BitFlyer burza recenzia

BitFlyer je populárna japonská kryptomenová burza. Okrem toho BitFlyer poskytuje pre začiatočníkov bezpečnú službu na nákup a predaj kryptomien. Preto sa v tejto recenzii BitFlyer snažíme poskytnúť vám presné a najnovšie informácie o jej funkciách, bezpečnosti, poplatkoch za obchodovanie a ďalších.

bitflyer objem obchodov

Čo nájdete v tejto recenzií:

 1. Základné informácie BitFlyer
 2. Klady a zápory
 3. Konkurenčné kryptoburzy a brokeri
 4. Kľúčové funkcie BitFlyer
 5. Ako vznikala spoločnosť BitFlyer
 6. Overenie účtu BitFlyer
 7. Poplatky BitFlyer
 8. Poplatky BitFlyer v Európe
 9. Zabezpečenie BitFlyer
 10. Vlastnosti BitFlyer
 11. Zakaznicka Podpora
 12. Dostupné spôsoby vkladu a výberu
 13. BitFlyer Recenzia: Záver
 14. FaQ BitFlyer

Základné informácie BitFlyer

BitFlyer je regulovaná japonská kryptomenová burza, ktorá ponúka služby výmeny virtuálnych mien a obchodných služieb v Japonsku, Spojených štátoch a Európe. Burza vám umožňuje nakupovať a predávať bitcoiny, ako aj iné kryptomeny pomocou preferovanej fiat meny, či už je to USD, EUR alebo JPY.

bitflyer recenzia stranky

Hoci je BitFlyer v Japonsku populárnou burzou, medzi európskymi a americkými obchodníkmi je najlepšie stráženým tajomstvom vďaka nízkym poplatkom, pohotovej podpore, vynikajúcej bezpečnosti a jednoduchému použitiu.

Majte na pamäti, že v dôsledku rozdielov v regulácii ponúkajú japonská, európska a americká verzia burzy trochu odlišné služby za rôzne sadzby.

Burzu vlastní a prevádzkuje BitFlyer Inc. a bola založená v januári 2014. BitFlyer sídli v Japonsku so sídlom na Midtown Tower 8F, 9-7-1 Akasaka, Minato-ku, Tokio 107-6208.

BitFlyer je japonská kryptomenová burza a pravidlá a predpisy v Japonsku sú oveľa pokročilejšie, pokiaľ ide o tieto typy operácií. Preto je BitFlyer licencovaný a registrovaný prevádzkovateľ virtuálnej meny s registračným číslom 00003.

Burza je tiež regulovaná Japonskou agentúrou pre finančné služby (JFSA) a New York Department of Financial Services (NYDFS). Tieto nariadenia robia z BitFlyer jednu z najdôveryhodnejších búrz s kryptomenami a umožňujú im fungovať aj v rámci Spojených štátov amerických.

Ďalším pozoruhodným bodom tejto výmeny je ich partnerstvo so Sumimoto Mitsui Banking Corporation.

 Sumimoto Mitsui Banking Corporation
Fotka: Tabula Sumitomo Mitsui Banking Corporation, časť Sumitomo Mitsui Financial Group Inc (SMFG), Tokyo July 30, 2014. REUTERS/Yuya Shino

Dnes zostáva veľmi populárnou možnosťou nákupu a predaja bitcoinov a altcoinov v bezpečnom, regulovanom a dôveryhodnom prostredí. Napriek tomu zostáva BitFlyer jednou z búrz s najnižším poplatkom medzi regulovanými hráčmi, čo z neho robí skvelú a spoľahlivú možnosť pre každého obchodníka.

Klady a zápory

KLADYZÁPORY
Extrémne jednoduché použitie a navigáciaTransakcie kreditnou kartou sú dostupné iba v Japonsku
Veľmi vysoká likviditaObmedzený počet digitálnych aktív (kryptomeny)
Licencované a regulované
Dve obchodné platformy

Konkurenčné kryptoburzy a brokeri kde viete investovať do kryptomien

bitstamp_logokucoin_logo
Bitstamp recenziaKucoin recenziaGemini recenziaPoloniex recenzia

Medzi kľúčové funkcie BitFlyer patria:

 • Schopnosť nakupovať a predávať bitcoiny a top altcoiny. Burza BitFlyer podporuje 5 – 8 populárnych kryptomien vrátane bitcoinu (BTC) , etherea (ETH) , litecoinu (LTC) a ďalších.
 • Veľmi nízke poplatky. BitFlyer si účtuje jedny z najnižších poplatkov medzi regulovanými burzami, čo z neho robí skvelú bránu pre nových krypto nadšencov, ako aj pre skúsených obchodníkov.
 • Vysoko bezpečná výmena. BitFlyer nebol predtým hacknutý a je to najlepšia burza v kryptoverze, pokiaľ ide o dodržiavanie predpisov.
 • Jednoduché použitie. BitFlyer ponúka dva režimy obchodovania – jednoduché rozhranie pre základné obchody a pokročilú Lightning burzu pre profesionálnych investorov.
 • Maržové a futures obchodovanie. Japonskí zákazníci môžu obchodovať na platforme Lightning FX od BitFlyer , ktorá vám umožňuje otvoriť pozíciu s až 4- násobným pákovým efektom .
 • Firemný účet. Inštitucionálni investori môžu požiadať o firemný účet, ktorý prichádza s extra výhodami a funkciami.

Stručne povedané, BitFlyer je burza najvyššej úrovne, ktorá pôsobí na kľúčových trhoch. Kvôli svojej regulovanej povahe nemusí byť burza tou najlepšou voľbou pre používateľov, ktorí si uvedomujú súkromie, ale zostáva vynikajúcou bránou nekrytej siete a najlepšie stráženým tajomstvom medzi mnohými skúsenými investormi do kryptomien.

Ako vznikala spoločnosť BitFlyer

História

BitFlyer je kryptomenová burza spustená v roku 2014 v Japonsku a koncom roka 2017 pridala samostatnú platformu EÚ a USA. Takafumi Komiyama a Yuzo Kano spustili burzu a predtým pracovali pre investičnú banku Goldman Sachs.

BitFlyer sa v roku 2017 umiestnil na prvom mieste za svoj mesačný objem obchodov a má viac ako 2,5 milióna používateľov po celom svete. Okrem toho sa objavila aj v uznávaných online publikáciách, ako sú The Wall Street Journal, TechCrunch a CoinDesk.

Burza pristúpila k získaniu viac ako 37 miliónov USD v 7 kolách investícií. Medzi jeho podporovateľov patria významné spoločnosti ako SBI Investment, Digital Currency Group a Venture Labo Investment

Zoznam investorov

BitFlyer investori

Overenie účtu BitFlyer

Aby ste mohli začať obchodovať s BitFlyer, musíte byť občanom alebo obyvateľom podporovaných regiónov (USA, Japonsko alebo Európa) a prejsť rýchlym procesom identifikácie KYC (poznaj svojho zákazníka). Malá výhoda obchodovania s BitFlyer spočíva v tom, že si môžete najskôr otvoriť účet a neskôr overiť svoju identitu, keď potrebujete zvýšiť limity účtu.

otvorenie uctu bitflyer

Ak nechcete svoj účet najprv upgradovať, budete musieť najskôr vložiť až 250 EUR alebo jej ekvivalent, aby ste mohli začať vkladať bitcoiny alebo iné kryptomeny.

Ak chcete získať overený účet PRO , budete musieť predložiť nasledujúce dokumenty:

 • Kópia vášho občianskeho preukazu alebo pasu
 • Dôkaz adresy
 • Tvoja fotka
 • národnosť
 • Telefónne číslo

Pokročilí alebo inštitucionálni investori môžu požiadať o firemný účet, aby získali to najlepšie z výmeny BitFlyer a služieb. Proces overovania zákazníka je hladký, bezproblémový a rýchly.

BitFlyer Poplatky

Burza BitFlyer je veľmi transparentná so štruktúrou poplatkov. V prvom rade je bezplatné vytvorenie účtu a bezplatné vkladanie kryptomien na burzu. Vklad fiat mien je bezplatný prostredníctvom bankového prevodu, ale za možnosť rýchleho vkladu sa účtuje poplatok 324 JPY pre menu japonský jen.

Čo sa týka poplatkov za obchodovanie, tie sa pohybujú od 0,1 % do 0,15 %. Percento poplatku je založené na vašom 30-dňovom objeme obchodovania. Klienti, ktorí zobchodujú 500 miliónov JPY mesačne, vám dajú najnižšie poplatky vo výške 0,1 %.

BitFlyer tiež účtuje poplatky za výber rovnako ako každá iná burza. Pozrite si nižšie uvedené poplatky za výber pre rôzne kryptomeny.

? Poplatok za výber bitcoinov0,0004 BTC
? Poplatok za výber etherea0,005 ETH
? Poplatok za výber Ethereum Classic 0,005 ETC
? Poplatok za výber litecoinov 0,001 LTC
? Poplatok za výber Bitcoin Cash 0,0002 BCH
? Výbery monacoinovZDARMA
? Poplatok za výber Lisk0,1 LSK

Pokiaľ ide o výber japonských jenov, poplatky sa líšia v závislosti od spôsobu a vyberanej sumy, ale pohybujú sa od 216 JPY do 756 JPY.

Poplatky BitFlyer v Európe

Európska verzia BitFlyer si účtuje tieto poplatky:

 • spotové obchodovanie
 • okamžitý nákup a predaj
 • výber určitých kryptomien zo svojej platformy.
 • S realizáciou SEPA bankových prevodov pri vkladoch a výberoch EUR

V prvom rade zaplatíte 0,20% poplatok za každú zrealizovanú objednávku uskutočnenú prostredníctvom BitFlyer’s Lightning burzy.

TIP: Poplatok sa zníži, ak zvýšite svoj 30-dňový objem obchodovania.

Menej pokročilí používatelia môžu priamo nakupovať cez BitFlyers v sekcii „kúpiť alebo predať virtuálnu“ menu. Tieto sú vo všeobecnosti bezplatné, ale BitFlyer pridáva 0,1% – 6% ku konverznému pomeru na základe volatility trhu.

BitFlyer Europe si tiež účtuje poplatky za výber kryptomien zo svojej platformy. Za uskutočňovanie krypto vkladov sa neplatia žiadne poplatky.

BitFlyer Europe tiež podporuje okamžité nákupy kryptomien pomocou bankových kariet Visa, Mastercard, Sofort, iDeal alebo GiraPay. Toto sú jedny z najnižších poplatkov, pretože za nákup zaplatíte iba 1,95 % z čiastky transakcie (+ fixný poplatok).

? Poplatky za okamžitý nákupzadarmo
? Poplatok za spracovaniezadarmo
? Poplatok za transakciu Kreditná karta: 1,95 % + 0,25 EUR za transakciu
? Poplatok za transakciu Iné spôsoby platby: 1,95 % + 0,30 € za transakciu

V neposlednom rade sú vklady a výbery BitFlyer EUR tiež spojené s fixnými poplatkami. SEPA bankové vklady sú bezplatné , pričom poplatky za výber závisia od sumy transakcie.

 • Za výbery do 250 000 EUR sa účtuje poplatok 0,30 EUR.
 • Za výbery vyššie ako 250 000 USD sa účtuje fixný poplatok 10 EUR.

Zabezpečenie BitFlyer

Vzhľadom na to, že spustenie BitFlyeru bolo čiastočne reakciou na hackerský škandál Mt Gox, nie je celkom prekvapujúce počuť, že bezpečnosť je jednou zo silných stránok burzy. Ústredňa nebola nikdy predtým napadnutá hackermi, ani neprešla žiadnym zásadným narušením bezpečnosti, únikom údajov alebo súvisiacim incidentom.

Napriek tomu ide stále o centralizovanú burzu, čo znamená, že vám neposkytne váš súkromný kľúč, pokiaľ si nevyberiete prostriedky do hardwarovej peňaženky ako je Ledger alebo Trezor. Ponechanie vášho súkromného kľúča v centralizovaných službách ochrany sa vo všeobecnosti považuje za zraniteľnosť, pretože môžu byť napadnuté.

To znamená, že BitFlyer je vysoko etická, plne regulovaná burza a pravdepodobne by vám vrátila prostriedky, ktoré by sa stratili v dôsledku chyby burzy.

BitFlyer posilňuje svoj systém prostredníctvom nasledujúcich bezpečnostných opatrení:

 • Šifrovanie SSL – používa sa na šifrovanie všetkej komunikácie so zákazníkmi a všetkej internej komunikácie.
 • Použitie brány firewall webovej aplikácie (WAF) na monitorovanie a detekciu neoprávneného prístupu do systému BitFlyer.
 • Použitie IP Anycast (pridelenie jednej IP adresy viacerým uzlom) na zabránenie útokom distribuovaného odmietnutia služby (DDoS).
 • Používanie bitcoinových adries s viacerými podpismi .
 • Prijatie vlastného proprietárneho bitcoinového démona , na rozdiel od verejného bitcoinového démona.
 • Pravidelné bezpečnostné a záťažové testy svojho systému.
 • Oddelenie finančných prostriedkov zákazníkov z vlastných účtov BitFlyer
 • Viac ako 80 % prostriedkov zákazníkov BitFlyer je uložených v studených peňaženkách, ktoré sú chránené fyzickými zámkami a 24-hodinovými monitorovacími systémami.

Okrem týchto bezpečnostných opatrení na systémovej úrovni BitFlyer tiež umožňuje zákazníkom používať dvojfaktorovú autentifikáciu (2FA) na prihlásenie do svojich účtov a dokončenie transakcií.

Jediným problémom je, že BitFlyer stále umožňuje svojim používateľom používať overenie SMS , čo sa ukázalo ako neisté a viedlo k strate mnohých finančných prostriedkov používateľov na rôznych burzách. Okrem toho môžete svoj obchodný účet chrániť kontrolou histórie prihlásenia.

Povolením upozornení na prihlásenie (štandardne zapnuté) a nastavením bezpečného a robustného hesla. BitFlyer od nich tiež vyžaduje, aby overili svoje účty, čo je potrebné, ak chcú získať klasifikáciu účtu „Trade Pro“, ktorá umožňuje neobmedzené vklady a výbery.

Celkovo vzaté, zabezpečenie BitFlyeru je solídne, aj keď stále existuje priestor na zlepšenie. Burza je plne regulovaná a dôveryhodná, preto má na internete všeobecne dobrú povesť. Nikdy predtým nebol hacknutý, ale to tiež nezaručuje, že k hackovaniu v budúcnosti nedôjde.

Vlastnosti BitFlyer kryptoburzy

Vo všeobecnosti vlastnosti a funkcie obchodovania BitFlyer závisia od toho, ktorú verziu používate. Zatiaľ čo zákazníci z Európy a Spojených štátov majú prístup k okamžitému a spotovému obchodovaniu s kryptomenami, japonskí zákazníci môžu tiež obchodovať s BitFlyer futures a otvárať pozície s pákovým efektom.

Okrem toho bitFlyer Japan , bitFlyer USA a bitFlyer Europe ponúkajú trochu iný výber obchodovateľných krypto aktív.

Zatiaľ čo bitFlyer umožňuje také pokročilé možnosti obchodovania, ako sú zastavenie a obmedzenie obchodov, jeho webová stránka a používateľské rozhranie sú čisté a nekomplikované. Panel „Domov“ je jednoduchý a zobrazuje používateľovi ich celkové aktíva v bitcoinoch a vašej predvolenej fiat mene, ako aj zobrazuje 24-hodinovú zmenu hodnoty ich aktív.

Keď budete mať svoj účet správne financovaný, môžete začať obchodovať. Ak ste stále novým účastníkom kryptopriestoru, veľmi oceníte sekcie bitFlyer „Kúpiť/Predať bitcoiny“ a „Kúpiť/predať altcoiny“ v hlavnom menu burzy, pretože vám umožňujú nakupovať alebo predávať podporované kryptomeny za aktuálnu trhovú cenu jednoduchým kliknutím na tlačidlo.

História objednávok

Tu si tiež môžete prezrieť históriu objednávok a sledovať ceny kryptomien. Rozhranie je čisté a jednoduché, ale neumožňuje pokročilé obchody s kryptomenami, ktoré je možné uskutočniť v pokročilej platforme bitFlyer pre skúsenejších obchodníkov s názvom bitFlyer Lightning (pozri nižšie).

Zákazníci bitFlyer Europe môžu tiež využiť jedinečnú funkciu, ktorá je k dispozícii len im – možnosť okamžitého nákupu kryptomien pomocou kreditnej alebo debetnej bankovej karty, iDeal a ďalších populárnych európskych platobných procesorov.

Okamžitá transakcia vás bude stáť 1,95 % + poplatok 0,25 EUR alebo 0,30 EUR (v závislosti od spôsobu platby), čo je oveľa lacnejšie ako iné populárne možnosti nákupu bitcoinov, ako sú Coinbase alebo Bitstamp .

Okrem tohto jednoduchého obchodného rozhrania má bitFlyer aj samostatnú obchodnú platformu pre skúsenejších retailových obchodníkov a profesionálnych investorov, ktorá prichádza s rýchlejšou realizáciou objednávok, pokročilými možnosťami obchodovania a nižším poplatkom – platforma bitFlyer Lightning, ktorú je možné otvoriť priamo z hlavného Ponuka.

BitFlyer Lightning Exchange a FX

Na burze bitFlyer Lightning používatelia nájdu zvyčajný graf, ktorý sleduje priemery cien a pohyby hodnôt, ako aj stĺpce so zoznamom kníh objednávok a nedávnych obchodov burzy. Na prvý pohľad to môže vyzerať komplikovane, ale skutočný proces obchodovania s bitcoinmi môže byť veľmi jednoduchý.

BitFlyer Lightning Exchange

Pričom používatelia majú možnosť vykonávať trhové obchody, ktoré im umožňujú nakupovať bitcoiny za aktuálnu trhovú hodnotu.

Okrem toho môžete chatovať s inými obchodníkmi, prezerať si svoje obchodné správy, využívať rozhranie API bitFlyer, financovať svoj účet, vytvárať upozornenia a vybrať si jednu z tém vlastného rozloženia pre najlepší obchodný zážitok PRO.

Japonskí zákazníci majú tiež prístup k Lightning FX, funkcii obchodovania s maržami bitFlyer so 4-násobným pákovým efektom.

Mobilná aplikácia

Táto platforma nie je dostupná len z vášho počítača, ale môžete k nej pristupovať aj cez mobil. Väčšina obchodníkov v kryptosvete dnes vykonáva svoje obchody prostredníctvom počítača (asi 70%).

Prirodzene však existujú ľudia, ktorí to chcú robiť aj zo svojho smartfónu. Ak ste jedným z týchto ľudí, táto platforma môže byť stále pre vás.

Stiahnutie mobilnej aplikácie:

BitFlyer Trading View

Burzy majú rozličné zobrazenia obchodnej platformy.  Štandardne zobrazujú burzy knihu objednávok (alebo jej časť), cenovú tabuľku, históriu objednávok, boxy s nákupom / predajom.

Predtým ako si vyberiete burzu, ktorá vám bude vyhovovať pozrite si rozloženie a štruktúru jej obchodnej platformy.  Každý investor preferuje iné rozloženie. 

Zákaznícka Podpora

Ďalšou oblasťou, v ktorej bitFlyer vyniká, je zákaznícka podpora. Webová stránka má rozsiahlu stránku podpory doplnenú o vyhľadávací panel a kategórie pre prístup k informatívnym a užitočným informáciám.

Ak tam používatelia nemôžu nájsť to, čo hľadajú, zákaznícky servis možno kontaktovať prostredníctvom e-mailového formulára na stránke kontaktov. Časy odozvy sú pomerne rýchle a zákaznícky servis je profesionálni a priateľskí.

Dostupné spôsoby vkladu/výberu

Existujú dva spôsoby uskutočňovania vkladov a výberov na bitFlyer:

 • bankové prevody
 • prevody prostredníctvom krypto peňaženky.

Okrem toho môžu európski zákazníci použiť svoje kreditné a debetné karty na okamžitý nákup bitcoinov na bitFlyer.

Pri bankových prevodoch sú vklady a výbery eur možné len prostredníctvom SEPA platieb, čo môže pri vkladoch trvať až tri dni a výbery jeden až dva dni. Občania a obyvatelia Spojených štátov môžu vykonávať bankové vklady a výbery pomocou ACH a Fedwire.

Japonskí zákazníci získajú najlepšie sadzby pomocou SBI Sumishin Net Bank, zatiaľ čo ostatné japonské banky sú tiež akceptované.

Zákazníci sú povinní uviesť pri vkladoch šesťmiestny kód, aby bola zaistená bezpečnosť. Nie je prekvapením, že burza vyžaduje, aby používatelia vkladali a vyberali iba na účty na ich vlastné mená.

Pri prevodoch kryptopeňaženiek sa to dosiahne obvyklým spôsobom: odoslaním bitcoinov z (alebo do) externej bitcoinovej peňaženky vo vlastníctve používateľa do (alebo z) jeho peňaženky bitFlyer. Nebudete môcť vkladať ani vyberať kryptomeny skôr, ako najskôr uskutočníte fiat vklad na svoj účet bitFlyer.

Celkovo je uskutočňovanie vkladov a výberov z a na obchodnú platformu bitFlyer jednoduché ako facka. Viac informácií o poplatkoch za vklad a výber nájdete v časti poplatky za bitFlyer vyššie.

BitFlyer Recenzia: Záver

Burza kryptomien bitFlyer je vynikajúcou možnosťou obchodovania pre obchodníkov a investorov, ktorí chcú nakupovať a predávať virtuálne meny bezpečným a regulovaným spôsobom.

Burza ponúka vynikajúce služby pre nových používateľov kryptomien, ako aj pre pokročilých obchodníkov. Webová stránka je dobre navrhnutá a dve dostupné obchodné platformy vyhovujú demografickým údajom, ktorým slúžia.

Okrem toho má bitFlyer jedny z najnižších poplatkov v odvetví, čo z neho robí praktickú alternatívu pre každého, kto hľadá rýchlu, spoľahlivú a lacnú možnosť investovania.

Často kladené otázky

Kde sa nachádza bitFlyer?

BitFlyer má sídlo v Tokiu v Japonsku. Funguje však v mnohých krajinách. Okrem toho má samostatnú webovú stránku pre investorov z USA.

Je k dispozícii možnosť okamžitého nákupu? Môžem platiť kreditnou kartou?

Možnosť okamžitého nákupu bitFlyer pomocou kreditnej karty je momentálne k dispozícii iba v Japonsku.

Čo je to opakovaný nákup na bitFlyer?

Môžete nastaviť denné, týždenné, dvojmesačné (1. a 15. deň) a mesačné (akýkoľvek deň medzi 1. a 28. dňom) krypto nákupy pomocou funkcie „Opakovaný nákup“ v aplikácii bitFlyer. Okrem toho táto funkcia podporuje všetky kryptomeny, ktoré sú dostupné na platforme. Ak máte na svojom účte dostatok prostriedkov, bitFlyer automaticky nakúpi v stanovených dátumoch bez ohľadu na cenu.

Aké sú limity bitFlyer?

Investovať môžete už od 10 € alebo až od 10 000 €.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  by
 • Marek Kalina

  Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: