Recenzia SafePal S1: Šikovná bitcoinová hardvérová peňaženka s niekoľkými chybami

Transakcie na blockchaine sú vo väčšine prípadov zabezpečené a chránené. Samozrejme v prípade, že je chránený aj súkromný kľúč. Otázkou však ostáva, ako zabezpečiť svoje osobné kľúče. V zásade nejde o nič zložité. Stačí mať technológiu, ktorú poskytujúcu špeciálne softvérové a hardverové peňaženky ako je napríklad Trezor, SafePal, či Ladger. Prečítajte si viac v našej Safapal S1 recenzií.

Základné informácie

SafePal je spoločnosť podporovaná Binance Labs, pobočkou kryptoburzy Binance. Základnými produktami a službami spoločnosti sú hardvérová peňaženka SafePal S1, ochranná doska SafePal Cypher Seed Protection Board a token známy ako SafePal Token (SFP). 

Ďalším faktorom, ktorý prispieva k rastu spoločnosti je, že spoločnosť nadväzuje partnerstvá s inými platformami založenými na kryptomenách, či s platformami, ktoré kryptomeny podporujú. Takýmito príkladmi môže byť Rarible, trh NFT, či platforma určená na rezerváciu ciest Travala, ktorá kryptoplatby akceptuje.

Výhody/ nevýhody

? Výhody ? Nevýhody
Samodeštrukčný mechanizmus na zabránenie napadnutiu hackermi.Nepodporuje trendové kryptomeny ako Litecoin, Monero, TRON, EOS.
Nízka cena mechanizmu. (39,99 $)Zložitý proces odosielania transakcií
Ideálna platforma pre začínajúcich investorov.Nie je vhodná pre začiatočníkov

Produkty a služby SafePal

Hardvérová peňaženka SafePal S1 bola spustená v januári 2019. napriek tomu, že už sú to tri roky od založenia, ešte stále je v kyberpriestore značne nová. Peňaženka podporuje 19 blockchainov, vrátane Binance Chain či Binance Smart Chain. Podporuje viac ako 10 000 tokenov, ako Napríklad Non Fungible Tokens (NFT).   

Okrem iného má táto peňaženka aj mnoho funkcií a zariadení, ktoré slúžia ako ochrana. Jednou z nich je aj SafePal Cypher. Platforma, ktorá funguje iba v offline priestore, čím uľahčuje inštaláciu aj samotné používanie. Využíva sa predovšetkým na ochranu počiatočných fáz a takisto je kompatibilná s Ledger nano, Trezor, KeepKey a v konečnom dôsledku aj so všetkými hardvérovými a softvérovými peňaženkami MIP39.

safepal

Token SafePal (SFP)

V januári 2021 spoločnosť SafePal predstavila v svoj vlastný token SafePal. SFP je decentralizovaný token, ktorý je založený na Binance Smart Chain. SafePal doteraz vydal už asi 500 000 000 limitovaných tokenov.

SFP možno využiť niekoľkými rôznymi spôsobmi a to napríklad na zaplatenie poplatkov. Užívatelia môžu platiť poplatky tokenmi SFP a získavať tak aj zľavy na iné produkty spoločnosti SafePal, ako sú napríklad hardvérové peňaženky. 

Ďalej sa môžu využívať na získavanie odmien za staking. V takom prípade sa tokeny stakujú a následne sa kvalifikujú na odmeny z programu SafePal Earn. Stakovať tokeny predovšetkým znamená držať svoje vlastné prostriedky v kryptomenovej peňaženke.

Držaním tokenu SFP sa zaručí taktiež aj privilégium na získavanie špeciálnych kupónov a zberateľských predmetov od spoločnosti SafePal a jej partnerov.

V rámci správy komunity môžu držitelia tokenov SFP hlasovať o nových funkciách a iniciovať tak návrhy, ako napríklad zahrnutie nových blockchainov do platformy a produktov SafePal.

Zabezpečenie

Zabezpečenie a celková bezpečnosť úschovy kryptomien je jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý investori a obchodníci v internetovej peňaženke hľadajú. SafePal je v rámci zabezpečenia na vysokej úrovni. Svedčia o tom aj mnohé pokročilé bezpečnostné funkcie, ktorými peňaženka disponuje.

Pri nastavovaní užívateľského účtu SafePal vygeneruje 12 až 24 náhodných fráz. Tieto otázky by hneď na začiatku bolo vhodné zapísať a uložiť. Je možné, že v prípade zabudnutého hesla, či iného problému, budú vyžadovať odpovede na úvodné otázky znovu.  

Peňaženka SafePal je vybavená hardvérovým prvkom EAL5+, ktorý je odolný proti napadnutiu hackerov. Ide o globálny kryptočip, ktorý si ukladá všetky súkromné kľúče. Ak sa niekto pokúsi systém hacknúť, prípadne získať autorizovaný prístup, spustí sa funkcia vymazania kľúča a sebadeštrukcia. Každá transakcia v mobilnej aplikácii SafePal musí byť podpísaná a overená dvojfaktorovým overovacím systémom.

Nástroj na vymazanie kľúča zároveň umožňuje ľahko pridávať a odstraňovať kryptomeny a tokeny.

Hardvérová peňaženka SafePal S1 je zase úplne vedená v offline režime. To znamená, že k telefónu, alebo počítaču sa pripája prostredníctvom USB kábla. Rovnako tak nepoužíva ani bezdrôtové pripojenie ako napríklad Wi-Fi či Bluetooth.

safepal penazenka

SafePal vs. Konkurenti

SafePal je pozoruhodne efektívny a získal si aj celkom významné postavenie voči konkurencii, ako napríklad Ledger či Trezor.

Za necelých 40 dolárov je SafePal S1 jednou z najlacnejších hardvérových peňaženiek v krypto priestore.  Ledger Nano S sa predáva za 69,99 USD a Trezor One za 79 USD. Offline verzia SafePal funguje bez potreby pripojenia Wi-Fi, Bluetooth alebo NFC. Hoci má rozhranie USB, USB sa využíva iba na vykonávanie aktualizácii firmvéru. 

Na druhej strane Ladger Nano vyžaduje pripojenie USB na potvrdenie a podpis transakcií. Verzia Nano X zase funguje aj cez Bluetooth. SafePal má navrch oproti konkurencii aj v prevedenie displeja. Zatiaľ čo SafePal má 1,3 IPS obrazovku, Nano S a Trezor One majú len jednofarebný displej.

safepal recenzia

Záver

V kryptopriemysle dochádza k rozmachu NFT, čo spôsobuje, že investori a traderi hľadajú bezpečné decentralizované útočisko pre svoje aktíva. SafePal S1 ako jedna z najviac kompatibilných hardvérových peňaženiek podporuje platformy NFT ako Openseas, Rarible a Sandbox.

SafePal je podporovaná spoločnosťou Binance a navzájom sa dopĺňajú pri podpore väčšej rozmanitosti kryptomien. Integrácia Binance Dex, ako aj Binance Spot Trading priamo do aplikácie SafePal, umožňuje používateľom hardvérovej peňaženky pohodlne obchodovať s ich digitálnymi aktívami.

Často kladené otázky

SafePal bezpečný?

Áno, SafePal je jednoducho jednou z najbezpečnejších peňaženiek. Dodáva sa s pokročilými bezpečnostnými funkciami, ako je mechanizmus samodeštrukcie, bezpečnostný prvok EAL5+ odolný voči hackingu a dvojfaktorové overenie.

Koľko kryptomien podporuje SafePal?

SafePal podporuje 19 blockchainov plus svoje natívne mince a viac ako 10 000 tokenov.

Čo je safepal S1?

SafePal S1 je hardvérová peňaženka na kryptomeny, ktorá získala podporu od Binance, jednej z najväčších svetových krypto búrz. Peňaženka dáva používateľovi možnosť bezpečne ukladať kryptomeny v úplne offline prostredí.

Čo je to safepal peňaženka?

Peňaženka dáva používateľovi možnosť bezpečne ukladať kryptomeny v úplne offline prostredí. Peňaženka SafePal bola uvedená na trh v roku 2019 a začala dodávať peňaženky do celého sveta.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

    by
  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: