KeepKey recenzia

Zamýšľate sa nad kúpou hardvérovej peňaženky, ktorá podporuje najznámejšie svetové kryptomeny? KeepKey recenzia prináša informácieo krypto tejto Keepkey peňaženke. Pomocou peňaženky môžete chrániť offline svoje aktíva pred hackermi.

Ide o USB zariadenie, na ktorého fungovanie nie je potrebný iný softvér. Môžete ho používať na ukladanie viacerých kryptomien, a tiež použiť pre neobmedzený počet súkromných kľúčov.

Základné informácie KeepKey

Spoločnosť ShapeShift založil v roku 2014 Erik Voorhees. Je to platforma prostredníctvom, ktorej môžete obchodovať s kryptomenami. Poskytuje viaceré produkty a služby. Jedným z obľúbených produktov je KeepKey hardvérová peňaženka, ktorú vydal v roku 2015 Darin Stanchfield vo Washingtone.

V roku 2017 Keepkey získala spoločnosť Shapeshift. V peňaženke je zabudovaná možnosť výmeny kryptomien. ShapeShift nezhromažďuje žiadne osobné údaje o svojich užívateľoch. Užívatelia majú neustále kontrolu nad svojimi kľúčmi a kryptomenami.

SpoločnosťKeepKey
Typ peňaženkyhardvérová
Webová stránkawww.shapeshift.com/keepkey
OchranaPIN
Podporované kryptomenyBitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dash, Dogecoin, Litecoin
KompatibilitaShapeShift
Podporované operačné systémyWindows, Mac, Linux, Chrome (rozšírený browser)
Podporovaný softwareMycelium, Electrum, ShapeShift, Multibit
InterfaceUSB

Čo je Keepkey hardvérová peňaženka?

Keepkey je hardvér, ktorý uchováva súkromné ​​kľúče a nie je pripojený k internetu. Peňaženka má dostatočne veľkú obrazovku, je dobre čitateľná a s tým súvisí aj  jednoduchšie potvrdzovanie transakcií. Obrazovka je chránená a má pekný vzhľad.

USB triedy HID je možné používať bez potreby ovládačov Windows, MacOS, Linux a Android

KeepKey-peňaženka

Zdroj: KeepKey.com

Vlastnosti Keepkey peňaženky

KeepKey patrí medzi populárne peňaženky platformy ShapeShift. Má viaceré sofistikované vlastnosti.

Bezpečnosť  

Tým, že sú vaše súkromné ​​kľúče v offline úložisku poskytujú ochranu pred hackermi a vírusmi. Na bezpečné transakcie môžete používať softvér peňaženky

Podpora kryptomien

Na svojej  KeepKey hardvérovej peňaženke môžete ukladať viaceré kryptomeny nielen bitcoiny. Tiež podporuje  tokeny  ERC20.

Správa kryptomien: 

Webové rozhranie ShapeShift umožňuje prijímanie a odosielanie kryptomien, obchodovanie s nimi a uchovávanie. 

Jednoduchý displej

Každú transakciu musíte manuálne schváliť. Displej je ľahko čitateľný.  

Cena Keepkey

Peňaženka KeepKey je cenovo dostupná. Od roku 2022 jej cena klesla na 49 USD z pôvodných 79 USD. Môžete si ju kúpiť priamo na webovej stránke KeepKey alebo u jej overených predajcov.

Keď investujete kryptomeny prostredníctvom tejto peňaženky nemusíte použiť banku. Za vaše vložené prostriedky zodpovedáte sami. Na trhu je viacero druhov hardvérových peňažiek a preto by ste mali urobiť prieskum. Overte si predajcov, uvedomte si aké sú vaše priority pri výbere peňaženky.

KeepKey je jednou z populárnych hardverových peňaženiek na trhu spolu s Ledger a Trezor. Keďže Keepkey znížila cenu stala sa tak konkurencieschopnejšou.

Jej nevýhodou je, že ponúka menšie množstvo kryptomien oproti už dvom spomenutých.

Porovnanie hardverových peňaženiek nájdete v našom článku.

KeepKey-ceny

 Ako nastaviť Keepkey

 Nastavenie je ľahké a možno ho vykonať v niekoľkých krokoch:.   

 1. Nainštalujte si niektorú z aplikácií na stránke www.shapeshift.com.
KeepKey-IOS-Windows
 1. Kábel USB pripojíte k počítaču a zvolte funkciu párovania „Pair Your Keepkey“ a potom pripojenie cez „Connect“.
KeepKey-Spárovanie
 1. Vykonajte update vášho zariadenia 
KeepKey-update
 1. V ďalšom kroku zvoľte funkcie “Inicialize Your KeepKey”, Name a PIN.
KeepKey-PIN
 1. Na obrazovke sa zobrazí 12-slovná veta. Vetu si zapíšte, pretože ju môžete potrebovať pri obnove vašej peňaženky napríklad pri strate.
 1. Peňaženka ste pripravená na prijímanie a odosielanie kryptomien. 
KeepKey-Bitcoin

Záver

KeepKey je studená (offline) peňaženka, ktorá zabraňuje hackerom ukradnúť vaše kryptomeny na rozdiel od horúcich (online) peňaženiek. Preto je lepšie používať na uloženie väčšiny svojich kryptomien takúto hardvérovú peňaženku.

Používatelia KeepKey zostávajú úplne anonymní, pretože spoločnosť nevyžaduje žiadne osobné ani identifikačné údaje. Aktivita, ktorú vykonávate s peňaženkou KeepKey, sa neukladá ani nedistribuuje na žiadne servery.

KeepKey je konkurentom hardvérových peňaženiek TREZOR a Ledger. Každá z týchto peňaženiek má svoje odlišné vlastnosti. Zatiaľ čo KeepKey nepodporuje také množstvo kryptomien ako jej konkurenti, ponúka vstavanú kryptomenovú burzu riadenú ShapeShift, ako aj mnoho ďalších funkcií.

Často kladené otázky

Čo robiť v prípade straty peňaženky?

Svoje účty môžete obnoviť v novej hardvérovej peňaženke pomocou kľúča na obnovenie, ktorý ste si zapísali pri jej nastavovaní.

Môžem použiť KeepKey bez ShapeShift?

Všetky adresy URL sú presmerované na doménu ShapeShift. Napriek tomu ešte  existuje doplnok prehliadača Chrome, ktorý možno stále použiť na prístup k vášmu Keepkey.

Je možné obnoviť všetky kryptomeny pomocou zálohy hardvérovej peňaženky?

Väčšina peňaženiek podporuje viac ako len jednu kryptomenu, ale generuje iba jednu zálohu. Táto jedna záloha  je však postačujúca na obnovenie všetkých kryptomien.  

·         

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  by
 • Marek Kalina

  Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: