Recenzia burzy MDEX: Všetko, čo potrebujete o platforme vedieť predtým, ako s ňou začnete pracovať!

Decentralizovaný finančný systém a celkovo decentralizované kryptomenové burzy v poslednom čase zaznamenali exponenciálny rast, vznikom nových projektov ako MDEX. Tento exponenciálny nárast nových búrz a platforiem viedol k preťaženiu siete Etherum blockchain, čo následne viedlo k navýšeniu ceny ETH (Ether) a takisto aj gas poplatkov (poplatky tým, ktorí ťažia kryptomeny).

V nadväznosti na súčasnú kryptomenovú situáciu sa začali objavovať aj ďalšie reťazce. Skvelým príkladom na tento jav je vznik reťazca Huobi Eco Chain, ktorý spustil kryptomenovú burzu na čínskom trhu Huobi.

Burza MDEX funguje na platforme Heco, podobnej Ethereum, čo jej umožňuje kompatibilitu so smart kontaktmi. Ide však o nákladovo efektívnejšiu a rýchlejšiu odnož ako je spomínaný Ethereum.

Približne po dvoch mesiacoch od založenia burzy MDEX zaznamenala na svojom konte niečo cez dve miliardy dolárov a celková prisľúbená suma likvidity tvorila viac ako 5,5 miliardy dolárov v objeme transakcií za každých 24 hodín.

Tieto čísla ďaleko presahujú objem búrz Uniswap a SushiSwap. Platforma sa nazýva aj DeFi Golden Shovel. Všetko dôležité o burze MDEX sa dozviete v tejto recenzii.

Čo sa dozviete v tomto článku?

  1. Základné informácie o burze
  2. Výhody/ nevýhody
  3. Vlastnosti
  4. Hodnota tokenu MDEX
  5. Záver

MDEX alebo Mandala Exchange je decentralizovaná kryptomenová burza postavená na pilieroch reťazca Huobi, pričom obchodná platforma využíva technológiu automatického tvorcu trhu pre fondy. Samotná burza má nastavenú štruktúru tak, aby v budúcnosti vybudovala kreatívne decentralizované burzy. Tento aspekt by mal poskytnúť lepšiu konfiguráciu a výber aktív, ktoré sú pre samotných používateľov bezpečnejšie a spoľahlivejšie.

Burza vo svojich ťažobných operáciách využíva zmiešaný alebo duálny mechanizmus, presnejšie využívané sú transakčné mechanizmy a mechanizmy likvidity. Podobne ako iné kryptomeny, aj tokeny MDEX (MDX) možno využívať na rôzne účely, slúžiace okrem iného ako nástroj obchodovania, hlasovania, či dokonca ako spätné odkúpenie a získavanie finančných prostriedkov.

mdex platforma

Výhody/ nevýhody

VýhodyNevýhody
Najväčšie zdroje likvidity na trhu s kryptomenamiPlatforma nie je dostupná v mnohých krajoch sveta.
Okamžitý prevod finančných prostriedkov.Ázijská používateľská základňa veľmi ovplyvňuje trhové podmienky
Veľmi nízke poplatky oproti iným burzámNiektoré prehliadače majú vizuálne poruchy pri načítavaní webovej stránky burzy.
Rôzne odmeny pre nových užívateľov.Niektoré vlastnosti burzy môžu byť pre začiatočníkov komplikované.

Vlastnosti MDEX

Burza MDEX funguje na dualizovanej inovácii ťažby, ktorá sa používa na zabezpečenie transakcií a rovnako zaručuje aj proces likvidity. Koncept ukladania všetkých prostriedkov zlepšuje obchodné aktivity, čo vedie k zvýšeniu procesu likvidity automatizovaného tvorcu trhu. To napomáha flexibilite pri konverzii tokenových mincí MDEX na iné mince alebo hotovosť.

Burza taktiež podporuje aj získavanie finančných prostriedkov prostredníctvom „coin wind“ alebo „IMO“, ktoré boli spustené 25. mája.

Veľmi zaujímavou funkciou v celom systéme burzy je „zóna inovácii“. Ide o obchodnú sekciu určenú tým používateľom, ktorí chcú obchodovať s novatívnymi tokenmi, o ktorých sa predpokladá, že sú volatilitnejšie a s väčším rizikom v porovnaní s ostatnými.

Burza MDEX je rýchlejšia a lacnejšia ako Ethereum a to vďaka integrácii „Binance smart“. Celkovo lepšej prístupnosti dopomohla aj kompatibilita s dodávateľmi, na základe ktorej sa burza MDEX inovovala na verziu 2.0 a prišla tak s vylepšenými funkciami. Používatelia tak majú rýchlejšiu, bezpečnejšiu a užívateľsky prístupnejšiu platformu v likvidnom obchodnom systéme s nízkymi alebo nulovými nákladmi.

Ako automatický tvorca trhu pomáha MDEX organizáciám pri vytváraní a spúšťaní aplikácií pri vysokej rýchlosti poskytovaním vhodnej platformy, ktorá tento proces podporuje.

Na udržanie ťažby likvidity je dôležitá koncepcia ekonomického riadenia tokenov. Preto kryptomenová burza MDEX ponúka vysokú odmenu za spätné odkupovanie likvidity. Na spomínané odkupovanie likvidity slúžia mechanizmy „repurchase & burn“, ktoré boli navrhnuté tak, aby zvýšili trhovú hodnotu tokenov MDEX.

Tak ako sme už vyššie uvádzali, MDEX využíva výhody rozšírenia systému Ethereum a nízke transakčné poplatky Heco reťazca, čo používateľom umožňuje využívať duálny systém ťažby.

mdex penazenka

Hodnota tokenu MDEX

Ekonomická hodnota tokenu Mandala Exchange Token (MDX) býva často ovplyvňovaná jeho flexibilitou. Keďže väčšina kryptomien funguje na blockchaine Ethereum, ich trhová hodnota pravidelne stúpa a klesá. Je to prirodzený efekt, ktorý udržuje aj ekonomiku kryptomien pružnú.

Výnosy MDEX predstavujú 0,3% z celkového objemu transakcií. Členovia a užívatelia burzy, ktorí okrem iného tokeny aj ťažia, získavajú určité odmeny. Je to spôsob celej platformy ako prilákať čo najviac ľudí.

Čo s týka spätného odkupovania tokenov, v takom prípade sa účtuje 0,3% z čiastky každej transakcie ako transakčný poplatok.

Výhody burzy MDEX

Platforma MDEX má viacero jedinečných výhod. Medzi najväčšie výhody jednoznačne patrí vysoká rýchlosť transakcií. Rýchlosť transakcie MDEX je vyššia ako rýchlosť UniSwapu. Zakladatelia burzy stavili na systém Heco, vďaka čomu je možné potvrdzovať transakcie už do troch sekúnd. Na rozdiel od burzy UniSwap, kde bývajú transakcie potvrdzované štandardne do jednej minúty. Toto oneskorenie je zapríčinené preťažením siete Ethereum.

Transakčné poplatky sú veľmi nízke. Ak napríklad na burze UniSwap obchodujete s 1000 USDT, budete vyzvaní, aby ste zaplatili transakčný poplatok vo výške 0,3%, čo tvorí hodnotu 3 americké doláre. Rovnako budete musieť zaplatiť gas poplatky vo výške 30 až 50 amerických dolárov. No čo sa týka transakčných poplatkov burzy MDEX, je možné ich získať späť a to prostredníctvom ťažby. Na začiatok síce v rámci transakčného poplatku burze zaplatíte 0,3% z každej platby, ale je to stav, ktorý viete ťažením tokenov zvrátiť. Výhodou je, ak ste užívateľ, ktorého hodnota majetku je nad 100 miliónov dolárov. Vtedy bývajú transakčné poplatky burzy MDEX ekvivalentné nule. Na rozdiel od iných decentralizovaných búrz, pri ktorých nedávna kríza spôsobila, že sa zvýšila miera transakcií a s ňou aj poplatky.

Ako sme už vyššie uvádzali, platforma MDEX umožňuje užívateľom flexibilitu. To má za následok to, že členovia môžu migrovať z jedného fondu do druhého.

mdex kryptoburza

Poplatky

Ako bolo spomenuté, burza si účtuje poplatky MDEX za každú transakciu vo výške 0,3%. Platforma MDEX má však dvojitý systém poplatkov. 66% celkového objemu výnosov z poplatkov sa prerozdeľuje v pomere 7:3. Jedna časť slúži na kompenzáciu užívateľov MDX tokenu a na nákup na sekundárnom trhu. Druhá časť sa využíva na zvýšenie deflácie prostredníctvom spätného odkupovania tokenov MDX.

Zabezpečenie burzy

Bezpečnosť je nespochybniteľná. Odzrkadľuje sa to aj pri špičkových funkciách platformy, vďaka ktorým je výnimočná. Ide o decentralizovanú burzu a tie bývajú overované externými spoločnosťami. Platí to aj pre burzu MDEX, ktorú preverovali audítorské firmy ako CERTIK, SLOW MIST a FAIRYPROOF.

Čo môžeme od burzy v budúcnosti očakávať?

Platforma MDEX má nastavené určité plány, ktoré by ju mohli v budúcnosti ešte viac skvalitniť. Hlavným cieľom je v prvom rade prilákať čo najviac ľudí. To sa budú snažiť docieliť tým, že MDEX skúsenosti budú čo najlepšie hodnotené. Priaznivá recenzia priláka veľa investorov a taktiež aj obchodníkov.  

Vývojári burzy MDEX plánujú rozšíriť množstvo multireťazcových aktív. Zameriavajú sa tiež na znásobenie zašifrovaných aktív, vyvíjajú a ponúkajú užívateľsky prívetivé modely, podporujú a posilňujú komunitný konsenzus a riadenie.

Záver mdex recenzie

Kryptomenových búrz je mnoho. Okrem toho neustále vznikajú a vznikať ešte aj budú nové burzy, ktoré sa budú snažiť ovplyvniť rozvoj kryptomien ako takých. Preto vám nikto nepovie ktorá burza s kryptomenami je tá najlepšia, musíte si jednoducho vybrať sami.

Burza MDEX má mnoho výhod, ako sú napríklad nízke transakčné poplatky, rýchle transakcie či dokonca trvalá likvidita. Jedinečnou a špecifickou vlastnosťou tejto burzy oproti ostatným je spojenie siete Ethereum s Heco, čím sa zabezpečuje nový štandard pre používateľov. Avšak, čo sa týka funkcií a vlastností burzy, to najlepšie ešte len príde. Očakáva sa, že burza bude integrovať viac služieb DeFi, ako sú opčné zmluvy, pôžičky, termínované zmluvy, poistenie a mnohé iné decentralizované finančné služby. Ostáva už len počkať ako zarezonuje technologický vrchol samotnej burzy.

Často kladené otázky

Je burza MDEX dôveryhodná?

Burza MDEX je jednou z najväčších platforiem na výmenu kryptomien. Zakladá si na veľmi spoľahlivej povesti. A po viacerých externých preverovaniach zabezpečovacích systémoch burzy sa zdá byť spoľahlivejšia ako väčšina búrz s kryptomenami.

Je MDEX dobrá kúpa?

Z hľadiska prognóz a toho, akým smerom sa tokeny MDEX uberajú, je možné skonštatovať, že kúpa týchto tokenov je dobrou investíciou.

Ako kúpiť tokeny MDEX?

Zaregistrujte sa na Binance.com.
Prejdite do Peňaženky > Fiat a Spot.
Kliknite na Vložiť vo svojej peňaženke USDT alebo BTC a preveďte prostriedky na zadanú adresu Binance.
Ak ste previedli BTC, prejdite na Obchod > Konvertovať a preveďte BTC na USDT.
Ďalej prejdite na Markets a nájdite pár MDX/USDT.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!