Degiro recenzia

Degiro – Recenzia, poplatky a naše skúsenosti s brokerom Degiro. Degiro je na trhu už od roku 2008. Malým investorom začala ponúkať svoje firmy v roku 2013. Degiro sa prezentuje na svojej stránke extrémne nízkymi poplatkami. Je to pravda? Alebo len marketingový ťah?

DEGIRO neposkytuje svoje služby na Slovensku a ani v roku 2022 neplánuje rozšíriť svoje portfólio o túto krajinu. Ak ale máte českú národnosť tak si viete otvoriť účet v Degiro. Pozrite si najlepšie alternatívy brokerov.

Najlepšia alternatíva Degira pre Slovenských klientov:

BrokerInvestičné produkty
interactive-brokers-recenziaAkcieETF, Forex, Fondy, Dlhopisy, Opcie, Futures, CFD, Kryptomeny, IndexyPrejsť na stránku
*Váš kapitál je spojený s rizikom

Zoznam krajín, ktoré si vedia otvoriť účet v Degiro:

degiro skusenosti klientov z krajin

Základné informácie

Degiro
? Založený2008
?? V slovenčine NIE (iba CZ)
? ProduktyAkcie, ETF, CFD produkty, Dlhopisy, Opcie, Futures
? Obchodná platformaWebTrader
??‍♀️ RegulácieHólandský úrad pre finančné trhy, Hólandská centrána banka.
? Krajiny pôsobenia18 európskych krajín
? OceneniaDegiro získalo viac ako 65 ocenení za celé obdobie pôsobenia

DEGIRO je holandský broker, v súkromnom vlastníctve. Sú registrovaný v Obchodnej a priemyselnej komore v Amsterdame. Čatokrát sú vyhladávaný obchodníkmi, ktorí hľadia na nízke poplatky.

Výhody a Nevýhody Degiro brokera

VýhodyNevýhody
✔️ Možnosť nakúpiť skutočné akcie nie len CFD na akcie.❌ Nedostatok funkcionalít a nástrojov pre profesionálych obchodníkov.
✔️ Nízke poplatky❌ Chýba investovanie do kryptomeny
✔️ Zákaznícky servis v češtine❌ Niektoré poplatky sú variabilné a rátané percentuálne z nakúpeného inštrumentu.
✔️ Uživateľsky jednoduchá obchodná platforma WebTrader

Obchodná platforma od Degiro

Degiro využíva na obchodovanie platformu WebTrader. Obchodovať viete nie len na počítači ale aj na mobile alebo tablete. Výhodou je aj fakt, že ju nemusíte sťahovať a inštalovať.

Rozhranie platformy je jednoduché a uživateľsky prívetivé. WebTrader ponúka širokú ponuku užitočných funkcií a nástrojov na obchodovanie. Nemusí však vyhovovať profesionálnym obchodníkom, pre ktorých bude dané množstvo funcií nedostatočné.

degiro obchodna platforma webtrader
Webtrader Degiro platforma

Nakúpiť, či predať akcie cez Degiro je veľmi jednoduché.

Stačí sa prihlásiť do vášho investičného účtu. V pravo hore stlačíť na +-. Alebo cez hladanie v lavom hornom rohu, kde zadáte inštrument ktorý chcete nakúpiť / predať.

rychla objednavka cez degiro
Rýchly nákup / predaj cez WebTrader

Na výber máte zo 4 typov objednávok a to Limit, Market, Stoploss a Stop-Limit.

Vysvetlenie typov objednávok:

  • Limit: stanovíte si presný limit (cenu), za ktorú ste ochotný nakúpiť predať. Príkaz bude zrealizovaný ak sa trh dotke vami stanovenej ceny.
  • Market: Objednávka sa realizuje sa súčastnú cenu trhu
  • Stoploss: V prípad, že cena klesne na vami dopredu stanovenú hodnotu bude daný inštrument predaný. Ak nakúpite akcie za $100 a nastavíte Stoploss na $90. Tak ak trh sa dostane na cenu $90 bude vaša pozícia zrušena. Stoploss sa využíva ako ochranný vankúš hlavne pri CFD obchodovaní. Znižujete tak riziko a stratu, ktorú ste ochotný akceptovať.
  • Stop-Limit: sa aktivuje keď trhová cena poklesne pod hodnotu Stop-Limit. Následne sa vygeneruje predajný pokyn s limitnou cenou, ktorú ste si zvolili.

Obchodovateľné inštrumenty

Degiro broker ponúka širokú škálu obchodovateľných inštrumentov. Treba tiež podotknúť, že u Degiro si viete kúpiť aj skutočné akcie. Samozrejme aj vyhľadávate obchodovaie s CFD taj túto možnosť ponúka aj Degiro.

Chýba možnosť obchodovania kryptomien.

Na obchodvanie opcií sa zameriava broker Tastyworks. Tastywors recenziu Vám prinášame v samostatnom článku.

Typy Degiro účtov

degiro typy uctov

Vklad a výber peňazí

Vklad a výber peňazí je možný bankovým prevodom. Rýchlosť pripísania prostriedkov závisí od účtu investora. Z našej skúsenosti v tejto recenzií trval vklad v priemere pár hodín. Výber bol už o niečo dlhší. Niekedy môže trvať aj 1-3 pracovné dni.

Výhodou slovenských investorov je, že vkladajú a vyberajú v eurách. Takže nemusia čakať na konvertovanie meny ako naši českí bratia.

Degiro poplatky

Na stránkach Degiro sa stretávame s marketingovým sloganom “extrémne nízke poplatky”.

Poplatky sú u Degiro brokera skutočne nízke. Za bežný obchod zaplatíte menej ako 1 euro. Zatiaľ čo u konkurencií zaplatíte od 10-20 euro.

Poplatky sú zložené z dvoch častí. Z fixného poplatku a variabilného poplatku, ktorý závisí od množstva obchodovaných akcií.

BurzaPoplatokMaximum
USA0,50€ + 0,004 USD za Akciu
Nemecko – Xetra2€ + 0,03%60€
Nemecko – Frankfurt (Akcie)7,5€ + 0,09%
Belgicko, Dánsko, Fínsko, Francúsko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Portugalsko, Rakúsko, Španielsko, Anglicko, Švédsko, Švajčiarsko4€ + 0,05%60€
Kanada2€ + 0,01 CAD za Akciu
Výpis poplatkov Degiro na Akcie.

Kompletnýprehlad poplatkov si viete pozrieť/stiahnuť v PDF forme tu.

degiro poplatky
Degiro poplatky

Zákaznícky servis

Veľkým bonusom pre slovenských investorov je, že zákaznícky servis je v češtine *.

Zadávať príkazy na nákup, alebo predaj je možne aj telefonicky. Treba však brať na vedomie poplatok s tým spojený. Preto odporúčame zadávať objednávky online.

Telefonický kontakt: +45 89 88 62 81
Zákaznícky servis hodiny CZ: od 8:00 do 16:30*
Zákaznícky servis hodiny EN: od 8:00 do 22:00
Email: [email protected]

*Počas pandémie Covid-19 iba v Anglitčine kvôli obrovskému záujmu o obchodovanie a kapacitne to nestíhají.

Degiro ocenenia

Ako ste si mohli všimnúť, Degiro nie je žiaden nováčik medzi brokermi. Jeho výsledky je možné vidieť aj na oceneniach, ktoré získali. Do dnešného dňa má Degiro už 65 mezdinárodych ocenení vo svojej kategórií.

ocenenia degiro brokera

Naše hodnotenie

Výborný broker –

Nízke poplatky, uživateľsky príjemná a jednoduchá platforma. Na základe našich skúseností a skúsenosti aj našich čitateľov je Degiro naozaj kvalitný a konkurencie schopný broker. DEGIRO neposkytuje svoje služby na Slovensku a ani v roku 2022 neplánuje rozšíriť svoje portfólio o túto krajinu. Ak ale máte českú národnosť tak si viete otvoriť účet v Degiro. Pozrite si najlepšie alternatívy brokerov.

interactive-brokers-recenziaxtb_recenzia_logosaxo-bank-recenzia
5/53/54/5
Interactive Brokers Recenzia XTB Recenzia Saxo Bank Recenzia
Navštívte stránku
*Váš kapitál je spojený s rizikom
Navštíviť stránku
*Váš kapitál je spojený s rizikom
Navštíviť stránku
*Váš kapitál je spojený s rizikom

Finančné rozdielové zmluvy (CFD) sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 66 – 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy (CFD) fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 4.4 / 5. Hodnotení: 14

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

    by
  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: