Huobi recenzia – praktické informácie a skúsenosti, ktoré vám pomôžu zorientovať sa na kryptoburze

Huobi je kryptomenová burza, ktorá má svoju históriu a mnoho kvalít, na základe ktorých ju mnoho jej užívateľov označuje ako jednu z najlepších. To, aké má výhody a prečo je tak obľúbená sa dočítate v tejto Huobi recenzii.

Huobi Pro je spoločnosť, ktorá je špecifická v odvetví digitálnych aktív a pracuje taktiež aj s kryptomenami. Spoločnosť bola založená v roku 2013 v Pekingu a od minulého roka pôsobí v Singapure.

Ide teda o pôvodom čínsku spoločnosť, ktorá sa okrem toho, že prevádzkuje kryptomenovú burzu Huobi, snaží dosiahnuť prelom v kľúčových technológiách blockchainu a integrovať túto technológiu s ostatnými odvetviami.

V článku sa dozviete:

 1. Základné informácie o Huobi
 2. Výhody/ nevýhody
 3. Založenie konta na Huobi
 4. Obchdná platforma
 5. Poplatky
 6. Kryptomeny na Huobi
 7. Zabezpečenie
 8. Obchodovanie na páku
 9. Produkty burzy Huobi
 10. Záver

Základné informácie o Huobi

Kryptoburzahuobi-recenzia
Sídlo firmySingapur
Rok založenia2013
Tel. zákazníckeho servisuX
E-Mail[email protected]
Zákaznícky servis24/7
Webhttps://www.huobi.com/en-us/
Max páka1:3
Min. depozitX
Možnosti vkladukryptomeny
Možnosti výberukryptomeny

Ak vezmeme do úvahy rýchlosť akou sa trh s kryptomenami mení, Huobi môžeme považovať za seniorku. V tomto svete sa totiž rok 2013 vníma ako dávna minulosť.

Napriek tomu sa Huobi udržala a môžeme skonštatovať, že na rýchlo meniacu sa dobu patrične reagovala. V závislosti od svojej histórie a toho, ako dlho pôsobí na trhu je svetlou výnimkou. Už samotná povaha kryptomien a ich nestálosť nás ubezpečuje v tom, že Huobi je pevne ustálená vo svojom podnikaní a jej využitie stojí za zváženie.

Huobi si od svojej existencie prešla mnohými krízami a skúškami, avšak prechod na model mimoburzovej výmeny burzu nespomalil a v súčasnosti má viac ako tri milióny užívateľov. Burza má dokonca svoj vlastný blockchainový inkubátor „Huobi Labs“

huobi platforma

Výhody/ nevýhody

Pôsobivá obchodná platformaNie je regulovaná
Viac ako 100 kryptomien a tokenovNepodporuje fiat meny iba kryptomeny
Vysoká úroveň kybernetickej bezpečnosti Mätúce oficiálne domény platformy
Alternatívna burza HADAX obsahujúca altcoiny 
Nízke transakčné poplatky 

Založenie konta na kryptomenovej burze Huobi

Založenie účtu na Huobi je veľmi jednoduché a priamočiare. Jediná vec, ktorej treba na začiatku venovať osobitnú pozornosť je výber verzie, ktorú budete používať. Tá sa určuje na základe krajiny vášho pobytu. Pre väčšinu užívateľov je k dispozícii medzinárodná verzia webu burzy Huobi Global, avšak Spojené Štáty majú napríklad verziu Huobi.US.

Bez ohľadu na to, ktorú verziu webu si vyberiete, vždy si skontrolujte správnosť webovej adresy, aby ste sa vyhli neoprávnenému získavaniu údajov.

Je síce pravda, že výber správnej adresy môže byť trochu komplikovaný. A mätúce sú samotné domény:

 • huobi.com
 • hbus.com
 • huobi.pro
 • hbg.com

Všetky hore uvedené domény sú oficiálne domény, na ktorých burza funguje. Tento fakt by sa mohol kryptomenovej burze vytknúť ako značný nedostatok. Je veľmi obtiažne vyznať sa v tom, ktorá doména je pre bežného užívateľa tá najvhodnejšia a ktorú by mal využívať.

Po vytvorení konta sa užívateľ dostáva k širokej škále funkcií určených začiatočníkom. V zásade ku každému aktívu býva priložený prehľadný súhrn o tom, aká je zásoba mincí, aký je jej účel a podobne. Avšak, napriek tomu, že burza Huobi poskytuje tieto analýzy, je dôležité robiť si aj vlastné prieskumy o spoločnostiach a vývoji kurzov kryptomien.

Okrem iného umožňuje burza novým užívateľom využiť Huobi welcome bonus. Uvítacích bonusov je okolo 150 USD, takže je z čoho vyberať, no majú presné podmienky, za ktorých ich možno využiť.

huobi bonus

Obchodná platforma

Cenové relácie, grafy, analýzy trhu a dokonca aj profily jednotlivých kryptomien sú veľmi prehľadne usporiadané v obchodnom rozhraní.

platforma huobi skusenosti

Alternatívna mutácia burzy HADAX zase podporuje aj menej známe altcoiny, ktoré nie sú schopné splniť kritériá potrebné na kvótonie na hlavnej burze.

Huobi Leo Li

Samotný zakladateľ spoločnosti Huobi Leo Li na margo HADAX uvádza: „Nemôžeme hodnotiť každú novú kryptomenu, pretože ich je príliš veľa.

HADAX dáva investorom možnosť hlasovať za tokeny, o ktorých si myslia, že stojí za to s nimi obchodovať.“

Poplatky

Čo sa týka Huobi poplatkov je burza veľmi konkurencieschopná. Pri poplatkoch za obchodovanie poskytuje používateľom možnosť, vďaka rozhodnutiu prejsť na natívnu ekonomiku, znížiť ich na polovicu.

Zníženie poplatkov pomocou Huobi Token je veľmi jednoduché. Stačí držať tokeny vo svojej peňaženke a na paneli používateľskej konfigurácie zvoliť možnosť použiť tokeny na obchodné poplatky. Okrem tejto možnosti šetrenia pri investovaní poskytuje burza aj VIP členstvá, v rámci ktorých je možné znížiť poplatky až o 65%.

Kryptomeny na Huobi

Huobi nie je novou burzou a o tom svedčí aj množstvo jednotlivých kryptomien, ktorými disponuje. Na burze nájdete od nových kryptomien, ktoré vznikli len nedávno a tak nestihli mať ani žiadne hodnotenia a odporúčania, až po stále klasiky, ktoré si držia svoje prvenstvá.

Nechýba však: Bitcoin, Ethereum, Polkadot, Tron, Litecoin a kopec ďalších kryptomien.

huobi kryptomeny

Zabezpečenie burzy

Burza Huobi je na trhu už dosť dlho na to, aby mala zabezpečenie zvládnuté, čo najlepšie. Opatrenia kybernetickej bezpečnosti užívateľov a spoločnosti figurujúcich na burze sú veľmi dôsledné.

98% aktív je uložených v zabezpečených peňaženkách, čo znamená, že nie sú dostupné online. Za posledné štyri roky burza nezaznamenala žiadne narušenie bezpečnosti a možno ju považovať za burzu s najvyšším stupňom ochrany.

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môže užívateľ obrátiť taktiež aj na podporu. Tá funguje v angličtine a v mandarínčine.

Na zákaznícky servis sa môžete obrátiť telefonicky, navštíviť niektorú z pobočiek či využiť možnosť mailu, alebo online chatu. Burza taktiež spravuje aj účty na niekoľkých sociálnych sieťach, ktoré rovnako slúžia ako určitý komunikačný prostriedok.

Čo sa týka samotnej reakcie, odpoveď prichádza väčšinou v priebehu dvoch, troch hodín. V zásade sú pracovníci podpory označovaní ako veľmi ústretoví a nápomocní.

Obchodovanie na páku

Obchodovanie na páku je vo všeobecnosti dosť rizikové a neodporúča sa začiatočníkom. Burza Huobi umožňuje obchodovať s maržami/ finančnou pákou.

V praxi ide o to, že si požičiavate cudzie prostriedky na to, aby ste maximalizovali svoj výnos. Maximalizácia výnosu však so sebou prináša aj maximalizáciu rizika. Čím vyššia je finančná páka, teda vaša pôžička, tým vyšší je aj potenciál výnosu a keďže sa zvyšujú aj riziká, dostávate sa veľmi blízko k likvidačnej cene.

Ak je likvidačná cena blízko trhovej, stačí malý výkyv a celé vaše obchodovanie bude zlikvidované. Na Huobi môžete obchodovať s finančnou pákou dvoma spôsobmi:

 • Izolovaná páka – V tomto prípade izolujete časť svojich aktív. A teda ak nastane situácia, že vaša pozícia bude zlikvidovaná, dôjde k strate iba jednotlivej pozície obmedzením výšky marže. Riskujete teda iba určitú výšku, ktorú si nastavíte. A so zvyškom aktív môžete ďalej obchodovať.
 • Cross páka – V tomto prípade sa využíva všetok dostupný zostatok príslušného maržového účtu. Riziko je veľmi vysoké, pretože môžete prísť o celý disponibilný zostatok a tým zbankrotovať.

Produkty burzy Huobi

 • Trading bot – Ako jedna z mála kryptobúrz, poskytuje Huobi možnosť obchodovať pomocou robota. Využívanie tohto modelu je veľmi efektívne a výhodné, pretože robot šetrí váš čas a taktiež zautomatizuje obchody na základe vašich predstáv a nastavení.
 • Vzdelávanie – Vlastný vzdelávací program, v rámci ktorého sa užívateľ vie dostať k mnohým typom a napovedám.

Samotná burza poskytuje mnoho možností ako efektívne investovať do kryptomien. Nechýbajú deriváty či rôzne androidové projekty, ktoré umožňujú, aby traderi mohli investovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Záver Huobi recenzie

Tak ako pri každej kryptomenovej burze, ani Huobi nie je výnimkou, že sa skúsenosti užívateľov líšia. Skúseností s Huobi sú teda rôzne, pričom bolo na burzu niekoľko sťažností.

Vznikli aj také tvrdenia, že spoločnosť porušuje čínske zákony, no nájdu sa aj prípady, kedy spoločnosť vzala peniaze z používateľských účtov, aby pokryla stratu bitcoinov spôsobenú chybou zamestnanca. Nech už to s burzou bolo akokoľvek, ide o fámy, ktoré nie sú dokázateľné. Je teda na užívateľoch či im budú veriť, alebo nie.

Napriek tomu, čo sa o Huobi traduje, či už to dobré, alebo zlé, burza vyniká medzi ostatnými burzami v tom, že poskytuje prístup k tokenom z ázijského trhu tak, aby sa s nimi dalo pohodlne obchodovať.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!