Bitbox 02 recenzia

Prečítajte si o hardvérovej peňaženke v článku Bitbox O2 recenzia. Počuli ste už o hardvérovej peňaženke, kde si viete ukladať kryptomeny? Finfin Vám prináša informácie o kryptopeňaženke od švajčiarskej spoločnosti Shift Crypto.

Základné informácie

Bitbox 02 je hardvérová peňaženká, ktorá patrí švajčiarskej spoločnosti Shift Crypto. Existujú známejšie hardvérové peňaženky, ako napríklad Trezor a Ledger Nano X. Bitbox 02 je ich dobrou alternatívou. Hardvérová peňaženka predstavuje offline zariadenie, ktoré je schopné uchovávať kryptomeny.

? NázovBitbox 02
? Využitiehardvérová peňaženka
? Spoločnosť švajčiarská Shift Crypto
? Ponukaviac ako 1500 kryptomien
? EdícieBitbox 02 edícia len pre BitcoinBitbox 02 Multi edícia
? Zákaznícka podporakontaktný formulár

Douglas Bakkum a Jonas Schnelli)vytvorili Bitbox 1 v roku 2015 ako prvú verziu kryptopeňaženky.

Bitbox2 sa zaraďuje medzi konkurencieschopné zariadenia. Na trhu dominuje vďaka vstupu a ovládacím prvkom. Má taktiež športové dotykové senzory líšiace sa od bežnej dotykovej obrazovky. Ako jediná hardvérová peňaženka obsahuje aj Micro SD kartu.

Na dvoch stranách zariadenia sa nachádzajú senzory, vďaka ktorým je možné vykonávať gest: ťuknutie, potiahnutie alebo podržanie. Je tak možné podpisovať transakcie. Bitbox má tiež jeden z najlepších displejov, na ktorých sa dá zobraziť až 5 riadkov (napríklad kompletne celé bitcoinové adresy).

Vstupdotykové senzory
DisplejOLED displej (128×64 px)
Váha12 gramov
Fyzické tlačidlánie
Open-sourceáno
Bluetooth pripojenienie

Edície Bitbox2

Spoločnosť ponúka dve edície Bitbox 2 zdieľajúci rovnaký hardvér. Líšia sa softvérom.

Bitbox 2 pre bitcoin

Prvý je určený len pre bitcoiny (BTC) a minimalizuje útočnú plochu. Vďaka menšiemu množstvu kódov je plocha na útok menšia. Ukladanie bitcoinov je potom bezpečnejšie. 

Bitbox 2 pre ostatné kryptomeny

Ten druhý typ Bitbox2 podporuje rôzne kryptomeny. Na výber sú Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Cardano (ADA), Ethereum (ETH) alebo ERC20 tokeny. Celkovo je možné zaobstarať viac ako 1500 mincí a tokenov.

Obsah balenia Bitbox2 a jeho cena

Ak si objednáte hardvérovú peňaženku Bitbox2, okrem toho získate aj:

  • záložnú kartu Micro SD
  • adaptér a kábel USB-C
  • nálepky BitBox
  • príručku k používaniu

Obe edície Bitbox2 si môžete na stránke spoločnosti kúpiť za cenu 119 Eur + doprava na Slovensko vo výške 9,90 Eur. 

V porovnaní s konkurenčnou peňaženkou Ledger Nano X je cena približne rovnaká, avšak oproti Trezor Model T je Bitbox 2 lepšou a dostupnejšou alternatívou.

bitboxO2-cena

Prvotné nastavenie Bitbox 2

Na začiatku je potrebné stiahnuť si do počítača s operačným programom MacOS, Windows, Linux alebo telefónu s Androidom aplikáciu BitBoxApp. Tú nájdete na oficiálnej stránke spoločnosti. Nasleduje zapojenie Bitbox 02 do zariadenia (smartfónu alebo počítača) pomocou zabudovaného USB-C konektora a nastavenie peňaženky

Nutnosťou je nastavenie hesla pomocou dotykových senzorov, ktoré sa nachádzajú na bočnej strane tohto zariadenia. Na pripojenie do zariadenia je následne vždy potrebné toto heslo. 

Po všetkých prvotných nastaveniach budete aplikáciou vyzvaní, aby ste vložili Micro SD kartu, ktorá bola súčasťou balenia. Túto kartu je však potrebné dobre uchovať, pretože táto záloha nie je chránená heslom. Slúžiť bude ako záloha všetkých informácií, aj počiatočných fráz.

Existuje aj záloha, ktorá je odolná voči apokalypse, Steel wallet. Po objednaní tejto zálohovej oceľovej peňaženky vyrobenej z plechov z nehrdzavejúcej ocele, je možné na 2 strany pridať šesť fráz. 

Bezpečnosť

Prioritou Bitbox 2 je bezpečnosť. Pri vytváraní tejto hardvérovej peňaženky a implementácie prvkov bezpečnosti bolo mnoho externých bezpečnostných tímov. Bitbox obsahuje aj počítadlo, kvôli ktorému je počet pokusov o zadanie hesla obmedzený. 

Je možné overiť transakcie a robiť veľa rôznych úkonov bezpečne priamo na obrazovke tým, že potvrdzujete gestá. Heslo sa zadáva na zariadení, nie v aplikácii. BitBox dokáže akceptovať firmvér, ktorý je podpísaný spoločnosťou Shift Cryptosecurity.

Z tretích strán môžete zaobstarať si aj iné aplikácie, ktoré Bitbox 02 podporuje, a to napríklad: Electrum, AdaLite, Rabby alebo MyEtherWallet.

Toto zariadenie obsahuje čip, ktorý je zabezpečený, aby sa predišlo poškodeniu v dôsledku fyzickej manipulácie. Bitbox2 podporuje dvojfaktorovú autentifikáciu.

Okrem zálohovania na Micro SD karte, je možné získať aj dodatočnú ochranu – je potrebné napísať si svojich 24 slov pre obnovenie a dobre si ich uložiť mimo zariadenia.

Bitbox 02 recenzia a skúsenosti

Užívatelia si pochvaľujú jednoduché nastavenie, používanie dotykových senzorových tlačidiel. Fakt, že je možné pripojiť Bitbox 02 k počítaču bez toho, aby ste museli použiť kábel je tiež výhodou. Kladne hodnotíme aj možnosť zálohy na Micro SD. Bezpečnosť je zaistená rôznymi opatreniami. 

Nevýhody vidíme v tom, že podpora blockchainov a tokenov je obmedzená. Neexistuje aplikácia pre zariadenia, ktoré majú operačný systém iOS.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: