Crypto.com Recenzia a Skúsenosti - Pozor! - Je táto burza bezpečná?

Crypto.com recenzia a skúsenosti

Čoraz viac ľudí sa zaujíma o nákup kryptomien za cieľom zisku. Niet o tom pochýb, veď samotné kryptomeny zaznamenali obrovský nárast na hodnote v roku 2020 počas koronakrízy. Akým smerom sa bude kurz kryptomien uberať ukáže budúcnosť. Na svet preto prichádzajú stále nové kryptoburzy. Preto sme sa pozreli na burzu Cryto Exchage v článku Crypto.com recenzia a skúsenosti. 

crypto-com zlava

Základné informácie Crypto.com

Crypto.com má v súčastnoti 10 miliónov používateľov po celom svete, ktorí kupujú a predávajú viac ako 100 kryptomien na ich kryptoburze. 

Crypto.com s oficiálnym názov MCO Malta DAX Limited je platforma založená v júni 2016. Zakladateľmi stránky Crypto.com sú Bobby Bao, Gary Or, Kris Marszalek a Rafael Melo. 

Crypto.com sídli v Hongkongu a za posledných pár rokov získala na popularite. Ponúka aj svoju vlastnú natívnu mincu a umožňuje používateľom získavať úroky z ich kryptomien pomocou stakovania. Crypto.com má vlastnú aplikáciu, peňaženku či kreditnú kartu

BurzaCrypto.com 
👮 ReguláciaCCSS, SGS
⏱️ Čas otvorenia účtupár hodín
💰  Poplatky za založenie žiadne
💰 Poplatky za obchodovanie0,04 % (limit) – 0,16 % (market)
💰 Minimálny vklad nie je stanovený
💰 Poplatok za vkladZadarmo, vklad kartou 1 -3 % 
💰 Poplatok za výberBitcoin- 0,0004 BTC, Bitcoin 0,0004 BTCEthereum – 0,003 ETH, Litecoin – 0,001 LTCTether – 1 USDT
🅱️  Kryptomeny100 kryptomien – BTC, USDT, XRP, ,LTC, , XTZ, XLM, ADA, ETH, a aj vlasná mena CRO
🏦 Úroková sadzba na kryptomenu6,5 % p.a 
🏦 Úroková sadzba na Stable Coin12 % p.a 
📱 Obchodná platforma✅ 
📞  Zákaznícka podporaChat, FAQ
* minimálny a maximálny poplatok za výber sa závisí na type kryptomeny.

Aké kryptomeny sa dajú zakúpiť na crypto.com

Na crypto.com burze je možné zakúpiť 100 kryptomien. Presný zoznam nájdete na burze. Toto je zoznam top 10 kryptomien podla kapitalizácie na trhu. 

kryptomeny na crypto.com
crypto-com zlava

Výhody a nevýhody Crypto.com

VýhodyNevýhody
✅  Rýchle overenie (<5 minút).❌  Komplikovaná štruktúra poplatkov
✅  100 kryptomien za reálny výmenný kurz❌ Slabý zákaznícky servis
✅  Otvorenie účtu zdarma❌ Relatívne mladá burza 2019 
✅ Visa karta zdarma + 8 % cashback pri platbách
✅ Možnosť získať 100% cashback v službách Spotify, Netflix a Amazon Prime

Ako si založiť účet na Crypto.com

  1. Na zaregistrovanie sa na Crypto.com budú od Vás požadované údaje ako: meno a priezvisko, dátum narodenia, národnosť a e-mail.
  2. Po vyplnení údajov musíte potvrdiť e-mailovú adresu tak, že sa prihlásite do mailovej schránky a potvrdiť email. 
  3. Nasleduje potvrdenie telefónneho čísla
  4. Po prihlásení sa Vás burza vyzve na dvojfaktorové zabezpečenie svojho účtu (2FA overenie) pomocou aplikácie AUTH  alebo Google Authenticator, obe sú dostupné pre iOS aj Android. 
  5. Odporúča sa využiť aj ďalšie zabezpečenia ako: 
    -anti-phisingu code – slovo alebo sekvencie písmen, ktoré sa zobrazujú v každom e-mail od burzy a bránia úniku informácií 
    – whitelist adries pre výber tokenov
  6. Následne Vás požiadajú o overenie totožnosti nafotením dokladu a selfie fotografie s dokladom.

Obchodná platforma

Burza vám umožňuje na jej platforme obchodovať na viac ako 110 likvidných trhoch s pármi ako Bitcoin (BTC), Polkadot (DOT), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Tether USD (USDT) a Crypto.com Coin (CRO).

Crypto.com má síce elegantný dizajn, no  navigácia pre začiatočníkov nemusí byť jednoduchá. Na burze môžete zadávať limit objednávky , market objednávky a pokročilé objednávky stop-limit a / stop-loss., 

Nárok na ďalšie zľavy z poplatkov za obchodovanie získavate,  ak používate natívne CRO tokeny burzy. Niečo podobné má aj Binance burza keď obchodujtete s ich BNB tokenom.

Burzu je možné pripojiť k vášmu účtu aplikácie Crypto.com, čo uľahčuje prevod mincí tam a späť v prípade, že potrebujete nový vklad alebo výber.

Vklady a výbery kryptomien

Možnosti vkladuPrevodom, kartou, SEPA platba, SWIFT prevod cez Wallet
Možnosti výberuPrevodom na svoju krypto peňaženku alebo zámenou kryptomien na EURO a následným SEPA prevodom na bankový účet

Poplatky crypto.com

Crypto.com má pomorne zložitú štruktúru poplatkov pri obchodovaní s kryptomenami. V závislosti na vašom 30-dňovom objeme obchodovania sa poplatok môže pohybovať od 0,036 % do 0,10 % (MAKER) alebo od 0,090 % do 0,16 % (TAKER).

Ak nieste veľka investičná firma, ktorá robí desiatky až stovky obchodov denne tak vás bude zaujímať skôr TAKER poplatok.

poplatky crypto.com
crypto-com zlava

Bezpečnosť crypto.com

Podľa crypto.com je až 100 % kryptomien odložených v Cold Storage. Čo predstavuje offline úložisko kryptomien, ktoré sú tak chránené pred hackerskými útokmi na burze. 

Spoločnosť spolupracuje s firmou Ledger a integruje úschovy do Ledger Vault. Na zabezpečenie účtov využíva hardvérové bezpečnostné moduly (HSM) a technológie viacerých podpisov. Na zabezpečenie transakcií klientov preto používajú firemné finančné prostriedky. 

Aplikácia využíva systém multifaktorových overovaní pred prihlásením, čo zahŕňa overenie hesla, biometrických údajov, e-mailov, telefónov a použitie autentifikátorov.

Zákaznícky servis

Crypto.com poskytuje aj základný zákaznícky servis. Na ich stránke môžete nájsť veľmi podrobný systém podpory formou najčastejších otázok a odpovedí. Tiež je dostupný chat na komunikáciu s firmou. 

Bohužiaľ žiadna telefonická podpora klientov neexistuje a preto ste odkázaný na komunikáciu cez chat. Odpoveď môže trvať aj deň, či niekoľko dní. Podpora je v anglickom jazyku.

Konkurujúce kryptoburzy

coinbasekraken_kryptomenabinance_logo
Prečítať recenziuPrečítať recenziuPrečítať recenziu
Vytvoriť účet
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
Vytvoriť účet
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
Vytvoriť účet
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Ak nemáte čas čítať o kryptomenách a hľadať najlepšej kryptomeny na kúpu, tak viete využiť aj slovenskú firmu FUMBI, ktorá za vás investuje do najpopulárnejších kryptomien. Prečítajte si recenziu a skúsenosti s FUMBI.

Ďalšie produkty Crypto.com

Crypto.com Visa karta

Debetná karta Visa s kryptomenami na platenie v platobných termináloch Visa. Karta ponúka mnohé výhody a zľavy a cashback pri platbách kartou. Kartu vydávajú bez poplatkov. S kartou Crypto.com Visa Card môžete kedykoľvek pristupovať, spravovať a minúť svoje prostriedky. 

crypto.com visa kreditna karta

CRO Stake udáva hodnotu vkladu a držania minimálnej hodnoty vo vo vašej peňaženke aplikácie Crypto.com po dobu 6 mesiacov. 

CRO Reward sú odmeny za platbu kartou. Okrem karty Midnight Blue získavate za stakovanie odmeny a môžete používať služby ako Spotify, Netflix, Amazon Prime zadarmo a mnohé iné zlavy napríklad na služby Airbnb

Crypto.com Aplikácia

crypto com aplikacia

Aplikácia Crypto.com umožňuje nakupovať a predávať až 100 kryptomien s viac ako 20 fiat menami.

Viete si ju stiahnuť na Android aj iOS operačné systémy.

Na Google Play žiaľ dosahuje nízke hodnotenie iba 3,8. Samozrejme web developeri pracujú na odstránení chýb v aplikácií.

Na investovanie preto viac odporúčame webovú verziu.

Crypto Pay

Nakúpte darčekové karty pre mnoho populárnych značiek, a doplňte svoj telefón kryptomenami. To vám tiež umožňuje platiť všetkým obchodníkom, ktorí používajú ‘Crypto Pay Checkout‘, pomocou bitcoinu (BTC) a iných populárnych kryptomien.

Crypto Earn

Zarobte za stakovanie kryptomien až 8,5 %na vkladom za Bitcoin, a až 14 % na USDC. V kalkulačke môžete zistiť aké percento získate stakovaním na burze Crypto Earn.

krypto com burza

Crypto Credit: 

Vložte kryptomenu a získajte úver, ktorý môžete presunúť na svoju kartu Crypto.com Visa.

Crypto.com Burza:

Obchodujete s populárnymi kryptomenami na burze za nízke obchodné poplatky (až 0,16 %).

Crypto.com DeFi PeŇaženka

Peňaženka slúži na uchovávajte kryptomeny v peňaženke so súkromnými kľúčmi. Môže byť prepojená s „DeFi Swap“, kde môžete prepínať medzi tokenmi a získavať úroky zo svojich kryptomien. 

CRO Coin

Crypto.com ponúka vlastnú natívnu kryptomenu nazvanú CRO. Umožňuje zákazníkom platiť za tovar a služby pomocou aplikácie Peňaženka Crypto.com. Dá sa s tým aj obchodovať.

Crypto.com recenzia a skúsenosti  2022

Ako celkom nová burza založená len v roku 2019 Crypto.com zvyšuje svoju reputáciu. Na trhu už spoločnosť mimo burzu funguje a inovuje niekoľko rokov.

Aj keď tu nájdete pomerne zhustený výber aktív na obchodovanie, okrem burzy budete mať prístup k veľmi širokému ekosystému s mnohými rôznymi spôsobmi, ako ušetriť, zarobiť a obchodovať.

Poplatky a provízie sú konkurencieschopné, aj keď je ich systém celkom mätúci pre bežného užívateľa. Obchodná platforma sa ľahko používa a je vhodná aj pre nováčika. Ako nevýhodu môžeme vnímať nedostatočný zákaznícky servis fungujú len v angličtine. 

crypto-com zlava

Často kladené otázky Crypto.com

Je Crypto.com dôveryhodná kryptoburza?

Crypto.com sa javí ako legitímna kryptoburza, ktorá je zabezpečená a regulovaná. Poskytuje úroveň bezpečnosti, že finančné prostriedky sú na platforme bezpečné.

Aké sú poplatky na burze Crypto.com?

Crypto.com má zložitý systém poplatkov, a tie sa odvíjajú aj od množstva prostriedkov na účte. Kompletnú tabuľku poplatkov Crypto.com sa dozviete v článku.

Je Crypto.com lepšie ako Coinbase?

Crypto.com aj Coinbase sú svetové burzy s kryptomenami. Obe majú svoje výhody i nevýhody. Porovnanie najpopulárnejších kryptoburz v roku 2022 nájdete v článku.

Sú moje kryptomeny na Crypto.com v bezpečí?

Uvádza sa, že 100 % kryptomeny na Crypto.com je v tzv. cold storage uložených v offline priestore. Na zabezpečenie účtov užívateľov je vybavené dvojfaktorové overenie Viac o bezpečnosti sa dozviete na Bezpečnosť crypto.com.

Ako vybrať peniaze z Crypto.com?

Urobiť výber môžete pomocou prevodu  na účet, alebo prevodu na inú kryptopenaženku. Viac o vklade a výbere na Crypto.com na stránke.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Hodnotení: 9

Ešte žiadne hodnotenie!

marek kalina

Marek je všestranný človek, ktorý má vlastnosti vášnivého podnikateľa, skúseného investora, bystrého marketéra a nadšeného cestovateľa. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: