Recenzia a skúsenosti s FUMBI

Je Fumbi podvod? Pozreli sme sa tejto spoločsnoti pod vrátka a prinášame Vám článok s názvom recenzia a skúsenosti s Fumbi, aby sme Vám priblížili túto firmy a jej praktiky.

Čo sa dozviete v tomto článku?

 1. Základné informácie o FUMBI
 2. Ako začať investovať
 3. Produkty spoločnosti Fumbi
  1. Fumbi Index Porfólio
  2. Fumbi úschova
 4. Kryptomeny vo Fumbi
 5. Poplatky
 6. Výhody Fumbi
 7. 10 EUR za odporúčanie
 8. Skúsenosti s Fumbi

Základné informácie o FUMBI

Fumbi je spoločnosť, ktorá umožňuje investovanie do kryptomien. Klientom je ponúkaná konzervatívne investovanie a následné vlastnenie kryptomien v zabezpečenej kryto peňaženke Ledger Vault.

Pýtate sa čo je to kryptomena. Pre nováčikov sme napísali tento prehľadný článok o kryptomenách.

Fumbi algoritmus spravuje dynamické portfólio, vďaka ktorému je možné kopírovať pohyby celého trhu kryptomien bez ohľadu na to, aké pohyby majú jednotlivé kryptomeny.

Fumbi komunita rastie rýchlo, o čom svedčí aj počet registrácií, ktorý dosahuje zatiaľ 26 553. Dôvera malých, stredných aj veľkých investorov sa prejavuje v tom, že priemerná investícia predstavuje sumu 764 EUR.

Ako začať investovať

Na to, aby ste mohli investovať do kryptomien, nepotrebujete žiadne potvrdenie, ani povolenie. Ak chcete uskutočniť svoj prvý vklad, stačí, aby ste sa zaregistrovali. Ďalšie kroky sú automatické a vám stačí iba sledovať vývoj investície.

Ak sa chcete zaregistrovať, musíte urobiť nasledujúce kroky:

 1. na stránke www.fumbi.network.sk si vyberiete možnosť “Registrácia”, ktorú nájdete vpravo hore
 2. je potrebné zvoliť e-mailovú adresu (ktorá bude slúžiť ako prihlasovací mail) a heslo
 3. na email vám príde potvrdzujúci mail, ktorý potvrdíte a následne sa stane váš profil prístupný

Registrácia je zadarmo a tak isto aj vedenie účtu, ak neinvestujete. Poplatky potom platíte pri vklade, výbere alebo pri investícii na účte. Ak budete investovať dlhšie ako 2 roky, nebudete musieť platiť žiaden poplatok z vášho zisku.

Ak si trúfate investovať do kryptomien ako jednotlivec, a mať okamžitú kontrolu nad Vašim portfóliom, rozhodne vyskúšajte burzu kryptomien Kraken. Kraken recenziu sme Vám priniesli v tomto článku.

Produkty spoločnosti Fumbi

Fumbi ponúka tieto 2 produkty:

 • Fumbi Index Portfólio
 • Fumbi úschova

Fumbi Index Portfólio

Pomocou tohto indexu sa sleduje trhová kapitalizácia kryptomien, pričom je vyvažovaným algoritmom Fumbi. Portfólio Fumbi je vyberané na základe ich investičnej filozofie. Táto investičná filozofia sa zaoberá 3 hlavnými faktormi hodnoty/prípadmi použitia kryptomien vo svete:

 • Platby 
 • Web 3.0
 • Decentralizované Financie (DeFi)

Investičné stratégie:

 1. Jednorazová investícia 

Prostredníctvom jediného bankového prevodu si viete nakúpiť celý kôš kryptomien. Pomocou Fumbi môžete začať investovať od 50€

 1. Sporiaci plán

Pomocou svojej banky si viete vytvoriť trvalý mesačný príkaz alebo vložiť peniaze osobne, kedykoľvek budete chcieť.Výhodnejšie by bolo investovať pomocou
pravidelných mesačných vkladov, aby ste znižili riziko zle načasovaného nákupu.

Fumbi úschova

Ak ste si zakúpili kryptomeny a neviete, kde ich máte uložiť tak, aby boli v bezpečí, môžete využiť Fumbi. Podmienkou je, aby ste mali vklad vyšší ako 10 000 EUR. Ročný poplatok za túto úschovu je 0,69 % – 0,99 %. Výhodou je, že Fumbi vám k tomu ponúka aj možnosť odpredať vaše kryptomeny.

Môžete si u nich uložiť tieto kryptomeny:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Ripple
 • Litecoin
 • Maker
 • Bitcoin Cash
 • Dash
 • Ďalšie

Výborným brokerom na investovanie do kryptomien je Etoro. Vyskúšajte si jednoduchý nákup kryptomien cez Etoro.

Kryptomeny vo Fumbi

Fumbi vlastní ponúka vo svojom portfóliu 28 kryptomien. Všetky druhy kryptomien môžete vidieť v nasledujúcej tabuľke.

BitcoinEthereumRippleBitcoin CashStellar
LitecoinDashTronBinance CoinZcash
MakerOmiseGoOxCardanoTezos
ChainlinkCosmosOntologyEOSMonero
CompoundSynthetixAaveAlgorandRen network
Yearn.financePolkadotUniswapKusamaFilecoin

Poplatky

S Fumbi platíte tieto tri druhy poplatkov:

 1. Multi-Exchange poplatok – jednorazový poplatok pri vkladaní a vyberaní v eurách. Nie je potrebné ho platiť pri zrušení úschovnej služby a priamom výbere kryptomien.
 2. Licenčný poplatok – ročný poplatok za to, že klient využíva Fumbi algoritmus, ktorý, ako sme už spomínali vyššie, dokáže sledovať trhovú kapitalizáciu kryptomien. Je potrebné platiť ho z každého vkladu (alikvotne k dátumu výročia prvého vkladu).
 3. Podiel zo zisku – jednorazový poplatok pri výbere tvoriaci podiel zo zisku investora. Je potrebné platiť ho v prípade, ak investor vyberá zisk v prvých dvoch rokoch. Po uplynutí dvoch rokov sa tento poplatok nemusí platiť.
Výška depozituMulti-Exchange poplatokLicenčný poplatokPodiel zo zisku
< 500 EUR0,75%3,0%5,9%
< 10 000 EUR0,75%2,5%4,9%
< 100 000 EUR0,75%2,0%3,9%
viac ako 100 000 EUR0,75%1,5%2,9%

Fumbi ponúka aj online kalkulačku, kde si môžete zadať výšku vášho vkladu a nárast trhu, ktorý očakávate počas vášho investovania.

Výška minimálneho vkladu je 50 EUR a limit výberu je 10 000 EUR.

FUMBI investovanie do kryptomien

Následne sa informačne dozviete, aká by mohla byť hodnota vašej investície a taktiež všetky vstupné a výstupné poplatky.

investovanie vo fumbi

Výhody Fumbi

 • jednoduché investovanie – investor môže jednoducho investovať do portfólia, ktoré je dynamické a obsahuje špičkové kryptomeny
 • minimálne riziko – portfólio investora sleduje celkovú trhovú hodnotu a neexistuje spoliehanie sa na jednotlivé kryptomeny
 • priame vlastníctvo – prostredníctvom Fumbi môžete vlastniť kryptomeny nie cez kolektívne investovanie, ale priamo
 • nezávislý audit – Fumbi je prvá platforma, ktorá investuje do kryptomien, kde je súčasťou nezávislý audit peňaženiek
 • rôzne možnosti vkladu – depozit môže investor vkladať cez PayPal, prostredníctvom karty alebo pomocou bankového prevodu
 • malá vstupná investícia – investícia je možná už od 50 EUR

10 EUR za odporúčanie

Celý december prebieha akcia, kde je možné získať 10 EUR bonus za odporúčanie. Tento bonus je možné získať iba pod podmienkou, že váš známy, ktorému ste Fumbi odporúčali, zadá pri registrácii váš odporúčací kód a investuje aspoň 100 EUR. Výhoda pre vášho známeho bude 10% zľava z licenčného poplatku.

Skúsenosti s FUMBI

Recenzie na FUMBI sú prevažne negatívne, pretože vložili peniaze a zaplatili veľmi vysoké poplatky a nezarobili toľko, koľko im Fumbi sľubovalo. Taktiež po predaji kryptomien im neprišli peniaze do 2 pracovných dní, ako to je v zmluve, ale väčšine prišli peniaze oveľa neskôr, aj o 5 dní neskôr.

Ohodnoť tento článok
[Spolu: 0 Hodnotenie: 0]