Ako kúpiť Visa akcie

Určite ste už použili Visa kartu ako milióny ľudí na celom svete. Popularita využívania bankových kariet stále narastá a preto sa možno pýtať “ako kúpiť Visa akcie” a profitovať na tomto trende.

Aj keď konkrétne neodporučame kupovať akcie Visa, tento článok laicky vysvetľuje, ako môžete vo všeobecnosti nakupovať akcie spoločností, pričom ako príklad berieme spoločnosť Visa.

Základné údaje 

Visa  Bank of America koncom päťdesiatych rokov  zaviedla program kreditných kariet pre  verejnosť a podnikateľov. V sedemdesiatych rokoch rozšírila svoju pôsobnosť po celom svete a  ponúkla svojim používateľom  debetnú kartu. V roku 2007 sa spojili regionálne podniky  do akciovej spoločnosti  Visa Inc

V ďalšom roku spoločnosť ponúkla verejnosti  akcie v USA. Spoločnosť Visa Inc. obchoduje na americkej  burze NYSE (New York Stock Exchange) pod tickerom V (NYSE: V).

Pri rozhodovaní koľko investovať do Visa akcií je nevyhnutné zvážiť niekoľko faktorov. V prvom rade si je potrebné  uvedomiť koľko peňazí  vám každý mesiac zostane po zaplatení účtov. V prípade,  že vám peniaze zostanú tie môžete  rozumne investovať.

Nemusíte riskovať peniaze, ktoré si nemôžete dovoliť stratiť pri obchodovaní s akciami Visa. Uistite sa, že ste si vedomí hodnoty akcie, pretože táto   sa neustále mení.

Visa má v čase písania tohto článku 52 týždňové maximum 252,67 USD za akciu. A minimálna cena akcií Visa za také isté obdobie  je 186,67 USD. 

Ak investujete prvýkrát a neviete  koľko   Visa akcií máte  kúpiť môžete sa rozhodnúť  aj pre zlomkovú akciu.  Šikovný broker vám určite dobre poradí.

NázovVisa Inc.
SídloSan Francisco, Kalifornia, USA
Generálny riaditeľAlfred F. Kelly, Jr.
Dátum založenia1958
Hlavná burzaNYSE
TickerV
Maximálna cena za posledných 52 týždňov252,67 USD
Minimálnou cana za posledných 52 týždňov186,67 USD
Trhová kapitalizácia453,23 B USD
Priemerný počet akcií obchodovaných denne7,92 M USD
Dividendový výnosPomer ročnej dividendy k aktuálnej cene akcie  (0,69%)

Aktualizované 12.4.2022

Cena akcie Visa 

Ako kúpiť akcie Visa  

  1.  Nájsť si  dobrého brokera

Je dôležité nájsť  si dobrého online brokera, ktorý má prístup na burzu NYSE. Broker môže nakupovať akcie Visa Inc. a zároveň môže umožniť  prístup aj vám. Ak ešte nemáte založený účet môžete sa zorientovať porovnaním viacerých brokerov.

Pri ich  výbere sa zamerajte na poplatky, obchodnú platformu, čo najjednoduchšie založenie účtu a tiež dôležitá je bezpečnosť. Akcie Visa si môžete kúpiť priamo prostredníctvom účtu alebo prostredníctvom dostupných investičných aplikácií. 

  1. Založenie účtu 

U brokera si založíte  účet a ten Vám sprostredkuje predaj na burze. Je to podobné ako pri bežnom bankovom účte.   U niektorých brokerov je otvorenie nového účtu rýchle, iní si vás preverujú a  trvá to niekoľko dní.

  1. Stratégia investovania 

Mali by ste si  premyslieť investičnú stratégiu kúpy akcií Visa. Vaša investícia môže byť krátkodobá alebo dlhodobá. Pri krátkodobej investícii môžete použiť väčšiu jednorazovú čiastku peňazí.  Nastavíte si cieľovú cenu, za ktorú chcete akciu so ziskom predať, alebo pomocou  funkcie stop-loss (limitná objednávka) nastavíte maximálnu možnú  stratu,  za ktorú ste ochotný akciu predať.

Z dlhodobého hľadiska  môžete pravidelne investovať menšie čiastky peňazí. Takáto stratégia znižuje riziko a môže pomôcť  pri investovaní  platiť priemerne menej za akciu.

Diverzifikácia portfólia je tiež veľmi dôležitá. Akcie Visa môžu byť jednou možnosti diverzifikácie z dlhodobého hľadiska.

  1. Vloženie peňazí na svoj účet 

Najbežnejším spôsobom, ako môžete vložiť svoje peniaze, je bankový prevod a použitie kreditnej alebo debetnej karty. U niektorých brokerov môžete vkladať na svoj investičný účet aj z rôznych elektronických peňaženiek, ako napr. Paypal. 

  1. Kúpa akcií Visa

Po realizovaní všetkých predchádzajúcich krokov sa prihlásite  do svojho online účtu brokera. Vyhľadáte akciu Visa, zadáte počet akcií, ktoré chcete kúpiť a potvrdíte jej nákup.  

  1. Pravidelná kontrola svojho účtu

Svoj účet  si pravidelne kontrolujte, aby ste mali prehľad ako to s vašimi investíciami vyzerá.

Technická analýza

Technická analýza je spôsob analýzy aktív s cieľom predikcie budúceho vývoja ich cien prostredníctvom rôznych technických metód. UPOZORNENIE: v žiadnom prípade sa nejedná o finančné poradenstvo, a preto investujte podľa vášho uváženia.

Najlepší brokeri  

BROKER
XTBXTB so slovenskou pobočkou sa zameriava na obchodníkov s CFD.
eToroBroker eToro ponúka investorom kopírovania účtov úspešných investorov cez produkt: “Kopírovanie obchodníkov”
DEGIRODEGIRO je diskontný broker. Je holandskou pobočkou    flatexDEGIRO Bank AG. 
Primárne je pod dohľadom nemeckého federálneho úradu pre finančný dohľad (BaFin).
Interactive Brokers
Interactive Brokers je americký diskontný broker. Je regulovaný niekoľkými orgánmi vrátane tých najvyšších, ako sú FCA a SEC.

Naš TIP: Ak nemáte čas hladať firmu, do ktorej by ste investovali tak je rozumnejšie investovať do ETF fondov. ETF fondy sú vhodným investičným nástrojom pre malých aj veľkých investorov. Pre via o investovaní cez ETF si prečítajte článok: “Finax skúsenosti klientov

Poplatky   

DEGIROInteractive Brokers
US akcie0,50 EUR za obchod (0,00 EUR provízia plus 0,50 EUR poplatok tretej strane)0,005 USD za akciu, min. 1 USD, max. 1 % z hodnoty obchodu.

Ako zmierniť riziká

Každá investícia nesie určité riziko a nemusí vám vždy priniesť očakávané výsledky. Visa má zvučné meno a mohlo by sa zdať, že nemôžete prerobiť.  Akcie spoločnosti Visa sú vystavené úverovému riziku a kolísaniu hodnoty jej investičného portfólia. 

Investície Visa môžu byť negatívne ovplyvnené zhoršením úveru, likviditou, politickým rizikom, finančnými výsledkami, kolísaním úrokových sadzieb, trhovými a ekonomickými podmienkami alebo inými faktormi.

Okrem toho je potrebné si dávať pozor na podvodných „sprostredkovateľov“, ktorí sa snažia ukradnúť vaše peniaze. Vždy si dobre overte akého brokera si vyberiete.

Ak sa chcete vyhnúť riziku straty všetkých vašich akcií diverzifikujte svoje portfólio.

Často kladené otázky (FAQ)

Aký druh podnikania je Visa?

Visa je americká spoločnosť zaoberajúca sa finančným softvérom a IT službami, ktorá sa v súčasnosti obchoduje na NYSE.
Obchoduje pod akciovým symbolom V na burze NYSE. Akcie Visa sa obchodujú  menou USD.

Môžem si kúpiť akcie Visa priamo od nich?

Akcie Visa nemôžete kupovať ani predávať priamo so spoločnosťou Visa. Akcie od spoločnosti Visa je potrebné zakúpiť prostredníctvom brokerskej spoločnosti.

Koľko stojí obchodovanie s akciami Visa?

Akcie Visa sa obchodujú za približne 216,98 USD. Ich  52 týždňové minimum je  186,67 USD a maximum 252,67 USD. Ceny akcií Visa môžu kolísať, takže ak chcete investovať preverte si u vami zvoleného brokera aktuálnu cenu akcií.

Aká je minimálna požadovaná investícia pre Visa?

Minimálna investícia na nákup Visa by závisela od aktuálnej ceny akcií Visa a nákladov spojených s akciami, s ktorými sa rozhodnete obchodovať. 
Cena akcie Visa by sa mala pohybovať na úrovni 216,98 USD za akciu. Ďalšími nákladmi by bol minimálny vklad, ktorý  vyžaduje váš broker a k tomu si pripočítajte provízne poplatky, ktoré musíte zaplatiť za nákup a predaj vášho podielu Visa.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!