Ako investovať do kryptomien

Ako investovať do kryptomien – pre úplných začiatočníkov

Ak si chcete kúpiť kryptomenu rýchlo a ľahko pomocou svojej kreditnej karty, pozrite sa na eToro brokera!

Za posledných niekoľko rokov boli kryptomeny predmetom intenzívnych diskusií. Koľkokrát sme počuli príbehy ľudí, ktorí sa stali milionármi cez noc.

Ak teda hľadáte bezpečné investovanie do kryptomien, potom je tento článok určený práve vám. Účelom tohto článku je pomôcť čo najviac ľuďom správne investovať do kryptomien a vyhnúť sa pofiderným spoločnostiam, ktoré zneužívajú kryptomeny na rôzne podvody.

Ako investovať do kryptomien

Už samotná skutočnosť, že čítate tento článok, ukazuje, že máte záujem investovať do kryptomen. Tieto nemenné a vymeniteľné kryptografické mince sľubujú stať sa nemanipulovateľnými peniazmi. Ich zástancovia vidia budúcnosť, v ktorej bitcoiny alebo iné kryptomeny nahradia euro, dolár atď. A vytvoria prvú slobodnú svetovú menu.

Okrem toho, čo už bolo povedané, existujú tri hlavné dôvody, prečo investovať do kryptomien.

1. Dôvod – Zaistiť kapitál

Chcete si zaistiť svoj kapitál/ majetok pred pádom peňažného impéria. Čo mnohí ľudia predpokladajú, že sa v určitom čase nevyhnutne stane. Veď predsa nemôžu svetové banky si donekonečna tlačiť peniaze.

2. Dôvod – Myšlienka za kryptomenami

Veríte v myšlienku kryptomien a to čo za nimi stojí. Myšlienka voľných peňazí pre celý svet.

3. Dôvod – Technológia

Technológia a výskum, ktoré idú ruka v ruke s kryptomenami. Blockchain technológia sa plánuje uplatniť nie len v peniazoch ale aj v iných sférach života. Napríklad aj katastre môžu byť postavené na blockchain technológií. Takto sa nikdy nestane, že by úradníčka prepísala váš pozemok niekomu inému. Váš token (pozemok / dom / byt) bude navždy zapísaný v blockchaine a bude možné ľahko dohľadať všetkých predošlých majiteľov danej nehnuteľnosti.

Existujú však aj dôvody prečo neinvestovať

Mnoho ľudí sa stáva obeťou klamstiev alebo bublín. Jedna taká bublina bola koncom roku 2017 okolo bitcoinu. Tisíce ľudí vtedy investovalo pod vplyvom strachu a emócií. Báli sa, že zmeškajú príležitosť. A tak veľa z nich investovalo pri kurze kryptomeny vysoko nad súčasnou hodnotou.

Momentálne sú kurzy kryptomien stabilizované a neprevláda až taká volatilita ako to bolo koncom roka 2017.

Takže ak ste začínajúci investor alebo už aj máte skúsenosti s investovaním do akcií tak sú kryptomeny vhodným prostriedkom ako investovať peniaze.

Upozornenie: S každým investovaním je spojené riziko. Preto nikdy neinvestujte viac ako ste ochotný stratiť. Toto platí pri všetkom nie len pri kryptomenách.

Ako začať investovať do kryptomien

  1. Najprv potrebujete účet u brokera, cez ktorého viete nakúpiť kryptomeny
  2. Následne si musíte aktivovať účet poslaním dokumentov ako overenie totožnosti a adresy
  3. Vyberte si viac kryptomien, nikdy neinvestujte iba do jednej. Vždy sa snažte diverzifikovať svoje portfólio.

Veľmi jednoduchým brokerom na začatie investovania do kryptomeny je eToro.

Prečítajte si našu skúsenosť s eToro brokeromeToro recenziu.

Video návod ako investovať do kryptomien

Video návod ako investovať do kryptomien
ako investovať do kryptomien

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 74 % až 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Ohodnoť tento článok
[Spolu: 1 Hodnotenie: 5]
error: Content is protected !!