Ako poslať kryptomeny z burzy Kraken na Ledger?

Ak ste si nedávno zaobstarali kryptopeňaženku Ledger a chcete si preniesť kryptomeny z burzy Kraken, tento článok je práve pre vás. Ukážeme vám návod ako na to len v pár jednoduchých krokoch.

V prípade, že len zvažujete nákup hardvérovej peňaženky, zistíte aké výhody prináša a prečo je najbezpečnejším spôsobom držania kryptoaktív.

Čo je hardvérová kryptopeňaženka a aký má význam? 

Hardvérová kryptopeňaženka je zariadenie dizajnovo často podobné USB kľúču, ktoré v sebe uchováva súkromné kľúče. Vďaka nim máte vždy prístup k vašim kryptomenám. Rovnako ako vy, taktiež ktokoľvek, kto má vaše kľúče dokáže manipulovať s vašimi kryptomenami.

Preto je dôležité, aby ostali čo najviac chránené. V prípade, že máte vaše financie v podobe kryptomien odložené priamo na burze ako napríklad Kraken, riskujete ich stratu pri hackerskom útoku alebo krachu spoločnosti, ktorá ich za vás drží na účtoch.

Ako hardvérová kryptopeňaženka funguje?

Najčastejšou formou kryptopeňaženky je horúca peňaženka – hot wallet. S tou sa bežne môžete stretnúť v podobe mobilnej aplikácie, počítačovej aplikácie alebo webovej služby. Všetky z nich sú online a vaše kľúče sú uložené na internete. To predstavuje riziko v prípade hackerského útoku na aplikáciu peňaženky alebo priamo na vás. 

Ako teda tento problém rieši hardvérová verzia kryptopeňaženky? Súkromné kľúče sú v tomto prípade uložené offline vo fyzickom zariadení. Pripája sa na internet len v prípade, že jej majiteľ chce presunúť kryptomeny z peňaženky alebo do nej. To znamená, že nemusíte so svojimi financiami veriť žiadnej tretej strane ako je burza alebo online peňaženka. 

Návod na presun kryptomien z Krakenu na Ledger 

Ako teda poslať kryptomeny z burzy Kraken do vašej Ledger peňaženky? Tu je krok za krokom návod, ako na to:

 1. V aplikácii Ledger Live zvoľte kryptomenu, ktorú chcete prijať. Kliknite na ňu a zvoľte tlačidlo ,,Receive’’
 2. Pripojte k počítaču svoje Ledger zariadenie a odomknite ho zadaním PIN kódu. Zariadenie sa spáruje s Ledger Live aplikáciou a budete na ňom mať možnosť vidieť adresu na prijatie zvolenej kryptomeny.
 3. Kliknite na tlačidlo ,,Verify’’ – hneď na to sa adresa zobrazí aj v Ledger Live aplikácii. Skontrolujte, či sú obe adresy identické a ak áno, kliknite na ,,Copy adress’’ tlačidlo.
 4. Prihláste sa do svojho Kraken účtu a nájdite kartu ,,Funding’’ – kliknite na ňu a potom na možnosť ,,Withdraw’’. Použite ponúknuté vyhľadávanie a zvoľte kryptomenu, ktorú chcete poslať na Ledger.
 5. Prilepte skopírovanú adresu z Ledger Live do ,,withdrawal adress’’ políčka na Krakene.
 6. Zvoľte množstvo, ktoré si prajete poslať na Ledger a kliknite na ,,Withdraw’’ tlačidlo.
 7. Zobrazí sa políčko, kde si viete skontrolovať detaily transakcie a ak ste so všetkým spokojní, potvrďte transakciu stlačením ,,Withdraw’’ ešte raz. 
 8. V prípade, že máte zapnuté dvojstupňové overovanie na svojom Kraken účte, budete musieť ešte zadať kód z overovacej aplikácie a potom bude transakcia spracovaná. 

Mohlo by Vás zaujímať:

Spolupráca Ledger a RTFKT

Ledger STAX recenzia

Ledger Nano S: recenzia hardwarovej kryptopeňaženky

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 4

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

 • Marek Kalina

  Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: