Recenzia Binance Coin 2022: Čo je BNB a ako ho najefektívnejšie zhodnocovať?

Binance Coin (BNB) je kryptomena, s ktorou je možné obchodovať a taktiež aj platiť poplatky na burze Binance. Od januára 2018 ide o najväčšiu kryptomenovú burzu na svete a momentálne dosahuje kapacity, ktoré sú schopné spracovať viac ako 1,4 milióna transakcií za sekundu

Veľkou výhodou pre tých, ktorí sa rozhodnú využívať aj BNB, je zľava z transakčných poplatkov ako určitý stimul v rámci celej zmenárni Binance. BNB je možné vymieňať aj za iné kryptomeny, ako je napríklad Bitcoin, Ethereum, Litecoin či mnohé iné.

BNB vznikol v roku 2017. Zakladateľom je Changpenga Zhao. BNB pôvodne fungoval na platforme ethereum blockchain s tokenom ERC-20. V tejto recenzii sa dočítate, čo je BNB coin a všetky dôležité informácie o ňom. 

Výhody/ nevýhody

VýhodyNevýhody
Nachádza sa v top 10 v zozname Coinmarketcap.comSilná centralizácia coinu
Veľký potenciál na skutočného konkurenta EthereaRegulátory po celom svete plánujú Binance odstaviť
Nízke poplatky za uskutočnené transakcieBinance je hlavným cieľom kybernetických útokov
Binance LaunchpadŤažká konkurencia s inými inteligentnými zmluvnými kryptomenami

BNB Burns

Ide o systém, ktorý sa využíva na úpravu množstva BNB coinov, ktoré sa majú spáliť. Je to automatický systém, ktorý na základe ceny BNB coinov a počtu blokov vygenerovaných BNB Smart Chainom (BSC) znižuje celkové zásoby na 100 miliónov BNB coinov. Tento systém sa nastavuje a upravuje počas štvrťroka. 

Celej komunite to prináša väčšiu transparentnosť a predvídateľnosť. Stratu BNB je v niektorých prípadoch možné uhradiť programom BNB Burn. Práve ten započítava stratené BNB tokeny jednotlivých používateľov do oficiálneho počtu výdavkov, ktoré sú určené na preplatenie prostredníctvom coinov BNB. 

bnb-burns

Vzostup BNB

Po neuveriteľnom začiatku v roku 2019, zvýšením z pôvodných 6 USD na takmer 38 USD v priebehu niekoľkých pár mesiacov, stále naberá na obrátkach. Na začiatku roka 2020 bola jeho hodnota v priemere 15 USD za jeden coin.

Od tej doby, približne po dvoch rokoch sa jeho hodnota značne znásobila. A tak predstavuje celkovú čiastku okolo 415 USD s 24-hodinovým objemom celkového obchodovania cez 326 miliónov amerických dolárov. V

Prečo altcoin vzrástol tak rýchlo? 

Určiť presné dôvody je, samozrejme, dosť obtiažne. Na základe analýz možno povedať, že z veľkej miery zapôsobil práve masívny rast objemu, ktorý vo svojich začiatkoch zažila celá kryptoburza. Hneď na začiatku, v roku 2017 si získala burza medzi obchodníkmi veľkú obľubu. V dôsledku toho sa v priebehu jedného roka z nej stala jedna z najväčších búrz s kryptomenami. 

Momentálna cena BNB

Poplatky

Jednou z mnohých výhod, vďaka ktorým si BNB získal tak veľkú obľubu, sú Poplatky. Poplatky za obchodovanie sú istým spôsobom zľavy, ktoré môžu investori získať pri zadávaní transakcií na samotnej burze. Skutočný predvolený poplatok, ktorý sa účtuje každému obchodníkovi je nastavený na 0,1% za každý uskutočnený obchod

Ide o zatiaľ najnižší poplatok v porovnaní s inými kryptomenovými burzami. Samozrejme, dajú sa nájsť výnimky. No v tomto prípade ide o plánovanie z dlhodobého hľadiska.

V praxi to teda znamená, že získate nízke poplatky, ale zaviažete sa spoločnosti na nejaký čas, v rámci ktorého budete so spoločnosťou spolupracovať. Avšak, ide o veľmi ojedinelé výnimky tohto typu, pričom sú s nízkymi poplatkami aj nízke výmenné kurzy.

V roku 2017, v čase, keď burza Binance spustila na trh maržové obchodovanie sa výhody pre trejderov vyšplhali na 25%, pričom skutočným a dlhodobým strategickým plánom bolo každoročne znižovať náklady pre držiteľov BNB coinov. Prvý rok sa táto zľava vyšplhala až na 50%. V roku 2018 bola znížená na pôvodných 25%. Skúsení obchodníci vďaka tomuto nastaveniu môžu profitovať  z vysokých objemov. 

Je Binance Coin dobrou investíciou?

BNB coin je podstatnou časťou a súčasťou celého blockchain systému Binance. Táto platforma sa neustále zlepšuje a rozširuje po celom svete. Burza sa rozšírila do Jersey, či do mnohých európskych krajín.

V skutočnosti je Binance coin spôsob, ako obchodovať s likviditou a tak je ideálnym nástrojom na obchodovanie s kryptomenami so zľavou. Okrem iného má Binance coin obehovú zásobu mincí podobnú Ethereu, čo robí z Binance coin dobrú investíciu s určitým ziskom.

bnb cena

Binance Launchpad

Ďalšou výhodou, ktorú Binance coin so sebou prináša je mimoriadne inovatívna platforma Binance Launchpad. Investori sa vďaka nej môžu podieľať na ICO alebo Dapps. Na rozdiel od iných ICO programov spustených v minulosti prináša Binance so svojou vlastnou tokenovou platformou znova výhody.

Projekty ICO, ktoré boli spustené na začiatkoch, sa museli vysporiadať s množstvom regulácii, ako sú napríklad programy poznania svojich zákazníkov (KYC).

Technická analýza

Technická analýza je spôsob analýzy aktív s cieľom predikcie budúceho vývoja ich cien prostredníctvom rôznych technických metód. UPOZORNENIE: v žiadnom prípade sa nejedná o finančné poradenstvo, a preto investujte podľa vášho uváženia.

Natívny token ako záruka zisku

Binance coin si od svojho založenia získal obrovskú popularitu. Túto popularitu si získal nielen medzi širokou verejnosťou, ale rovnako tak aj medzi odborníkmi a analytikmi.

BNB coin dosiahol stabilné miesto v top 10 na Coinmarketcap a má veľký potenciál na svoj ďalší rast. Výsledkom však ostáva, že mnohé, či už tie začínajúce, alebo veľké a stabilné burzy zaradili do portfólia tokenov aj alt coin BNB (vo svojej podstate natívny token). 

Príkladmi tohto javu sú napríklad burzy Bancor IDEX Gate, či Bitfinex, Kraken, alebo Coinbase, ktoré po príklade Binance takisto zaviedli svoj vlastný natívny token. Kopírovať úspešnú stratégiu konkurenta nie je krok vedľa, ale v tomto prípade nie je veľký predpoklad na to, aby vygenorovali rovnaký objem ako Binance s natívnym Binance coinom. 

Cenný papier, alebo pomocný token?

Binance je 16. najväčšia kryptomena na trhu. S trhovou kapitalizáciou 708 miliónov dolárov, táto virtuálna mena priťahuje pozornosť mnohých investorov. Pokladať túto virtuálnu menu za cenný papier alebo nástroj však nemusí byť jednoduché. 

Podľa nedávnej správy vydanej spoločnosťou eToro je možné token BNB použiť ako prostriedok výmeny. Hoci mena neposkytuje exkluzívny prístup k platforme Binance, poskytuje obchodníkom niekoľko výhod. Hodnota BNB coinu je však jasne spojená s tým, ako sa správa a vyvíja kryptomenová burza Binance. 

Často kladené otázky

Ako kúpiť BNB coin (BNB)?

Najjednoduchší spôsob, ako vlastniť BNB coiny, je kúpiť ich prostredníctvo Binance. Pôvodná burza podporuje najväčšiu škálu obchodných párov s BNB a má tiež najlepšie obchodné sadzby pre svoje vlastné coiny.

je BNB (bep-20) minca?

Všetky transakcie na Binance Smart Chain a Binance Chain sú splatné buď v BEP-20 alebo BEP-2 BNB. Jednotlivé coiny majú obmedzenú kapacitu na 200 miliónov kusov. Binance vykonáva štvrťročné analýzy BNB ako deflačné opatrenie. K razantnejším opatreniam dôjde, keď sa celková dodávka zníži na 100 miliónov.

Koľko BNB mincí je v obehu?

Cirkulujúca dodávka je nastavená na 165 116 761 BNB coinov. Najlepšie kryptomenové burzy na obchodovanie s akciami BNB sú v súčasnosti Binance, FTX, Bybit, CoinTiger a Mandala Exchange.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!