Ako kúpiť Google akcie

Ako väčšina investorov, aj vy ste určite uvažovali nad kúpou Google akcií. Google je stabilná spoločnosť a zatiaľ je vysoko nepravdepodobné, že by ho iná spoločnosť predbehla vo svojich službách. Investovať do akcií Googlu môžete jednoducho z pohodlia domova. To či sa nakoniec rozhodnete či kúpite akcie Google závisí iba od vás.

Nestačí iba to, že používate Google vyhľadávač. Pre investora je nutné si zanalyzovať viac faktorov ako je obrat spoločnosti, zisky, straty … 

Základné informácie Google

Google je americká technologická spoločnosť, ktorú je možné kúpiť na burze NASDAQ pod burzovým tickerom GOOGL. Google sa preslávil svojim vyhľadávačom. Okrem iného je aktívny aj v iných odvetviach, vlastní mobilný systém Android, Google cloud services a ďalšie služby.

GoogleZákladné informácie
Ticker na burzeGOOGL
CEOSundar Pichai
ZakladateliaLarry Page, Sergey Brin
Obrat 2020187 miliard
Rok založenia4.septembra.1998
Materská spoločnosťAlphabet Inc.
Základné informácie Google

Ako kúpiť Google akcie

1. krok: Vybrať si správneho brokera

Jednou z charakteristík brokera sú burzy, ku ktorým majú prístup. Nie všetci brokeri vám umožnia nakupovať akcie spoločnosti Google. Nemusia mať prístup  burze NASDAQ. Tiež je dôležité aby bol broker regulovaný na Slovensku.

Tak si môžete byť istý, že nenaletíte podvodným firmám. Ďalšou dôležitou informáciou je minimálny vklad. Niektorý brokeri ako XTB nevyžadujú žiaden minimálny vklad. Broker ako Saxo Bank vám zas neotvorí účet pokiaľ nebude minimálny vklad 10 000 usd. 

Pozrite si porovnanie brokerov na Slovensku.

Pri výbere brokera berte do úvahy faktory, ako sú poplatky, obchodná platforma, prístupné trhy na obchodovanie a jednoduchosť otvoriť si účet. Bezpečnosť je tiež veľmi dôležitá, ale keďže odporúčame iba bezpečných brokerov, nemusíte sa jej obávať.

interactive-brokers-recenziaetoro_logoxtb_recenzia_logosaxo-bank-recenzia
5/55/53/54/5
Recenzia Interactive BrokersRecenzia eToroRecenzia XTBRecenzia Saxo Bank
Navštíviť stránkuNavštíviť stránkuNavštíviť stránkuNavštíviť stránku

Finančné rozdielové zmluvy (CFD) sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 66 -78 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy (CFD) fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

2. krok:  Otvorenie účtu u brokera

Potom ako ste sa rozhodli pre vášho brokera je na čase aby ste si otvorili účet. Je to podobné ako keby ste si otvárali účet v banke. Celý proces je možné spraviť online. U niektorých brokerov máte otvorený účet za pár hodín, u iných to môže trvať aj zopár dní. 

Z našich skúsenosti sme sa stretli s jednoduchým procesom otvorenia účtu u eToro brokera. Prečítajte si recenziu eToro brokera.

3. krok: Vklad peňazí, ktoré chcete investovať

Tip: Vždy investujte peniaze, ktoré ste ochotný aj stratiť. Nikdy neinvestujte požičané peniaze aj keď súčastné úroky sú lákavé. Tiež neinvestujte všetko do jednej firmy. Diverzifikujte svoje portfólio, vyhnete sa tak zbytočným stresom. 

Najbežnejším spôsobom je vkladu je bankový prevod alebo použitie kreditnej / debetnej karty. Niektorí brokeri umožňujú vklad aj cez paypal alebo iné elektronické peňaženky.

4. krok: Kúpa Google akcií

Posledným krokom je stlačenie tlačidla kúpiť! Prihláste sa do účtu u vášho brokera. Vyhľadajte si Google akcie pod burzovým tickerom GOOGL. Zadať nákup viete bud pri MARKET cene alebo LIMIT cene.

Market znamená, že nakupujete za súčastnú hodnotu, za ktorú sa obchodujú akcie.
Limit znamená, že si stanovíte cenu a keď sa cena Google akcií dostane na vami zadanú cenu tak vám ich váš broker automaticky kúpi. Výhodou je, že nemusíte každý deň sledovať cenu.

konkurenciou Google prehliadača sa stávajú prehliadače novej generácie Web3. Čo je Web3 prehliadač a ako funguje? 

Finančný profil Google

Finančný profil Google

Je vhodný čas na nákup akcií Googlu?

Nižšie uvedený ukazovateľ technickej analýzy zobrazuje hodnotenia v reálnom čase pre vami vybrané časové rámce. Toto však nie je odporúčanie. Predstavuje technickú analýzu založenú na technických ukazovateľoch: kĺzavé priemery, oscilátory a sviečky. Ukazovateľ sa nemusí zhodnúť a nepreberá zodpovednosť za vaše investície do Google akcií.

Často kladené otázky Google

Ako si môžem kúpiť akcie v Google?

Na kúpu Google akcií potrebujete mať účet u brokera, ktorý vám sprostredkuje nákup na burze.

Sú akcie Googlu nadhodnotené alebo podhodnotené?

Je ťažko určiť či je hodnota Google akcií nadhodnotená alebo podhodnotená. Závisí od od veľa faktorom, ktoré treba brať do úvahy. 

Prečo sú Google akcie tak drahé?

Google akcie sú počas pandémie veľmi populárne a ich cena narástla na hodnote. To kde sa nachádza cena závisí od ponuky a dopytu po akciách. Momentálne ich veľa investorov chce vlastniť a to tlačí cenu hore.

Vypláca Google dividendy?

Google (Alphabet) nikdy nevyplatil akcionárom dividendy. Namiesto dividend Google použil spätné odkúpenie akcií v hotovosti, keď boli nízko. To je ďalší spôsob, ako môže spoločnosť vrátiť peniaze svojim akcionárom.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Hodnotení: 3

Ešte žiadne hodnotenie!