Hardwarové peňaženky 2022

Hardvérová peňaženka je kryptomenová peňaženka, ktorá ukladá súkromné kľúče používateľa (kritické informácie používané na autorizáciu odchádzajúcich transakcií v blockchainovej sieti) v zabezpečenom hardvérovom zariadení zvanom “hardware wallet”.

Používanie hardvérovej peňaženky je najbezpečnejšou metódou na ukladanie vašich kryptomien. Hardvérová peňaženka udržuje vaše súkromné kľúče offline a nedostupné pred hackermi. Hardvérové peňaženky fungujú tak, že generujú sadu súkromných kľúčov, ktoré by ste mali bezpečne uchovávať offline.

TIP: Vyberte si harwarovú peňaženku, ktorá podporuje ukladanie rôznych kryptomien . Možno v budúcnosti sa rozhodnete rozšíriť svoje portfólio aj o iné kryptomeny. Najlepšie krypto peňaženky viete prepojiť medzi sebou a tak manažovať svoje digitálne investície.

Hardvérové ​​peňaženky sú bezpečnejšie ako webové peňaženky a peňaženky v Android, iOS aplikáciach alebo na kryptoburzách. Pracujú s viacerými blockchainmi. Tie najlepšie sa synchronizujú s viacerými aplikáciami a burzami, aby bolo čo najjednoduchšie spravovať portfólio.

Zoznam hardwarových peňaženiek


Ledger Nano S

Ledger Nano S

Ledger nano S je populárna hardwarová peňaženka na kryptomeny.


Trezor Model One

trezor-na-kryptomeny-2

Trezor Model One je jedna z najlepších kryptomenových peňaženiek za priateľnú cenu.


Trezor Model T

trezor model T

Trezor Model T je novou verziou svojho predchodcu Modelu One.


SafePal1

safepal1 recenzia

Vždy bezpečné a ochránené, kryptomeny
kdekoľvek pôjdete so SadePal1 HW.


BitBox 02

BitboxO2-recenzia

Kryptomenová hardwarová peňaženka od švejčiarskej spoločnosti Shift Crypto.


D’CENT

dcent wallet

Peňaženka D’CENT je novou generáciou hardwarových peňaženiek podporujúca biometrickú autentifikáciu.


KeepKey

KeepKey-recenzia

Pomocou peňaženky KeepKey môžete chrániť  offline svoje aktíva pred vírusmi a hackermi.


Ellipal Titan

ellipal titan penazenka

Ellipal titan je plne uzavretá hardvérová peňaženka navrhnutá tak, aby izolovala vaše súkromné ​​kľúče offline a prenášala vaše údaje prostredníctvom QR kódov.


CoolWallet S

cool wallet S

Hardwarová peňaženka CoolWallet S je prenosné, ľahká a má bezpečnostné opatrenia podobné banke. 


Zoznam autorizačných tokenov

Yubikey

yubikey recenzia

Bezpečnostný token slúžiaci na autorizáciu použivateľov vďaka bezheslovému overenniu.

Často kladené otázky

Ako fungujú hardwarové peňaženky

Hardvérové peňaženky používajú formu dvojfaktorovej autentifikácie (známej aj ako 2FA). To znamená, že ak chcete získať prístup k svojim finančným prostriedkom, budete musieť preukázať svoju totožnosť niečím, čo máte (fyzická peňaženka), a niečím, čo poznáte (PIN peňaženky alebo security key)

Čo sa stane, ak skrachuje výrobca peňaženky?

Technológia “seed” frázy, ktorá sa dnes používa vo väčšine hardvérových peňaženiek, je kompatibilná s viacerými peňaženkami. To znamená, že nie je jedinečná pre žiadnu konkrétnu spoločnosť. Preto, ak určitá spoločnosť ukončí činnosť, môžete svoje kryptomeny získať späť priamo do peňaženky inej spoločnosti pomocou vašej “seed” frázy.

Ktorá hardwarová peňaženka je najlepšia

Najlepšia HW peňaženka je tá, ktorá je kompatibilná s rôznymi aplikáciami a platformami. Medzi najpopulárnejšie HW peňaženky patria tieto.

Zdielaj to: