Do ktorej kryptomeny investovať

Ako nový investor v oblasti kryptomien, ktorý podnikol prvé kroky na ceste technológie blockchainu, ste pravdepodobne zistili, že si kladiete nasledujúce otázky:

 1. Dosiahne ešte Bitcoin svoje výšiny z novembra 2021?
 2. Je príliš neskoro začať s investovaním do kryptomien?
 3. Do ktorej kryptomeny investovať peniaze?

Na burzách viete investovať do stoviek rôznych kryptomien. Ale ktorá je tá správna? Je dôležite si uvedomiť volatilitu kryptomien (veľký denný nárast / pokles ceny kurzu kryptomien). Veľká volatilita priťahuje investorov, pretože umožňuje vysoké zisky. Na druhej strane môže priniesť aj veľké straty. Preto ako pri každom investovaní treba zvážiť riziko.

ako investovať do kryptomien

*Investovanie do kryptomien je vo väčšine krajín EÚ neregulované. Váš kapitál je spojený s rizikom.

Čo je kryptomena

Hlavný účel kryptomien je pomerne jednoduchý – Využívať technológiu na elimináciu prostredníka vo finančných transakciách. Znižujú sa tak náklady na nákup a predaj tovaru, lacnejšie a efektívnejšie prostredníctvom blockchainu.

Blockchain je decentralizovaná verejná kniha transakcií, ktorú môže ktokoľvek vidieť v celej sieti. Nemôže byť editovaná alebo aktualizovaná, pokiaľ celá sieť nesúhlasí s aktualizáciou. Kryptomeny sú schopné vykonávať a overovať finančné transakcie bez potreby centrálneho dohľadu.

*Investovanie do kryptomien je vo väčšine krajín EÚ neregulované. Váš kapitál je spojený s rizikom.

Existuje ešte riziko, že kryptomeny nebudú nikdy prijaté väčšinou obyvateľov. No prvé lastovičky zaznamenávame už v Európe v podobe prijatia digitálneho eura ECB. Nižšie transakčné náklady a rýchlejšie transakcie sú však dostatočne veľkými benefitmi, ktoré zaručujú, že kryptomeny budú mať jasnú budúcnosť.

Na čo sa zamerať pri investovaní do kryptomien?

Zistite, či je kryptomena obchodovateľná

Dôležité je, aby sa daná kryptomena nachádzala aspoň v top 20 rebríčku na coinmarkercap. Rebríček ponúka rôzne filtre a zistíte, či je o danú kryptomenu záujem. Tiež si skontrolujte, aké kryptomeny ponúka broker, cez ktorého investujete.

Ako napreduje projekt

Ak ste si už vybrali kryptomenu, prečítajte si viac o projekte, na ktorom pracuje. Aké sú ich ciele, čo chcú dosiahnuť s technológiou, ktorú vyvíjajú.

Aktivita cez média

Pozrite si sociálne siete vybratej kryptomeny. Sú aktívny a prispievajú na sociálne siete? Prezentujú sa ako firma na rôznych crypto podujatiach, meetupoch, poprípade v televízii?

Možno si myslíte, že či prispievajú na sociálne siete alebo PR nie dôležitý faktor. Ale zamyslite sa. Pri firme, ktorá je aktívna na všetkých sociálnych siatiach, stále pridáva nový obsah je vysoká pravdepodobnosť, že sa o nej viac ľudí dozvie. Ak majú dobré PR tak tým, viac ľudí o nich bude vedieť. Takto vaša investícia porastie v dlhodobom horizonte.

*Investovanie do kryptomien je vo väčšine krajín EÚ neregulované. Váš kapitál je spojený s rizikom.

Vyhnite sa PUMP & DUMP skupinám

Väčšinou sú tieto komunity aktívne na sociálnych sieťach. Na čele tejto skupiny je takzvaný „GURU“, ktorý presne vie, do ktorej kryptomeny investovať. Cieľom takejto skupiny je vybrať si kryptomenu, ktorá stojí tisíciny eura. Následne do nej naliať kapitál. Investícia s veľkým kapitálom celej skupiny zdvihne kurz kryptomeny. Veľa ľudí si ju začne všímať pretože zo dňa na deň porástla o 600%.

Viac ľudí začne do nej investovať. Myslia si, že niečo sa deje s tou menou a myslia si, že kurz bude rásť. Lenže akonáhle začne rásť kurz, tak táto skupina investorov svoj kapitál hneď vyberie. Oni tak zarobia z nevedomosti ostatných, ktorí tiež chceli zarobiť na tomto obrovskom náraste.

Neukladajte všetky svoje krypto mince do jedného košíka

Je jedno či ide o investovanie do akcií alebo investovanie do kryptomien, diverzifikácia portfólia je nevyhnutná. Preto neinvestujte iba do jednej kryptomeny, vyberte si aspoň 3-5 kryptomien, do ktorých budete investovať.

10 najobchodovanejších kryptomien v súčasnosti:

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. Tether
 4. USD Coin
 5. Binance Coin
 6. Binance USD
 7. Ripple
 8. Cardano
 9. Solana
 10. Dogecoin

Brokeri, cez ktorých viete investovať do kryptomien:

BrokerPonuka Recenzia
etoro_logoReálne kryptomeny
až 93 kryptomien a párov
Prečítajte si recenziu eToroOtvoriť DEMO účet zdarma
*Investovanie do kryptomien je vo väčšine krajín EÚ neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa. Váš kapitál je ohrozený.

plus500-recenziaCFD kryptomenyPrečítajte si recenziu Plus500Otvoriť DEMO účet zdarma
*Na 77% retailových účtov CFD dochádza k finančným stratám. Plus500 je CFD broker.
xtb_recenzia_logoCFD kryptomenyPrečítajte si recenziu XtbOtvoriť DEMO účet zdarma
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
broker-robomarkets-recenziaCFD kryptomenyPrečítajte si recenziu RobomarketsOtvoriť DEMO účet zdarma
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Finančné rozdielové zmluvy (CFD) sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 66 – 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy (CFD) fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Ak nechcete investovať cez brokera, a radšej by ste investovali priamo na kryptoburze, tak si pozrite náš prehľad kryptobúrz.

KryptoburzaAkciaRecenziaWebová stránka
coinbaseBONUS vo výške $10 ak zainvestujete $100 na nákup kryptomien.Recenzia na CoinbaseInvestujte do kryptomien na Coinbase
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
kraken_kryptomenaRecenzia na KrakenInvestujte do kryptomien na Kraken
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
binance_logoRecenzia na BinanceInvestujte do kryptomien na Binance
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
cryptocom_logoRecenzia na Crypto.comInvestujte do kryptomien na Crypto.com
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
FUMBI logo10 % z licenčného poplatku pri zadaní kódu fumbi70885472Recenzia na FumbiInvestujte do kryptomien na Fumbi
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Video návod: Ako investovať do kryptomien cez eToro

Trendy vyhľadávania top 9 kryptomien

ako investovať do kryptomien

*Investovanie do kryptomien je vo väčšine krajín EÚ neregulované. Váš kapitál je spojený s rizikom.

do ktorej kryptomeny investovat
Graf vyhľadávania kryptomien na Google

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

 • Marek Kalina

  Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: