Recenzia a Skúsenosti FUMBI 2023 - Ako sa vyhnúť poplatkom

Recenzia a skúsenosti FUMBI 2023

Je Fumbi bezpečné na investovanie do kryptomien? Pozreli sme sa tejto spoločnosti pod vrátka a prinášame Vám článok s názvom recenzia a skúsenosti Fumbi, aby sme Vám priblížili túto slovenskú spoločnosť a príležitosti v nej.

🚨 Získajte zľavu až 10% z licenčného poplatku zadaním kódu fumbifinfin10 Pri registrácií stlačte na “Mám kód” a zadajte kód. Ušetríte tak na poplatkoch.
Pozor: Akcia je obmedzená len na prvých investorov.

Investovanie do kryptomien je vo väčšine krajín EÚ neregulované. Váš kapitál je spojený s rizikom.

Základné informácie o FUMBI

Základné informácieFUMBI logo
Názov spoločnostiFumbi Network j.s.a.
Krajina pôvoduSlovensko
🙋‍♀️ Zákaznícky servischat, infolinka
💶 Vkladbankový prevod, PayPal, osobne, platba na pošte
💲 Kryptomeny20 top kryptomien: Bitcoin, Ethereum, Polkadot, Cardano, Tezos
💴 Minimálny vklad50 €, (pre právnické osoby 1000 €)
🛍 ProduktyFumbi Index Portfólio, Staking portfólio, Fumbi vlastná voľba, Fumbi Bitcoin a Zlato, Fumbi Biznis, Fumbi úschova
💸 Poplatok za registráciu0 €
🌎 Dostupné v SK, CZ, HU, POL, ENG
💰 Podporované meny EUR, CZK

Fumbi je spoločnosť, ktorá umožňuje investovanie do kryptomien. Klientom je ponúkaná konzervatívne investovanie a následné vlastnenie kryptomien v zabezpečenej kryto peňaženke Ledger Vault.

Pýtate sa, čo je to kryptomena? Pre nováčikov sme napísali prehľadný článok o kryptomenách.

Fumbi algoritmus spravuje dynamické portfólio, vďaka ktorému je možné kopírovať pohyby celého trhu kryptomien bez ohľadu na to, aké pohyby majú jednotlivé kryptomeny.

Fumbi komunita rastie rýchlo, o čom svedčí aj počet registrácií, ktorý dosahuje zatiaľ 26 553. Dôvera malých, stredných aj veľkých investorov sa prejavuje v tom, že priemerná investícia predstavuje sumu 764 EUR.

Ako začať investovať

Na to, aby ste mohli investovať do kryptomien, nepotrebujete žiadne potvrdenie, ani povolenie. Ak chcete uskutočniť svoj prvý vklad, stačí, aby ste sa zaregistrovali. Ďalšie kroky sú automatické a vám postačí iba sledovať vývoj investície.

Ak sa chcete zaregistrovať, musíte urobiť nasledujúce kroky:

 1. Na stránke www.fumbi.network.sk si vyberiete možnosť “Registrácia”, ktorú nájdete vpravo hore. Zadajte kód fumbifinfin10 na získanie 10% zľavy z licenčného poplatku.
 2. Je potrebné zvoliť e-mailovú adresu (ktorá bude slúžiť ako prihlasovací mail) a heslo
 3. Na email vám príde potvrdzujúci mail, ktorý potvrdíte a následne sa stane váš profil prístupný

Registrácia je zadarmo a tak isto aj vedenie účtu, ak neinvestujete. Poplatky potom platíte pri vklade, výbere alebo pri investícii na účte. Ak budete investovať dlhšie ako 2 roky, nebudete musieť platiť žiaden poplatok z vášho zisku.

🚨 Získajte zľavu až 10% z licenčného poplatku zadaním kódu fumbifinfin10 Pri registrácií stlačte na “Mám kód” a zadajte kód. Ušetríte tak na poplatkoch.
Pozor: akcia je obmedzená len na prvých investorov.

Investovanie do kryptomien je vo väčšine krajín EÚ neregulované. Váš kapitál je spojený s rizikom.

Produkty spoločnosti Fumbi

Fumbi ponúka týchto 6 produktov:

 • Fumbi Index Portfólio
 • Fumbi Vlastná Voľba
 • Fumbi Bitcoin a Zlato
 • Fumbi Biznis
 • Fumbi úschova
 • Fumbi Staking Portfólio

Fumbi Index Portfólio

Pomocou tohto indexu sa sleduje trhová kapitalizácia kryptomien, pričom je vyvažovaným algoritmom Fumbi. Portfólio Fumbi je vyberané na základe ich investičnej filozofie. Táto investičná filozofia sa zaoberá 3 hlavnými faktormi hodnoty/prípadmi použitia kryptomien vo svete:

 • Platby 
 • Web 3.0
 • Decentralizované Financie (DeFi)

Investičné stratégie:

 1. Jednorazová investícia 

Prostredníctvom jediného bankového prevodu si viete nakúpiť celý kôš kryptomien. Pomocou Fumbi môžete začať investovať od 50 €.

 1. Sporiaci plán

Pomocou svojej banky si viete vytvoriť trvalý mesačný príkaz alebo vložiť peniaze osobne, kedykoľvek budete chcieť. Výhodnejšie by bolo investovať pomocou pravidelných mesačných vkladov, aby ste znižili riziko zle načasovaného nákupu.

Fumbi vlastná voľba

S týmto produktom si sami viete zvoliť kryptomenu, do ktorej chcete investovať.

Možné si vybrať iba medzi Bitcoinom a Ethereum, Polkadot, Cardano a Avalanche. Ak chcete svoje portfólio diverzifikovať viacerými kryptomenami, tak využite Fumbi Index Portfólio, alebo si pozrite zoznam kryptobúrz a investujte cez kryptoburzu.

Vaše kryptomeny Fumbi uloží do kryptopeňaženky Ledger Vault.

Fumbi Bitcoin a Zlato

Fumbi algoritmus rozdelí investíciu medzi bitcoin a PAX Gold.

PAX Gold je digitálne aktívum vyvinuté na Ethereum blockchaine, pri ktorom jeden token PAX reprezentuje jednu trójsku uncu zlata. Ide o kryptomenu, ktorá je krytá reálnym zlatom.

Keď hodnota bitcoinu rastie, časť sa odpredá a dokúpi sa PAX Gold, aby bolo vaše portfólio opäť 50:50 a naopak.

Ak ste konzervatívny investor, a chcete znížiť volalitu vašej investície do stabilnejšej komodity akou je zlato, tento produkt môže byť zaujímavý práve pre Vás.

Fumbi Biznis

Produkt Fumbi biznis ako už z názvu napovedá je ušitý na mieru firmám. Ide o ivestovanie kapitálu do kryptomien pre firmy. Investovať do kryptomien cez vašu firmu je daňovo výhodnejšie. Minimálna výška vkladu je však 1000 EUR. Fumbi Vám pridelí i vlastného poradcu.

Investovať môžete do:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • PolkaDot

Fumbi úschova

Ak ste si zakúpili kryptomeny a neviete, kde ich máte uložiť tak, aby boli v bezpečí, môžete využiť Fumbi. Podmienkou je, aby ste mali vklad vyšší ako 10 000 EUR. Ročný poplatok za túto úschovu je 0,89 % – 1,29 % ročne. Výhodou je, že Fumbi vám k tomu ponúka aj možnosť odpredať vaše kryptomeny.

Môžete si u nich uložiť tieto kryptomeny:

Fumbi Staking Portfólio

S novým Fumbi Staking Portfóliom získate 10 kryptomien, ktoré za vás bude Fumbi stakeovať. Investovanie do krypta je bez vstupného či ročného poplatku a s pravidelnou odmenou raz týždenne. Očakávaná ročná odmena je 5 – 7 % v kryptomenách.

Kryptomeny:

 • Cardano
 • Cosmos
 • Polkadot
 • Flow blockchain
 • Kava
 • Kusama
 • Polygon
 • Mina
 • Secret
 • Tezos

Výborným brokerom na investovanie do kryptomien je Etoro. Vyskúšajte si jednoduchý nákup kryptomien cez Etoro.

*Investovanie do kryptomien je vo väčšine krajín EÚ neregulované. Váš kapitál je spojený s rizikom.

Kryptomeny vo Fumbi

Fumbi ponúka vo svojom portfóliu mnoho kryptomien. Výber z nich môžete vidieť v nasledujúcej tabuľke.

BitcoinEthereumStellarPolkadotCardano
LitecoinAvalancheTezosPolygonInternet Computer
PAX GoldChainlinkCosmosKavaArweave
AAVEAlgorandUniswapKusamaFilecoin
Near ProtocolMultiversXFlow blockchainThe SandboxTrust Wallet Token
Kryptomeny vo Fumbi

Presný postup ako kúpiť kryptomeny sme Vám popísali v tomto článku.

Poplatky Fumbi

S Fumbi v produktoch Index Portfólio a Bitcoin a zlato platíte tieto tri druhy poplatkov:

 1. Výmenný poplatok – jednorazový poplatok pri vkladaní a vyberaní v eurách. Nie je potrebné ho platiť pri zrušení úschovnej služby a priamom výbere kryptomien. Pokrýva náklady spojené s konverziou z a na virtuálne meny.
 2. Portfóliový poplatok p.a. – ročný poplatok za to, že klient využíva Fumbi algoritmus, ktorý, ako sme už spomínali vyššie, dokáže sledovať trhovú kapitalizáciu kryptomien. Je potrebné platiť ho z každého vkladu (alikvotne k dátumu výročia prvého vkladu).
 3. Poplatok zo zisku – jednorazový poplatok pri výbere tvoriaci podiel zo zisku investora. Je potrebné platiť ho v prípade, ak investor vyberá zisk v prvých dvoch rokoch. Po uplynutí dvoch rokov sa tento poplatok nemusí platiť.
 4. Obnovenie portfóliového poplatku – realizovaný v deň výročia prvého vkladu pričom sa za vklad podľa tohto cenníka považuje aktuálna hodnota portfólia. V poplatku sú zahrnuté náklady na rebalansovanie portfólia počas celého nasledujúceho roku.
Výška depozituVýmenný poplatokPortfóliový poplatok p.a.Poplatok zo zisku
< 500 EUR1,49 %3,99 %5,99 %
< 10 000 EUR1,49 %3,49 %4,99 %
< 100 000 EUR1,49 %2,99 %3,99 %
viac ako 100 000 EUR1,49 %2,49 %2,99 %

Pri produkte Fumbi úschova platí nasledovný cenník poplatkov:

Výška depozituÚschovný poplatok p.a.
< 100 000 EUR2,29 %
< 1 000 000 EUR2,09 %
nad 1 000 000 EUR1,99 %

Prehľad poplatkov pri produkte Fumbi Staking Portfólio:

Výmenný poplatok pri vkladePortfóliový poplatokVýmenný poplatok pri výberePoplatok zo zisku pri výbere
0 %0 %1,99 %4,99 %
 • Odmena – používateľ získa každý týždeň odmenu, ktorá mu bude pripísaná na jeho účet vo Fumbi. Očakávaná priemerná ročná odmena predstabuje 5 – 7 % v kryptomenách.
 • Výmenný poplatok – jednorazový poplatok pri vkladaní a vyberaní v eurách. Nie je potrebné ho platiť pri zrušení úschovnej služby a priamom výbere kryptomien. Pokrýva náklady spojené s konverziou z a na virtuálne meny.
 • Portfóliový poplatok – ročný poplatok za to, že klient využíva Fumbi algoritmus, ktorý, ako sme už spomínali vyššie, dokáže sledovať trhovú kapitalizáciu kryptomien. Je potrebné platiť ho z každého vkladu (alikvotne k dátumu výročia prvého vkladu).
 • Poplatok zo zisku pri výbere (prevode) – jednorazový poplatok pri výbere, ktorý tvorí podiel zo zisku užívateľa. Základ pre jeho vyčíslenie tvorí zisk používateľa v momente výberu alebo prevodu.

Fumbi ponúka aj online kalkulačku, kde si môžete zadať výšku vášho vkladu a nárast trhu, ktorý očakávate počas vášho investovania.

Výška minimálneho vkladu je 50 EUR a limit výberu je 10 000 EUR.

FUMBI investovanie do kryptomien

Následne sa informačne dozviete, aká by mohla byť hodnota vašej investície a taktiež všetky vstupné a výstupné poplatky.

investovanie vo fumbi

Výhody Fumbi

 1. Jednoduché investovanie – investor môže jednoducho investovať do portfólia, ktoré je dynamické a obsahuje špičkové kryptomeny
 2. Minimálne riziko – portfólio investora sleduje celkovú trhovú hodnotu a neexistuje spoliehanie sa na jednotlivé kryptomeny
 3. Priame vlastníctvo – prostredníctvom Fumbi môžete vlastniť kryptomeny nie cez kolektívne investovanie, ale priamo
 4. Nezávislý audit – Fumbi je prvá platforma, ktorá investuje do kryptomien, kde je súčasťou nezávislý audit peňaženiek
 5. Rôzne možnosti vkladu – depozit môže investor vkladať cez PayPal, prostredníctvom karty alebo pomocou bankového prevodu, rovnako aj osobne na pobočke alebo prostredníctvom pošty
 6. Malá vstupná investícia – investícia je možná už od 50 EUR
 1. Nevýhody – vysoká volalita kryptomien
 2. Neviete si vybrať vlastné kryptomeny, Fumbi ich vyberie za vás. Toto môže byť pre niekoho výhoda a pre iných zas nevýhoda… Ale oceňujeme snahu Fumbi o vytvorenie produktu Fumbi vlastná voľba, v ktorom si môžete vybrať vlastné kryptomeny.

Získajte zľavu pri registrácií vo FUMBI

🚨 Získajte zľavu až 10% z licenčného poplatku zadaním kódu fumbifinfin10 Pri registrácií stlačte na “Mám kód” a zadajte kód. Ušetríte tak na poplatkoch.
Pozor: akcia je obmedzená len na prvých investorov.

Investovanie do kryptomien je vo väčšine krajín EÚ neregulované. Váš kapitál je spojený s rizikom.

účet vo fumbi
ako si vytvoriť účet vo FUMBI

Kde inde nakúpiť kryptomeny?

Fumbi poskytuje naozaj jednoduchý spôsob investovania do kryptomien. Ich služby sú orientované hlavne pre ľudí, ktorí sa nechcú venovať kryptomenám a radšej nechajú výber svojho portfólia na niekoho iného.

Ak však chcete mať svoje portfólio pevne pod kontrolou a chcete presne určiť aké percento vášho kapitálu budete investovať napríklad do Bitcoinu, Etherea alebo Cardana. Tak je lepšie registrovať sa na iných burzách, ktoré vám to umožnia.

eToroCoinbaseKraken
etoro_logocoinbasekraken_kryptomena
Prečítať eToro recenziuPrečítať Coinbase recenziuPrečítať Kraken recenziu
Investovanie do kryptomien je vo väčšine krajín EÚ neregulované. Váš kapitál je spojený s rizikom.

Medzi menej známe burzy patrí aj Crypto.com. Prečítajte si Recenziu a skúsenosti s burzou crypto.com

Recenzia a skúsenosti FUMBI

Skúsenosti klientov s Fumbi sú väčšinou pozítívne, platforma je naozaj jednoduchá a zákaznícka podpora je v slovenskom jazyku.

Ako nevýhodu niektorí klienti vnímali dlhú dobu výberu investície. To však často záleží na tom, akou formou si klient nechá peniaze poslať. V prípade bankového prevodu sa takýto výber pred víkendom môže predĺžiť na 5 dní.

Na Google ReviewsFumbi hodnotenie 4.0

FAQ Fumbi

Je Fumbi bezpečné?

Fumbi je slovenská spoločnosť venujúca sa investovaniu do kryptomien. Viac informácií nájdete v základné informácie Fumbi. Fumbi zatiaľ nie je regulované NBS, lebo NBS momentálne nevydáva žiadne kryptomenové licencie. Akonáhle však stanoví podmienky licencovania pre kryptomenové spoločnosti, bude sa Fumbi o takúto licenciu uchádzať.

Aké sú poplatky vo Fumbi?

Vo Fumbi neplatíte za založenia a vedenie účtu, ostatné poplatky spojené s investovaním do kryptomien nájdete v našom článku.

Aký je minimálny vklad vo Fumbi?

Minimálna investícia predstavuje 50 €. Vklad trvá 1 – 2 pracovné dni od obdržania finančných prostriedkov na Fumbi účte. O pripísaní vkladu bude používateľ informovaný mailom. O možnostiach investície do kryptomien si naštudujte u nás.

Aké kryptomeny sa dajú kúpiť na Fumbi?

Na Fumbi si v súčasnosti môžete vybrať spomedzi približne 50 kryptomien. Výber z kryptomien, ktoré nájdete na Fumbi zistíte v tejto tabuľke.

Je možné vkladať kryptomeny?

Fumbi momentálne takúto službu neponúka, no v budúcnosti vklad v kryptomenách plánuje zaradiť.

Je lepšie vložiť viac peňazí jednorazovo alebo ich vkladať po menších sumách?

Vkladaním po menších sumách sa znižuje riziko zlého načasovania nákupu, čo môže byť rozumná stratégia pri investovaní.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Hodnotení: 29

Ešte žiadne hodnotenie!

marek kalina

Marek je všestranný človek, ktorý má vlastnosti vášnivého podnikateľa, skúseného investora, bystrého marketéra a nadšeného cestovateľa. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: