Interactive Brokers Recenzia

Interactive Brokers recenzia Vám prinesie odpovede na otázku prečo sa Interactive Brokers zaraďujú medzi najlepších brokerov sveta. Na našom trhu nepatrí Interactive brokers (IBRK) k známym brokerom. Aj napriek tomu, je však zaujímavé spomenúť ho na našom portáli. Prečo?

*Cez hore uvedený link viete získať odmenu až 1% zo sumy vkladov do IB za prvý rok až do výšky 1000 USD (Maximálny bonus je pri sume 100.000 USD). Vašu odmenu získate vo forme akcií IBKR (Interactive Brokers). Tieto akcie sú bonusové a nemôžete ich ihneď predať.

Interactive Brokers ponúka nízke provízie a prístup k akciám, ETF, opciám, futures, menám, dlhopisom a fondom z jedného integrovaného účtu. Okrem toho ponúka najnižšiu úrokovú sadzbu investičného úveru pri obchodovaní s akciami.

Interactive Brokers fungujú už takmer 43 rokov a najsilnejšiu základňu investorov majú z USA. Neustála 43-ročná misia spoločnosti Interactive Brokers sa vždy zameriavala na znižovanie obchodných nákladov investorov, aby im pomohla maximalizovať ich výnosy.

Aktuálne Interactive Broker ponúka európskym klientom možnosť jednoduchého investovania za fixné ceny – iba 3 EUR za obchod so západoeurópskymi akciami pri obchodoch do 6000 €. Žiadne pridané spready, minimá na účte a odstránili aj poplatky za neaktivitu / neobchodovanie.

Tieto fixné ceny sú ponúkané spolu s technológiou IB SmartRoutingSM, ktorá optimalizuje kvalitu vykonávania pokynov vyhľadávaním najlepšej dostupnej ceny akcie, opcie alebo ich kombinácie na viacerých burzách.

Interactive Brokers  základné informácie

Spoločnosť Interactive Brokers bola založená v roku 1978 a sídli v USA v štáte Connecticut. Na trhu je známa tým, že je jedným z najväčších diskontných brokerov.

Interactive Brokers má najširší výber trhov a produktov medzi online brokermi, s množstvom skvelých nástrojov. Klienti z viac ako 200 krajín môžu obchodovať s akciami, opciami, futures, menami, dlhopismi, fondami a ďalšími položkami na 150 svetových trhoch z jedinej platformy.

Na svoj účet môžete vkladať v 24 menách a obchodovať s finančnými nástrojmi denominovanými v rôznych menách.

Investovanie do finančných produktov zahŕňa riskovanie. Hodnota vašich investícií sa môže zvýšiť alebo znížiť a straty môžu presiahnuť hodnotu vašej pôvodnej investície.

Výhodou IBKR je , že je regulovaný mnohými finančnými orgánmi na celom svete. Vrátane tých najvyšších, ako je Úrad pre finančné riadenie Spojeného kráľovstva (FCA) a Komisia pre cenné papiere a burzu v USA (SEC) aj NYSE (New York Stock Exchange ) a najnovšie aj Maďarskou centrálnou bankou (Magyar Nemzeti Bank).

BrokerInteractvie brokers recenzia
Regulácie (krajiny regulácie) SEC, FINRA, NYSE, FCA a iné (Spojené kráľovstvo, USA, Írsko, Maďarsko, India, Austrália, Kanada, Japonsko, Hongkong)
Finančné inštrumentyAkcie, ETF, Opcie, Futures, Meny, Dlhopisy, Fondy a ďalšie
Obchodné platformyClient Portal, Trader Workstation, IBKR Mobile, IBKR GlobalTrader, IMPACT, IBKR API
Typy účtov a výška vkladuIBKR PRO (pre európskych investorov)
Zákaznícky servis24 h/ 5 dní v anglickom jazyku – Kontaktovať zákaznícky servis viete odoslaním správy cez ClientPortal, telefón, e-mail, alebo chat
Minimálny vklad€0
Otvorenie účtuonline založenie a schválenie v priebehu pár hodín
Demo účetáno

O rozrastajúcou sa záujme o tohoto brokera svedčí aj skutočnosť, že otvorili novú pobočku v susednom Maďarsku. Centrom spoločnosti v centrálnej Európe sa stala Budapešť, v ktorej založili kanceláriu. Maďarská centrálna banka schválila sprostredkovateľskú licenciu pre Interactive Brokers pre túto pobočku v zime roku 2020.

Interactive Brokers má klientov vo viac ako 200 krajinách a teritórií, ktorí obchodujú na 135 trhoch, v 33 krajinách a v 24 menách.

Je to broker, ktorý neustále inovuje svoje technológie a obohacuje svoju ponuku. Pre akciových investorov pripravil jednoduchšiu mobilnú platformu IBKR GlobalTrader, v ktorej je možné obchodovať s akciami a ETF z celého sveta. Pri obchodovaní môžete použiť aj bezplatný nástroj na vyhľadávanie podhodnotených akcií IBKR GlobalAnalyst.

Investovanie do finančných produktov zahŕňa riskovanie. Hodnota vašich investícií sa môže zvýšiť alebo znížiť a straty môžu presiahnuť hodnotu vašej pôvodnej investície.

Bezpečnosť a ochrana fondov investorov

Interactive Brokers si kladie za ciel ochranu fondov investorov. Investovanie je dlhodobá záležitosť a preto je vždy nutné dbať aj na bezpečie Vašich investícií. Maklér, cez ktorého sa už rozhodnete investovať by mal prežiť dobré i zlé časy.

Bezpečnosť Interactive Brokers má zaistiť ich kapitálová pozícia na trhu a automatizované kontroly rizika.

Typy účtov v Interactive Brokers

Interactive Brokers momentálne ponúkajú pre investorov z Európy účet IBKR PRO. Tento účet si zriadite bez nutnosti vložiť nejakú minimálnu čiastku. Okrem toho máte k dispozícií Demo verziu účtu v Interactive Brokers, vďaka ktorej si viete vyskúšať každú ich platformu.

IBKR PRO

IBKR PROInformácie
Minimálny zostatok0 USD
Minimálny vklad0 USD
Poplatok za vedenie0 USD
Úroky účtované za investičnú pôžičku (záporný zostatok) Aktuálne 2,095 % pre zostatky v EUR
(čím vyšší úver, tým nižšie sadzby)
Aktuálnu úrokovú sadzbu nájdete tu.
Stock Yield Enhancement Programáno
FDIC Promontory Programáno
Údaje o trhu – USA – kótované akcie / ETFLacné dátové balíky a
a la carte predplatné k dispozícii.
Obchodné hodinypodla otváracích hodín jednotlivých búrz
Pokročilé typy objednávokáno
IB SmartRouting SM1áno

1Ak chcete znížiť svoje investičné náklady, vyhľadá služba IB SmartRouting najlepšie ceny akcií, opcií a kombinácií, ktoré sú k dispozícii v čase vašej objednávky, a snaží sa vašu objednávku okamžite vykonať elektronicky. Ocenujeme takúto smart funkciu.

Ako jednotlivec si môžete vybrať z nasledujúcich druhov typov zákazníka:

Typy zákazníkov:

 • Individual, Joint, Trust
 • Rodinný účet
 • Poradca
 • Klient poradcu (vrátane rodinného účtu)
 • Sprostredkovateľský klient
 • EmployeeTrack

* Účet je vlastnený a používaný jedným obchodníkom alebo investorom.

Investovanie do finančných produktov zahŕňa riskovanie. Hodnota vašich investícií sa môže zvýšiť alebo znížiť a straty môžu presiahnuť hodnotu vašej pôvodnej investície.

DEMO účet Interactive Brokers

Demo účet je zdarma a môžete vďaka nemu nahliadať do fungovania platforiem Interactive Brokers. Na stránke ho nájdete vpravo hore ako “free trial”.

free trial IBKR

Postačí keď zadáte Váš e-mail, používateľské meno a krajinu, v ktorej máte trvalý pobyt. Následne potvrdíte registráciu prostredníctvom e-mailu od Interactive Brokers a môžete začať skúmať platformy.

Demo účet dostanete spolu s jedným miliónom fiktívnych dolárov na dobu neurčitú. Okrem toho, že si vyskúšate fungovanie platformy, môžete testovať aj rôzne investičné stratégie. Nie je však žiadna záruka, že Vám bude stratégia fungovať rovnako v reálnom účte, ako v Demo verzií.

DEMO ÚČET TU

Obchodné platformy

V Interactive Brokers môžete spravovať svoj obchodný účet a obchodovať na webovej platforme Client Portal. Do svojho mobilného telefónu si môžete stiahnuť platformu IBKR Mobile, novú platformu IBKR GlobalTrader na obchodovanie s akciami a ETF alebo platformu Impact ESG.

Pre náročnejších a zároveň skúsenejších obchodníkov ponúka IBKR desktopovú platformu Trade Workstation a IBKR API.

Client Portal 

Na webovej platforme Client Portal nájdete všetko na jednom mieste. Môžete si skontrolovať zostatok, zobraziť aktuálne ceny, zadávať príkazy, sledovať výkonnosť svojho portfólia alebo navštíviť analytický či vzdelávací obsah.

skusenosti aplikacia IB
Client Portal

Trader Workstation

Vlajkové desktopová platforma Interactive Brokers Trader Workstation (TWS) má doslova každú funkciu, akú si len viete predstaviť. Je určená pre aktívnych obchodníkov, ktorí obchodujú s viacerými produktami a vyžadujú stabilnú a výkonnú platformu. Obchodná platforma bohužiaľ nemá rozhranie v slovenčine.

 Interactive Brokers platforma na obchodovanie
Trader Workstation

Investovanie do finančných produktov zahŕňa riskovanie. Hodnota vašich investícií sa môže zvýšiť alebo znížiť a straty môžu presiahnuť hodnotu vašej pôvodnej investície.

IBKR Mobile

IBKR Mobile je  mobilná obchodná platforma od Interactive Broker pre operačné systémy iOS alebo Android. Môžete obchodovať s akciami, opciami, futures, menami, dlhopismi a ďalšími nástrojmi na 150 trhoch, rovnako ako v desktopovej platforme Trader Workstation. V platforme môžete zapnúť aj dvojfaktorové zabezpečenie pomocou kľúča IB Key.

Táto mobilná platforma je praktická a uľahčuje obchodovanie na cestách pomocou intuitívnych a špičkových nástrojov.

interactive brokers aplikácia
IBKR Mobile / interactivebrokers

IBKR GlobalTrader

V marci v roku 2022 prišiel Interactvie Brokers s novou aplikáciou IBKR GlobalTrader, ktorá je určená aj pre úplných začiatočníkov. Umožňuje obchodovanie s akciami a ETF z celého sveta za nízke náklady.

Recenziu na túto aplikáciu nájdete v článku: IBKR GlobalTrader recenzia .

IBKR API

IBKR ponúka aj obchodovanie API pre súkromných obchodníkov s rôznymi úrovňami skúseností, ako aj pre inštitucionálnych investorov. Pomocou rozhrania API môžete automatizovať svoje obchodné stratégie, získavať údaje o trhu a monitorovať stav účtu v reálnom čase. Môžete si tiež vytvoriť vlastnú obchodnú aplikáciu a pripojiť ju k Trader Workstation, aby ste získali výhody oboch platforiem.

IBot

Túto novinku zatiaľ nepriniesol žiaden broker, o ktorom sme doposial písali.

Zadávanie textových požiadavok na otvorenie, či zavretie pozície pomocou bota bez potreby investorského žargónu.

iBot je k dispozícii je v platformách ako rozšírenie pre TWS, IBKR Mobile a Clients Portal. 

iBot je dostupný len v angličtine. To znamená, že inštrukcie musíte napísať v anglickom jazyku.

Inštrukcie, ktoré viete zadať iBotovi

“Show my account margin”„Zobraziť maržu môjho účtu“
“What’s my P&L?”„Aký je môj Profit a Strata?“
“Give me a 1 hour line chart of AAPL”„Ukáž mi hodinový graf AAPL“
“Close all positions”„Zavrieť všetky pozície“
“What’s the last price of GOOG?”„Aká je posledná cena GOOG akcie?“
“Show top tech companies by volume”„Zobraziť technologické spoločnosti podľa objemu“
“Show today’s trades on TSLA”„Zobraziť dnešné obchody TSLA akcií“
“Earnings calendar for AMZN”„Finančný kalendár zárobkov AMZN“
“Economic events for next week”„Ekonomické udalosti na budúci týždeň“
“Buy 300 more shares”„Kúpiť ďalších 300 akcií“

Kompletný zoznam príkazov na iBota nájdete tu.

Finančné inštrumenty 

Interactive Brokers je považovaný hlavne za akciového brokera, ale takisto ponúka široký výber ďalších finančných inštrumentov najmä ETF, opcií, mien, dlhopisov a fondov. Z CFD môžete obchodovať s akciami, indexmi, kovmi a forexom.

Interactive Brokers zavádza v Európe nízke a jednoduché ceny akcií
iba 3 EUR za obchod pri obchodoch do hodnoty 6000 EUR
. Väčšie obchody budú zadané za 0,05% z hodnoty obchodu. Vyvážené portfólio, si môžete vytvoriť z čiastkových akcií tzv. Fractional shares.

InštrumentyMožnosti
Akcie Kupujete a predávajte na 150 trhoch v 33 krajinách, a v 24 menách. Apple, Facebook akcie, Tesla akcie… obchodovať môžete aj čiastkové akcie, viete ich shortovať, alebo získať dodatočný príjem zapožičaním akcií vo vašom portfóliu
DlhopisyViac ako 1 milión dlhopisov z celého sveta – podnikové dlhopisy, komunálne dlhopisy, pokladničné poukážky, zmenky a štátne dlhopisy.
Spoločnosť Interactive Brokers získala ocenenie “Najlepší online broker pre dlhopisy podľa spoločnosti Benzinga”
OpcieOpcie z 30 trhov, obchodovanie dostupné na mobilnej platforme, pokročilé nástroje na obchodovanie s opciami, ako sú OptionTrader, Options Analytics, Rollover Options Tool, Options Strategy Builder a ďalšie.
FuturesViac ako 30 finančných trhov v Severnej Amerike, Európe a Ázii – poľnohospodárske plodiny, kryptomeny, meny, energie, akciové indexy, pevné výnosy, úrokové sadzby, kovy, indexy volatility
CFDAkcie, indexy, kovy, forex
ETFNapr. ACSI ETFs, AGF Investments ETFs, Cambria ETFs…. Americké ETF s veľmi nízkymi poplatkami. Viac ako 90 ETF bez poplatkov pri držbe dlhšej ako 30 dní. Možnosť obchodovať s icrypto ETP z 50 búrz po celom svete.
Fondy261 poskytovateľom fondov vrátane veľkých obchodných ako sú  Blackrock a Vanguard
MenySpotové obchodovanie s viac ako 100 menovými pármi.

Investovanie do finančných produktov zahŕňa riskovanie. Hodnota vašich investícií sa môže zvýšiť alebo znížiť a straty môžu presiahnuť hodnotu vašej pôvodnej investície.

Poplatky Interactive Brokers

Interactive Brokers sa vyznačujú nízkymi poplatkami. Podľa recenzie StockBrokers.com ponúka IB najnižšie úrokové sadzby pre investičný úver (tzv. margin trading).

Pri obchodovaní s akciami sú dôležité aj poplatky za výmenu jednej meny za inú, napr. z EUR na USD. IBKR uskutočnila prieskum, v ktorom sa ukázalo, že mnohí brokeri inzerujú nízke alebo žiadne poplatky za obchodovanie s akciami, ale účtujú si pomerne vysoké poplatky len za výmenu. IBKR si účtuje iba 0,2 % z objemu objednávky, minimálne 2 USD. Porovnanie poplatkov nájdete v tejto tabuľke:

porovnanie-poplatkov
Zdroj: IBKR

Transakčné poplatky

Sú účtované iba pri pokyne na predaj finančného inštrumentu.

Akcie, ETF, warranty, Rights, Voting Trust Certificates0,0000221 USD x Hodnota súhrnného objemu
Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) poplatokUSD 0.000119 x predané množstvo akcií (max. výška poplatku 5,95 USD)
Interactive Brokers transakčné poplatky
Poplatky spojené s účtom Výška poplatkov
Založenie účtu0 USD
Výber prostriedkov0 USD (pri prvom výbere v mesiaci, ďalšie výbery v mesiaci 8 €)  
Vedenie účtu 0 USD
Minimálny vklad0 USD
Poplatok za neaktivitu zrušený poplatok od 01.07.2021
EURUSDMin  0,2 bps 
Minimálny poplatok za nákup pozície1 USD
Minimálny poplatok za výstup z pozície1 USD

*Interactive Brokers zrušili mesačné poplatky za nečinnosť účtu od 1. júla 2021 a používateľom sa už nebude účtovať poplatok 10 USD za udržanie minimálneho zostatku. Kompletný zoznam poplatkov nájdete tu.

Interactive Brokers nesporne poskytuje jedny z najlepších služieb na trhu, za ktoré si účtuje radu menších poplatkov. Ide o obchodné poplatky, poplatky za ETF a akcie, poplatky za forex alebo fondy a pod. Keď si vyberiete svoj investičný zámer, odporúčame Vám prezrieť konkrétnu skupinu poplatkov k nemu tu.

Možnosti vkladu a výberu

Vklady a výbery sú realizovateľné len bankovým prevodom, bohužiaľ platba debetnou kartou či PayPalom nie je možná ako sme zvyknutý u iných brokerov.

Vklad je možné bez poplatku za konverziu meny uskutočniť v 10 menách ako CZK, EUR, USD, GBP, HUF, PLN.

Prvý výber každý mesiac je zdarma. Následné výbery majú poplatok. Poplatok za následné výbery po prvom bezplatnom je 8 €. Prevod trvá v priemere 2 dni. 

Minimálny vklad

Interactive Brokers zaviedlo nulový minimálny vklad pre účet IBKR PRO. V minulosti bolo potrebné vložiť na prvý vklad až 10 000 USD.

Trhový výnos z neinvestovaných zostatkov hotovosti

Spoločnosť Interactive Brokers vypláca klientom úrokovú sadzbu na hotovostné zostatky na ich účte. Pre eurá táto hodnota predstavuje 2,154 %.

Investori si môžu vypočítať svoju sadzbu a výnos pomocou bezplatnej kalkulačky.

Výnosy sa pripisujú denne. IBKR zverejňuje výplaty výnosov na mesačnej báze v tretí pracovný deň nasledujúceho mesiaca.

Držať peniaze na účte brokera sa oplatí hneď z niekoľkých dôvodov. Viac o výhodách držania financií na účte brokera v článku.

Ako si založiť účet v Interactive Brokers?

Založenie účtu na platforme Interactive Brokers nie je ničím výnimočné. Ako už všade, nezaobídete sa bez občianskeho preukazu + 1 ďalší dokument na overenie trvalého bydliska. Bez čoho to ale nepôjde je angličtina alebo dobrý prekladač. Istá časť Slovenska si však môže pomôcť maďarčinou. Tá sa na rozdiel od slovenčiny alebo češtiny v ponúkaných jazykoch nachádza.

1. Vytvorenie používateľského mena a hesla

Tento krok je potrebný aj v prípade, že chcete vyskúšať iba DEMO verziu.

Na Vami zadanú adresu Vám Interactive Brokers odošle potvrdzovací e-mail.

V rámci e-mailu kliknete na tlačidlo: Start Your Application

interactive brokers

2. Prihlásenie sa do účtu

V druhom kroku Vás potvrdzovací e-mail presunie na stránku, kde sa budete musieť prihlásiť do svojho účtu. Systém Vám následne položí otázku, či chcete vytvoriť individuálny účet. Predpokladáme, že nie ste inštitucionálny investor, preto v tomto kroku vyberiete možnosť YES.

3. Vyplnenie osobných údajov

V ďalšom kroku bude potrebné vyplniť Vaše osobné údaje. Tie dopĺňajte BEZ DIAKRITIKY! Okrem osobných údajov budete musieť doložiť aj informácie o zdrojoch Vašich príjmov.

 • V časti “About You” bude treba vybrať menu, v akej bude Váš účet vedený ako aj vyplniť kontrolné otázky.

4. “Regulatory”

Táto časť má za úlohu nakonfigurovať Váš obchodný účet pomocou dotazníku.

5. Kontrola a Podpis

Všetky vyplnené informácie si po sebe skontrolujte a na konci stránky uvediete svoj podpis. Ten bude iba v podobe dopísania vášho mena a priezviska bez diakritiky do kolonky “Signature”.

6. Doloženie fotografie

V poslednom kroku registrácie Vás Interactive Brokers vyzve, aby ste doložili fotografiu dokladu totožnosti. Okrem toho, bude potrebný ešte jeden dokument, ktorý potvrdí adresu Vášho trvalého bydliska.

Po úspešnej registrácií môžete vložiť finančné prostriedky a začať obchodovať s Interactive Brokers.

Zákaznícka podpora

Najlepší spôsob, ako kontaktovať spoločnosť Interactive Brokers, je prostredníctvom správy z klientskeho portálu, chatu, e-mailu alebo telefónu. Táto možnosť je Vám k dispozícií 24/7.

Telefonickú podporu pre Európu IBRK ponúka  iba v týždni a len v anglickom jazyku cez Client Portal.

Telefónny kontaktu na maďarskú pobočku:

☎️ +36 1 701 0350

⏱️ 09:00 – 18:00 (Po – Pia)

Výhody vs. Nevýhody Interactive Brokers/➖

Keďže má Interactive Brokers  dôveryhodné licencie od viacerých regulačných orgánov najvyššej úrovne, broker je bezpečný a regulovaný. Tiež dlhoročné skúsenosti a zverejňovanie finančných informácií pri ich kótovaní na burze cenných papierov sú tiež dobrým znamením pre bezpečnosť. 

IB ponúka nízke provízie a prístup k akciám, opciám, futures, menám, dlhopisom a fondom z jedného integrovaného účtu. V prípade, že burza poskytne zľavu, IB prevedie časť alebo všetky úspory priamo na váš účet.

Chválime bezplatnú službu Portfolio Analyst ktorá bola založená na to, aby pomohla investorom porozumieť stavu ich finančného portfólia.

Ako mínus v súčasnosti vnímame jedinú možnosť vykonať vklady a výbery iba bankovým prevodom. Bankový prevod môže predĺžiť čas kedy by ste mohli investovať. 

Investovanie cez IBRK sa odporúča najmä pre pokročilých obchodníkov. Proces otvárania účtu, bol pre nás trochu zdĺhavý, aj napriek tomu, že bol online.

Ako nevýhodnú vnímame aj nedostatok zákazníckej podpory v slovenskom jazyku.

Výhody ✔️Nevýhody ❌
✔️ Nízke poplatky❌ Vklad prostriedkov nie je možný bankomatovou kartou
✔️ Široké portfólio finančných  produktov ❌ Chýba zákaznícka podpora v slovenčine
✔️ Regulácia dôveryhodnými inštitúciami
✔️ Mnoho skvelých výskumných nástrojov histórie a kapitálovej sily spoločností
✔️ Dlhoročné skúsenosti
✔️ Možnosť nákupu zlomkových akcií”
✔️ Možnosť obchodovať crypto ETP

Interactive Brokers recenzia 2022 4.5 / 5  ⭐⭐⭐⭐⭐

Interactive Brokers môžeme iba odporučiť! Ponúka výkonnú technicky vyspelú platformu a obchodovanie s nízkými poplatkami. Práve preto mnoho iných brokerov (konkurentov) využíva IBRK technológiu a poplatky si navyšujú.

Nízke poplatky a technológia je dôvod prečo je IBRK broker pre viac ako 1 milión individuálnych aj profesionálnych klientov.

Finálne hodnotenie Interactive Brokers sú štyri a pól hviezdičky z piatich. Sú regulovaným brokerom s veľa obchodovateľnými inštrumentami a nízkymi cenami.

Jediné čo nám chýbalo bola zákaznícka podpora. Tá funguje pre región strednej Európy, od decembra 2020 v Budapešti (do brexitu bola v Londýne). Musíme si však vystačiť s komunikáciou v anglickom jazyku.

Často kladené otázky Interactive Brokers

Je Interactive Brokers podvod?

Interactive Brokers je etablovaný online broker. Je to regulovaný a bezpečný broker na investovanie.

Je Interactive Brokers bezpečné a regulované?

Pre amerických investorov je spoločnosť Interactive Brokers regulovaná a monitorovaná Komisiou pre cenné papiere (SEC) a dalšími regulačnými orgánmi ako sú FINRA, NYSE. V Európe ich reguluje Maďarská centrálna banka (MNB), Centrálna banka Írska (CBI) a FCA v Spojenom kráľovstve. Všetky informácie o Interactive Brokers nájdete u nás.

Aké sú poplatky v Interactive Brokers?

Celkový prehlad poplatkov Interactive Brokers nájdete v článku. Založenie a vedenie účtu je zadarmo.

Aký je minimálny vklad v Interactive Brokers?

Investovanie u Interactive Brokers je dostupné pre každého. Preto minimálny vklad nie je stanovený. Prečítajte si výhody a nevýhody investovania.

Investovanie do finančných produktov zahŕňa riskovanie. Hodnota vašich investícií sa môže zvýšiť alebo znížiť a straty môžu presiahnuť hodnotu vašej pôvodnej investície.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Hodnotení: 28

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  by
 • Marek Kalina

  Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: