Binance recenzia a skúsenosti [2023]

Zaujímate sa o kryptomeny a zároveň hľadáte spoľahlivú platformu pre obchodovanie s nimi? V tom prípade ste klikli správne! Prečítajte si článok “Binance recenzia”. V článku sa dozviete naše skúsenosti s binance burzou kryptomien.

Čo je Binance?

Binance je najpoužívanejšia burza na obchodovanie kryptomien na svete. Denne sa podľa coinmarketcap.com na Binance zobchoduje 9,7 miliárd USD.

binance-skusenosti-s-obchodovanim

Ako sme už naznačili v úvode, Binance je burza kryptomien. Táto burza sa venuje výlučne kryptomenám a obchodovaniu s nimi. Bola spustená pred troma rokmi, teda v júli 2017. Túto burzu vytvoril Changpeng Zhao vďaka svojej spoločnosti Baijie Technology.

Je zrejmé, že pre samotné vytvorenie takejto burzy sú potrební investori, ktorí veria v jej potenciál. Burza bola spustená práve vďaka nim. Na oplátku od spoločnosti Baijie Technology dostali Binance Coin (BNB) vďaka ktorému sa do tejto burzy zapojili. Táto kryptomena sa na Binance burze samozrejme dala aktívne použiť.

binance recenzia platformy

Zaujímavosťou je, že na začiatku sa hodnota Binance Coin-u pohybovala okolo 0,1 USD. V súčasnosti ju však kúpite až od 19 amerických dolárov. Tento fakt hovorí o úspešnosti Binance burzy ako aj o tom, že aj obchodovanie s vlastnou Binance menou sa na trhu kryptomien vypláca.

V súčasnosti je Binance burza jednou z najúspešnejších búrz s obchodmi do 24 hodín.

Výhody a nevýhody

Výhody Nevýhody
Obrovské portfólio kryptomien❌ Zákaznícka podpora v slovenskom alebo českom jazyku neexistuje
Neobmedzená a rýchla obchodovateľnosť vďaka dostupných menovým párom a skoro 200 kryptomenán❌ Nepodporovaný obchod s FIAT menami
Webová stránka v 15 jazykoch❌ Obchodovateľnosť výlučne prostredníctvom kryptografických vkladov
Globálna burza kryptomien❌ Občas sa vyskytujú chyby v aplikácii
Možnosť využiť služby Brokera 

Binance ponúkané a služby

Je potrebné spomenúť skutočnosť, že Binance burza podporuje výlučne investície a obchodovanie s kryptomenami. Možnosť obchodovať a investovať do fiat mien by ste teda hľadali úplne neúspešne. Zároveň je potrebné dodať, že práve pohyb vo výlučne krypto-priestore zabezpečuje pre Binance burzu neuveriteľnú flexibilitu a rýchlosť v operáciách.

V prípade, že chcete Binance použiť ak obchodnú platformu, je potrebné sa zaregistrovať. Po tom, čo sa na Biance burze zaregistrujete, chvíľu si počkáte na overenie svojho účtu. Toto overenie vyžaduje vyplnenie základného súhrnného dotazníka a niekoľkých dokumentov vrátane dokladu totožnosti. Hneď po tom môžete:

  • investovať do kryptomien a obchodovať s nimi sám,
  • rozšíriť svoje portfólio,
  • využiť služby brokera vďaka spoločnosti Simplex (toto spojenie Binance a Simplexu prinieslo možnosť nakúpiť si naraz až 17 rôznych kryptomien. Zároveň je však táto služba spoplatnená).

V prípade, že budete používať Binance, určite sa vám zíde aj informácia limitov. S účtom v prvej úrovni overenia môžete vyberať 2 BTC/24 hodín. V druhej úrovni overenia môžete vyberať až 100 BTC/24 hodín.

Pre porovnanie iných brokerov na obchodovanie s kryptomenami si prezrite túto recenziu brokerov. 

Podporované meny

Mien a obchodovateľných párov nájdete na Binance burze naozaj veľa. Dokopy je ich skoro 200. Vďaka množstvu obchodovateľných párov môžete pri správnej kombinácii týchto párov so všetkými obchodovať a manipulovať podľa vlastného rozhodnutia.

Dôležitá informácia však je, že Binance prijíma výlučne kryptografické vklady. Toto je zoznam 16 základných kryptomien, ktoré si môžete kúpiť prostredníctvom kreditnej karty:

Ak si nie ste istý, do ktorej kryptomeny investovať, prečítajte si o tom u nás.

Kryptomena
BATBasic Attention Token
BNBBinance Coin
BUSDBinance USD
BTCBitcoin
BCHBitcoin Cash
ATOMCosmos
DASHDash
ETHEthereum
LTCLitecoin
NANONano
PAXPaxos Standard
XRPRipple
XLMStellar Lumens
USDTTether
TRXTRON
TUSDTrueUSD

Na Binance je možné zakúpiť kryptomenu Cardano. Prečítajte si náš nový článok na tému Cardano a stakovanie ADA.

Podporované krajiny

Tak, ako to býva pri väčšine búrz, bol by na mieste zoznam krajín, v ktorých je Binance podporovaný. Nič také však na Binance neexistuje. Keďže táto platforma funguje výlučne s kryptomenami, je dostupná na celom svete.

Binance poplatky

Paušálna sadzba 0,1 % je veľmi lákavá pre každého obchodníka. Na rozdiel od iných búrz, ktoré si účtujú sadzbu 0.2 % je Binance v konkurenčnej výhode.

Vklady sú bezplatné (okrem poplatkov za blockchain, ktoré vždy platí odosielateľ). Výberové poplatky vo všeobecnosti korelujú aj s transakčnými poplatkami blockchainu.

Porovnajte si Binance s Coinbase. Coinbase recenziu si prečítajte u nás.

Binance limity

V Binance existujú iba limity na výber. Overené účty úrovne 1 môžu vyberať až 2 BTC každých 24 hodín. Overené účty úrovne 2 môžu vyberať 100 BTC každých 24 hodín.

Overenie na otvorenie účtov si vyžaduje vyplnenie základného formulára a poskytnutie dokladu totožnosti medzi ostatnými dokumentmi.

Zákaznícka podpora

Binance je síce medzinárodnou burzou, zákaznícku podporu však dostanete len v niekoľkých jazykoch (konkrétne 15), v ktorých budete slovenčinu či češtinu hľadať márne. Ak ste však dobrý v angličtine, nemčine, ruštine alebo inom z pätnástich podporovaných jazykov, môžete si vybrať z:

  • e-mailového kontaktného formulára na webe,
  • chat bota,
  • FAQ – najčastejšie kladených otázok (v ktorých môžete ale nemusíte nájsť odpovede na svoje otázky či problémy).

Binance vs. Ostatné burzy

Binance vs Crypto.com

Čo sa týka objemu obchodovaných kryptomien má Binance obrovský náskok. Na Binance sa denne obchoduje vyše 50miliárd USD denne. Pre porovnanie na Crypto.com sa obchoduje len niečo cez 300 miliónov denne.

Prečítajte si kompletnú recenziu Crypto.com.

Binance vs Coinbase (pro)

Coinbase platforma si účtuje obchodný poplatok 0,25%, čo je 2,5-násobok poplatkov, ktoré účtuje spoločnosť Binance.

Na druhú stranu, Coinbase umožňuje používateľom vkladať a vyberať fiat meny na rozdiel od Binance.

Binance vs Bittrex

Bittrex je americká kryptomenová burza v USA, ktorá si od začiatku svojej činnosti v decembri 2014 získala popularitu medzi obchodníkmi s kryptometami. Pre jej stabilný rast sa táto burza stala jednou z najvýhodnejších búrz na trhu altcoinov.

Bittrex účtuje paušálny poplatok 0,20 % zo všetkých obchodov. To je 2-krát viac, ako sa účtuje v službe Binance.

Binance vs Bitfinex

Bitfinex, jedna z najväčších svetových bitcoinových burz podľa objemu, ponúka pokročilé obchodné možnosti, ako je obchodovanie s bitcoinovými maržami a nie je vhodný pre nováčikov.

Bitfinex podporuje viac ako 100 kryptomien a tokenov, čo je menej ako Binance, ktorý sa približuje k 200.

Poplatok je vo výške maximálne 0,1% podobne ako v prípade Binance).

Binance vs Kraken

Kraken je jednou z najstarších kryptomenových búrz v okolí. Pôsobí v Spojených štátoch a Kanade, ako aj v Európskej únii a Japonsku.

Platforma podporuje viac ako 30 rôznych kryptomien (na rozdiel od 200+ Binance). Našu recenziu Krakenu si môžete prečítať tu.

Obchodné poplatky sa na Krakene pohybujú medzi 0,16 % 0.26 %.

Ak by ste chceli investovať do kryptomien v slovenskej spoločnosti je tu spoločnosť Fumbi – recenzia na Fubmi je tu.

Video recenzia Youtubera Boxmining

Naše záverečná Binance recenzia ⭐️⭐️⭐️⭐️

V recenzii na Binance klady prevažujú nad zápormi. Nízke poplatky burzy v kombinácii s osvedčenými znalosťami tímu o tom, ako vybudovať obchodnú platformu, stačia na to, aby sa z nej stal hlavný hráč vo svete kryptomien.

Žiadna podpora fiat je vždy trochu frustrujúca, ale vo väčšine prípadov je pochopiteľná. Vzhľadom na to je Binanace už na ceste k pridaniu obchodných párov EUR a GBP.

Zistite viac: Spoločnosť Binance čelí obžalobe zo strany SEC

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 3.2 / 5. Hodnotení: 5

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

Zdielaj to: