Ledger STAX recenzia

Novinka na trhu hardvérových peňaženiek

Myslíte to s investovaním do kryptomien seriózne? Chcete mať svoje kryptomeny v bezpečí? Ak áno, potrebujete hardvérovú kryptopeňaženku. Na trhu ich je viac, ale ako si vybrať? Dnes vám prinášame recenziu na najnovšieho člena Ledger rodiny. Peňaženka Ledger STAX – v čom je výnimočná a aké sú jej výhody a nevýhody?

Dizajn peňaženky Ledger STAX

Väčšina hardvérových peňaženiek na trhu má jednoduchý a funkčný dizajn. Podobajú sa na USB kľúč a majú malý displej so základnými informáciami. Ovládanie zvyčajne pozostáva z dvoch fyzických tlačidiel nad displejom. 

Ledger STAX je však po dizajnovej stránke úplne na inej úrovni ako jeho predchodcovia. Spoločnosť Ledger a dizajnér prvého Apple iPodu, Tony Fadell, spoluprácou vytvorili pre STAX moderný a elegantný dizajn. 

Peňaženka pozostáva z kombinácie hliníka a plastu, vďaka čomu dokáže byť ľahká (45g) aj napriek jej veľkosti. Oproti klasickým peňaženkám s dizajnom USB kľúčov je užšia a má väčšiu plochu. Šírka a dĺžka zariadenia sú identické ako kreditná karta (85 × 54 mm) no hrúbka je 6mm, čo je o niečo užšie smartfón. 

Plochu zariadenia zaberá 3.7 palcový prvý zahnutý E-Ink displej na svete. Displej je dostatočne veľký na zobrazovanie všetkých potrebných informácií vrátane ukážky NTF, ktoré v peňaženke držíte. Na zahnutej hrane displeja sa zobrazuje stav batérie a názov zariadenia.

Dizajn peňaženky Ledger STAX

Pýtate sa ako si presunúť svoje kryptoaktíva z kryptoburzy Kraken na peňaženku Ledger? Napísali sme Vám presný postup.

Funkcie Ledger STAX

Väčšina funkcií kryptopeňaženiek sa odvíja od schopností aplikácie, na ktorú sa dokážu pripojiť. V prípade Ledger peňaženiek je to Ledger Live. STAX má spojenie s touto aplikáciou na všetkých bežných mobilných aj počítačových operačných systémoch. 

Čo však dokáže peňaženka sama o sebe? 

 • Dotykový displej: Ledger STAX je prvé zariadenie Ledger s dotykovou obrazovkou, čo zabezpečuje intuitívne používateľské rozhranie.
 • Personalizovateľná obrazovka uzamknutia: Používatelia si môžu prispôsobiť uzamknutú obrazovku jedným zo svojich NFT.
 • Výdrž batérie a bezdrôtové nabíjanie: Zariadenie podporuje bezdrôtové nabíjanie Qi pre jednoduchosť používania. Batéria vydrží aj niekoľko mesiacov a potom stačí peňaženku položiť na bezdrôtovú nabíjačku.
 • Pripojenie cez Bluetooth: Ledger STAX možno používať s mobilnou verziou Ledger Live na zariadeniach so systémom iOS alebo Android bez pripojenia káblom.
 • Magnety: V ráme peňaženky sú zabudované magnety na jednoduché upevnenie o kovový povrch, ale taktiež dokážete dve alebo viac Ledger STAX peňaženiek magneticky upevniť o seba.
 • Bezpečnosť: Spoločnosť Ledger je známa bezpečnosťou svojich peňaženiek vďaka bezpečnostnému čipu, ktorý je ich hlavným komponentom. Prehľadné podpisovanie transakcií vďaka veľkému displeju taktiež pridáva na bezpečnostnom fronte zariadenia.
 • Podpora pre mince: Používatelia môžu držať viac ako 5000 mincí a tokenov pomocou služby Ledger Live a rozšíriť rozsah podporovaných aktív pomocou peňaženiek tretích strán.
 • Podpora NFT: Používatelia dokážu držať v zariadení NFT na blockchainoch Ethereum a Polygon pomocou Ledger Live a na iných blockchainoch pomocou peňaženiek tretích strán.

Výhody a nevýhody Ledger STAX

VýhodyNevýhody
✅ Veľký a prehľadný displej❌ Cena
✅ Moderný a elegantný dizajn
✅ Výdrž batérie
✅ Bezdrôtové nabíjanie 
✅ Bezpečnosť

Súhrn technických parametrov a funkcií

Technické parametreInformácie
Rozmery (Dĺžka x Šírka x Hrúbka)85 x 54 x 6 mm
Váha45g
DisplejDotykový 3.7 palcový E Ink ® (400×672 pixelov)
BatériaDobíjateľná 200 mAh Li-ion
Bezdrôtové nabíjanieÁno – Qi Charging
BluetoothÁno – Bluetooth 5.2 ® (len pre smartfóny)
NFCÁno
KonektorUSB-C
Počet podporovaných kryptomien5000+
Natívna podpora NFTÁno – aj ich priame zobrazenie (Ethereum a Polygon)
Podpora Ledger LiveÁno (Windows, MacOS, Ubuntu, iOS, Android)
Bezpečnostný čipCertified Secure Element (CC EAL5+)
Ochrana PIN kódomÁno

Cena Ledger STAX a porovnanie

Ledger StaxLedger Nano XLEDGER NANO S PLUS
279 EUR149 EUR79 EUR
najpokročilejšia a najprispôsobiteľnejšia hardverová kryptopeňaženka pohodlné každodenné používanie na cestáchjednoduchá základná hardverová kryptopeňaženka so všetkými základnými prvkami
zakrivená dotyková obrazovka
E Ink
recenzia na Ledger Nano Xrecenzia na Ledger Nano S Plus
bez recenzií⭐⭐⭐⭐★⭐⭐⭐⭐★

Naša Ledger STAX recenzia

Ledger STAX je spojenie inovatívneho moderného dizajnu s excelentnou bezpečnosťou. Na trh prináša sviežu zmenu a je pre ľudí, ktorí chcú to najlepšie bez ohľadu na cenu. 

Tá je jedinou nevýhodou, ktorú novému STAX-u udeľujeme. Za čisto nové zariadenie v predpredaji zaplatíte až 279 €, čo je o dosť viac, ako ostatné modely značky Ledger.

V prípade, že odhliadneme od ceny, peňaženka bude na vrchole pokým na trh neprídu peňaženky s farebným displejom alebo inou revolučnou funkciou. 

Mohlo by Vás zaujímať:

Ledger Nano S: recenzia hardwarovej kryptopeňaženky (2022)

Ako pridať Ledger do Ledger LIVE

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  by
 • Marek Kalina

  Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: