Ako kúpiť akcie Microsoftu?

Ako väčšina z nás, aj vy ste určite rozmýšľali nad kúpou akcií spoločnosti, ktorá za pár rokov dosiahne rekordné maximá cien. Možno aj Microsoft bude jednou z takýchto akcií, ktoré to dosiahnu a možno nie. Ako kúpiť akcie Microsoftu?

V skutočnosti je investovanie komplikovanejšie ako si väčšina ľudí myslí. Predtým ako sa rozhodnete investovať svoje peniaze do akcií Microsoftu je nutné si spraviť analýzu spoločnosti. 

Dobrou správou je, že na rozdiel od minulosti si dnes už môžete kúpiť akcie Microsoftu online. Nemusíte sa s nikým stretávať ani s nikým telefonovať. Ak máte záujem o kúpu alebo predaj akcií spoločnosti Microsoft, môžete sa o tom dozvedieť viac v tomto článku.

Čo sa v tomto článku dozviete 

  1. Základné informácie Microsoft
  2. Cena akcií Microsoftu
  3. Ako kúpiť akcie Microsoftu
  4. História Microsoftu v krátkosti
  5. Finančný profil Microsoftu
  6. Je vhodný čas na nákup akcií Microsoftu?
  7. Často kladené otázky Microsoft

Základné informácie Microsoft

Microsoft je jednou z najcennejších spoločností na svete. V roku 2020 dosiahol Microsoft obrat 143 miliárd dolárov čo je nárast o 14,4 % z predošlého roku a 30 % z roku 2018. 

Akcie spoločnosti Microsoft sú kótované na burze Nasdaq 100 pod tickerom MSFT. Predtým, ako sa rozhodnete investovať do spoločnosti Microsoft alebo obchodovať s jej akciami, je dôležité porozumieť obchodnej činnosti a analyzovať ich financie.

MicrosoftZákladné informácie
Ticker na burzeMSFT
CEOSatya Nadella
Obrat 2020143 miliárd dolárov
Rok založenia1975
Dividendy$2.24 na akciu p.a.
Základné informácie Microsoft

Firmy patriace spoločnosti Microsoft: Microsoft, Skype, LinkedIn, GitHub, Xbox, AltspaceVR, …

Cena akcií Microsoftu

Ako kúpiť akcie Microsoftu

Microsoft je verejne obchodovateľná spoločnosť. Akcie Microsoftu sú dostupné investorom, ktorí majú záujem investovať. Ak sa chcete stať akcionárom, musíte si otvoriť účet u brokera, ktorý sprostredkuje nákup akcií. Na výber máte mnoho brokerov, ale je rozumné zvoliť si toho, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám.

Brokerské spoločnosti sa líšia poplatkami, minimálnymi vkladmi, províziami, vzdelávacím systémom a najdôležitejšie platformou, na ktorej zadávate pokyny na kúpu alebo predaj akcií.

Populárni brokeriMin. vkladRecenzie Webové stránky
eToro200 USDRecenzia – eToroNavštíviť web
XTB0 USDRecenzia – XTBNavštíviť web
Saxo Bank10 000 USDRecenzia Saxo BankNavštíviť web
Ako kúpiť akcie Microsoftu

Potrebujete Brokera? Pozrite si porovnanie najlepších brokerov.

Ak chcete diverzifikovať portfólio a nemáte čas hľadať akcie, do ktorých by ste investovali využite Finax investovanie cez indexové fondy ETF .

História Microsoftu v krátkosti

Spoločnosť Microsoft založili Bill Gates a Paul Allen v roku 1975. Rast Microsoftu prebehol rýchlo. V priebehu troch rokov spoločnosť otvorila pobočku v Japonsku, vygenerovala obrat v hodnote 1 milióna dolárov a presťahovala svoje sídlo do Washingtonu.

Spoločnosť Microsoft sa rozhodla vstúpiť na burzu. 13. marca 1986. Akcie sa predávali za 21 dolárov za akciu. V nasledujúcom roku bola spoločnosť Microsoft najväčšou softvérovou spoločnosťou na svete.

V 1990 uviedol Microsoft na trh jeden z najúspešnejších produktov – Windows 95. Predalo sa viac ako 40 miliónov kusov. Nasledoval Windows 98. V roku 2000 Bill Gates odstúpil z postu výkonného riaditeľa (CEO) a jeho nástupcom sa stal Steve Ballmer. 

Po ňom nastúpil v roku 2014 Satya Nadella, ktorý je CEO až dodnes. Cena akcií sa odvtedy takmer strojnásobila. Spoločnosť investovala veľkú časť svojej energie do cloudových riešení a konkuruje iným technologickým spoločnostiam ako Amazon a Apple.

V článku ako kúpiť Google akcie sme sa bližšie venovali najväčšiemu technologickému konkurentovi Microsoftu v súčastnosti. Prečítajte si ho.

Microsoft sa pôvodne pri zarábaní peňazí spoliehal na licenciu svojho softvéru a operačného systému Windows, ale jeho obchodný model sa v priebehu rokov vyvíjal. Všetko sa zmenilo v roku 2014, keď sa spoločnosť Microsoft začala zameriavať na integráciu produktov.

Obchodný model spoločnosti Microsoft možno rozdeliť do štyroch segmentov:

Osobné počítače: softwarové riešenia

Cloud: serverové produkty a cloudové služby

Produktivita a Obchodné procesy: Informácie, komunikácia a produktivita

B2B a iné: alternatívne produkty a služby

Finančný profil Microsoftu

Finančný profil Microsoftu

Je vhodný čas na nákup akcií Microsoftu?

Nižšie uvedený ukazovateľ technickej analýzy zobrazuje hodnotenia v reálnom čase pre vami vybrané časové rámce. Toto však nie je odporúčanie. Predstavuje technickú analýzu založenú na technických ukazovateľoch: kĺzavé priemery, oscilátory a sviečky. Ukazovateľ sa nemusí zhodnúť a nepreberá zodpovednosť za vaše investície do akcií Microsoftu.

Často kladené otázky Microsoft

Vypláca Microsoft dividendy?

Áno Microsoft vypláca dividendy vo výške 2,24 USD ročne za akciu.

Koľko by som zarobil, keby som investoval 1 000€ do spoločnosti Microsoft?

Investori spoločnosti Microsoft, ktorí kúpili akcie v roku 2016 a držali ich do roku 2021 by dosiahli zisk 3465€ plus dividendy.

Ako nájdem Microsoft na burze?

Microsoft je kótovaná na NASDAQ burze pod tickerom MSFT.

Ako viem kúpiť akcie Microsoftu?

Akcie Microsoftu viete kúpiť cez brokera, ktorí vám vie sprostredkovať nákup.

Tento článok slúži na vzdelávanie pre investorov. Neponúkame poradenské alebo brokerské služby a ani neodporúčame investorom nakupovať alebo predávať konkrétne akcie alebo cenné papiere. Preto konečné rozhodnutie, či nakúpite akcie Microsoft závisí iba na vás.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!