaz nastavíte v prípade, že nechcete riskovať, aby ste platili príliš veľa alebo nedostávali príliš málo. 

Príklad 1: Chcete predať určitú akciu, keď dosiahne úroveň zastavenia napr.  100,00€. Limitnú cenu je potom možné nastaviť na 99,95 EUR. Ak sa cena akcie dostane na 100€, vaše akcie budú ponúknuté za cenu 99,95€.

Príklad 2: Ak si chcete kúpiť určitú akciu z úrovne stop  100 €, môžete nastaviť limit napríklad 100,05€. Akonáhle sa táto úroveň dosiahne vaša objednávka na akcie bude za sumu 100,05€.

Predaj akcii

Ak chcete predať svoje akcie NVIDIA, prihlásite sa na svoj investičný účet, zadáte jeho ticker a sumu, za ktorú chcete predať, a zvolíte  trhový alebo limitný príkaz.

Kde kúpiť akcie NVIDIA?

Populárni brokeri RecenzieWebové stránky
etoro_logoPrečítať recenziuNavštíviť web
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
xtb_recenzia_logoPrečítať recenziuNavštíviť web
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
saxo-bank-recenzia-logoPrečítať recenziuNavštíviť web
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 74 % až 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Technická analýza

Technická analýza je spôsob analýzy aktív s cieľom predikcie budúceho vývoja ich cien prostredníctvom rôznych technických metód.

UPOZORNENIE: v žiadnom prípade sa nejedná o finančné poradenstvo, a preto investujte podľa vášho uváženia.

Záver

Spoločnosť NVIDIA  predáva a obchoduje so svojimi produktami pre výrobcov  systémov, dodávateľov softvéru a dodávateľov automobilového priemyslu. Veľmi známy je grafický segment spoločnosti GPU GeForce pre hry a počítače.

Spoločnosť má zisky niekoľko biliónov USD. Akcie môžete nakupovať na burze pomocou brokera, alebo prostredníctvom indexových fondov.

A či v skutočnosti investovať do akcií NVIDIA je na vašom rozhodnutí. Spoločnosť má veľký predpoklad v pokračovaní jej rastu. Poskytnuté údaje však nedávajú záruku, že budete vždy úspešní a je potrebné počítať s rizikami.  

Často kladené otázky

Koľko ľudí pracuje pre NVIDIA Corporation?

Najnovšie údaje naznačujú, že v NVIDIA Corporation pracuje 22 473 ľudí. 

Bude cena akcií NVIDIA rásť?

Predpoklad rastu ceny na akcií NVDA môže vzrásť zo 166 36 USD na 274 81 USD  za jeden rok.

Aká bude cena akcií NVIDIA o päť rokov (2027)?

Podľa internetových zdrojov sa budúca cena akcií NVDA predpokladá  671,948 USD.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!