D´cent peňaženka recenzia

D´cent je hardvérová peňaženka, ktorá sa odlišuje od ostatných. Ponúka vstavaný snímač odtlačkov prstov a špeciálny bezpečnostný čip. Bola vyvinutá v Južnej Kórei v roku 2018. Peňaženka disponuje aj sprievodnými aplikáciami v Google a Apple Play. Viac v D´cent peňaženka recenzia.

D´cent najpokročilejšia kryptomenová hardvérová peňaženka

Peňaženky D’CENT sú novou generáciou veľmi pohodlných cold hardvérových peňaženiek. Podporuje uloženie až 2746 kryptomien. Zakladá si na biometrickom overení odtlačkov prstov. D’CENT ponúka dva typy peňaženiek:

  • D’CENT Biometric Wallet – je hardvérová peňaženka s podporou Bluetooth, ktorá ukladá vaše súkromné kľúče.
  • D’CENT Card Wallet – peňaženka typu karty

Výhody a nevýhody D´cent

👍 Výhody👎 Nevýhody
Jednoduché používateľské rozhranieAk chcete aktualizovať firmvér, musíte si nainštalovať prehliadač Google Chrome.
Rýchla obnova stratených alebo ukradnutých údajov
Generovanie súkromných hesiel a kľúčov je jednoduché 
Dodáva sa s odolnou batériou 
Ponúka bezpečné aktualizácie 
Podporuje viacero peňaženiek 
Zabezpečenie biometrickými overeniami a PIN-om 
Podpora viacerých kryptomien

Aké meny podporuje peňaženka D´cent?

Platforma D´cent podporuje viac ako 2000 kryptomien, medzi nimi aj Bitcoin, Ethereum, Tether (USDT), či Ripple (XRP). Na webovej stránke peňaženky je funkcia, ktorá umožňuje používateľom pridávať návrhy, ktoré coiny by bolo vhodné pridať do celkového portfólia.

Hardvérová peňaženka v skutočnosti neuchováva kryptografické aktíva. Tieto aktíva sú uchovávané v blockchainovej sieti a softvérová aplikácia k nim má v prípade potreby prístup.

Cena D´cent peňaženky

Štandardná cena peňaženky D´cent Biometric Wallet je 119 USD. Výhodnejšia ponuka je zakúpiť si rovno 2 peňaženky v jendom balení za 199 USD.

Typ peňaženkyCena
D´cent Biometric Wallet119 USD
Biometric Wallet 2X Package 199 USD
Peňaženka Ethereum Card + balíček záložnej karty23 USD
Klaytn Card Wallet + balíček záložnej karty23 USD
Záložná karta15 USD

Pozor: Dovoznú daň musí zaplatiť príjemca. Ak príjemca odmietne zaplatiť miestnu daň, bude účtovaný poplatok za spätnú prepravu.

Bezpečnosť D´cent peňaženky

Peňaženka prichádza s množstvom špičkových bezpečnostných prvkov. Ako všetky hardvérové peňaženky aj D´cent je navrhnutá tak, aby chránila súkromné údaje užívateľov. Má množstvo bezpečnostných opatrení, ktoré zabraňujú vyťaženiu siete a zároveň blokujú neoprávnené pokusy o prístup do peňaženky

D´cent biometrická peňaženka

Ochranu osobných údajov zabezpečujú:

  • Vstavaný biometrický skener
  • Podpora pre PIN a autentifikáciu odtlačkom prsta

Na rozdiel od iných produktov na trhu podporuje bezpečnostné generovanie privátneho kľúča zo zariadenia bez potreby ďalšieho softvéru. 

Takisto sa peňaženka dodáva aj s bezpečnostným certifikátom. Okrem vyššie spomínanej vysokej úrovne zabezpečenia je súčasťou peňaženky aj na mieru navrhnutý operačný systém. Ten slúži ako ochrana pred najrôznejšími škodlivými softvérmi.

Biometrická funkcia

Kryptomenová peňaženka D´cent sa ako prvá pýši biometrickou funkciou. Ide o funkciu, ktorá samotnej platforme pridáva ďalšiu vrstvu ochrany. Uľahčuje pohodlné a rýchle podpisovanie transakcií. 

Snímač odtlačkov prstov je možné využívať až päťkrát za sebou. Pri každom ďalšom pokuse si zariadenie vyžiada PIN. V prípade, že sa PIN zadá desať krát za sebou nesprávne, zariadenie sa automaticky vymaže a vymažú sa aj všetky uložené informácie. 

Platforma umožňuje užívateľom zaregistrovať až dva odtlačky prstov na biometrickom rozhraní. Peňaženka myslí aj na situácie predčasného úmrtia. V takom prípade môžu mať rodinní príslušníci prístup k prostriedkom zosnulého užívateľa tým, že bol do systému zapísaný ich odtlačok prsta.

Mobilná aplikácia D´cent

Aplikácia spravuje tri peňaženky. Biometrickú peňaženku, peňaženku typu Card a softvérovú peňaženku. Je dostupná v obchodoch Google Play a Apple Store. Vyžaduje si však operačné systémy iOS 11.0 a vyššie alebo Android 6.0 a vyššie.

D´cent-mobilná-aplikácia

Ako dostať kryptomeny z burzy do peňaženky?

V rozhraní biometrickej peňaženky je dôležité na domovskej stránke zvoliť kryptomenový účet a aktivitu potvrdiť tlačidlom OK. Na túto ikonu je potrebné kliknúť dvakrát, aby sa zobrazil QR kód. Prostredníctvom fotoaparátu sa QR kód naskenuje. Týmto krokom sa adresa automaticky uloží do peňaženky odosielateľa.

Rozhranie mobilnej aplikácie je trochu odlišné. Najskôr treba vojsť do coinového účtu v mobilnej aplikácii. Adresa účtu sa následne zobrazí ako QR kód. S ním sa zobrazí aj políčko prijať, ktoré ďalej vygeneruje možnosť kopírovať alebo zdieľať. Posledný krok pozostáva v zdieľaní adresy v hexadecimálnom tvare.

Ako odoslať mince z peňaženky D´cent na iné burzy?

Spôsob ako jednotlivé postupy zjednodušiť je v prvom rade v prepojení peňaženky s mobilnou aplikáciou. V mobilnej aplikácii potom stačí stlačiť tlačidlo odoslať, zadať adresu príjemcu a pokračovať stlačením tlačidla ďalej. 

Následne je potrebné zadať množstvo kryptomien, ktoré sa majú odoslať. Netreba zabúdať na nastavenie poplatku za každú transakciu. Vo všeobecnosti platí, že čím vyššia je platba, tým rýchlejšie bude transakcia spracovaná.

Po opätovnom potvrdení informácií o transakciách v biometrickej peňaženke ostáva už len na konečné schválenie stlačiť tlačidlo OK, naskenovať si odtlačok prsta alebo zadať PIN.

Konkurenčné Hardwarové peňaženky

Navyšujúcou sa popularitou kryptomien vznikajú aj nové odvetiva. Neminulo to ani hardwarové peňaženky. Prečítajte si recenzie konkurenčných HW peňaženiek:

D´cent recenzia a skúsenosti

Peňaženka D´cent je voľbou s vysokou mierou zabezpečenia. Je intuitívna a v spojení s jej mobilnými aplikáciami aj vždy po ruke. Pozreli sme sa aj na skúsenosti reálnych používateľov.

Používateľom tejto krypropeňaženky sa páči jej jednoduché používanie. Prihlásenie sa pomocou odtlačku prsta oceňujú ako veľkú výhodu. Pozitívne hodnotia aj veľké množstvo kryptomien, ktoré peňaženka podporuje. Tiež oceňujú, že proces počiatočnej fázy je úplne offline.

Zariadenie je naozaj veľmi bezpečné. Mobilná aplikácia tiež ponúka prístup k DeFi a NFT, ako aj na interakciu s desktopovými aplikáciami ako Synthetix a Oasis cez Wallet Connect. Mobilná aplikácia sa tiež veľmi ľahko používa, ako hodnotia používatelia.

Podpisovanie transakcií je však niekedy oneskorené, čo môže byť zapríčinené prenosom cez bluetooth, v porovnaní cez USB napr. peňaženky Trezor.

Celkovo má peňaženka až prekvapivo veľa pozitívnych reakcií.

Často kladené otázky

Je problém, ak sa hardvérová peňaženka stratí?

Ide síce o nepríjemnú situáciu, ale určite nie neriešiteľnú. Užívatelia si v prípade straty môžu účty obnoviť a preklopiť tak do novej peňaženky prostredníctvom kľúča na obnovenie, ktorý bol obdržaný pri úvodných nastaveniach.

Je možné obnoviť všetky kryptomeny pomocou zálohy hardvérovej peňaženky?

Väčšina peňaženiek podporuje viac než len jednu kryptomenu, ale generuje iba jednu zálohu. Napriek tomu je táto jedna záloha dostatočná na obnovenie všetkých kryptomien, pretože všetky súkromné heslá a kľúče rôznych peňaženiek sú výsledkom seedu, ktorý sa zálohu počas nastavovania údajov.

Čo v prípade, ak sa objavia nové kryptomeny – je potrebná nová hardvérová peňaženka?

Novú kryptomenu zo začiatku málokedy podporuje priamo hardvérová peňaženka. Väčšina poskytovateľov ako Ledger či TREZOR však neustále pracuje na podpore nových kryptomien. Preto sa často oplatí počkať, kým požadovanú menu podporí aj zvolená hardvérová peňaženka.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: