Obchodovanie s kryptomenami

Obchodovanie s kryptomenami je už bežná vec. A mnoho ľudí už investovalo do kryptomien. Všeobecne sa dá povedať, že kryptomena je digitálna alebo virtuálna mena. Môže slúžiť ako výmenný prostriedok. Využíva kryptografiu na zabezpečenie anonymity a na verifikovanie transakcií.

Okrem iného sa kryptomeny stali veľmi obľúbeným prostriedkom na investovanie.

Je niekoľko spôsobov ako môžete obchodovať s kryptomenami, alebo len do nich investovať.

Ťaženie kryptomien

Je komplikovaný spôsob, ako získať kryptomenu. Na to, aby ste mohli začať ťažiť musíte byť technicky zdatný. Minimálne, aby ste boli profitabilný z ťaženia. Lebo každý si vie kúpiť ASIK na aliexprese a zapnúť ho do elektriny.

Alebo spustiť ethereum claymore software na počítači a zadať tam údaje vášho mining poolu a peňaženky. Lenže pri súčasnej obťiažnosti ťaženia by ste nezískali naspäť ani len svoj investovaný čas.

Obchodovanie s kryptomenami

Toto je najjednoduchší spôsob ako viete investovať do kryptomien. Pomocou obchodovania kryptomien cez CFD kontrakty viete investovať do rastu aj do poklesu ceny kryptomien. Na to aby ste mohli začať investovať potrebuje účet u brokera.

Burzy kryptomien kde viete investovať do kryptomien

KryptoburzyRecenzieWebové stránky
coinbasePrečítať recenziuNavštíviť webovú stránku
kraken_kryptomenaPrečítať recenziuNavštíviť webovú stránku
binance_logoPrečítať recenziuNavštíviť webovú stránku

Brokeri, cez ktorých viete obchodovať kryptomeny:

BrokerOtvorte si účet
etoro_logoOtvoriť si DEMO účet zdarma
xtb_recenzia_logoOtvoriť si DEMO účet zdarma
plus500-recenziaOtvoriť si DEMO účet zdarma
Brokeri, ktorý vám sprostredkujú obchodovanie s kryptomenami

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 74 % až 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Najobchodovanejšie kryptomeny

Kryptomena Kurz
Bitcoin
Ethereum
Ripple
Tether
Bitcoin Cash
Bitcoin SV
Litecoin
Binance Coin
Eos
Tezos

Návod ako obchodovať kryptomeny cez eToro brokera

Sú kryptomeny dobrou investíciou?

Trend investovania do kryptomien sa momentálne stabilizuje. Akonáhle začnú ľudia vidieť blockchain technológiu v reálnom svete začne viac ľudí investovať. Najväčší hráči vo vývoji tejto technológie sú určite Ethereum, Ripple, Tezos, Cardano

obchodovanie s kryptomenami
Graf zobrazujúci trend vyhladávania kryptomien cez Google

Určite si pamätáte na obdobie koncom roka 2017, keď každý hovoril o kryptomene. Vtedy dosiahol bitcoin skoro 20 000 $. Odvtedy padol. Veľa ľudí prišlo o svoje peniaze, ale na druhej strane veľa ľudí zarobilo obrovské majetky.

Počas písania tohto článku sa pohybuje okolo ceny 7000 USD za jeden bitcoin (apríl 2020). O bitcoine sa hovorilo, že sa bude správať ako zlato. To znamená, že počas krízy ľudia budú nakupovať bitcoin, a spolu s bitcoinom budú rásť aj ostatné kryptomeny.

* Článok bol znova aktualizovaný ku dňu 10.03.2021, takmer po roku je aktuálna cena bitcoinu 55 428 USD !

Táto hypotéza sa však nepotvrdila. Keď prepukla pandémia Covid-19 burzy sa otriasali v základoch. Akcie firiem strácali každý jeden deň. Spolu s nimi padali aj kurzy kryptomien. Investori predávali svoje pozície nie len v akciách, ale aj v kryptomenách.

Dnes (21.apríl 2020) keď začínajú štáty zmierňovať opatrenia začali rásť aj kryptomeny. Bude zaujímavé sledovať ekonomickú situáciu jednotlivých štátov a vývoja cien akcií a kryptomien.

Aktualizácia: Ako môžeme vidieť koronakríza cene bitcoinu len pomohla, aj ked sa svet stále otriasa v druhej vlne pandémie, hodnota bitcoinu narastá. (marec 2021)

Ak uvažujete investovať do kryptomien, investovať do akcií alebo do indexov tak si pozrite naše porovnanie brokerov na Slovensku.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]