Obchodovanie s kryptomenami

Obchodovanie s kryptomenami je už bežná vec. A mnoho ľudí už investovalo do kryptomien. Všeobecne sa dá povedať, že kryptomena je digitálna alebo virtuálna mena. Môže slúžiť ako výmenný prostriedok. Využíva kryptografiu na zabezpečenie anonymity a na verifikovanie transakcií.

Okrem iného sa kryptomeny stali veľmi obľúbeným prostriedkom na investovanie. Je niekoľko spôsobov ako môžete obchodovať s kryptomenami, alebo len do nich investovať.

Ťaženie kryptomien

Je komplikovaný spôsob, ako získať kryptomenu. Na to, aby ste mohli začať ťažiť musíte byť technicky zdatný. Minimálne, aby ste boli profitabilný z ťaženia. Lebo každý si vie kúpiť ASIK na aliexprese a zapnúť ho do elektriny.

Alebo spustiť ethereum claymore software na počítači a zadať tam údaje vášho mining poolu a peňaženky. Lenže pri súčasnej obťiažnosti ťaženia by ste nezískali naspäť ani len svoj investovaný čas.

Obchodovanie s kryptomenami

Kryptoburzy

Cez kryptoburzy môžete nakupovať a predávať reálne kryptomeny. Dokonca ich tu môžete stakovať s percentuálnych zhodnotením. Bližšie informácie o kryptoburzách nájdete v našom porovnaní kryptobúrz.

KryptoburzaAkciaRecenziaWebová stránka
coinbaseBONUS vo výške $10 ak zainvestujete $100 na nákup kryptomien.Recenzia na CoinbaseInvestujte do kryptomien na Coinbase
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
kraken_kryptomenaRecenzia na KrakenInvestujte do kryptomien na Kraken
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
binance_logoRecenzia na BinanceInvestujte do kryptomien na Binance
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
cryptocom_logoRecenzia na Crypto.comInvestujte do kryptomien na Crypto.com
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
FUMBI logo10 % z licenčného poplatku pri zadaní kódu fumbi70885472Recenzia na FumbiInvestujte do kryptomien na Fumbi
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Brokeri, cez ktorých viete obchodovať kryptomeny:

Ako investovať do kryptomien cez brokerov? Jednou z možností je nákup či predaj reálnych kryptoaktív. Túto možnosť má len jeden broker a tým je eToro. Pomocou obchodovania kryptomien cez CFD kontrakty napríklad cez XTB alebo Plus500 viete investovať do rastu aj do poklesu ceny kryptomien. Na to aby ste mohli začať investovať potrebuje účet u brokera.

BrokerFinančný inštrumentOtvorte si účet
etoro_logoReálne kryptomenyOtvoriť si DEMO účet zdarma
Investovanie do kryptoaktív je vo väčšine krajín EÚ neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa. Váš kapitál je ohrozený.
xtb_recenzia_logoCFD na kryptomenyOtvoriť si DEMO účet zdarma
Váš kapitál je spojený s rizikom
plus500-recenziaCFD na kryptomenyOtvoriť si DEMO účet zdarma
Na 77% retailových účtov CFD dochádza k finančným stratám. Plus500 je CFD broker.
Brokeri, ktorý vám sprostredkujú obchodovanie s kryptomenami

Finančné rozdielové zmluvy (CFD) sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 66 – 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy (CFD) fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Najobchodovanejšie kryptomeny

Kryptomena Kurz
Bitcoin
Ethereum
Ripple
Tether
Bitcoin Cash
Bitcoin SV
Litecoin
Binance Coin
Eos
Tezos

Návod ako obchodovať kryptomeny cez eToro brokera

Sú kryptomeny dobrou investíciou?

Trend investovania do kryptomien sa momentálne stabilizuje. Akonáhle začnú ľudia vidieť blockchain technológiu v reálnom svete začne viac ľudí investovať. Najväčší hráči vo vývoji tejto technológie sú určite Ethereum, Ripple, Tezos, Cardano

obchodovanie s kryptomenami
Graf zobrazujúci trend vyhladávania kryptomien cez Google

Určite si pamätáte na obdobie koncom roka 2017, keď každý hovoril o kryptomene. Vtedy dosiahol bitcoin skoro 20 000 $. Odvtedy padol. Veľa ľudí prišlo o svoje peniaze, ale na druhej strane veľa ľudí zarobilo obrovské majetky.

Počas písania tohto článku sa pohybuje okolo ceny 7000 USD za jeden bitcoin (apríl 2020). O bitcoine sa hovorilo, že sa bude správať ako zlato. To znamená, že počas krízy ľudia budú nakupovať bitcoin, a spolu s bitcoinom budú rásť aj ostatné kryptomeny.

* Článok bol znova aktualizovaný ku dňu 10.03.2021, takmer po roku je cena bitcoinu 55 428 USD !

Táto hypotéza sa však nepotvrdila. Keď prepukla pandémia Covid-19 burzy sa otriasali v základoch. Akcie firiem strácali každý jeden deň. Spolu s nimi padali aj kurzy kryptomien. Investori predávali svoje pozície nie len v akciách, ale aj v kryptomenách.

Dnes (21.apríl 2020) keď začínajú štáty zmierňovať opatrenia začali rásť aj kryptomeny. Bude zaujímavé sledovať ekonomickú situáciu jednotlivých štátov a vývoja cien akcií a kryptomien.

Aktualizácia: Ako môžeme vidieť koronakríza cene bitcoinu len pomohla, aj ked sa svet stále otriasa v druhej vlne pandémie, hodnota bitcoinu narastá. (marec 2021)

Ak uvažujete investovať do kryptomien, investovať do akcií alebo do indexov tak si pozrite naše porovnanie brokerov na Slovensku.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: