Bitfinex recenzia – oplatí sa investovať cez túto burzu?

Nie je kryptoburza ako kryptoburza. Pri investovaní do kryptomien to platí dvojnásobne. Od toho kam investujete, koľko investujete a kedy investujete, záleží či uspejete, alebo nie. V prvom rade je dôležité, aby ste investovali na overených kryptoburzách. V článku Bitfinex recenzia sa dozvite všetko čo musíte vedieť o tejto burze.

Obsah článku

  1. Základné informácie
  2. Konkurujúce burzy
  3. Výhody a nevýhody Bitfinex
  4. Bitfinex poplatky
  5. Prečo by ste investovanie s Bitfinex mali skúsiť?
  6. Skúsenosti investorov na TrustPilot
  7. Záver

Základné informácie o Bitfinexe

Bitfinex bol založený v roku 2012 v Hongkongu. Dnes už na tejto burze môžete nakúpiť stovky kryptomien. V ponuke nechýba Bitcoin, Ethereum, Litecoin, ani Ripple. No objavujú sa aj nové kryptomeny, ktoré vznikli len nedávno a neustále vznikajú, keďže finančný trh je veľmi dynamický.

🗓 Rok založenia2012
🌎 KrajinaHonkong
💶 Podporované menyEUR, USD, GBP, JPY
💹 Množstvo kryptomien232+
💹 Denný objem obchodov+- 2 miliardy
📱 Mobilná aplikáciaÁNO (iOS / Android)
🎩 Kopírovanie obchodníkovNIE
💹 Obchodovanie na pákuÁNO (1:100)
💰 Poplatkystredné
🖥 Jazyk platformyanglitčina
🔒 Dvoj faktorová autentifikáciaÁNO

Okolo roku 2018 bolo na burze iba niečo cez 15 akcii. Dnes Bitfinex radíme medzi špičku svetových kryptobúrz.  Je to platforma, ktorá funguje až na pár výnimiek celosvetovo.

bitfinex recenzia

Nájdu sa krajiny, ktoré túto burzu nepodporujú, no sú to naozaj ojedinelé prípady. Samotná burza od svojho vzniku prešla istým vývojom. Práve ten zaručuje, že je systém intuitívny a poskytuje štandardy, ktoré mnohí užívatelia hodnotia veľmi pozitívne, a ktoré by ste na iných burzách hľadali len márne.

Samozrejmosťou je obchodovanie na páku, limitnéstop loss príkazy a mnoho ďalšieho. Platforma umožňuje nákup a predaj za americký dolár či euro.

Konkurujúci brokeri a burzy

BrokerKryptoburzaKryptoburza
etoro_logocoinbasecrypto-com-recenzia-a-skusenosti
eToro recenziaCoinbase recenziaCrypto.com recenzia
Otvoriť účet v eToro
Investovanie do kryptoaktív je vo väčšine krajín EÚ neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa. Váš kapitál je ohrozený
Otvoriť účet v Coinbase Váš kapitál je spojený s rizikom.Otvoriť účet na Crypto.com
Váš kapitál je spojený s rizikom.

Výhody a nevýhody Bitfinex

Výhody

Medzi hlavné a najväčšie výhody radíme minimálne bitfinex poplatky. U známych kryptomien sa náklady na transakciu pohybujú bežne od 0 do 0,3%.

Bitfinex sa často označuje ako burza pre skúsených a zbehlých obchodníkov. Samozrejme, automaticky neplatí pravidlo, že ak ste začiatočník, nemôžete na burze investovať. No v tomto prípade by to chcelo s niekým sa poradiť.

Okrem klasického obchodovania burza podporuje obchodovanie s derivátmi (transakcie, ktorých predmetom sú fyzické komodity, meny či cenné papiere), alebo obchodovanie s finančnou pákou.

Nevýhody

Platforma Bitfinex má určité pravidlá, ktoré by sa mohli vnímať ako negatívum. Prvý takým pravidlom je to, že burza neposkytuje možnosť obchodovania bez registrácie.

Vklady a výbery bankovým prevodom sú umožnené až po splnení overovacieho procesu.

A taktiež nie sú v ponuke jazykové mutácie. To znamená, že potrebujete ovládať aspoň základy anglického jazyka, aby ste mohli investovať, respektíve, aby ste mali prehľad o tom kam investujete a nedostali sa tak do nepríjemných situácii.

Bitfinex poplatky

Poplatky v Bitfinex sú stredne veľké. A tak Bitfinex patrí k tým lacnejším obchodným platformám.

Poplatok za obchodovanie

Objem obchoduMaker poplatokTaker poplatok
> 0 USD0.10%0.20%
> 500 000 USD0.08%0.20%
> 1 milión USD0.06%0.20%
> 2.5 milióna USD0.04%0.20%
> 5 miliónov USD0.02%0.20%

Poplatok za výber

KryptomenaPoplatok
Bitcoin (BTC)0.0004 BTC
Ethereum (ETH)0.0009 ETH
Litecoin (LTC)0.001 LTC
Monero (XMR)0.0001 XMR
Dash (DASH)0.01 DASH
Ripple (XRP)0.02 XRP

Prečo by ste investovanie s Bitfinex mali skúsiť?

Bitfinex rovnako ako väčšina kryptomenových búrz funguje na princípe, že sa vyprofilovali dva typy obchodníkov: tvorca (autor ponuky v angličtine maker) a zákazník (taker).

Pri tvorcoch celý proces prebieha tak, že cez príkaz Limit sa vytvorí ponuka na nákup či predaj konkrétneho množstva meny za určitú sumu. Takáto ponuka sa zobrazí na burzovom zozname a zaradí sa medzi ostatné ponuky.

Zákazník si následne vyberá z aktuálnej ponuky. Pri objednávke vyplní koľko meny k nákupu či predaju potrebuje a nechá už na samotnom systéme, aby zo všetkých možných ponúk vybral tú najvýhodnejšiu. 

Tento spôsob sa môže javiť ako komplikovaný, no v skutočnosti bitfinex skúsenosti zaručujú, že ide o veľmi jednoduché a intuitívne uzatváranie obchodov. Celá platforma umožňuje využívať príkazy k automatickému nakupovaniu a predávaniu.

Prečo je táto burza vyhľadávaná a relatívne obľúbená?

V prvom rade je to vďaka nízkym poplatkom a širokou škálou kryptomien. Tým, že je obľúbená je k nej dostupných aj veľké množstvo informácií. Viete si dohľadať manuálny, ktoré naučia užívateľa pracovať so systémom, no na druhej strane už vzniklo aj plno bitfinex recenzií.

Na druhej strane informácie o spoločnosti, ktorá Bitfinex prevádzkuje už nie sú jednoducho dohľadateľné. Je známe, že ide o spoločnosť iFinex Inc., ktorá je registrovaná na britských ostrovoch so sídlom v Honkongu.

Z toho dôvodu je lepšie ak je samotný zákazník podozrievavý a radšej nepoužíva Bitfinex ako úschovňu kryptomien. Na úschovu je lepšou voľbou softvérová alebo hardvérová kryptopeňaženka ako Trezor ONE.

Funkcie kryptomenovej burzy

Ako bolo vyššie spomenuté, funkcionalita a celkový systém je veľmi intuitívny. Ponuka hlavného menu je veľmi rozsiahla a ponúka veľa pokročilých možností a nástrojov vrátane grafov a tabuliek.

Súčasťou je taktiež aj mobilná aplikácia pre iOSAndroid.

bitfinex appka

Možnosti obchodovania sú veľmi rozsiahle, voliť môžete z veľkého množstva obchodných nástrojov. Platforma rovnako ponúka možnosti obchodovania na derivátovej burze s pákou 1:100.

Vďaka príkazu Stop Limit si môžete stanoviť maximálnu či minimálnu cenu pre nákup, prípadne predaj. Taktiež viete využívať možnosti, vďaka ktorým budú obchody uzavreté hneď a v plnom rozsahu, no viete transakcie aj zrušiť.

Bezpečnosť

Bezpečnosť sa v tomto systéme kladie na prvé miesto. Dnes už na systéme pracuje množstvo technikov a špecialistov, ktorí reagujú na aktuálne existujúce i do budúcna potenciálne hrozby. Takže s istotou sa môže vyhlásiť, že väčšina finančných prostriedkov na tejto burze, takmer 99% z celkového obnosu, je uložených v offline priestore.

Iba jedno percento celkového majetku sa nachádza v online priestore. Vďaka šifrovaniu dát môže byť zákazník naozaj pokojný. Vďaka týmto opatreniam je chod platformy a samotné obchodovanie plynulé a veľmi rýchle.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora funguje nonstop. Požiadavky zákazníkov sa snaží riešiť v horizonte dvanástich hodín. No často býva dosť zahlcovaná, preto odpovede zvyknú meškať. Predtým ako sa budete chcieť obrátiť na podporu, uistite sa či sa odpoveď na vašu otázku nenachádza už v sekcii „knowledge base“.

Obchodovanie s finančnou pákou

Pri obchodovaní s finančnou pákou financujete len zlomok celkovej objednávky. Zvyšok tvoria peniaze zapožičané od ostatných obchodníkov. Obchodovanie na maržu je teda obchodovanie s vypožičanými peniazmi.

Bitfinex umožňuje obchodovať až s päťnásobnou finančnou pákou, ktorá vám vaše zisky znásobí päťnásobne. No treba konať opatrne. Tak ako sa kumulujú zisky, kumulujú sa rovnako aj straty.

Aj toto je dôvod, prečo sa táto platforma označuje ako burza pre skúsených obchodníkov. Pre tých je investovanie s finančnou pákou spôsob ako svoje financie veľmi efektívne znásobiť.

Dlhodobé investovanie s pákou

Pre dlhodobé investovanie sa však finančná páka veľmi neodporúča. A to hneď z dvoch dôvodov.

  1. Obchodovanie s finančnou pákou je veľmi rizikové
  2. Poplatky (úroky), ktoré hradíte za vypožičané peniaze. Svojím spôsobom si tak od obchodníkov beriete úver so všetkým, čo k tomu patrí.  Avšak burza umožňuje aj to, že v role „banky“ sa môžete ocitnúť vy.

Rovnako aj vy môžete svoje peniaze niekomu požičať a zarábať na úrokoch, no treba rátať s tým, že určité percento (15%) vám strhne samotná burza Bitfinex.

Skúsenosti investorov na TrustPilot

Hodnotenie Bitfinixu na TrustPilot.

bitfinex trustpilot

Záver

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek platformu investovania, dobre si zvážte svoje schopnosti. Jedno je isté, dobrého obchodníka z vás spravia len skúseností. Môžete byť majstrom v teoretickej rovine, no žiadne informácie vám nepovedia ako máte predvídať a ako investovať tak, aby ste o nič neprišli.

Predtým ako sa odhodláte investovať, musíte rátať s tým, že riskujete.

Bitfinex je overený systém, ktorý mnohým ľuďom vyhovuje. A taktiež sa mnoho ľudí so svojimi skúsenosťami podelilo v rámci Bitfinex trustpilot. Ak ešte stále váhate či Bitfinex skúsiť, prejdite si aj túto sekciu. Nájdete v nej recenzie od ľudí, ktorí s platformou pracujú už dlhé roky a vedia presne zhodnotiť klady aj zápory.

A ktovie, možno jedného dňa takou recenziou prispejete aj vy.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

marek kalina

Marek je všestranný človek, ktorý sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: