Ako kúpiť Tron (TRX) – Všetko čo musíte vedieť o kryptomene Tron

Tron (TRX) je decentralizovaná digitálna platforma založená na blockchaine s vlastnou kryptomenou nazývanou Tronix alebo TRX. Cieľom Tronu je zabezpečiť, aby bola ich technológia vhodná na každodenné použitie. Tron, založený v roku 2017 singapurskou neziskovou organizáciou Tron Foundation, má za cieľ hostiť globálny systém pre zdieľanie digitálneho obsahu. 

Tron, pôvodne známy predovšetkým v Ázii, sa teraz stal globálnym. Platforma mala k augustu 2021 viac ako 50 miliónov účtov.

Základné informácie Tron

Tron je operačný systém založený na blockchaine spoločnosťou Tron Foundation. Softvér Tron podporuje inteligentné zmluvy a decentralizované aplikácie (DApps). Spoločnosť bola založená v roku 2017. Zakladateľ Justin Sun býval spájaný i so známou kryptomenou Ripple. Momentálne riadi pobočky spoločnosti v San Franciscu a Singapure.

Projekt najlepšie definovať ako platformu zameranú na zdieľanie obsahu a zábavy. V roku 2018 TRON uzavrel akvizíciu BitTorrentu. BitTorrent má viac ako 100 miliónov používateľov. BitTorrent asi nemusíme predstavovať. Spoločnosť je svetoznáma tým, že distribuuje údaje a veľké súbory cez internet.

Samotný TRX (tron) token sa používa na získanie prístupu k určitým funkciám operačného softvéru. Hlavným účelom tokenu je preto použitie v sieti Tron. Stále je však uchovávateľom hodnoty a možno s ním obchodovať na kryptoburzách.

Pôvodne boli TRX tokeny založené na ERC-20, podporované Ethereom, ale v roku 2018 sa oddelili, aby sa stali ich vlastným tokenom.

TRON (TRX) kurz

Tron bol vynájdený s jasným cieľom. – Pomôcť viac odmeňovať tvorcov obsahu za ich úsilie. V súčasnosti je mediálny priestor akútne monopolný. YouTube, Meta a Twitter majú obrovský vplyv na ovplyvňovanie obsahu na svojich platformách.

Nielenže kontrolujú, čo sa budeme sledovať, ale dostávajú aj zarábajú gro peňazí, ktoré vygenerujú médiá. Tvorcovia však dostávajú len malú časť príjmov. Platforma bola vytvorená tak, aby to napravila.  

Tým, že odstrihne prostredníka medzi tvorcami a divákmi umožní odmeňovať tvorcov obsahu priamo. A to prostredníctvom siete Tron a pomocou tokenov TRX.   

Ako funguje Tron?

Sieť funguje na niekoľkých princípoch, prvým je, že všetky dáta v sieti sú bezplatné a nie sú kontrolované centrálnym orgánom. Tvorcovia obsahu môžu získať digitálne aktíva, v tomto prípade token TRX alebo iné tokeny, ktoré sú podporované TRX, ako odmenu za ich obsah.

Ako už bolo spomenuté, tvorcovia si môžu vytvoriť svoje vlastné mince alebo tokeny, ktoré môžu použiť v rámci svojich vlastných Dapps v sieti. Tieto vytvorené žetóny sú podložené hlavným žetónom Tron.

Záverečné fázy plánu rozvoja siete zahŕňajú podporu hier na sieti. Tie by boli úplne decentralizované a používatelia by mohli priamo odmeňovať tvorcov, ak by si hru užili svojimi vlastnými digitálnymi aktívami.

Tron je podobný EOS v tom, že používatelia v sieti potrebujú získať zdroje, aby mohli obchodovať alebo interagovať s inteligentnými zmluvami. Na TRON sú tieto zdroje rozdelené do štyroch typov: šírka pásma, CPU, úložisko a RAM. Používatelia potrebujú zmraziť (dočasne uzamknúť) svoje TRX, aby získali šírku pásma a energiu. 

Keď používateľ uskutoční bežnú transakciu, spotrebúvajú sa body šírky pásma, zatiaľ čo transakcie inteligentných zmlúv tiež spotrebúvajú energiu. Šírka pásma aj energia sa postupne obnovujú počas 24 hodín.

Ako väčšina platforiem inteligentných zmlúv, aj TRON má svoj vlastný virtuálny stroj – v tomto prípade známy ako TRON Virtual Machine (TVM). TVM je v podstate operačný systém používaný na spúšťanie inteligentných zmlúv v bezpečnom a decentralizovanom, ale spoľahlivom prostredí.

Technické vlastnosti a parametre TRON

Transakcie za sekundu10 000
Transakčné poplatky0
Programovací jazykJava
RozšíriteľnosťProtobuf vyvinutý spoločnosťou Google;
silná škálovateľnosť
Používatelia DApptakmer 100 miliónov
Odmeny delegátomViac ako 100 miliónov USD

Ako kúpiť Tron ?

Tron je dostupný prostredníctvom mnohých populárnych búrz s kryptomenami akými sú Coinbase, Binance, Kraken, Crypto.com, Polonies

Kúpiť TRX vám umožňujú kryptoburzy.

coinbasekraken_kryptomenabinance_logo
Recenzia CoinbaseRecenzia KrakenRecenzia Binance
Vytvoriť účetVytvoriť účetVytvoriť účet
*Váš kapitál je spojený s rizikom.*Váš kapitál je spojený s rizikom.*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Dá sa Tron ťažiť?

Tron sa nedá ťažiť, všetky mince v obehu už boli vytvorené. Namiesto toho sa sieť spolieha na používateľov, ktorí stakujú TRX na kryptoburzách alebo v kryptopeňaženke, aby poháňali transakcie.

Staking TRX – Proof-of-stake Tron (TRX)

Hlavným rozdielom medzi ťažbou a stakingom je základný mechanizmus konsenzu blockchainu používaný na overovanie transakcií. Ťažba sa používa na Proof-of-Work (PoW), najmä v BTC. Zatial čo staking kryptomien používa hlavne pre Proof-of-Stake (PoS), ako napríklad v Ethereu 2.0 alebo pri Trone.

Vo finále to znamená, že využíva oveľa menej energie ako konkurenčné meny ako bitcoin ( proof-of-work). Architektúra Tronu dáva sieti Tron schopnosť zvládnuť oveľa viac transakcií naraz.

Majitelia TRX môžu zmraziť (stakovať) svoju kryptomenu. Staking TRX v priemere vedie k 5 % návratnosti ročne. Za stakovanie Tron Powerzískate hlasovacie práva za „super zástupcov“, ktorí slúžia ako producenti blokov.

Títo výrobcovia blokov dostávajú odmeny TRX výmenou za overenie transakcií a tieto odmeny sa potom rozdelia medzi ľudí, ktorí za nich hlasovali.

Kde môžem stakovat TRX?

Existujú dva hlavné spôsoby stakovania TRX. Každý z nich má svoje výhody a riziká, ktoré je potrebné zvážiť. Ak ste v kryptopriestore noví a plánujete si kúpiť len malé množstvo TRX, mobilná peňaženka vám bude vyhovovať. Peňaženka TRON Dapp je k dispozícii zadarmo na zariadeniach so systémom iOS a Android .

  • Mobilné peňaženky

Výhodou mobilnej peňaženky je, že sa ľahko používa a poskytuje vám okamžitý prístup k vašej kryptomene. Nevýhodou je, že je náchylnejší na hacky a podvodníkov. Pamätajte, že vaša mobilná peňaženka je vždy online, a preto je vždy ohrozená.

  • Hardvérová peňaženka

Ak chcete urobiť veľkú investíciu do TRX alebo ak plánujete holding tejto kryptomeny na dlhú dobu, hardvérová peňaženka je najlepšou voľbou. Hardvérové ​​peňaženky udržujú vaše kryptomeny uložené offline v tzv cold storage.

Od marca 2022 sú dve z najlepších hardvérových peňaženiek, kde môžete získať najvyššie odmeny za staking: Ledger: 7% za TRX a Trust Wallet.

Prečítajte si našu najnovšeiu recenziu na kryptopeňaženku Ledger Nano S.

Čo robí Tron jedinečným

Tron je vytvorený tak, aby poháňal decentralizovaný internet, kde jednotlivci môžu pristupovať k obsahu bez geografických obmedzení, cenzúry alebo obmedzení. Zahŕňa množstvo funkcií, ktoré pomáhajú dosiahnuť tento cieľ, vrátane: 

  • On-Chain Governance

Tron sa pripája k rastúcemu počtu blockchainových platforiem na podporu on-chain governance. To umožňuje držiteľom TRX hrať aktívnu úlohu pri formovaní budúcnosti platformy výberom super zástupcov a super reprezentatívnych partnerov, ktorí v konečnom dôsledku presadzujú vôľu komunity. 

Používatelia, ktorí sa zapoja do procesu hlasovania vkladaním svojich tokenov, získajú na oplátku zlomok sieťových odmien. 

  • Podpora tokenov

Rovnako ako ostatné konkurenčné platformy inteligentných zmlúv, vrátane Ethereum a Binance Smart Chain, TRON podporuje rôzne štandardy tokenov, čo pomáha vývojárom využívať celý rad nových prípadov použitia. Patria sem štandardy tokenov TRC-20, TRC-10 a TRC-721 (nezastupiteľné).

  • Vysoká škálovateľnosť

Tron je navrhnutý tak, aby podporoval masívne škálovanie v reťazci, čo umožňuje vývojárom vytvárať aplikácie, ktoré môžu podporovať potenciálne desiatky tisíc používateľov súčasne.

  • Dobre vyvinutý ekosystém

Ako jedna z prvých platforiem inteligentných zmlúv, ktoré sa presunuli na mainnet, má Tron teraz dobre vyvinutý ekosystém produktov DApps a DeFi . To zahŕňa decentralizovaný protokol na zdieľanie súborov BitTorrent, decentralizovanú burzu PoloniDEX a ekosystém platforiem JUST JUST.

Keďže virtuálny stroj TRON je kompatibilný s virtuálnym strojom Ethereum (EVM), vývojári môžu jednoducho preniesť svoje DApps z Etherea alebo iných blockchainov kompatibilných s EVM do TRON. 

Čo dáva Tronu hodnotu?

Tron je jedným z popredných projektov, ktoré niektorí nazývajú web 3.0. Hlavným zameraním webu 3. generácie je umožniť ľuďom používať internet decentralizovaným a otvoreným spôsobom a táto nová sieť je sieťou s hodnotou v reálnom svete.

Z pohľadu vývojárov je Tron výnimočný, pretože je v súčasnosti budovaný tak, aby umožňoval používanie jazyka na vysokej úrovni pre jeho inteligentné zmluvy. Vývojári v budúcnosti budú môcť použiť akýkoľvek programovací jazyk, aby postavili na vrchole dizajnu otvoreného softvéru Tronu.

tron graf
Hodnota TRX od začiatku obchodovania (Zdroj: CoinMarketCap)

Bezpečnosť TRX

V rámci nového spôsobu crowdsourcingu v boji proti neustálemu prúdu chýb, ktoré môžu súvisieť s vývojom softvéru, má komunita Tron možnosť prispieť k vývoju a získať odmeny účasťou v programe Bug Bounty Program. V tomto programe Tron Foundation ponúka štedré TRX odmeny za akékoľvek odhalené chyby alebo zraniteľnosti.

Jednou z najúčinnejších stratégií na zaručenie bezpečnosti vašich tokenov Tron je ich uloženie do offline peňaženky.

Odporúča sa vždy aktivovať si viacfaktorové bezpečnostné funkcie pre vašu krypto peňaženku alebo na vašom účte na kryptoburze.

Aké spoločnosti používajú Tron?

  • Refereum – je platforma, ktorá umožňuje hráčom zarábať TRX pri streamovaní a divákom zarábať odmeny pri pozeraní. Partnerstvo je v súlade s mediálnym zameraním spoločnosti Tron a zároveň odráža obrovský potenciál integrácie hier a blockchainu. Hlavnou hnacou silou ich úsilia je streamovacia služba DLive, ku ktorej Tron pristupoval prostredníctvom partnerstva BitTorrent.
  • Metal Pay – Metal Pay je online platobná služba na posielanie peňazí do celého sveta a stali sa partnermi. To znamená, že používatelia si teraz môžu jednoducho kúpiť tokeny TRX za hotovosť buď prostredníctvom webovej stránky Metal Pay.
  • Samsung – Samsung pridal Tron do svojho Blockchain Keystore. To znamená, že používatelia Samsung, ktorí majú najnovšie verzie svojich telefónov, majú teraz prístup k Tron dApps prostredníctvom obchodu s aplikáciami Samsung.
  • Toto je významný úspech pre blockchain, pretože noví tvorcovia obsahu sú schopní získať primeranú kompenzáciu za svoje úsilie, ale aj ich dApps sú teraz vystavené jednému z najväčších trhov s aplikáciami na svete.

Záver

Ak vás zaujíma potenciál siete Tron a budúcnosť online médií, potom je to skutočne zaujímavá investícia. Tokeny TRX sú nevyhnutným predpokladom na interakciu so sieťou, takže v tomto zmysle by boli dobrou investíciou.

Treba si však uvedomiť, že keďže ide o kryptomenu. Kryptomeny sú vysoko volatilná investícia. Pred rozhodnutím investovať do Tronu si urobte primeraný prieskum a nikdy neinvestujte viac, ako ste pripravení stratiť.  

Často kladené otázky Tron

Ako kúpiť Tron (TRX) ?

Kryptomenu Tron (TRX) je možné kúpiť na kryptobuzcáh alebo u brokera. Predtým ako nakúpite TRX overte si kryptoburzy, ktoré s tronom obchodujú.

Aké sú poplatky?

Za transakcie v sieti Tron sa neplatia žiadne poplatky. Niektoré dApps vám však pravdepodobne budú účtovať poplatok za ich používanie alebo za uskutočnenie transakcie v rámci samotnej aplikácie, ale to sa dá očakávať, pretože tvorcovia obsahu musia dostať odmenu za svoju prácu.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

Súhlas GDPR so súbormi cookie s Real Cookie Bannerom