Ako Kúpiť Bitcoin | Kompleatný návod ako kúpiť Bitcoin

Čo je Bitcoin: A ako ho kúpiť

Mnoho čitateľov sa nás pýta ako kúpiť Bitcoin. Preto sme sa rozhodli pripraviť Vám jednoduchý návod, ako si aj vy viete jednoducho kúpiť Váš prvý bitcoin.

Investovanie do bitcoinu sa môže zdať komplikované. Popravde je to oveľa jednoduchšie, ako si ľudia myslia. V tomto článku Vám predstavíme jednoduchý návod a postup na to, ako si kúpiť bitcoin alebo aj inú kryptomenu krok po kroku. Jednoduchšie to nikde nenájdete.

*Investovanie do kryptoaktív je v niektorých krajinách EÚ veľmi volatilné a neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa. Môže sa uplatňovať daň zo zisku.

Čo je Bitcoin?

Bitcoin je digitálna mena vytvorená v januári 2009. Reálna identita zakladateľa bitcoinu je neznáma. Je známy pod pseodenymom Satoshi Nakamoto.

Radi sa by ste si naštudovali niečo o kryptomenách? Čo je ktyptomena? Prečítajte si to u nás.

Bitcoin neexistuje vo fyzickej forme. Všetky transakcie sú dostupné na blockchaine, ktorý je transparentný. To znamená, že v ňom viete dohľadať každú jednu transakciu. Jeho hodnota je volatilná, čo v preklade znamená lietajúca.

Od čias kedy bol bitcoin ešte len imaginárny prelud vo svete investícií však ubehlo pár rokov, a jeho hodnota narastá z dôvodu dôveryhodnosti mnohých inštitúcií, ktoré do neho investujú. Navyše Paypal tiež pridal do svojho portfólia možnosť nakupovať bitocoiny.

Len v roku 2020 jdo bitcoinu investovali zvučné spoločnosti ako Square Inc. a MicroStrategy Inc, Grayscale. Ekonomický anaylitici vyhodnotili, že za nárastom hodnoty bitcoinu môže najmä ekonomická nestabilita z dôdobu koronakrízy.

Za posledných 10 rokov je Bitcoin najviac zhodnocujúce sa aktívum.

bitcoin zhodnotenie

Pre viac informácií si pozrite video o Bitcoine známom pod skratkou BTC.

Aký má Bitcoin Hash rate sa dozviete v tomto článku. Môže ovplyvňovať jeho hodnotu?

Výhody a Nevýhody kúpy Bitcoinu

VÝHODY ✅NEVÝHODY ❌
💰 divezifikácia investícií📊 vysoká volatilita
🏦 decentralizácia
💹 prostriedok na investovanie
💲 rýchlosť prevodu
💰 nízke poplatky

Ako Investovať do Bitcoinu

Bitcoin sa dá získať nikolkými spôsobmi:

  1. Ťažba bitcoinu – dnes už obsolentá metóda, ťažka bitcoinu už je pasé, doba kedy sa dal ešte bitcoin ťažiť na osobnom počítači už je dávno preč. Pre jeho energetickú náročnosť sa ťaží len špecializovanými zariadeniami ASIC.
  2. Nákup bitconu – na túto najlepši a najednoduchšiu metódu sa zameriavame v tomto článku. Nákup je možný pomocou brokera, alebo na kryptoburzách.
  3. Platbou v bitcoine – z dôvodu vysokej volality krryptomien sa táto možnosť neodporúča, príjmať bitcoiny za tovar alebo služby je preto riskatná záležitosť

Na to aby ste si mohli kúpiť Bitcoin potrebujete mať účet u brokera alebo na burze ako je coinbase, binance alebo kraken. Ide o veľmi jednoduchý spôsob, a preto sa pozrime ako na to, krok po kroku.

Ako si otvoriť účet u brokera eToro

Samozrejme sú aj iné burzy ako eToro, kde si viete kúpiť Bitcoin, Ethereum, Litecoin alebo inú kryptomenu. Čo sa týka jednoduchosti kúpy, tak sme pre vás našli ten jednoduhší spôsob investovania do bitcoinu, a to je cez brokera eToro.

*Investovanie do kryptoaktív je v niektorých krajinách EÚ veľmi volatilné a neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa. Môže sa uplatňovať daň zo zisku.

Broker eToro vznikol už v roku 2006. Nie je to žiaden nováčik v tomto odvetví. eToro je renomovaná spoločnosť, ktorú využívá milióny investorov na investovanie do bitcoinu alebo na investovanie do akcií.

etoro_logocoinbasekraken_kryptomenabinance_logo
Recenzia eToroRecenzia CoinbaseRecenzia KrakenRecenzia Binance
Vytvoriť si účetVytvoriť účetVytvoriť účetVytvoriť účet
*Investovanie do kryptoaktív je v niektorých krajinách EÚ veľmi volatilné a neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa.
Môže sa uplatňovať daň zo zisku.
*Váš kapitál je spojený s rizikom.*Váš kapitál je spojený s rizikom.*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Registrácia na eToro

nakup bitcoinu cez etoro
  1. V prípade, že preferujete češtinu pred angličtinou zmenťe si jazyk. – V pravom hornom rohu viete zmeniť jazyk stránky eToro.
  2. Následne môžete kliknúť na “Prihlásiť sa”
  3. Otvorí sa vám okno, v ktorom ak nie ste ešte zaregistrovaný stlačte na možnosť “Nemáte účet? “Zaregistrovať
investovanie do bitcoinu
kupa btc

*Investovanie do kryptoaktív je v niektorých krajinách EÚ veľmi volatilné a neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa. Môže sa uplatňovať daň zo zisku.

Registrovať sa viete hneď niekoľkými spôsobmi.

  • Buď si zvolíte vlastné uživateľské meno, zadáte email a heslo.
  • Alebo využijete jednoduchú registráciu cez Váš Facebook účet alebo Google účet.
btc cena

Následne obdržíte potvrdzovací email. Slúži na to aby sa eToro ujistil, či vaša emailová adresa je reálna a či ste ju zadali správne.

Ak ste tento potvrdzovací Email nedostali tak si skontrolujte SPAM a Promotion Tab. Poprípade sa ujistite, že ste zadali Email správne.

Vyplnenie osobného Profilu

Predtým ako si budete môcť kúpiť Bitcoin (BTC) tak je nutné vyplniť Váš Profil.

POZOR: Zadajte skutočné informácie! Vaše osobné údaje budú manuálne kontrolované. eToro dodržuje všetky stanovené regulácie , je to akoby ste si zakladali účet v banke, kde po Vás tiež tieto informácie požadujú.

*Investovanie do kryptoaktív je v niektorých krajinách EÚ veľmi volatilné a neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa. Môže sa uplatňovať daň zo zisku.

ako kúpiť Bitcoin

Výkonnosť v minulosti nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.

Vloženie prostredkov na investovanie

Keď budete mať vyplnený profil, môžete stlačíť na “Vložiť prostriedky.” Opäť eToro to robí jednoduché pre každého. Peniaze si môžete na eToro vložiť napríklad pomocou platby kartou. Stačí zadať číslo karty, mesiac a rok platnosti a CVV číslo.

Zadajte sumu, ktorú chcete investovať a stlačte na VKLAD. Prostriedky budete mať na eToro účte za pár sekúnd. Je to výhoda oproti zdĺhavejším vkladom prevodom.

Bitcoiny si môžete zakúpiť aj na kryptoburze Coinbase. Recenziu na Coinbase nájdete u nás.

nakup bitcoinu 2021

*Investovanie do kryptoaktív je v niektorých krajinách EÚ veľmi volatilné a neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa. Môže sa uplatňovať daň zo zisku.

Kúpa Bitcoinu

Teraz, keď už máte prostriedky na účte môžete nakúpiť Bitcoin, alebo inú kryptomenu ako je Ethereum alebo Ripple.

predaj btc

Stačí, keď hore do vyhľadávania zadáte slovo bitcoin a stlačíte na OBCHODOVAŤ. Otvorí sa okno kde viete buď predať alebo nakúpiť Bitcoin. Samozrejme, keď ste ešte žiaden Bitcoin nekúpili nemáte čo predať.

Zvolíte si sumu, ktorú chcete investovať do Bitcoinu a potvrdíte nákup.

predaj nakup bitcoinu

*Investovanie do kryptoaktív je v niektorých krajinách EÚ veľmi volatilné a neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa. Môže sa uplatňovať daň zo zisku.

Čo je eToro

Prečítajte si kompletnú eToro recenziu tu.

Zoznam kryptomien dostupných cez eToro

Poučenie pre investorov eToro : eToro je platforma s viacerými aktívami, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptoaktív, ako aj obchodovanie s CFD.

* Upozorňujeme, že CFD sú zložité nástroje a prinášajú vysoké riziko rýchlej straty peňazí v dôsledku pákového efektu. 81 % účtov retailových investorov stráca peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či rozumiete fungovaniu CFD a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

*Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov. Prezentovaná obchodná história je kratšia ako 5 úplných rokov a nemusí postačovať ako základ pre investičné rozhodnutie.

*Copy trading je služba správy portfólia poskytovaná spoločnosťou eToro (Europe) Ltd., ktorá je autorizovaná a regulovaná Cyperskou komisiou pre cenné papiere a burzu.

* Investovanie do kryptoaktív je v niektorých krajinách EÚ veľmi volatilné a neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa. Môže sa uplatňovať daň zo zisku.

*eToro USA LLC neponúka CFD a neposkytuje žiadne vyhlásenia a nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť alebo úplnosť obsahu tejto publikácie, ktorú pripravil náš partner s využitím verejne dostupných informácií o eToro, ktoré nie sú špecifické pre subjekty.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 3

Ešte žiadne hodnotenie!

marek kalina

Marek je všestranný človek, ktorý má vlastnosti vášnivého podnikateľa, skúseného investora, bystrého marketéra a nadšeného cestovateľa. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: