Finax recenzia

Investičná spoločnosť Finax odštartovala svoju činnosť iba 3 roky dozadu, v roku 2017. Činnosť spoločnosti je pod dozorom NBS. Je to teda regulovaný finančný subjekt, ktorý vykonáva všetky činnosti v súlade so zákonmi. Ako prvý sprístupnili inteligentné investovanie širokej verejnosti. Vo Finax recenzií sa pozrieme bližšie na túto investičnú spoločnosť zo Slovenska.

🚨 Vybavili sme pre Vás exkluzívnu FINFIN AKCIU! Pozor AKCIA je obmedzená len pre prvých investorov! Ak sa dnes zaregistrujete cez tento LINK tak Vám bude odpustený poplatok za spracovanie platby do 1000 eur (1% + DPH na vstupe pri prijatí platby).

Nemusíte nič zadávať stačí sa zaregistrovať cez náš FINFIN link a poplatok nebude účtovaný.

Čo sa dozviete v tomto článku

 1. Základné informácie
 2. Skúsenosti a Recenzie klientov Finax
 3. Výhody a nevýhody investovania vo Finax
 4. Ponuka služieb Finax
 5. Ako to vo Finax funguje
 6. Pasívne investovanie
 7. Finax Rebalansovanie
 8. Automatizované finančné poradenstvo od Finaxu
 9. Bezpečnosť pri investovaní s Finax
 10. Poplatky spoločnosti Finax

Základné informácie

Finax je slovenská firma, ktorá bola založená v roku 2017. Za svoju misiu si zvolili sprístupnenie a rozšírenie inteligentného investovania pre každú domácnosť. 

Rok založenia2017
KrajinaSlovensko
ProduktyInvestovanie, Akcie, ETF,
ČlenstvoAsociácie obchodníkov s cennými papiermi
ReguláciaNBS

Finax Adresa

Finax, o.c.p., a.s.
Bajkalská 19B
821 01 Bratislava
Slovenská republika

[email protected]
+421 2 2100 9985

Skúsenosti a Recenzie klientov Finax

Boli sme prekvapení z množstva pozitívnych recenzií a skúseností klientov Finax. Tu si viete prečítať Facebookové recenzie. A tu Finax Google maps recenzie.

Čo sa najčastejšie spomínalo:

 • jednoduchosť investovania
 • transparentnosť
 • nízke poplatky
 • vzdelávanie investorov cez webináre

Snažili sme sa nájsť aj negatívne skúsenosti klientov. Žial nič negatívne sme nenašli, čo by bolo zaujímavé pre našich čitateľov. Ak máte negatívnu skúsenosť s Finax napíšte nám na redakciu [email protected] a mi článok aktualizujeme.

finax skusenosti a recenzie klientov
finax google recenzie

Výhody a Nevýhody investovania vo Finax

VÝHODYNEVÝHODY
💰 Investovať môžete už od 20 EUR mesačne📵 Chýba mobilná aplikácia pre zjednodušné vedenie a kontrolu účtu
💻 Online založenie účtu⚖️ Chýba fáza pre stabilizáciu – presunutie prostriedkov do aktív, aby si držali stabilnú cenu
🏦 Daňová výhoda ETF
💸 Flexibilita vkladov aj výberov
💶 Jednorázové aj pravidelné investovanie
💰 Vedenie účtu bez poplatkov
⚖️ Rebalansing
🤖 Robo-advisor (poradca)
🇸🇰 Slovenská firma

Ponuka služieb Finax

Finančné plánovanie

Finančné plánovanie v sebe zahŕňa:

 • Kontrolu výdavkov,
 • šetrenie,
 • stanovenie finančných cieľov,
 • výber nástrojov, ktorými cieľ dosiahnete,
 • neustála kontrola a prispôsobenie novým životným situáciám.

Poradia Vám tiež ako rozširovať nadobudnutý majetok alebo ako si vybudovať finančnú rezervu pre menej očakávané okolnosti v živote.

Zabezpečenie dôchodku

Dôchodok, a najmä jeho výška, je strašiakom takmer každého z nás. V tejto sfére Vám poskytnú poradenstvo kedy začať, koľko odkladať a kam. 

Budovanie majetku

Finančný úspech závisí od výšky investície, rýchlosti rastu investície a času, počas ktorého nechávame investície rásť. V tejto oblasti poskytujú pomoc so zloženým úročením, ktoré zabezpečuje zvýšený rast investovaných peňazí. 

Nákup svetových akcií

Služba brokera môže byť vo forme telefonického rozhovoru ale aj v elektronickej podobe. Pracovníci vo Finax Vám tiež poskytujú poradenstvo a konzultácie v oblasti investovania do akcií. Svoj účet máte kedykoľvek k dispozícií v online forme s prístupom k svetovým burzám. 

Ako to vo Finax funguje

Veľkou výhodou je, že pri investovaní prostredníctvom Finax nemusíte nikam chodiť.

Celý priebeh od založenia, výberu portfólia až po ukončenie prebieha online.

V tomto naoko výhodnom zriadení účtu sme predsa len našli jeden nedostatok. Absencia mobilnej aplikácie ako pre Android, tak pre iOS. 

Poďme sa ale pozrieť na jednotlivé kroky investovania s Finax:

Otvorenie účtu a výber portfólia

Pre začiatok si budete musieť rozmyslieť, aké sú Vaše potreby a finančné ciele. Pracovník Vám teda položí niekoľko otázok na túto tému. Ďalej budú zisťovať aký vzťah máte k riziku a aké máte investičné skúsenosti.

Následne si vyberiete sumu, ktorú chcete mesačne investovať.

kolko investovat cez finax

Ďalej si vyberiete cieľ čo chcete dosiahnuť investovaním

Podľa odpovedí Vám bude vybrané portfólio, ktoré by pre Vás malo byť najvýhodnejšie. Predstavia Vám portfólio a aj jeho priaznivý či nepriaznivý vývoj, ktorý sa odvíja od situácie na finančnom trhu. Naďalej bude fungovať poradenstvo zo strany spoločnosti Finax kedy môžete vybrané portfólio ešte upraviť. 

Po zadaní spôsobu komunikácie, osobných údajov a iných požiadaviek Vám systém predloží návrh zmluvy.

Nasleduje overenie Vašej identity a podpis zmluvy prostredníctvom kuriéra alebo online formou. 

Váš účet bude aktivovaný po podpísaní zmluvy a je Vám k dispozíci na stránke www.finax.eu cez sekciu Prihlásiť sa. Posledným krokom je zabezpečenie prostriedkov, ktoré zašlete z Vášho bankového účtu. 

Investovanie

Po zaslaní prostriedkov Finax investuje presne do tých aktív, ktoré boli pri zakladaní účtu navrhnuté. Finax investuje prostredníctvom ETF raz za týždeň a to v utorok. 

Čo je to ETF?

ETF alebo exchange-traded fund je fond obchodovaný na burze. Tento typ investovania vznikol už v roku 1993. ETF fungujú na rovnakom princípe ako iné fondy s jedným rozdielom. ETF podiely, teda akcie, sa obchodujú na burze.

Čo sa týka samotného priebehu investovania, Váš účet máte neustále k dispozícií online. Systém spoločnosti Finax sleduje aj vývoj investícií a navrhuje možné zmeny. 

Aby bolo minimalizované riziko, Vaše portfólio je pravidelne rebalansované. Tieto služby sú poväčšinou urobené tak, aby mohli byť oslobodené od dane. 

Ukončenie investície

Investícia vo Finaxe môže byť ukončená kedykoľvek. Transakcie sa vykonávajú vždy v utorok. Zaslanie Vašich prostriedkov a odpredaj investícií príde na Váš bankový účet po 3. až 10. dňoch od prijatia pokynu na ukončenie investície. 

Predčasné ukončenie však vedie k nenaplnenému cielu. Toto zrušenie však máte bez poplatkov takže kedykoľvek sa Vám budú peniaze hodiť viac na ruke ako niekde na účte, bez problémov ich získate späť.

🚨 Pozor ale na daňovú povinnosť. Na tú Vás Finax upozorní vopred a predstaví Vám postup ako sa od tejto povinnosti oslobodiť. 

Pasívne investovanie

Pasívne investovanie je pomerne nový koncept na Slovensku. Tento typ investovania sa snaží trh nasledovať, rozkladá ho a sú pri ňom omnoho vyššie šance naplniť Váš cieľ ako pri aktívnom investovaní. Nakupujete tak akcie všetkých firiem na trhu, nie len konkrétne cenné papiere. 

Pri pasívnom investovaní Vám vznikajú menšie náklady vďaka nižšiemu počtu transakcií a tiež nižším poplatkom. Tým pádom vznikajú vyššie výnosy.

Finax poskytuje klientom rozsiahlu diverzifikáciu portfólia a to v rozličných odvetviach ekonomiky aj kútoch sveta. Je to vďaka tomu, že pasívne investovanie do ETF je zabezpečované 10. vybranými ETF fondmi – dlhopisovými aj akciovými. 

Finax Rebalansovanie

Ide o akési udržiavanie rovnováhy vo Vašom portfóliu. Rebalansing od spoločnosti Finax jednak udržiava rizikovosť portfólia ale tiež zvyšuje výnos investície. 

Predpokladaný ročný dodatočný nárast výnosov je o 0,4 až 0,6 %. Závisí to od doby investovania. Svoje know-how si Finax necháva pre seba. Vieme len, že ide o ich vlastné analýzy a algoritmy.

Automatizované finančné poradenstvo od Finaxu

Robo-advisor alebo automatizované finančné poradenstvo. Otázky, ktoré sú Vám na začiatku kladené vyhodnocuje algoritmus s cieľom nájdenia vhodnej a optimálnej možnosti Vašej investičnej stratégie. 

Na Slovensku je len niekoľko málo spoločností s takýmto algoritmom, ktorý zastrešuje finančné poradenstvo. Tento “poradca” Vám dokáže vypočítať, akú čiastku by ste mali pravidelne sporiť, aby ste sa dopracovali k svojmu cieľu. Algoritmus vykonáva pravidelné kontroly, či nenastali výkyvy, ktoré by trebalo upraviť. 

Bezpečnosť pri investovaní s Finax

Spoločnosť Finax sa drží 3 hlavných pilierov – ochrana vkladov, konať v najlepšom záujme klientov a dodržiavať vysoké etické štandardy. Súčasťou je systém ochrany vkladov a to prostredníctvom Garančného fondu investícií. Majetok by ste mali mať chránený do výšky 50 000 EUR. Na všetky činnosti spoločnosti dohliada Národná banka Slovenska. 

Spoločnosť Finax je súčasťou Asociácie obchodníkov s cennými papiermi. Tá plní samoregulačnú funkciu a tiež dohliada na to, aby boli dodržiavané povinnosti členov tejto organizácie.

Zabezpečené by mali byť aj Vaše dáta, pri ktorých sa na webe využíva kryptovanie. Informácie o klientoch nie sú zdieľané so žiadnou treťou stranou. Svoj účet môžete ošetriť aj overením prostredníctvom sms, v ktorej bude bezpečnostný PIN. 

Poplatky spoločnosti Finax

Poplatky vo Finax su konkurencie schopné a sú jedny z najnižších na slovenskom trhu.

Za správu Vášho portfólia zaplatíte ročne 1,2% z hodnoty majetku, ktorý je pod správou spoločnosti Finax. Ďalším poplatkom je 0,2% za ETF.

Ročne teda za správu portfólia zaplatíte 1,4% z hodnoty Vášho majetku uloženého vo Finaxe. 

Za vklady a ich spracovanie, ktoré majú nižšiu hodnotu ako 1000 EUR zaplatíte 1,2% už s DPH

Ohodnoť tento článok
[Spolu: 13 Hodnotenie: 3.6]