Bybit Recenzia

Bybit kryptoburza je registrovaná na Britských Panenských ostrovoch so  sídlom v Singapure. Bola založená v roku 2018 a je jednou z najrýchlejšie rastúcich búrz.  Platforma rýchlo rastie a už má viac ako 3 milióny registrovaných používateľov. Vzhľadom na skutočnosť, že burza je na trhu tak krátko, je toto číslo skutočne atraktívne. Všetko sa dozviete v článku Bybit recenzia.

Je dôležité spomenúť, že sa nejedná sa  o bežnú platformu na obchodovanie s kryptomenami. Kryptomeny sa nevymieňajú, obchoduje sa derivátmi. Burza neumožňuje svojim používateľom nakupovať kryptomeny pomocou platobných metód fiat. Ako to funguje? To sa dozviete v recenzii.

Základné informácie

Burza ponúka fyzický trh a obchodovanie s derivátmi. Zameriava sa na obchodovanie s maržou, ktorá ponúka až 100-násobný pákový efekt (1:100) na obchodné páry BTC/USD a ETH/USD.  Obchodovanie s maržou vyhľadávajú skúsení obchodníci, za účelom dosiahnutia vyšších  ziskov. Neodporúča sa  začiatočníkom.

Bybit ponúka Testnet, čo je demo verzia hlavnej stránky. Umožňuje používateľom praktizovať obchodovanie bez vkladu skutočných peňazí alebo kryptomien.    Testnet je alternatívny blockchain bitcoinov alebo etherea, ktorý sa používa na testovanie.

Spoločnosť Bybit nespracúva vklady fiat meny (ako EUR, USD+) priamo. Túto službu zabezpečujú poskytovatelia platieb tretích strán.

Platforma v poslednom roku  zaznamenala stabilný nárast objemu obchodov. Hlavnými jej konkurentami sú FTX a Bitmex.


Názov spoločnosti
Bybit kryptoburza
Webová stránkawww.bybit.com/eu-US/
SídloSingapur
Zákaznícka podpora24/7 celodenná prevádzka
Podporované kryptomenyKryptomeny
Metódy výberuKryptomeny
Mena účtuKryptomeny
Poplatky za vkladBez poplatkov
Poplatky za výberBez poplatkov. Tieto sa platia len za transakcie a výber mimo Bybit.
Poplatky za obchodovanieSpotové obchodovanie: 0%  pre poskytovateľa (Maker); 0,1% pre príjemcu (Taker)Obchodovanie s derivátmi: Taker (príjemca) – platí poplatok vo výške 0,075 %Maker  – (poskytovateľ) dostáva rabat(záporný poplatok) vo výške  -0,025 %.

Výhody a nevýhody

Bybit poskytuje viaceré výhody:

Welcome bonus $10 za  registráciu a $50 za prvý depozit  v prípade, že ste novým používateľom.

Existuje veľa bonusov aj pre stálym používateľov, ktorí vykonávajú rôzne akcie na platforme. Burza sa snaží takto motivovať svojich používateľov, aby bezpečne obchodovali.  Odmena môže slúžiť ako marža a tiež na pokrytie prípadných strát.

Bybit-welcome-bonus

Kupóny sa udeľujú používateľom rovnako ako bonusy, to znamená,  za vykonávanie rôznych každodenných akcií, ako je uskutočnenie zavedeného vkladu, sledovanie burzy Bybit na ich sociálnych sieťach, vykonávanie množstva špecifických obchodov a ďalšie.

Obchodníkom ponúka až 100-násobný pákový efekt (leverage), aby mohli dosahovať maximálne zisky. Jeho mechanizmus znižuje riziko vyplývajúce z kolísania cien a likvidity.  Overenie KYC (know your customer) nie je povinné.

Platforma umožňuje používateľom vyskúšať Testnet čo je demo verzia hlavnej stránky (viď šípka na obr.) Používatelia môžu  prostredníctvom stránky www.testnet.bybit.com/en-US/ vyskúšať obchodovanie bez vkladu skutočných kryptomien alebo peňazí. 

Bybit-recenzia

 Ponúka tiež veľmi nízke obchodné poplatky

👍 VÝHODY👎 NEVÝHODY
Obchodníkom ponúka obchodovanie s pákovym efektom 100:1Burza nepodporuje priamo fiat menu. Tú podporujú len tretie strany.
Overenie KYC nie je povinnéPákový  efekt pre EOS a XRP by mohol byť vyšší.
Umožňuje používateľom vyskúšať demo verziuSlovenský jazyk nie je podporovaný.
Nízke poplatky
Mobilná aplikácia iOS a Android
K dispozícii je priamy chat

Je bybit kryptoburza bezpečná?

Platforma je legitímna a nikdy nebola napadnutá hackermi. Prijíma množstvo opatrení, aby zabezpečila optimálnu bezpečnosť obchodovania. 

Kryptomenu možno vyberať iba trikrát denne. Takto sa zabráni hackerovi získať prístup k účtu a vyčerpať ho. Platforma povoľuje výbery len niekoľkokrát za deň a tým dáva používateľovi možnosť účet uzamknúť

Zmenáreň je tiež veľmi opatrná pri ukladaní  kryptomeny. Napríklad, keď používatelia vložia kryptomeny, posielajú sa priamo do peňaženky offline (cold wallet). Výhodou tejto peňaženky je, že je oveľa väčší problém hackovať takto vložené prostriedky. Väčšinou sú  finančné prostriedky ukradnuté z burzy cez online peňaženku (hot wallet).

Bybit poplatky

Burza funguje na základe provízneho modelu poskytovateľa a odberateľa. To znamená, že si od obchodníkov účtuje províziu. Bybit inkasuje obchodnú províziu za dokončené obchody.

Za objednávky typu Taker (príjemca) si Bybit účtuje 0,075%. Za objednávky typu Maker (poskytovateľ) vám burza dokonca poskytne zľavu na -0,025%. Okrem transakčného poplatku musia obchodníci počítať aj so spreadom (rozdiel medzi nákupným a predajným kurzom).

Burza neúčtuje žiadne poplatky za vklady a výbery.

Platobné metódylen kryptomena
Spôsob vkladulen kryptomena
Spôsob výberulen kryptomena

Aké kryptomeny sú dostupné na obchodovanie

Pri používaní Bybit nebudete priamo obchodovať s kryptomenami. Namiesto toho budete nakupovať a predávať rozdielové zmluvy, ktoré sa týkajú týchto kryptomien. Toto je hlavný rozdiel medzi Bybit a akoukoľvek inou bežnou platformou na výmenu kryptomien.

Platforma podporuje 20 kryptomien, medzi ktoré patria:

AAVE, BTC, BCH, ADA, LINK, DOGE, EOS, ETH, ETC, FIL, LTC, XEM, DOT, MATIC, XRP, SOL, SUSHI, XTZ a UNI.

Ďalej podporuje obchodovanie v pároch

BTCUSDT, ETHUSDT, BNBUSDT, ADAUSDT, DOGEUSDT, XRPUSDT, DOTUSDT, UNIUSDT, BCHUSDT, LTCUSDT, SOLUSDT, LINKUSDT, MATICUSDT, ETCUSDT, FILUSDT, EOSUSDT, AAVEUSDT, XTZUSDT, SUSHIUSDT, a  XEMUSDT.

Zákaznícky servis

Bybit kryptoburza si za veľmi krátky čas získala veľký počet používateľov. Dôvod, prečo sa stávajú tak populárnymi, sú ich služby zákazníckej podpory. Platforma poskytuje 24/7 celodennú  podporu všetkým svojim používateľom. Ich webová stránka má vstavanú funkciu chatu, kde môžu používatelia zadať svoje otázky a dostať spätnú odpoveď v priebehu niekoľkých sekúnd. 

K dispozícii je tiež chatová miestnosť, kde sa  môžu spojiť s ostatnými členmi siete Bybit. Ďalší spôsob, ako môžu zákazníci kontaktovať podporu, je prostredníctvom svojej e-mailovej adresy. Na všetky otázky dostávajú  včasnú odpoveď. Burza má tiež svoje oficiálne stránky na facebooku, twitter a instagram.

Záver

Vo svete kryptomien je Bybit stále nová derivátová burza, ktorá sa snaží rozvíjať, aby prilákala stále viac ľudí. Skúsenosti  používateľov s burzou podľa  internetových stránkach sú prevažne pozitívne.

Obchodníci s kryptomenami na celom svete ju pokladajú za spoľahlivú platformu na výmenu derivátov kryptomien. Platforma je vhodnejšia pre skúsenejších obchodníkov, ale je aj prísľubom privítania nových priaznivcov kryptomien.

Duálny úložný priestor pre offline (cold) a online (hot) peňaženky  ju významne  odlišujú od konkurentov.  Len malá časť ich vlastnej kryptomeny je uložená v online peňaženkách. Práve offline peňaženky poskytujú bezpečné úložisko na boj s hackermi. Bezpečnosť burzy tiež zabezpečuje dvojfaktorové overenie (2A) a to prostredníctvom SMS alebo mobilnej aplikácie.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: