Kryptoburzy porovnanie 2024

Kryptomenové burzy alebo aj kryptoburzy umožňujú nákup a predaj kryptomien za fiat meny a iné digitálne aktíva. S rastúcou popularitou kryptomien došlo k prílevu nových búrz, z ktorých každá má svoje vlastné jedinečné funkcie, poplatky a obchodné páry. Ktorá kryptoburza je pre Vás tá pravá?

Investovanie alebo obchodovanie s Bitcoinami alebo inými kryptomenami môže byť spočiatku zastrašujúce. Ľudia sa nechajú ľahko oklamať podvodnými brokermi. Investovať do kryptomeny sa však dá  bezpečne. Ako? Investovaním do kryptomien na oficiálnych burzách kryptomien.

Najdôležitejšou obavou pri investovaní do kryptomien je bezpečnosť účtu. Či už máte v úmysle nakupovať, držať kryptomeny v dlhodobom horizonte alebo chcete obchodovať v krátkom horizonte. Burza s kryptomenami vám umožní obchodovať pomocou ich platforiem jednoducho a rýchlo.

Tento zoznam obsahuje najlepšie burzy na investovanie do kryptomeny pre začiatočníkov i pokročilých.

Najpopulárnejšia Slovenská kryptoburza

Recenzia a skúsenosti s FUMBI

Slovenská firma
Jednoduchá a transparentná platforma

Otvoriť účet

Najpopulárnejšia svetová kryptoburza

binance_logo

Svetovo uznávana kryproburza
Jednoduchá a transparentná platforma

Otvoriť účet

Všetky burzy kryptomien

Burzy kryptomienVklad kartouVklad SEPADvojfaktorové overenieMožnosť stakovaťHodnotenie (CoinmarketCap)Hodnotenie
(finfin)
RecenziaWebová stránka
coinbase✔️✔️✔️✔️8.6⭐️⭐️⭐️⭐️Coinbase recenziaPrejsť na Coinbase
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
kraken_kryptomena✔️✔️✔️8.4⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️Kraken recenziaPrejsť na Kraken
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
binance_logo✔️✔️✔️✔️9.8⭐️⭐️⭐️⭐️Binance recenziaPrejsť na Binance
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
cryptocom_logo✔️✔️✔️n/a6.1⭐️⭐️⭐️Crypto.com recenziaPrejsť na crypto.com
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
kucoin_logo✔️✔️7.7⭐️⭐️⭐️KuCoin recenzia
bitfinex_logo✔️✔️✔️✔️7.5⭐️⭐️⭐️⭐️Bitfinex recenzia
✔️✔️✔️n/a7.0⭐️⭐️⭐️Bitstamp recenzia
✔️n/a6.6⭐️⭐️⭐️Poloniex recenzia
✔️✔️✔️n/a6.9⭐️⭐️⭐️Gemini recenzia
bitflyer-logo✔️✔️✔️✔️7.0⭐️⭐️⭐️⭐️BitFlyer recenzia
okex_logo✔️✔️✔️✔️6.7⭐️⭐️⭐️⭐️Okex recenzia
huobi-recenzia✔️n/an/a⭐️⭐️⭐️⭐️Huobi recenzia
coinmate_logon/an/a✔️n/an/a⭐️⭐️⭐️Coinmate recenzia
simplecoin_logon/an/a✔️n/an/a⭐️⭐️⭐️Simplecoin recenzia
coinbank_logon/an/a✔️n/an/a⭐️⭐️⭐️Coinbank recenzia
kriptomat_logon/an/a✔️n/an/a⭐️⭐️⭐️Kriptomat recenzia
bybit_logon/an/a✔️n/an/a⭐️⭐️⭐️Bybit recenzia
logo-coincheckn/an/a✔️n/an/a⭐️⭐️⭐️Coincheck recenzia
ftx_logoFTX
recenzia
? burza v insolvencii ?

Populárne burzy kryptomien

V tabuľke sme pre Vás pripravili zoznam najpopulárnejších kryptobúrz na trhu a ich výhody pre investora.

Kraken je popredná burza kryptomien, ktorá používateľom ponúka možnosť bezpečne ukladať, nakupovať a predávať digitálne meny. Okrem svojich spotových obchodných služieb ponúka Kraken aj pokročilé možnosti obchodovania, ako napríklad obchodovanie s maržami a futures. Platforma je známa svojimi konkurenčnými poplatkami a poskytuje prístup k širokej škále digitálnych mien.

Binance je najväčšia burza kryptomien, ktorá používateľom poskytuje široký výber digitálnych mien na obchodovanie. Ponúka tiež širokú škálu možností obchodovania vrátane maržového obchodovania, spotového obchodovania a obchodovania s futures. Binance je známa svojimi nízkymi poplatkami za obchodovanie a rýchlym spracovaním údajov.

Coinbase je jednou z najpopulárnejších búrz kryptomien na svete. V krypto svete sa stala pojmom a spôsobila revolúciu v obchodovaní s digitálnymi menami. Spoločnosť Coinbase bola založená v roku 2012 a v súčasnosti je jednou z najväčších a najdôveryhodnejších búrz na svete. Používateľom umožňuje nakupovať, predávať a ukladať digitálne meny, ako sú bitcoiny, ethereum a litecoiny a iné.

Výhoda burzy kryptomienRecenziaKryptoburza
Kryptoburza s najnižšími poplatkami Binance recenziaNakupuj kryptomeny na Binance
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
Kryptoburza s najlepším zákazníckym servisomKraken recenziaNakupuj kryptomeny na Kraken
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
Najlepšia kryptoburza pre začiatočníkov Coinbase recenziaNakupuj kryptomeny na Coinbase
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Ak máte v pláne iba investovať do kryptomient a nie ste veľký investičný fond, ktorý investuje desiatky tisíc EUR denne tak vám prvé štyri burzy úplne postačia.

Keď sme robili prieskum u investorov tak najviac z nich využíval Kraken a Coinbase sa umiestnili rovnako v našom prieskume. Za nimi nasledoval Binance. Potom menej známe kryptoburzy ako Crypto.com. Čo sa týka objemu obchodovania tak Binance je na prvom mieste. Na druhej strane je obchodovanie na Binance zložité. To môže začínajúceho investora odradiť od investovania do kryptomien.

Finančné rozdielové zmluvy (CFD) sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 66 – 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy (CFD) fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Akcie a zľavy pre nových investorov

KryptoburzaKódInformácie o zľave
coinbasen/aBONUS vo výške $10 ak zainvestujete $100 na nákup kryptomien. Akcia sa automaticky uplatní pri registráciíVyužiť akciu
FUMBI logofumbi7088547210% z licenčného poplatku pri zadaní kódu fumbi70885472. FUMBI je slovenská firma a neuviedli sme ju v porovnaní, lebo to nie je tradičná burza. Fumbi za vás investuje do najpopulárnejších kryptomien za malý poplatok. Prečítajte si FUMBI recenziu.Využiť akciu

Populárne decentralizované burzy

Decentralizované burzy (DEX) sú v posledných rokoch čoraz populárnejšie. Ukazujú sa ako atraktívna možnosť pre tých, ktorí chcú obchodovať s kryptomenami, a to vďaka väčšiemu súkromiu a bezpečnosti, ktoré ponúkajú.

DEXy sú poháňané technológiou blockchain, čo znamená, že fungujú bez potreby centralizovanej tretej strany. Výsledkom je, že používatelia majú plnú kontrolu nad svojimi finančnými prostriedkami, keďže sú bezpečne uložené v ich vlastných peňaženkách. Transakcie sú tiež bezpečnejšie, keďže sú nemenné a transparentne zaznamenané v blockchaine.

Ďalšou výhodou DEX je, že sú vo všeobecnosti lacnejšie ako ich centralizované náprotivky. Je to preto, že si nevyžadujú rovnaké režijné náklady, ako je napríklad potreba správcov tretích strán. To z nich robí atraktívnu možnosť pre tých, ktorí chcú ušetriť na poplatkoch za obchodovanie.

Kompletný zoznam nájdete tu: Decentralizované kryptoburzy (DEX)

Decentralizovaná burzaRecenzia
uniswap_logoUniswap recenzia
pancakeswap_logoPancakeSwap recenzia
dydx_logodYdX Recenzia
sushiswap_logoSushiSwap recenzia
shibaswap_logoShibaSwap recenzia

Ako boli kryptoburzy hodnotené?

Aby sme boli realistickí, je takmer nemožné vybrať iba jednu burzu kryptomien ako najlepšiu. Každá jedna má svoje výhody, ale aj nevýhody. Vybrali sme si burzy, o ktorých si myslíme, že sú dôveryhodné, bezpečné, ľahko použiteľné a majú dlhoročnú a osvedčenú úroveň kvality. Kryptoburzy sme hodnotili na základe skutočností:

  • Návštevnosť na stránke
  • Priemerná likvidita
  • Objem

Najčastejšie kladené otázky

Ktoré burzy kryptomien majú najnižsie poplatky?

Medzi kryptoburzy ktoré majú najnižšie poplatky patrí Binance a Kraken.

Na ktorej kryptoburze sa najviac ochoduje?

Podľa CoinMarketCap sa najviac obchoduje na Binance kryptoburze.

Ktorá kryptoburza poskytuje obchodovanie na páku?

Pri obchodovaní na páku treba byť veľmi opatrný. Až 80% ľudí príde o svoje investície pri obchodovaní na páku. Preto neodporúčame takýto typ obchodovania a uprednostnujeme investovanie v dlhodobom horizonte 1 a viac rokov. V súčastnosti každa väčšia kryptoburza poskytuje obchodovanie na páku.

Zdielaj to: