Binance recenzia a skúsenosti 2024

Zaujímate sa o kryptomeny a zároveň hľadáte spoľahlivú platformu pre obchodovanie s nimi? V tom prípade ste klikli správne! Prečítajte si článok “Binance recenzia“. V článku sa dozviete naše skúsenosti s binance burzou kryptomien.

Čo je Binance?

Binance je najpoužívanejšia burza na obchodovanie kryptomien na svete. Denne sa podľa coinmarketcap.com na Binance zobchoduje viac ako 10 miliárd USD.

binance
Údaje platné k 12.2.2024 / coinmarketcap

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Rok založenia2017
Sídlo spoločnostiKajmanské ostrovy
Podporované kryptomenyBNB, Bitcoin, Ethereum, a 600 + ďalších
Poplatok za obchod0,1% (poplatok je možné znížiť pri splnení podmienok)
Webová stránkabinance.com/sk
Slovenský jazykÁno
Páka1:20
Vklady a výberyPomocou kryptomien, bankovým prevodom
alebo platobnou kartou
MenaEUR / USD / Kryptomeny
Mobilná aplikáciaÁno
Zákaznícka podporae-mail, Centrum pomoci, 24/7 online chat, FAQ
Služby BinanceZmenáreň, Trading, Pôžičky, Sporenie a Úročenie kryptomien
Token BinanceBNB

Ako sme už naznačili v úvode, Binance je burza kryptomien. Táto burza sa venuje výlučne kryptomenám a obchodovaniu s nimi. Bola spustená v júli 2017. Túto burzu vytvoril Kanaďan s čínskymi koreňmi Changpeng Zhao vďaka svojej spoločnosti Baijie Technology.

Na začiatku sa hodnota Binance Coin-u pohybovala okolo 0,1 USD. V súčasnosti je hodnota jedného Binance Coinu – BNB 320,99 USD. Tento fakt hovorí o úspešnosti Binance burzy ako aj o tom, že aj obchodovanie s vlastnou Binance menou sa na trhu kryptomien vypláca.

V súčasnosti je Binance burza jednou z najúspešnejších búrz s obchodmi do 24 hodín.

Výhody a nevýhody

Výhody Nevýhody
Obrovské portfólio kryptomien❌ Zákaznícka podpora v slovenskom alebo českom jazyku neexistuje, avšak FAQ prístupné aj v slovenčine
Neobmedzená a rýchla obchodovateľnosť vďaka dostupných menovým párom a 350+ kryptomien❌ Pre začiatočníkov môže vyzerať platforma zložito
Webová stránka vo viac ako 20. jazykoch❌ Platforma nie je regulovaná
Dostupná v slovenskom jazyku
Možnosť využiť služby Brokera 
Nízke poplatky
Výborná úroveň zabezpečenia
Systém vstavanej peňaženky

Služby Binance

Je potrebné spomenúť skutočnosť, že Binance burza podporuje výlučne investície a obchodovanie s kryptomenami. Možnosť obchodovať a investovať do fiat mien by ste teda hľadali úplne neúspešne. Zároveň je potrebné dodať, že práve pohyb vo výlučne krypto-priestore zabezpečuje pre Binance burzu neuveriteľnú flexibilitu a rýchlosť v operáciách.

Fiat meny však viete bez problémov vkladať, kúpiť si za ne viac ako 99 kryptomien a potom naspäť vybrať vo forme viac ako 50 fiat mien.

Tu sú najlepšie a najčastejšie využívané konverzie na Binance:

V prípade, že chcete Binance použiť ak obchodnú platformu, je potrebné sa zaregistrovať. Po tom, čo sa na Biance burze zaregistrujete, chvíľu si počkáte na overenie svojho účtu. Toto overenie vyžaduje vyplnenie základného súhrnného dotazníka a niekoľkých dokumentov vrátane dokladu totožnosti. Hneď po tom môžete využívať množstvo služieb a produktov, ktoré Binance ukrýva.

PRODUKTY A SLUŽBY BINANCE

 • Investovať do kryptomien a obchodovať s nimi sám na trhoviskách Spot, Marža alebo Futures.
 • Rozšíriť svoje portfólio.
 • Využiť služby brokera vďaka spoločnosti Simplex (toto spojenie Binance a Simplexu prinieslo možnosť nakúpiť si naraz až 17 rôznych kryptomien. Zároveň je však táto služba spoplatnená).
 • Prostredníctvom služby Binance Earn môžete získavať úroky zo svojej kryptomeny.
 • Nové tokeny získate vďaka službe Binance Launchpad.
 • Služba Binance NFT zasa sprostredkováva obchodovanie, stakovanie a požičiavanie si NFT na trhovisku.
 • Pomocou Binance služby P2P môžete nakupovať a predávať kryptomeny prostredníctvom bankového prevodu.

V prípade, že budete používať Binance, určite sa vám zíde aj informácia limitov. S účtom v prvej úrovni overenia môžete vyberať 2 BTC/24 hodín. V druhej úrovni overenia môžete vyberať až 100 BTC/24 hodín.

Pre porovnanie iných brokerov na obchodovanie s kryptomenami si prezrite túto recenziu brokerov. 

BINANCE ACADEMY

Binance ponúka svojím priaznivcom možnosť vzdelávania sa. Dokonca si vďaka rozšíreniu znalostí o blockchaine a vyplnením kvízu môžete prilepšiť bezplatnými kryptomenami. Na stránke Binance Academy nájdete množstvo vzdelávacích článkov, aktivít, vysvetlenia pojmov, kvízy, kurzy aj bonusy. Jednotlivé články sú rozdelené do kategórií: začiatočník, stredne pokročilý a tzv. Rozšírené články označené červenou farbou.

Svoje si tam nájdu aj skúsený obchodníci, ktorí chcú zostať v obraze, ale aj úplní nováčikovia vo svete krypta. Nájdete tam aj vysvetlenia tých najzákladnejších pojmov ako limitný a trhový príkaz.

Príkaz marketLimit príkaz
Kúpi aktívum za trhovú cenuKúpi aktívun za stanovenú cenu alebo lepšiu
Vyplní sa okamžiteVyplní sa len za limitnú cenu objednávky alebo lepšiu
ManuálnyDá sa nastaviť vopred

PODPOROVANÉ MENY

Mien a obchodovateľných párov nájdete na Binance burze naozaj veľa. Dokopy je ich viac ako 350. Vďaka množstvu obchodovateľných párov môžete pri správnej kombinácii týchto párov so všetkými obchodovať a manipulovať podľa vlastného rozhodnutia.

Ak si nie ste istý, do ktorej kryptomeny investovať, prečítajte si o tom u nás.

Na Binance je možné zakúpiť kryptomenu Cardano. Prečítajte si náš nový článok na tému Cardano a stakovanie ADA.

POZOR by ste mali dať na neznáme kryptomeny. Binance má naozaj obšírnu ponuku, no nachádzajú sa tam aj takzvané "shitcoins" alebo kryptomeny, ktoré majú nízku hodnotu a zlé investičné krytie. Prieskum trhu je v prípade investovanie naozaj kľúčovou záležitosťou. Inak tomu nie je ani pri kryptomenách.

PODPOROVANÉ KRAJINY

Tak, ako to býva pri väčšine búrz, bol by na mieste zoznam krajín, v ktorých je Binance podporovaný. Nič také však na Binance neexistuje. Keďže táto platforma funguje výlučne s kryptomenami, je dostupná na celom svete.

Binance obchodná platforma

SPOT

Na Binance máte niekoľko možností pre obchodovanie. Na spotovom trhu nakupujete a predávate za pomoci pokročilých nástrojov a pre laika môže byť tento spôsob trocha mätúci. Ide však o klasickú platformu pre obchodovanie.

spot krypto
Spotové obchodovanie na Binance

Funkcie, ktoré táto platforma ponúka sú postačujúce pre väčšinu obchodníkov. V strede obrazovky sa Vám zobrazí sviečkový graf a nižšie pod ním nájdete aj miesto na zadávanie objednávok. Pravý stĺpec patrí zoznamu ostatných aktív. Nájdete tam aj históriu už vykonaných obchodov. Na ľavej strane obrazovky je aktuálna cena vášho aktíva a kniha objednávok.

Binance Convert

Ďalším miestom na obchodovanie je Binance Convert. Ide o najjednoduchší spôsob obchodovania na Binance. K Binance Convert sa dostanete skrz tlačidlo Obchodovanie v hornej časti okna. Rozbalí sa Vám menu kde vyhľadáte tlačidlo Convert & Block trade.

V tejto časti platformy zadávate jednoduché príkazy. Jednoducho si navolíte menu, ktorú chcete nakupovať a menu, za ktorú chcete nakupovať. Určíte si množstvo, ktoré chcete investovať alebo naopak vybrať. Tento obchod je naozaj rýchli a jednoduchý.

Za túto službu si Binance neúčtuje žiadne poplatky. Minimálna a maximálna možná čiastka je závislá od samotného Coinu alebo páru, s ktorým chcete obchodovať.

P2P

Peer-to-peer je súčasťou burzy a ide o platformu, vďaka ktorej obchodujete priamo s ostatnými obchodníkmi. Kryptomeny tak nakupujete alebo predávate ostatným užívateľom Binance prostredníctvom Fiat mien a podľa Vami zvoleného spôsobu platby.

Ako funguje P2P?

 • Zadáte svoju objednávku,
 • Binance P2P zadrží aktívum,
 • predávajúcemu zaplatíte na základe Vami vybraného spôsobu platby,
 • po dokončení Fiat transakcie kliknete na “Prevedené, upozorniť predávajúceho.”,
 • Predávajúci musí potvrdiť, že obdržal peniaze,
 • Binance P2P uvoľní zadržené aktívum – kryptomenu,
 • aktívum sa pripíše na Váš účet Binance.

MOBILNÁ APLIKÁCIA

Binance mobilná aplikácia je naozaj kvalitne prepracovaná a pokiaľ ste na cestách, na obchodovanie úplne postačujúca. Ponúka mnoho možností, je prehľadná, a pre niekoho môže byť dokonca oveľa jednoduchšia a atraktívnejšia na používanie ako desktopová verzia.

Je dostupná v Lite alebo Pro verzií.

Verzia Lite bola navrhnutá pre začiatočníkov. Domovská obrazovka je zameraná na základné funkcie a prehľad cien najmú populárnych kryptomien.

Profesionálny režim aplikácie Binance Pro je komplexné rozhranie pre skúsených a aktívnych obchodníkov. Nájdete tam pokročilé funkcie aj pokročilých obchodníkov. Súčasťou je aj Binance Earn, ktorý by mal obchodníkom zabezpečiť rast existujúcich kryptoaktív.

FUNKCIALITEPRO
Obchodovanie párov
Spotové obchodovanieObmedzené funkcie, nie sú dostupné všetky obchodovateľné páryVšetky funkcie
Maržové obchodovanie
obchodovanie s Futures
P2PČiastočné funkcieVšetky funkcie
Fan Token
Binance EarnFlexibilné sporenie, BNB Vault

Aplikáciu však Binance nesprístupnil iba pre mobilné zariadenia. Viete si ju stiahnuť aj do svojho laptopu alebo tabletu a podľa používateľov v nej viete využívať dokonca viac funkcií ako je sprístupnených na webovom rozhraní. Aplikácia je dostupná pre Android, iOS, MacOS, Windows a aj Linux!

Binance poplatky

Paušálna sadzba 0,1 % je veľmi lákavá pre každého obchodníka. Na rozdiel od iných búrz, ktoré si účtujú sadzbu 0.2 % je Binance v konkurenčnej výhode.

Vklady sú bezplatné (okrem poplatkov za blockchain, ktoré vždy platí odosielateľ). Výberové poplatky vo všeobecnosti korelujú aj s transakčnými poplatkami blockchainu.

Prehľad poplatkov a transakcií a ich možné zníženie

Na platforme Binance však existuje aj spôsob ako poplatky celkom slušne znížiť. Obrázok vyššie zobrazuje niekoľko VIP kategórií, z ktorých každá má nižší poplatok ako tá predchádzajúca. Ide výhodu pre obchodníkov, ktorí využívajú výlučne Binance burzu. Čím väčší je objem vašich obchodov na burze, tým sú vám účtované menšie poplatky za obchodvanie.

Druhým spôsobom ako znížiť poplatky je využívanie BNB meny, teda Binance Coin-ov. Pri využívaní ich vlastnej kryptomeny znížite poplatok za obchodovanie o 25%.

POPLATKY ZA VKLADY A VÝBERY

Vklady má Binance úplne zdarma. Pri výbere sa však poplatkom nevyhnete. Burza musí celý prevod iniciovať a sprostredkovať, musí vytvoriť transakciu a zapísať ju do blockchainu a tak je tento poplatok úplne na mieste.

Sadzba poplatku za výber – kryptomeny / Binance

Sadzba poplatku za výber – Fiat meny / Binance

Porovnajte si Binance s Coinbase. Coinbase recenziu si prečítajte u nás.

Binance limity

V Binance existujú iba limity na výber. Overené účty úrovne 1 môžu vyberať až 2 BTC každých 24 hodín. Overené účty úrovne 2 môžu vyberať 100 BTC každých 24 hodín.

Overenie na otvorenie účtov si vyžaduje vyplnenie základného formulára a poskytnutie dokladu totožnosti medzi ostatnými dokumentmi.

Zákaznícka podpora

Binance je síce medzinárodnou burzou, zákaznícku podporu však dostanete len v niekoľkých jazykoch, v ktorých budete slovenčinu či češtinu hľadať márne. Ak ste však dobrý v angličtine, nemčine, ruštine alebo inom z viac ako pätnástich podporovaných jazykov, môžete si vybrať z:

 • e-mailového kontaktného formulára na webe,
 • chat bota,
 • FAQ – najčastejšie kladených otázok (v ktorých môžete ale nemusíte nájsť odpovede na svoje otázky či problémy).

Centrum podpory je však plne funkčné aj v slovenčine či v češtine.

Ako si založiť účet na Binance ?

Pokiaľ ste sa rozhodli pre obchodovanie na Binance, budete sa musieť najskôr zaregistrovať. Celý proces registrácie je veľmi jednoduchý a pomerne rýchli. Zdržať Vás môže jedine krok overovania totožnosti. Ide však o bezpečnosť samotnej burzy, zdržanie je preto pochopiteľné.

1. KROK – Navštívte stránku alebo aplikáciu Binance

Zaregistrovať sa môžete priamo na stránke Binance (tlačidlo nižšie) alebo prostredníctvom aplikácie, ktorá je dostupná ako na desktopové verzie, tak na telefón či tablet. Registráciu môžete urobiť pomocou e-mailu, telefónu, Google účtu alebo Apple účtu. Celú registráciu viete urobiť pohodlne v slovenskom jazyku. Naša redakcia vám opíše vytvorenie účtu pomocou e-mailu, ostatné spôsoby sa však priveľmi neodlišujú.

2. KROK – Zadajte a overte svoju e-mailovú adresu

V druhom kroku zadáte svoju e-mailovú adresu a naozaj bezpečné a silné heslo! Na e-mailovú adresu vám bude zaslaný overovací kód, ktorý zadáte do požadovaného políčka. Obdobným spôsobom overíte aj svoje telefónne číslo. SMS správou dostanete 6 – miestny overovací kód. Do políčok musíte tento kód zadať do 30 minút.

Pri e-mailovom overovaní nezabudnite skontrolovať aj spam v prípade že Vám e-mail nechodí do hlavnej schránky.

3. KROK – Aktivujte si vyššiu ochranu

Po overení e-mailu a telefónneho čísla, máte vytvorený účet a dostanete sa na stránku Binance. Odporúčame vám nevynechať tento krok, v ktorom zvýšite ochranu svojho fungovania na burze. Ide o 2FA autorizáciu. Tú môžete aktivovať v sekcií “ÚČET” a následne “BEZPEČENOSŤ”.

2FA

4. KROK – Overenie osobných informácií

V Centre overenia kde nájdete aj zabezpečenie 2FA sa nachádza aj sekcia “IDENTIFIKÁCIA”. Tá slúži na overenie vašej totožnosti, dokladov a toho, či vlastne existujete a ste oprávnený na obchodovanie na burze.

V tejto časti registrácie musíte vyplniť svoje celé meno, adresu, dátum narodenia a následne musíte overiť doklad totožnosti (občiansky preukaz / vodičský preukaz / cestovný pas). Ďalšie overenie súvisí s vašou adresou. Bude potrebné zadať doklad, ktorý verifikuje vašu adresu, napríklad účet za telefón, elektrinu alebo výpis z účtu. Všetko s dátumom nie starším ako sú 3 mesiace.

Posledným krokom je vaša fotografia a teda overenie či súhlasí s vašimi dokladmi totožnosti. Nemusíte sa o svoje dôverné informácie báť. Ide o licencovanú burzu a všetky doklady sú zbierané na základe požiadaviek od úradov a štátov.

5. KROK – Dokončené overovania

Na overenie si možnože chvíľu počkáte. Taktiež je možné, že od vás budú požadovať novú fotografiu alebo iný doklad. Všetko je to však otázka bezpečnosti a ak sa náhodou niečo nezhoduje, overenie musíte urobiť znova. Skúste si preto detailne pozrieť vašu fotografiu napríklad na občianskom preukaze a fotku ktorú zadávate na konci overovanie urobte veľmi podobnú.

Po overení máte k dispozícií plne funkčný účet Binance a môžete začať vkladať svoje prostriedky na obchodovanie. Eurá za kryptomeny môžete zameniť aj pomocou platobnej karty. Ak už máte zakúpené kryptomeny, môžete začať naplno obchodovať a vstúpiť do sveta Binance možností. Želáme mnoho úspechov!

Binance Launchpool

Fungovanie Binance Launchpool je pomerne jednoduché: Používatelia zvolia jeden z dostupných poolov, do ktorého vložia svoje kryptomeny, ako napríklad BNB, BUSD alebo ďalšie podporované tokeny. Výmenou za to získavajú nové tokeny, ktoré sú distribuované na základe množstva a doby, počas ktorej sú ich kryptomeny zapojené v poole. Distribúcia nových tokenov obvykle začína skôr ako ich oficiálne spustenie na burze, čo poskytuje používateľom príležitosť akumulovať nové aktíva ešte pred ich širšou dostupnosťou.

Launchpool tiež poskytuje výhody v podobe minimálneho rizika, keďže používatelia si môžu svoje kryptomeny kedykoľvek vybrať späť bez dodatočných poplatkov. Toto činí Binance Launchpool atraktívnou možnosťou pre tých, ktorí chcú rozšíriť svoje portfólio bez potreby priamej investície do nových tokenov.

Predchádzajúce projekty na Launchpoole, o krorých sme písali na finfin.sk: Renzo (REZ), Omni Network (OMNI), Ethena (ENA)

Binance vs. Ostatné burzy

Binance vs Crypto.com

Čo sa týka objemu obchodovaných kryptomien má Binance obrovský náskok. Na Binance sa denne obchoduje vyše 50miliárd USD denne. Pre porovnanie na Crypto.com sa obchoduje len niečo cez 300 miliónov denne.

Prečítajte si kompletnú recenziu Crypto.com.

Binance vs Coinbase (pro)

Coinbase platforma si účtuje obchodný poplatok 0,25%, čo je 2,5-násobok poplatkov, ktoré účtuje spoločnosť Binance.

Na druhú stranu, Coinbase umožňuje používateľom vkladať a vyberať fiat meny na rozdiel od Binance.

Binance vs Bittrex

Bittrex je americká kryptomenová burza v USA, ktorá si od začiatku svojej činnosti v decembri 2014 získala popularitu medzi obchodníkmi s kryptometami. Pre jej stabilný rast sa táto burza stala jednou z najvýhodnejších búrz na trhu altcoinov.

Bittrex účtuje paušálny poplatok 0,20 % zo všetkých obchodov. To je 2-krát viac, ako sa účtuje v službe Binance.

Binance vs Bitfinex

Bitfinex, jedna z najväčších svetových bitcoinových burz podľa objemu, ponúka pokročilé obchodné možnosti, ako je obchodovanie s bitcoinovými maržami a nie je vhodný pre nováčikov.

Bitfinex podporuje viac ako 100 kryptomien a tokenov, čo je menej ako Binance, ktorý sa približuje k 200.

Poplatok je vo výške maximálne 0,1% podobne ako v prípade Binance).

Binance vs Kraken

Kraken je jednou z najstarších kryptomenových búrz v okolí. Pôsobí v Spojených štátoch a Kanade, ako aj v Európskej únii a Japonsku.

Platforma podporuje viac ako 30 rôznych kryptomien (na rozdiel od 200+ Binance). Našu recenziu Krakenu si môžete prečítať tu.

Obchodné poplatky sa na Krakene pohybujú medzi 0,16 % 0.26 %.

Ak by ste chceli investovať do kryptomien v slovenskej spoločnosti je tu spoločnosť Fumbi – recenzia na Fubmi je tu.

Hodnotenie

V recenzii na Binance klady prevažujú nad zápormi. Nízke poplatky burzy v kombinácii s osvedčenými znalosťami tímu o tom, ako vybudovať obchodnú platformu, stačia na to, aby sa z nej stal hlavný hráč vo svete kryptomien.

Žiadna podpora fiat je vždy trochu frustrujúca, ale vo väčšine prípadov je pochopiteľná. Vzhľadom na to je Binanace už na ceste k pridaniu obchodných párov EUR a GBP.

Mohlo by vás zaujímať: Spoločnosť Binance čelí obžalobe zo strany SEC

Často kladené otázky

Je kryptoburza Binance spolahlivá?

Je pravda, že z burzy Binance už v minulosti boli niektorým používateľom odcudzené prostriedky, no títo používatelia vždy okamžite dostali kompenzáciu za škodu a každý takýto incident túto burzu ešte viac posilnil. Preto sa dá považovať pravdepodobne za najlepšiu kryptomenovú burzu súčasnosti.

Dajú sa na Binance kúpiť Bitcoiny

Áno, samozrejme, na Binance je možné kupovať bitcoiny. Dokonca ich môžete kúpiť aj za fiat peniaze (eura alebo doláre), ktoré na svoj Binance účet vložíte bankovým prevodom alebo kartou.

Čo je BNB (Binance Coin)

Binance Coin je kryptomena vydaná burzou Binance, ktorá sa obchoduje pod symbolom BNB. Pôvodne bol BNB založený na sieti Ethereum, no teraz je domácou menou vlastného blockchainu Binance, tzv. Binance chain.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 4.1 / 5. Hodnotení: 12

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

Súhlas GDPR so súbormi cookie s Real Cookie Bannerom