CEO Binance CZ je najbohatším krypto miliardárom s 96 miliardami dolárov: Bloomberg

zakladatel binance
Changpenga Zhao

Čisté imanie Changpenga Zhao  predbehlo najbohatšieho ázijského miliardára Mukesha Ambaniho a to aj  napriek tomu, že spoločnosť Bloomberg vylúčila jeho osobné kryptomeny.

Changpeng Zhao, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Binance je  tiež známy ako „CZ“, je na vrchole zoznamu najbohatších krypto miliardárov s odhadovaným čistým imaním 96 miliárd dolárov.

Podľa spoločnosti  Bloomberg zastáva CZ  11. miesto medzi najbohatšími ľuďmi na svete, vzhľadom k tomu, Binance si udržiava pozíciu najväčšej krypto burzy z hľadiska objemu obchodov CZ.  CZ,  44-ročný krypto podnikateľ, predbehol najbohatšieho ázijského miliardára Mukesha Ambaniho, napriek tomu, že Bloomberg vylúčila jeho osobné podiely kryptomien, ako je bitcoin (BTC) a vlastné tokeny Binance Coin (BNB).

Podľa odhadu spoločnosti Bloomberg je CZ hneď za spoluzakladateľom Oracle Larrym Ellisonom, ktorého čisté imanie v súčasnosti vedie o zhruba 11 miliárd dolárov. Hoci to bolo prvýkrát, čo Bloomberg odhadol majetok CZ, trajektória rastu Binance signalizuje možnosť prekonania v  technológiách goliášov, akými sú Mark Zuckerberg z Meta a spoluzakladatelia Google Larry Page a Sergey Brin.

V súčasnosti sú Zuckerberg, Page a Brin na  5., 6. a 7. mieste, zatiaľ čo generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk je na čele zoznamu  miliardárov s odhadovaným majetkom 263 miliárd dolárov.

Top 10 najbohatších miliardárov: Index miliardárov spoločnosti Bloomberg

top 10 najbohatsich miliardarov
Zdroj: Bloomberg

TIP: Pozrite si zoznam 25 najbohatších ľudí na svete.

Údaje z Cointelegraph Markets Pro a TradingView potvrdzujú, že cena BNB sa len za posledný rok zvýšila o viac ako 1 300 %. Ak si BNB dokáže udržať toto tempo, CZ sa stane prvým podnikateľom v oblasti kryptomien.

graf bnbusd
Vývoj ceny BNB v roku 2021. Zdroj: TradingView

Úspech kryptoburzy Binance možno pripísať pokračujúcemu úsiliu CZ o získanie prevádzkových licencií naprieč jurisdikciami na celom svete. Napriek prekážkam kvôli reguláciam, si Binance naďalej zachováva množstvo partnerstiev  a akvizícií, aby zostala lídrom v priestore obchodovania s kryptomenami.

Najnovšie táto kryptoburza ukončila akvizíciu spoločnosti Swipe, ktorá je významný poskytovateľ kryptografických kariet Visa a pôsobí na viac ako 70 miliónoch miestach  po celom svete.

Okrem toho spoločnosť Binance spustila aj iniciatívu v hodnote 1 miliardy dolárov, ktorej cieľom je urýchliť rozvoj ekosystému Binance Smart Chain a podporiť hlavné prijatie v sektore finančných technológií.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!