Finax recenzia a skúsenosti 2024

Investičná spoločnosť Finax odštartovala svoju činnosť v roku 2017. Činnosť spoločnosti je regulovaná a je pod dozorom Národnej banky Slovanska (NBS). Ako prvý sprístupnili inteligentné investovanie širokej verejnosti. V článku Finax recenzia a skúsenosti sa pozrieme bližšie slovenskú investičnú spoločnosť.

*Obchodovanie je vždy spojené s rizikom a vaša investícia môže viesť k strate.

Tento marketingový materiál bol pripravený v spoplatnenej spolupráci so spoločnosťou Finax.

Zľavy z odporučenia známeho

Zľava za pozvanie priateľa

Za každé odporúčanie 1000 EUR spravovaných zadarmo pre Vás a pre Vášho známeho. Táto ponuka je platná 3 roky odo dňa vkladu Vášho priateľa.

Známych pozvete odoslaním vášho unikátneho referenčného linku z mobilnej aplikácie (sekcia Zľavy a poplatky v menu Viac) alebo z online prehľadu účtu na webovej stránke Finax (sekcia Získajte zľavu).

aolikacia finax
Aplikácia Finax – Sekcia zľavy a poplatky / finax.eu

Zľava za prenesenie investície

V prípade, že by ste si chceli Vašu už existujúcu investíciu preniesť do Finax, spoločnosť Vám poskytne zľavu na správu Vašich investícií. Prenesené investície Vám bude Finax spravovať 2 roky so zľavou 50%.

Výhody a nevýhody pasívneho investovania vo Finax

VÝHODYNEVÝHODY
Investovať môžete už od 10 EUR mesačneChýba fáza pre stabilizáciu – presunutie prostriedkov do aktív, aby si držali stabilnú cenu
V priemere o 4% vyšší ročný výnos oproti klasickým fondomZmeniť rozloženie portfólia bezplatne je možné len 1x ročne
Online založenie účtu1% poplatok – správa majetku
Daňová výhoda ETF
Investície sú chránené garančným fondom až do 50 000 €
Flexibilita vkladov aj výberov
Jednorazové aj pravidelné investovanie
Vedenie účtu bez poplatkov
Portfóliá sa pravidelne automaticky rebalansujú (znižuje sa riziko a zvyšuje sa výnos)
Robo-advisor (poradca)
Slovenská firma
Mobilná aplikácia pre zjednodušené vedenie a kontrolu účtu

Ocenenia

 • Zlatá minca 2023 – Najinovatívnejší v investovaní
 • Víťaz Zlatá minca 2022 – investičné ETF portfóliá
 • Zlatá minca 2023 – 1. miesto Investovanie: Roboporadcovia
 • Zlatá minca 2022 – najinovatívnejši v investovaní
 • 1. poskytovateľ PEPP v Európe

Náš tip: Aj najbohatší Slovák, Ivan Chrenko, investuje vo Finaxe. Pozrite si koľko zarobil investovaním vo FINAXE!

Základné informácie

Zakladateľov Finaxu Juraj Hrbatého a Radoslava Kasíka spojila nespokojnosť s možnosťami investovať pre bežných Slovákov. Nevýhodné bankové produkty a zastaralé podielové fondy s úbohými výnosmi a premrštenými poplatkami. Taká bola realita na slovenskom trhu.

Pôsobením v investičnom sektore poznali nástroje a mali potrebné znalosti. Tie zúžitkovali a spojili sa do spoločnosti Finax. Slovenská spoločnosť bola založená už v roku 2017. Za svoju misiu si zvolili sprístupnenie a rozšírenie inteligentného investovania. Spravujú už vyše 140 miliónov EUR 20 000 klientov.

Finax ponúka pasívne investovanie cez indexové fondy ETF. Sľubuje vyšší výnos v priemere o 4 % oproti podielovým fondom. Veľkou výhodou investovania cez Finax sú aj nulové dane z výnosu a nízke poplatky.

Základné informácieFinax
Rok založenia2017
Spravovaný majetokviac ako 800 miliónov EUR
Zakladatelia spoločnosti FinaxMgr. Juraj Hrbatý, CFA / Ing. Radoslav Kasík
KrajinaSlovensko
ProduktyInvestovanie, Akcie, ETF
ČlenstvoAsociácie obchodníkov s cennými papiermi
ReguláciaNBS
Minimálny vklad10 €
Minimálna mesačná investícia10 €
Ochrana vkladuVklad klientov je chránený do výšky 50 000€ prostredníctvom Garančného fondu investícií.
Mobilná aplikáciaáno (iOS, Android)
Vzdelávanieblog, podcasty, videá

Čo je to ETF?

ETF je fond obchodovaný na burze (z anglického exchange-traded fund). Tento typ investovania vznikol už v roku 1993. Želali by ste si spojiť jednoduchosť obchodovania s akciami a výhody diverzifikácie podielových fondov? ETF kombinujú to najlepšie z oboch.

ETF fungujú na podobnom princípe ako iné fondy s jedným rozdielom. ETF podiely sa obchodujú na burze. ETF sleduje výkonnosť aktív na burze. ETFká umožňujú investovať do veľkého množstva cenných papierov naraz. Majú často nižšie poplatky ako iné typy fondov.

Investor do ETF, ktorý sleduje akciový index, dostáva jednorazové platby dividend alebo reinvestície za akcie, ktoré tvoria index.

ETF majú na burzách jedinečné tickery, pomocou ktorých sledujeme ich cenovú aktivitu. Pretože ETF zahŕňajú viacero aktív (napríklad akcií technologických firiem), môžu poskytovať lepšiu diverzifikáciu. Táto diverzifikácia znížuje riziko vášho investičného portfólia.

ETF sa zameriavajú na konkrétne spoločnosti podľa určitého vzorca. SPY je ETF, ktorý sleduje index S&P 500. Existujú akciové ETF, komoditné ETF, sektorové alebo dlhopisové ETF? Viac o ETF sa dozviete vo videu.

Výhody investovania do ETF:

✔️ Systém spoločnosti Finax sleduje aj vývoj investícií a navrhuje možné zmeny.

✔️ Aby bolo minimalizované riziko, Vaše portfólio je pravidelne rebalansované.

✔️ Výhodou investovania do ETF sú nízke poplatky. Vstupný poplatok vo Finax je 0 %, ročný poplatok za vedenie je oproti priemerným 2 % poplatkom za správu fondu na Slovensku nižší, predstavuje 1 % + DPH.

✔️ Ďaľším pozitívom ETF je, že výnosy z investovania do ETF sú na Slovensku oslobodené od dane.

✔️ Pri investovaní je dôležitá diverzifikácia portfólia. Tá je u ETF zaručená. Ide o rozloženie rizika pri investovaní, ktoré nastáva tým, že sa investuje do spektra spoločností, a nie len do 1 firmy (napr. do Amazonu, Meta, Intelu, Tesly)

✔️ Diverzifikácia znižuje mieru rizka investície a preto sa ETF považujú za najbezpečnejšie finančné inštrumenty

Zaujali Vás ETF fondy? Zistite aké má Finax výnosy.

*Obchodovanie je vždy spojené s rizikom a vaša investícia môže viesť k strate.

Investovanie do ETF

Oplatí sa nakúpiť akcie jednotlivých spoločností (Tesla, Meta, Intel…) alebo radšej investovať do ETF kopírujúce index S&P 500? Index obsahuje 500 najväčších amerických firiem.

Z dlhodobého hľadiska ETF vo všeobecnosti dosiahli historicky lepšie výsledky ako aktívne spravované fondy. Až 94 % aktívne spravovaných fondov v Európe dlhodobo neprekoná index S&P 500. Zvyšných 6 % fondov prináša výnos. Aká je šanca, že práve Vaša investícia do tradičných fondov patrí k týmto 6 %? Veľmi malá.

Veľkou výhodou pasívneho investovania do ETF kopírujúceho index S&P 500 je diverzifikácia rizika. Investovaním do ETF kopírujúce index S&P 500 kupujete akcie 500 najväčších firiem v USA a neinvestujete len do akcie jednej spoločnosti.

Pasívne investovanie cez Finax

Pasívne investovanie je pomerne nový koncept na Slovensku. Tento typ investovania sa snaží trh nasledovať. Rozkladá ho a sú pri ňom omnoho vyššie šance naplniť Váš cieľ ako pri aktívnom investovaní. Nakupujete tak akcie všetkých firiem na trhu, nie len konkrétne cenné papiere. 

Pri pasívnom investovaní Vám vznikajú menšie náklady vďaka nižšiemu počtu transakcií a tiež nižším poplatkom. Tým pádom vznikajú vyššie výnosy.

Finax poskytuje klientom rozsiahlu diverzifikáciu portfólia a to v rozličných odvetviach ekonomiky aj kútoch sveta. Je to vďaka tomu, že pasívne investovanie do ETF je zabezpečované 10. vybranými ETF fondmi – dlhopisovými aj akciovými. 

Aké ponúka zloženie portfólií?

Investičné portfólio vo Finaxe sa rozkladá do 2 zložiek na:

 • akcie (rizikovejšie) – majú vyšší výnos, ale väčšiu kolísavosť cien
 • dlhopisy (konzervatívnejšie) – majú nižsí výnos, ale stabilnejšie ceny

Výnos závisí od pomeru oboch zložiek v portfóliu. S rastúcim rizikom sa výnos portfólia zvyšuje. Z dlhodobého hľadiska sa udáva pomer výnosu a rizika portfólio s 80% akciovou zložkou.

Produkty

Finančné produkty Finaxu sa odvíjajú od investičného zámeru a účelu investície. V provom kroku je preto potrebné si vybrať Váš zámer.

Finančná rezerva

Finančná rezerva dokáže zabezpečiť, aby ste boli pripravený na nečakané výdavky. Dôležité však je, aby peniaze boli kedykoľvek dostupné, najlepšie však mimo bežného účtu, z ktorého sú platené bežné výdavky. Ideálna výška finančnej rezervy predstavuje výšku výdavkov domácnosti na 3-6 mesiacov.

Ak finančnú rezervu ešte nemáte, začnite si čo najskôr odkladať aspoň 10 % čistého príjmu. Neodkladajte to na neskôr, neskôr už môže byť neskoro. Finax odporúča, aby bolo vytvorenie finančnej rezervy prvým investičným cieľom.

Zabezpečenie detí

Sporenie pre deti ponúka viacero možností, medzi ktoré patrí napríklad zabezpečenie vzdelania či štartu do života alebo sporenie na väčšie položky, ako napríklad auto. Sporenie pre deti je dlhodobá záležitosť, a preto nie je vhodné takto sporiť v banke. Peniaze tam vďaka takmer nulovým úrokom a vplyvom inflácie strácajú na hodnote. Najlepšou voľbou sporenia pre deti je investícia.

Budovanie majetku

Finančný úspech závisí od výšky investície, rýchlosti rastu investície a času, počas ktorého nechávame investície rásť. V tejto oblasti poskytujú pomoc so zloženým úročením, ktoré zabezpečuje zvýšený rast investovaných peňazí. Čím skôr začnete, tým väčší majetok si môžete vybudovať a preto neodkladajte investovanie na neskôr ale začnite už dnes.

Dôchodok

Sporenie na obdobie dôchodku sa zdá byť pre mnohých vzdialenou budúcnosťou. Je však potrebné sa na toto obdobie dostatočne pripraviť, keďže výška priemerného mesačného dôchodku predstavuje len niečo vyše 500 EUR. Čím skôr začnete sporiť, tým väčší majetok si môžete vybudovať a zabezpečiť si tak spokojnejšie prežitie staroby.

Nižšie Vám predstavíme samotné produkty Finaxu:

Inteligentné investovanie

Pasívne investovanie do fondov ETF od Finax vyberá populárne podielové fondy. Ide o portfólio, ktoré je zrozumiteľné pre každého. Účet je bez viazanosti. Portfólio je pravidelne rebalansované a riziko rozložené. Zmluvu môžete podpísať aj online a vývoj investícií sledovať v aplikácií.

Výnosy z investícií máte po roku oslobodené od DPH. Portfólio Vám zostavia podľa Vašich preferencií a cieľov. Vaša stratégia môže byť nastavená na konzervatívnu, opatrnú, vyváženú, rastovú a dynamickú. Poplatok za správu majetku pri inteligentnom investovaní je 1% + DPH.

Inteligentná peňaženka

Hlavným zámerom inteligentnej peňaženky je ochrániť Vaše financie pre infláciou. Predpokladá sa, že inflácia na Slovensku sa v roku 2024 môže dostať na úroveň 3%.

Cieľom produktu je dosiahnuť výnos na úrovni inflácie s minimálnym rizikom.

Jediny poplatok pri inteligentnej peňaženke – poplatok za riadenie portfólia peňaženky predstavuje 0,5 % p.a. vrátane DPH.

Inteligentná renta

Inteligentná renta je unikátne riešenie pre vaše peniaze a čerpanie pôžitkov z nich. Renta vám bude každý mesiac zabezpečovať pravidelný pasívny príjem, teda vyplácať časť majetku. Je ale potrebné zvážiť, či už je renta pre vás vhodný produkt. Ak nie ste odkázaní na príjmy z investícií, zbytočne ich nemíňajte.

Európsky dôchodok – PEPP

Ide o investičné sporenie na dôchodok podľa pravidiel Európskej únie. Európsky dôchodok je dobrovoľné dôchodkové sporenie, ktoré je vhodné pre tých, ktorým záleží na dobre prežitej starobe. Nie je viazaný na pracovný pomer, je individuálny a môže si ho založiť každý, kto žije v Európskej únii.

Medzi jeho hlavné výhody patrí nízka výška poplatkov, ktorá je stanovená na 1% z výšky spravovaných úspor. Legislatívna istota na úrovni EÚ zabezpečuje, že zmeny budú platiť jednotne v celej Európe a tak sa produkt vyhne národným politickým vplyvom.

EURÓPSKY DÔCHODOK3. PILIER
Nižšie poplatky (len 0,6 % p.a. + DPH)Vysoké poplatky (1,2% p.a. + až 10% z výnosu)
Zaujímavé zhodnotenie aj vo výplatnej fázeVýplatná fáza s minimálnym zhodnotením
Vyššie výnosyNeprevoditeľnosť medzi štátmi EÚ
Legislatívna istota – Európske pravidláLokálne politické riziko (legislatívnych zmien)

Životné positenie

Spoločnosť Finax ponúka pre svojich klientov výhodné životné poistenie. Vybrať sa dá zo štyroch hlavných balíčkov: Variant S, Variant M, Variant L a Variant XL.

poistenie finax
Životné poistenie Finax / finax.eu

Hlavným cieľom je zabezpečenie ľudí v prípade výskytu náročných situácií a snaha zmierniť ich dopad. Poistenie si môžete založiť online. Finax bude potrebovať vedieť Vaše BMI a následne Vám položia 3 otázky o zdravotnom stave. Poistenie je bez viazanosti a hradíte ho 4x ročne.

Viac o životnom poistení od spoločnosti Finax.

Finax ELITE

Služba od Finax pre privátnych klientov. V rámci Finax Elite máte k dispozícií svojho wealth manažéra, brokerage služby, analýzy investícií aj správu Vašich portfólií.

Pre využívanie služby Elite musíte mať na klientskom účte majetok minimálne 100 000 €. Poplatok za správu portfólia je znížený nie len pre Vás, ale aj pre Vašu domácnosť.

poplatky elite
Poplatky služby Finax Elite / finax.eu

Bystrý vklad

Bystrý vklad je najmenej rizikovejším investičným produktom od Finaxu. Hrubý pohyblivý ročný výnos je na úrovni 3,8%. Tento produkt predstavuje alternatívu k sporiacemu účtu, nakoľko ponúka vyššie a stabilnejšie zhodnotenie Vašich prostriedkov. Je to riadené portfólio, ktoré odborníci vo Finax postavilo na ETF fondoch. Poplatok za Bystrý vklad je 0,5% p.a.

Finax Financial Wellness

Finax nedávno spustil unikátny program “Finax Financial Wellness”, ktorý je špeciálne navrhnutý pre firmy a ich zamestnancov. Tento vzdelávací program využíva dlhoročné skúsenosti spoločnosti v oblasti zvyšovania finančnej gramotnosti a zahŕňa všetky aspekty finančného zdravia.

Ponúka školenia, ktoré poskytujú praktické tipy a nástroje na efektívne spravovanie osobných financií, od tvorby rodinného rozpočtu po vybudovanie finančnej rezervy a zabezpečenie dôchodku.

Finax zdôrazňuje, že zamestnanci, ktorí majú svoje financie pod kontrolou, sú spokojnejší a produktívnejší, čo prináša benefity aj ich zamestnávateľom. Viac informácií o tom, ako program môže pomôcť, je možné nájsť na e-maile [email protected].

Ako začať investovať cez Finax

Veľkou výhodou je, že pri investovaní prostredníctvom Finax nemusíte nikam chodiť. Celý priebeh od založenia, výberu portfólia až po ukončenie prebieha online.

*Obchodovanie je vždy spojené s rizikom a vaša investícia môže viesť k strate.

Otvorenie účtu a výber portfólia

Pre začiatok si budete musieť rozmyslieť, aké sú Vaše potreby a finančné ciele a účel investovania.

Finax založenie

Na Finax stránke zodpoviete zopár otázok na túto tému.

Finax tvorba plánu

Ďalej budú zisťovať aký vzťah máte k riziku a aké sú Vaše investičné skúsenosti. Následne si vyberiete sumu, ktorú chcete mesačne investovať.

Podľa odpovedí Vám bude vybrané portfólio, ktoré by pre Vás malo byť najvýhodnejšie. Predstavia Vám portfólio a aj jeho priaznivý či nepriaznivý vývoj, ktorý sa odvíja od situácie na finančnom trhu. Naďalej bude fungovať poradenstvo zo strany spoločnosti Finax kedy môžete vybrané portfólio ešte upraviť. 

Po zadaní spôsobu komunikácie, osobných údajov a iných požiadaviek Vám systém predloží návrh zmluvy. Nasleduje overenie Vašej identity a podpis zmluvy prostredníctvom kuriéra alebo online formou. 

Váš účet bude aktivovaný po podpísaní zmluvy a je Vám k dispozíci na stránke www.finax.eu cez sekciu Prihlásiť sa. Posledným krokom je zabezpečenie prostriedkov, ktoré zašlete z Vášho bankového účtu. 

Po zaslaní prostriedkov Finax investuje presne do tých aktív, ktoré boli pri zakladaní účtu navrhnuté. Finax investuje prostredníctvom ETF raz za týždeň a to v utorok

Rebalansovanie

Ide o akési udržiavanie rovnováhy vo Vašom portfóliu. Rebalansing od spoločnosti Finax jednak udržiava rizikovosť portfólia ale tiež zvyšuje výnos investície. 

Predpokladaný ročný dodatočný nárast výnosov je o 0,35 až 0,5 %. Závisí to od doby investovania. Svoje know-how si Finax necháva pre seba. Vieme len, že ide o ich vlastné analýzy a algoritmy.

*Obchodovanie je vždy spojené s rizikom a vaša investícia môže viesť k strate.

Automatizované finančné poradenstvo

Robo-advisor alebo automatizované finančné poradenstvo. Otázky, ktoré sú Vám na začiatku kladené vyhodnocuje algoritmus s cieľom nájdenia vhodnej a optimálnej možnosti Vašej investičnej stratégie. 

Na Slovensku je len niekoľko spoločností s takýmto algoritmom, ktorý zastrešuje finančné poradenstvo. Tento “poradca” Vám dokáže vypočítať, akú čiastku by ste mali pravidelne sporiť, aby ste sa dopracovali k svojmu cieľu. Algoritmus vykonáva pravidelné kontroly, či nenastali výkyvy, ktoré by bolo potrebné upraviť. 

Bezpečnosť pri investovaní

Spoločnosť Finax sa drží 3 hlavných pilierov – ochrana vkladov, konať v najlepšom záujme klientov a dodržiavať vysoké etické štandardy. Súčasťou je systém ochrany vkladov a to prostredníctvom Garančného fondu investícií. Majetok každíého klienta je chránený do výšky 50 000 EUR. Na všetky činnosti spoločnosti dohliada Národná banka Slovenska. 

Spoločnosť Finax je súčasťou Asociácie obchodníkov s cennými papiermi. Tá plní samoregulačnú funkciu a tiež dohliada na to, aby boli dodržiavané povinnosti členov tejto organizácie.

Zabezpečené by mali byť aj Vaše dáta, pri ktorých sa na webe využíva kryptovanie. Informácie o klientoch nie sú zdieľané so žiadnou treťou stranou. Svoj účet môžete ošetriť aj overením prostredníctvom SMS, v ktorej bude bezpečnostný PIN. 

Poplatky spoločnosti 2024

Poplatky vo Finax sú konkurencie schopné a sú jedny z najnižších na slovenskom trhu.

Za správu Vášho portfólia zaplatíte ročne 1 % + DPH z hodnoty majetku, ktorý je pod správou spoločnosti Finax.

Náš tip: Aj úspešný tenista Dominik Hrbatý, investuje vo Finaxe. Pozrite si koľko zarobil investovaním cez Finax!

*Obchodovanie je vždy spojené s rizikom a vaša investícia môže viesť k strate.

Ročne teda za správu portfólia zaplatíte 1,4% z hodnoty Vášho majetku uloženého vo Finaxe. 

Za nákup/predaj ETFZa výber z účtuZaloženie/ukončenieZa zhodnotenie
0€0€0€0€
Za správu portfóliaZa spracovanie platby (do 1 000 €)Za spracovanie platby (nad 1 000 €)
1 % + DPH (ročne)1 % + DPH (z vkladu)0%

Za vklady a ich spracovanie, ktoré majú nižšiu hodnotu ako 1000 EUR zaplatíte 1,2% už s DPH

Finax ELITE poplatky

Aby ste mohli byť zaradený do programe ELITE, váš majetok investovaný vo FINAXE musí mať minimálne hodnotu 100 000 EUR.

Poplatok za správu portfólia pre klientov ElitePoplatok za spracovanie platby
0,85 % + DPH0%

*Obchodovanie je vždy spojené s rizikom a vaša investícia môže viesť k strate.

Zakladatelia spoločnosti FINAX

Mgr. Juraj Hrbatý, CFA

Zakladateľ a generálny riaditeľ

Hlavný stratég spoločnosti Finax a člen výkonného výboru Asociácie obchodníkov s cennými papiermi. Roky praxe z finančného sektora.


Ing. Radoslav Kasík

Zakladateľ a investičný riaditeľ

Investičný stratég spoločnosti Finax. Má bohaté 9 ročné skúsenosti ako portfólio manažér vo firme Across Wealth Managment.

Členovia investičného výboru

Investičný výbor rozhoduje o zložení a nastavení portfólií klientov. Minimalizuje riziká a hľadá možnosti zvýšenia výnosov klientov.

Ing. Radoslav Kasík

Zakladateľ a investičný riaditeľ

norbert nepela
Mgr. Norbert Nepela

Zakladateľ Papučového investora

Ján Jursa

Hlavný analytik

vladimir jurik
Vladimír Jurík

Zakladateľ blogu Peniaze sú čas

Ukončenie investovania

Investícia vo Finaxe môže byť ukončená kedykoľvek. Transakcie sa vykonávajú vždy v utorok. Zaslanie Vašich prostriedkov a odpredaj investícií príde na Váš bankový účet po 3. až 10. dňoch od prijatia pokynu na ukončenie investície. 

Predčasné ukončenie však vedie k nenaplnenému cielu. Toto zrušenie však máte bez poplatkov takže kedykoľvek sa Vám budú peniaze hodiť viac na ruke ako niekde na účte, ich bez problémov získate späť.

Pozor ale na daňovú povinnosť. Na tú Vás Finax upozorní vopred a predstaví Vám postup ako sa od tejto povinnosti oslobodiť. 

Vzdelávanie

Každý týždeň si môžete vypočuť nový 1-2 nové podcasty “Inteligentné investovanie”. Tento podcast je veľmi populárny medzi investormi. Musíme povedať, že je hodnotný a na vysokej úrovni. Informácie sú podávané zrozumiteľne a ľudsky.

Apple podcast

Spotify podcast

Google podcast

finax google podcast

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia je dostupná pre Android a aj pre iOS operačné sýstémy. Stiahnuť si ju môžete cez dole uvedené linky.

finax google play
finax apple store

Čo všetko viete robiť vo Finax Appke

 • zobraziť prehľad účtov
 • vidieť transakcie
 • prehľad nákupov a predajov cenných papierov
 • Finax Blog a Videá
 • počúvať Finax podcast
finax recenzie platformy

Je vidieť, že sa na appke pracuje a jej funkcionalita sa postupne zlepšuje.

Ďalšou firmou poskytujúcou investovanie do ETF na Slovensku je firma Fondee. Tu si viete prečítať Fondee recenzie.

Skúsenosti a Recenzie klientov

Boli sme prekvapení z množstva pozitívnych recenzií a skúseností klientov Finax. Tu si viete prečítať Facebookové recenzie. A tu Finax Google maps recenzie.

Čo sa najčastejšie spomínalo:

 • jednoduchosť investovania
 • transparentnosť
 • nízke poplatky
 • vzdelávanie investorov cez webináre

Snažili sme sa nájsť aj negatívne skúsenosti klientov. Žial sme nenašli nič negatívne, čo by bolo zaujímavé pre našich čitateľov. Ak máte negatívnu skúsenosť s Finax napíšte nám na redakciu [email protected] a my článok aktualizujeme.

finax skusenosti a recenzie klientov
finax google recenzie

*Obchodovanie je vždy spojené s rizikom a vaša investícia môže viesť k strate.

Zákaznícky servis Finax

Finax Adresa

Finax, o.c.p., a.s.
Bajkalská 19B
821 01 Bratislava
Slovenská republika

Kontaktné údaje

[email protected]
+421 2 2100 9985

Klientské centrum je dostupné od pondelka do piatka od 9:00 do 17:00.

Často kladené otázky

Je Finax bezpečný?

Finax je regulovaný NBS a investície sú poistené do výšky 50 000 €. Ak sa zaujímate o bezpečnosť investovania vo Finax, viac sa dozviete tu.

Aké má poplatky Finax?

Poplatky vo Finaxe sú jedny z najnižších na Slovensku. Prečítajte si o poplatkoch za investovanie na Finfin.

Oplatí sa investovať vo Finax?

Investovať s Finaxom je jednoduché, za nízke poplatky a s ponukou online vzdelávania. Ak sú Vám neznáme pojmy ako finančné plánovanie, budovanie majteku či nákup akcií prečítajte si viac o investvovaní vo Finaxe.

Aké sú možnosti investovania vo Finax?

Vo Finaxe sa investuje do ETF. Presný postup investovania vo Finaxe Vám predstvíme v našom článku.

Sú vo Finax nejaké zľavy? Aké majú klienti skúsenosti?

Finax v spolupráci s Finfin ponúka odpustenie poplatku za spracovanie platby do 1000 eur (1% + DPH na vstupe pri prijatí platby) prvým investorom. Viac skúseností s Finax sa dozviete v článku.

Ako nakladá finax s finančnými prostriedkami klientov?

Klientske peniaze sú držané oddelene od firemných peňazí, čo je prísne kontrolované zo strany Národnej banky Slovenska. Následne keď investujete peniaze sú prevedené zahraničným správcom, ktorí na burze nakúpia cenné papiere (ETF).

Kde sa uchovávajú cenné papiere pri investovaní cez Finax?

Správu cenných papierov (custody) vykonáva belgická banka KBC Bank.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Hodnotení: 73

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

 • Marek Kalina

  Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

  View all posts
Súhlas GDPR so súbormi cookie s Real Cookie Bannerom