CoolWallet recenzia

Ponuka kryptomenových peňaženiek čelí obrovskej konkurencii. Raz za čas však príde produkt, ktorý otrasie celou komunitou a naplní všetky očakávania. Spĺňa ich peňaženka CoolWallet S ? To sa dozviete v článku: CoolWallet recenzia 2022.

Všeobecné informácie CoolWallet

V súčasnosti existujú 2 typy kryptomenových peňaženiek:

 • Hardvérové ​​peňaženky, na ktoré ukladáte mince offline na zariadení podobnému USB kľúču
 • Softvérové ​​peňaženky, kde sú kryptomeny uložené v aplikácii v telefóne alebo počítači.
 • CoolWallet sa snaží nájsť strednú cestu medzi týmtito dvoma typmi.

CoolWallet je mobilná hardvérová peňaženka, ktorá je navrhnutá tak, aby vyzerala a pôsobila ako kreditná karta, ktorá sa zmestí do vašej peňaženky. Je to síce hardvérová peňaženka, ale je určená aj na každodenné použitie.

Ide o offline úložné zariadenie, ktoré však môžete nosiť so sebou a používať na transakcie spolu s príslušnou aplikáciou v telefóne. 

Kto stojí za CoolWallet S?

Za CoolWallet S stojí taiwanský výrobca CoolBitX. Spoločnosť bola založená začiatkom roku 2014 ako malá rodinná firma. Vďaka už existujúcim skúsenostiam s čipovými kartami a úspešnému financovaniu cez IndieGoGo boli prvé zariadenia dodané zákazníkom už o rok neskôr.

Vďaka tomuto úspechu vstúpilo do spoločnosti v roku 2017 niekoľko investorov. To znamenalo, že naraz bolo k dispozícii dostatok kapitálu na vývoj nástupcu prvej CoolWallet.

So spätnou väzbou od First Wallet Generation bola začiatkom roka 2018 vydaná vylepšená verzia CoolWallet S, ktorú sme pre Vás otestovali. Podľa výrobcu sa doteraz predalo viac ako 150 000 kusov.

Poslaním CoolBitX je využiť to najlepšie z blockchain technológie s cieľom podporiť bezpečnejšiu a silnejšiu budúcnosť pre investorov do kryptomien.

Ako funguje CoolWallet S ?

Ako každá hardvérová peňaženka, aj CoolWallet uchováva vaše mince v offline priestore, aby boli mimo dosahu hackerov. Je navrhnutá tak, aby vyhovovali publiku založenému na smartfónoch alebo tabletoch. CoolWallets je možné spravovať cez pripojenie Bluetooth cez natívne aplikácie pre Android alebo iOS.

Ako hardvérová peňaženka uchováva CoolWallet súkromné ​​kľúče na zabezpečenie držby niekoľkých kryptomien, vrátane bitcoinov, etherea, litecoinu, Ripple a bitcoin cash. Umožňujú používateľom spravovať svoje finančné prostriedky a súkromné ​​kľúče na cestách pomocou karty.

Ktoré kryptomeny sú podporované?

CoolWallet je hardvérová peňaženka, ktorá vám pomôže uložiť vaše súkromné ​​kľúče pre 5 najpopulárnejších kryptomien:

 • Bitcoin ( BTC )
 • Bitcoin Cash ( BCH )
 • Ethereum ( ETH )
 • Litecoin ( LTC )
 • Ripple/XRP ( XRP )
 • ERC-20 tokeny

Coolwallet-kryptomeny

Podporované krajiny

Ako hardvérovú peňaženku možno CoolWallet S používať na akomkoľvek mieste na svete, pokiaľ si používateľ môže stiahnuť požadované natívne aplikácie a má povolené Bluetooth.

Cena CoolWallet S

Samotná peňaženka stojí 99 USD, ale existuje aj duo variant (dve peňaženky) za 179 USD. Ak sa pozriete na niektoré iné ceny studených peňaženiek na trhu, 99 alebo 80 dolárov je veľmi rozumná cena.

Coolwallet-cena

Vlastnosti CoolWallet peňaženky

CoolWallet S vám umožňuje sledovať vaše investície do kryptomien. Prijímanie a odosielanie mien je tiež mimoriadne jednoduché. Mobilné zariadenie dokáže čítať QR kódy a vytvárať ich pre adresy peňaženky. Takže sa nemusíte obávať náhodného pridania nesprávnej adresy a sumu transakcie je možné pridať buď vo fiat alebo kryptomene.

Peňaženka ponúka aj funkciu okamžitej výmeny mien. Toto je skvelá možnosť pre obchodníkov – najmä tých, ktorí sa zúčastňujú krátkodobého obchodovania s kryptomenami.

Dizajn CoolWallet

CoolWallet S zvonka pripomína kreditnú kartu a môže sa pochváliť uhladeným a elegantne vyzerajúcim čierno-zlatým dizajnom..

CoolWallet S dodávané zabalené v čierno-zlatej škatuľke. Následne s osobným odkazom od generálneho riaditeľa Michaela Ou vytlačeným zlatým písmom na vnútornej strane krytu. Ponúka prémiový pocit od chvíle, kedy ju rozbalíte.

Coolwallet-dizajn

Balenie obsahuje:

 • nabíjací dok
 • sprievodný USB konektor
 • používateľskú príručku
 • kartu na obnovenie na ručné písanie vašej jedinečnej počiatočnej frázy
 • nálepku s priehľadným logom
 • CoolWallet S

Zadná strana karty má o niečo viac ako diskrétne sériové číslo vytlačené v hornej časti tesne nad atraktívnym displejom E-Paper. V polovici pravej strany karty je jediné tlačidlo na zapnutie zariadenia, zmenu zobrazenej kryptomeny a potvrdenie príkazov.

Spodná časť zariadenia obsahuje diskrétnejší text pod dvoma nabíjacími kolíkmi. Samotná karta je vodotesná, odolná voči falšovaniu, nárazu a teplu/chladu.

Ako nastaviť CoolWallet S?

Hardvérovú peňaženku je možné zriadiť rýchlo a jednoducho. Stačí vám smartfon s najnovšou verziou Android alebo iOS. Počas celého procesu nastavenia by sa mala CoolWallet S nabíjať pomocou dodanej nabíjačky.

Uistite sa, že ste kartu vložili správnym smerom. Šípka nabíjačky musí byť na prednej strane karty. Červená LED vedľa displeja indikuje proces nabíjania.

 1. Spárujte CoolWallet S s vaším mobilným telefónom cez Bluetooth
 2. Nainštalujte aplikáciu CoolBitX z obchodu Apple alebo Google Play. Jednoducho naskenujte QR kód na karte Recovery-Seed.
 3. Stlačte raz tlačidlo na CoolWallet S a zapnite ho. Na displeji sa zobrazí „Please pair“.
 4. Teraz otvorte aplikáciu CoolBitX a stlačte tlačidlo „Pripojiť“.
 5. Zobrazí sa správa na potvrdenie pripojenia zadaním hesla Bluetooth. Požadované heslo sa zobrazí na displeji CoolWallet S.
 6. Aktualizujte firmvér CoolWallet S
 7. Po potvrdení úspešnej aktualizácie firmvéru sa CoolWallet S reštartuje. Ak sa chcete znova pripojiť, stlačte tlačidlo „Pripojiť“ v aplikácii a tlačidlo na hardvérovej peňaženke.
 8. Vytvorte zdroj obnovy CoolWallet S

CoolWallet S vám ponúka niekoľko spôsobov, ako si vybrať dĺžku a umiestnenie vášho “recovery seed”. Odporúčame vám vybrať 24 slov, presnejšie postupnosti čísel, ktoré sa zobrazia na E-Ink displeji peňaženky.

Po vykonaní výberu môžete stlačením tlačidla na CoolWallet S zobraziť ďalšiu kombináciu čísel v rade.

Napíšte všetkých 24 riadkov čísel na papier alebo ešte lepšie na nezničiteľnú bankovku z nehrdzavejúcej ocele, ako je napríklad Cryptosteel. Potom, čo ste si zapísali všetky postupnosti čísel, musíte overiť zálohu peňaženky, aby ste dokončili nastavenie.

Aplikácia CoolWallet

Používanie aplikácie CoolWallet je celkom intuitívne. Na karte Peňaženka si môžete prezrieť svoje prostriedky. A jednoducho pridať jednu z kryptomien podporovaných peňaženkou na displej tak, že v nastaveniach nakonfigurujete možnosť „zobrazenie mincí“.

Okrem toho je peňaženka plne integrovaná s Changelly, čo umožňuje obchodné možnosti v bezpečí vašej peňaženky.

Medzi najlepšie funkcie patrí posuvná lišta poplatkov za transakciu, ktorá vám umožňuje zvýšiť alebo znížiť poplatok v súlade s požadovaným časom potvrdenia transakcie. Tento druh možnosti je medzi krypto peňaženkami čoraz bežnejší.

Je CoolWallet S bezpečná peňaženka?

Takmer všetky burzy a riešenia peňaženiek v súčasnosti, a dokonca aj vaše najzákladnejšie účty chránené heslom. Zabezpečenia prostredníctvom 2-faktorovej autentifikácie (2FA) je samozrejmosťou.

Používanie technológie Bluetooth CoolWallet S ako kanála, cez ktorý peňaženka umožňuje prístup k finančným prostriedkom v aplikácii, môže niektorých ľudí znepokojiť. Ako teda viete, že vaše prostriedky sú skutočne bezpečné pri prenose pomocou tejto technológie?

Komunikácia Bluetooth medzi CoolWallet S a inteligentnými zariadeniami je šifrovaná pomocou pokročilého šifrovacieho štandardu 256 alebo AES-256 na vojenskej úrovni. Pokiaľ ide o bezpečnosť údajov, AES-256 nie je len medzinárodne uznávaný algoritmus. 

Súkromné ​​kľúče pre CoolWallet S sú uložené v certifikovanom bezpečnostnom prvku CCEAL5+. Externá komunikácia bezpečnostného prvku je minimálna, poskytuje ďalšiu vrstvu zabezpečenia a všetky ostatné časti mikrovéru sú podriadené bezpečnostnému prvku. 

Takže nielenže sa všetky dáta ukladajú offline, ale všetky potrebné výpočty vykonáva bezpečnostný prvok, čiže medzi kartou a vaším zariadením sa prenášajú iba necitlivé dáta, prípadne výsledky týchto výpočtov.

Patentovaný dizajn hardvéru so „studenou kompresiou“ má zabezpečiť, že nikto nemôže získať prístup k bezpečnostnému prvku bez toho, aby to bolo mimoriadne zrejmé.

Zákaznícka podpora

Tím zákazníckej podpory spoločnosti CoolBitX je možné kontaktovať prostredníctvom ich webovej stránky odoslaním žiadosti o vstupenku. Alebo prostredníctvom e-mailového kontaktu na adrese  [email protected].  Používatelia môžu tiež zistiť, že niektoré z ich otázok už mohli byť zodpovedané v sekciách „Časté otázky“.

Extra funkcie

Funkcia ShapeShift

CoolWallet S je teraz so zmenárňou ShapeShift, podobne ako konkurenčná peňaženka KeepKey. Používatelia si môžu vymieňať prostriedky v kryptomenách na rovnakom rozhraní aplikácie ako natívna aplikácia CoolWallet.

Výhody a nevýhody CollWallet

VýhodyNevýhody
Pomerne jednoduché použitiePeňaženka nie je open source
Plne mobilné – všetko, čo potrebujete na nastavenie a používanie, je smartfónNastavenie nie je také priateľské pre začiatočníkov, ako by mohlo byť
Relatívne mierna cena (99 USD/179 USD)
2+1 faktorová autentifikácia
Vodeodolná

Pre každú krypto peňaženku, či už ide o hardvér alebo softvér, zostáva bezpečnosť prvoradým záujmom spotrebiteľov. Samozrejme, žiadny produkt nemôže sľúbiť 100-percentnú neomylnosť. 

Bez ohľadu na to sa bezpečnostné prvky v CoolWallet S zdajú byť robustné. Skutočnosť, že rozsiahle množstvo penetračných testov nedokázalo identifikovať slabé miesta zabezpečenia, je sľubná.

Ako u každého produktu, aj tu je však potrebné zvážiť určité nevýhody.

Aj keď potreba nabíjania zariadenia na mesačnej báze nie je príliš nepohodlná, dočasná strata prístupu k vašim finančným prostriedkom by bola nepohodlná. Ak by sa vám napríklad vybila karta a vy ste stratili adaptér. 

CoolWallet recenzia a naše skúsenosti

CoolWallet je ideálna peňaženka, ak sa chcete vyhnúť ťažkopádnému pripojeniu USB na správu hardvérovej peňaženky. Je vyvinutá pre používateľov, ktorí skutočne chcú mať úplnú kontrolu nad svojimi finančnými prostriedkami kdekoľvek a kedykoľvek. Pričom majú istotu, že sú kryptomeny v bezpečí.

V spojení s jeho elegantným dizajnom, schopnosťou držať 5 špičkových kryptomien a solídnymi bezpečnostnými funkciami. CoolWallet je skvelá voľba pre tých, ktorí chcú spravovať svoje kryptomeny na cestách.

CoolWallet S s formátom kreditnej karty a konceptom mobilného ovládania možno označiť za revolúciu na trhu hardvérových peňaženiek. Vstavaná batéria je dostatočne veľká na to, aby ste CoolWallet S mohli používať niekoľko týždňov bez toho, aby ste ju museli dobíjať.

Často kladené otázky

Musím si stiahnuť nejaký softvér?

Áno. CoolWallet S bude vyžadovať, aby ste si stiahli ich natívne aplikácie pre iOS alebo Android, aby ste zaistili efektívne používanie zariadenia. Tie si môžete stiahnuť z Google Play Store alebo App Store. O tom ako funguje CoolWallet S sa dozviete v článku.

Môžem si zálohovať svoju CoolWallet?

Áno. Svoju peňaženku si môžete zálohovať pomocou frázy na obnovenie záložného zdroja, ktorú vygenerujete počas procesu nastavenia. Táto fráza sa skladá z 12, 18 alebo 24 slov a možno ju použiť na obnovenie vašich mincí v prípade straty alebo krádeže vašej CoolWallet.

Môžem CoolWallet použiť anonymne?

Áno, peňaženku môžete používať anonymne. Peňaženka totiž funguje ako úložisko pre vaše súkromné ​​kľúče, zatiaľ čo pohyb vašej kryptomeny je zaznamenaný na blockchaine pod adresou vašej peňaženky (verejný kľúč).

Aká je cena CoolWallet S?

Cena CoolWallet S je 99 USD.

Stratil som hardvérovú peňaženku. Teraz čo? 

To nie je problém. Svoje účty môžete obnoviť do novej hardvérovej peňaženky pomocou kľúča na obnovenie, ktorý ste si zvolili.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!