Trezor One recenzia [2022] – Aké sú vlastnosti zariadenia a a ako obstál v porovnaní s konkurenciou?

Trezor One je jedna z najlepších hardvérových peňaženiek pre kryptomeny na trhu a prichádza za prijateľnú cenu. Trezor bol vytvorený spoločnosťou SatoshiLabs v roku 2014 a bol prvou hardvérovou peňaženkou na kryptomeny na svete. Hardvérová peňaženka Trezor, teraz nazývaná Trezor One.

POZOR: Hardwarové peňaženky si vždy kupujte od výrobcu a nikdy nie z druhej ruky!

Trezor sa stal nesmierne populárnym v krypto komunite vďaka svojej bezpečnosti, cenovej dostupnosti a jednoduchosti použitia. Naša recenzia Trezor One vám pomôže rozhodnúť sa, či je pre vás Trezor One pravou voľbou.

Základné parametre

? Trezor ONE cena82.9 €
? Podoporované operačné systémyWindows, MacOS, Android, iOS
? Podporované kryptomeny1.000+
? Veľkosť zariadeniaMalé-stredné
? Ochrana PINOMáno
? Typ peňaženkyhardware

Výhody a Nevýhody

VÝHODYNEVÝHODY
Priaznivá cenaNie je zadarmo ako softvérové peňaženky
Podporuje viac ako 1000 kryptomien a tokenovTrochu vyššia cena ako u konkurencie
Jednoduché používanie
Renomovaná značka
Bezpečná úschova

Pohľad začiatočníka na Trezor One

trezor one penazenka

Trezor One je skvelá kryptomenová hardvérová peňaženka pre začiatočníkov. Ľahko sa nastavuje a používa. Umožňuje vám nakupovať aktíva a tokeny priamo cez aplikáciu Trezor Wallet.

V rámci aplikácie si tiež môžete vymieňať svoje kryptografické aktíva a tokeny.

Začiatočníci môžu uskutočniť svoj prvý nákup kryptomien bez toho, aby sa museli registrovať na kryptoburze, čo väčšina ostatných softvérových peňaženiek neponúka. Toto neponúkajú ani hardvérové ​​peňaženky Ledger , Ledger Nano X  a  Ledger Nano S .

Ako používať trezor

#1 Na stránke trezor.io/start si stiahnete software Trezor Suit (dostupný pre systémy maxOS, Windows, Linux)

#2 Po nainštalovaní Trezor Suit potvrdíte, že balenie ste obdržali bez poškodenia holografických pečatí a krabičky.

trezor suit

#3 Pripojíte trezor k vášmu PC a aktualizujete software trezoru

trezor instalacia

#4 Vytvoríte si novú peňazenku alebo obnovíte starú. Nový uživatelia, ktorý nikdy predtým nepoužívali Trezor zvolia “vytvoriť novú peňaženku”. Obnovenie peňaženky by ste zvolili iba v prípade ak by ste stratili váš trezor a chcete ho obnoviť pomocou “recovery seedu”.

trezor penazenka

#4 Na Trezore pripojenom cez micro USP potvrdíte vytvorenie “backupu”.

Váš Trezor vygeneruje náhodný zoznam slov, ktoré si musíte zapísať. Tieto informácie sú najdôležitejšou súčasťou zabezpečenia vášho Trezora. Je to jediná offline záloha vášho Trezora a všetkých s ním spojených peňaženiek.

trezor one backup

#5 Zapíšte si všetkých 24 náhodne vygenerovaných seed slov, ktoré sa zobrazia na displayi trezoru. Aby ste mohli pokračovať ďalej musíte si ich prejsť 2x.

POZOR: tieto slová majte iba offline a v žiadnom prípade ich s nikým nezdielajte. S týmito slovami by vedel niekto cudzí ukradnúť vaše kryptomeny aj keby nemal prístup k vášmu trezoru. Nestraťte tieto slová. Neexistuje spôsob, ako obnoviť vašu peňaženku bez týchto 24 slov.

trezor one seed slova

#6 V ďalšom kroku si vytvoríte 9 miestny PIN

Trezor One používa slepú maticu. Čísla PINU sú zobrazené na displayi zariadenia.

trezor one pin

#7 Vyberte si kryptomeny, ktoré chcete zobraziť vo vašom Trezor Suite. Toto nastavenie môžete kedykoľvek zmeniť.

#8 Po ukončení nastavenia si viete zmeniť názov zariadenia a pozadie.

nastavenie trezoru

#8 Poslanie kryptomien do vášho trezoru je jednoduché.

Na kryptobuze, kde ste si kúpili kryptomenu zadáte výber kryptomeny a pošlete ju na peňaženku, ktorú vidíte v Trezor Suit.

Ak si chcete poslať Bitcoin na váš trezor, stačí skopírovať HASH peňaženku, ktorú nájdete v Trezor Suit a ten vložiť na burze kde si si bitcoin zakúpili.

Ako aktivovať kryptomeny v Trezor ONE

Vlastnosti Trezor One

? Bezpečnosť 

To, že poločnosť Trezor dbá na bezpečnosť sme videli hneď ako nám prišiel Trezor One do redakcie. Na božných stranách krabičky sa nachádzajú ochranné pásiky (holografické pečate), ktoré garantujú, že krabička nebola nikým otvorená.

trezor one bezpecnost

Okrem týchto pásikov je celá krabička zalepená. Na to aby ste ju vôbec otvorili, musíte poškodiť ochranné pásiky a viditelne poškodiť krabičku.

Ak by ste spozorovali akékoľvek poškodenie krabičky kontaktujte zákaznícky servis Trezoru a v žiadnom prípade si nevkladajte kryptomeny do peňaženky.

Jedným z dôvodov, prečo je Trezor One taký bezpečný, je to, že zariadenie ukladá všetky súkromné ​​kľúče kryptografických aktív v offline prostredí, pričom je zaručené, že nebudú nikdy vystavené pripojeným zariadeniam.

Z tohto dôvodu Trezor One poskytuje vlastníkom imunitu voči väčšine známych metód používaných na krádeže kryptografických aktív – ktoré sa zvyčajne točia okolo používania falošných peňaženiek alebo kompromitovaných webových služieb na extrakciu prostriedkov používateľov.

Prístup k samotnému Trezor One môže byť chránený aj voliteľným PIN. Ak sa použije, tento PIN bude potrebné zadať pred načítaním zariadenia a je prakticky nemožné ho vynútiť hrubou silou, pretože firmvér si medzi jednotlivými pokusmi vyžaduje čoraz dlhšie oneskorenie.

Toto oneskorenie (v sekundách) sa rovná 1,8 mocnine počtu neúspešných pokusov. 10 neúspešných pokusov by teda viedlo k oneskoreniu takmer 6 minút (1,8⌃10 sekúnd), zatiaľ čo zariadenie sa vymaže po 16 pokusoch.

? Cenová dostupnosť

Mnohé recenzie Trezor One tiež zdôrazňujú cenovú dostupnosť peňaženky. Za približne polovicu nákladov na Ledger Nano X a dokonca lacnejšie ako Nano S ponúka Trezor One rovnakú úroveň zabezpečenia. Je tiež výrazne lacnejšia ako iná peňaženka Trezor – Trezor Model T.

Trezor One tiež umožňuje používateľom nakupovať kryptomeny priamo cez aplikáciu Trezor Wallet pomocou fiat. S týmito nakúpenými aktívami je možné obchodovať aj tam. S týmto nastavením môžete okamžite bezpečne uložiť svoje kryptomeny.

? Inovatívnosť

Za zmienku tiež stojí SatoshiLabs, vynálezcovia peňaženky Trezor, neustále inovujú a vyvíjajú rôzne projekty založené na kryptomenách. V priebehu rokov SatoshiLabs pomohli rôznym kryptografickým spoločnostiam posilniť ich bezpečnosť vrátane niektorých open source projektov. Celkovo sú obrovským prínosom pre kryptopriemysel.

?‍♂️Jednoduché použitie

Trezor One je navrhnutý tak, aby bol čo najmenší, čo predstavuje výzvu, pokiaľ ide o použiteľnosť. Koniec koncov, zariadenie obsahuje iba dve tlačidlá a malú obrazovku, pomocou ktorej sa môžete pohybovať v ponukách. Aj keď je obrazovka nevýrazná, dokáže zobraziť veľké množstvo informácií bez toho, aby ste museli posúvať doľava a doprava – čo je bežný problém s Ledger Nano S.

Na rozdiel od jeho hlavných konkurentov Ledger Nano S a Nano X, nemusíte do zariadenia sťahovať jednotlivé aplikácie, aby ste si mohli uložiť viacero rôznych kryptomien. Namiesto toho proces nastavenia peňaženky automaticky vytvára účty pre viacero rôznych kryptografických aktív, čo zjednodušuje používateľskú skúsenosť.

Trezor One: Podporované kryptomeny

Zoznam podporovaných mincí Trezor One je dlhý a rôznorodý. Peňaženka podporuje všetky zrejmé kryptomeny, ako sú bitcoiny a ethereum, ale zahŕňa aj menej známe altcoiny.

Celkovo Trezor One podporuje viac ako 1 000 mincí vrátane nasledujúcich:

Popis zariadenia

S rozmermi len 60 mm x 30 mm x 6 mm je Trezor One určite malý. V skutočnosti je taký malý, že sa bez námahy zmestí do väčšiny peňaženiek. Váži tiež len 12 g a dá sa pripevniť na kľúčenku alebo vrecko vďaka priloženej šnúrke, vďaka čomu je mimoriadne prenosný.

Spoločnosť Satoshi Labs zvolila inú dizajnovú cestu od svojho konkurenta Ledger – vzdala sa tvarového faktora Nano S a neskôr Nano X v prospech niečoho, čo vyzerá skôr ako ozdobný kľúč od auta.

Trezor One je vyrobený predovšetkým z plastu a jeho hlavnými dizajnovými prvkami sú OLED displej s rozlíšením 128 x 64 pixelov, port micro-USB a dve tlačidlá.

Hoci je jeho konštrukcia pevná, nízka hmotnosť Trezor One a nedostatok prémiových materiálov mu dodávajú trochu lacný pocit, najmä v porovnaní s hliníkom pokrytým Ledger Nano S a X.

Čo obsahuje balenie Trezor One:

trezor one prislusenstvo v krabicke
  • Zariadenie Trezor One 
  • Micro USB kábel
  • Šnúrka, kľúčenka a nálepky
  • 2x obnovovacie kartičky seedu
  • Informácie o zariadení

Trezor One sa dodáva zabalený v malej škatuľke s rozmermi 100 mm x 100 x, ktorá je na oboch koncoch zapečatená holografickou pečaťou odolnou voči neoprávnenej manipulácii .

Vnútri nájdete zariadenie Trezor One zabalené v celofáne, neuveriteľne krátky micro-USB kábel, šnúrku na krk a používateľskú príručku.

K zariadeniu sú dodávané aj dve brožúry, ktoré možno použiť na zálohovanie 24-slovného zdroja obnovy, ako aj výber nálepiek Trezor.

Poznámku na zadnej strane obalu si vezmite k srdcu a ak je niektorá z pečatí porušená, kontaktujte podporu. V tomto prípade mohlo dôjsť k neoprávnenej manipulácii so zariadením a Trezor sa postará o vyriešenie problému.

Podporované operačné systémy

Hardvérová peňaženka Trezor One je podporovaná na desktopových operačných systémoch Windows, macOS a Linux, pričom ponúka aj rozšírenia FireFox a Chrome. Ponúka tiež mobilnú podporu pre telefóny s Androidom, avšak momentálne neexistuje žiadna podpora pre iOS.

Najčastejšie otázky

Je Trezor One bezpečný?

Vaše súkromné ​​kľúče sú uložené a izolované vo vnútri zariadenia, vďaka čomu sú offline. Na prístup do hardvérovej peňaženky je potrebný PIN kód a všetky transakcie musia byť potvrdené stlačením fyzických tlačidiel na peňaženke, ktoré sú pripojené k zariadeniu cez USB kábel.

Ďalšou bezpečnostnou funkciou je, že si môžete vytvoriť samostatný účet chránený prístupovou frázou. Môžete si tu uložiť akékoľvek aktíva, ktoré chcete, takže ak dôjde k prelomeniu vášho PIN, nebude možné získať prístup k čomukoľvek uloženému v tomto samostatnom účte. To sťažuje ohrozenie vášho majetku v prípade straty alebo krádeže.

Nakoniec Trezor One používa 24-slovnú frázu obnovy. K dispozícii je tiež možnosť použiť 12-slovnú frázu na obnovenie.

Trezor navyše umožňuje kompatibilitu s Universal 2nd Factor (U2F).

Je Trezor One lepší ako Ledger Nano S?

Trezor One je v niektorých smeroch lepší ako Ledger Nano S. Je to preto, že Trezor One (a Model T) ponúka používateľom možnosť nielen bezpečne ukladať svoje kryptomeny, ale ich aj nakupovať cez fiat a vymieňať si ich z bezpečia aplikácie Trezor peňaženka. Trezor One je tiež lacnejší na nákup ako Ledger Nano S.

Je Trezor vodotesný?

Nie, hardvérové peňaženky Trezor nie sú vodotesné. Trezor predáva silikónové a oceľové puzdrá pre svoje hardvérové peňaženky, ale nie sú hodnotené ani ako vodotesné. Ak spadnete hardvérovú peňaženku Trezor do vody a stratí funkčnosť, prístup môžete kedykoľvek obnoviť pomocou počiatočnej frázy obnovenia, pretože vaše aktíva sú bezpečne uložené na blockchaine, nie na vašom zariadení Trezor.

Aký je rozdiel medzi Trezorom a Trezorom One?

Trezor je spoločnosť, ktorá vytvorila prvú hardvérovú peňaženku pre kryptomeny, ktorá sa pôvodne nazývala hardvérová peňaženka Trezor. Po vydaní Trezor Model T premenovali svoju prvú peňaženku na Trezor One.

Má Trezor One dvojfaktorovú autentifikáciu?

Nie, Trezor One neponúka dvojfaktorové overenie (2FA), pretože účelom hardvérovej peňaženky je nahradiť 2FA. Trezor ponúka kompatibilitu s Universal 2nd Factor (U2F).

Má Trezor One dotykový displej?

Nie, Trezor One nemá dotykový displej, má OLED displej, ktorý dokáže zobraziť až šesť riadkov textu naraz.

Záver: Trezor One recenzie

Za 82.9€ ponúka Trezor One špičkové zabezpečenie a podporu pre širokú škálu kryptografických aktív. Peňaženka však zaostáva v porovnaní s modernými riešeniami, ako sú Ledger Nano X a Trezor Model T.

V porovnaní s peňaženkami vo vlastnom cenovom rozpätí je na tom Trezor One o niečo lepšie – je zhruba porovnateľný s Ledger Nano S, v niektorých smeroch dokonca lepší. 

Používatelia, ktorí chcú peňaženku kompatibilnú s iOS však budú tiež musieť preskúmať ďalšie možnosti, pretože peňaženky Trezor sú obmedzené na pripojenie k zariadeniam pomocou kábla USB.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Hodnotení: 23

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

    by
  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: