Kucoin recenzia a skúsenosti 2022

V článku KuCoin recenzia sa dozviete všetko čo potrebujete vedieť aby ste vedeli obchodovať na pomerne mladej burze KuCoin. Prečítajte si naše skúsenosti s touto kryptoburzou.

Čo sa v tomto článku dozviete

 1. Základné informácie
 2. Vývoj ceny KuCoin Shares (KCS)
 3. Je burza KuCoin bezpečná?
 4. KuCoin poplatky
 5. Spôsoby platby a overenie
 6. KuCoin recenzia: výhody a nevýhody
 7. Postup otvorenia KuCoin účtu
 8. KuCoin inštrumenty
 9. Ako nakúpiť a obchodovať s Kucoin
 10. Skúsenosti s KuCoin

Základné informácie

KuCoin kryptomenová burza je v súčasnosti veľmi populárna. Umožňuje nakupovať, predávať a obchodovať s viac ako 200 kryptomenamy a má viac ako 400 trhov.

KuCoin burza bola vytvorená v máji 2017 a za jej vznikom stojí spoločnosť KuCoin limited Co z Hongkongu.

NázovKuCoin (burza kryptomien)
🏦 PrevádzkovateľKucoin Limited Co. (Hongkong)
🗓 Rok založenia2017
🌎 SídloSeychelly
🏦 Materská spoločnosťMek Global Limited
👩‍💻 Webová stránkawww.kucoin.com
⛓ Je decentralizovanánie
🪙 KryptomenyBitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH),  Bitcoin Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), DASH, IOTA…
💹 Fiat menyOd februára 2021 je možné si kúpiť  Fiat meny cez Simplex, Banxa a OTC platformy, ktoré podporujú EUR, GBP, RUB, CNY, AUD, meny+.  Neplatí pre Fiat páry.
💳 Spôsob platbyVirtuálne peňaženky
💶 Limity pro výberyNie
🔐 Poskytovanie osobných dokumentovNepovinné
💰 Poplatky za obchodOd 0,013 % do 0,1 %

Burza poskytuje množstvo služieb a je vhodná aj pre začiatočníkov a aj pokročilých intestorov. Je obľúbená tiež kvôli tomu, že ponúka na trhu kryptomeny s malou kapitalizáciou s obrovským rastovým potenciálom. Častokrát tu nájdete menej známe kryptomeny, ktoré ešte nie sú listnuté na najväčších burzách ako Binance, Coinbase, FTX alebo Kraken.

Vývoj ceny KuCoin Shares (KCS)

Burza sa pýši vlastnou krytpomenou s názvom KuCoin Shares (KSC) a ako jedna z prvých zaraďuje do portfólia nové kryptomenové páry. KSC sú akcie, ktoré zakladatelia poskytujú súkromným a bežným investorom.

Je burza KuCoin bezpečná?

Pri výbere kryptomenovej burzy by ste mali venovať pozornosť jej bezpečnosti. Burza je centralizovaná a tak jej môže hroziť väčšie napadnutie ako u decentralizovaných búrz. Podľa zdrojov uverejnených na internete KuCoin je pomerne vysoko zabezpečený a to nasledovne:

 • Dvojfaktorové overenie
 • Overenie e-mailom
 • Telefonické overenie
 • Zabezpečenie obchodovania
 • Bezpečnostná fráza proti phishingu

Referencie zákazníkov a články o bezpečnosti KuCoin môžete nájsť na webovej stránke Trustpilot. Je to bezplatná stránka s recenziami zákazníkov tretej strany a rôzne články. Poskytuje ľahko čitateľné štatistiky o miere spokojnosti zákazníkov firmy, ako aj od jednotlivých nakupujúcich.

kucoin trustpilot
KuCoin hodnotenie na Trustpilot

Stačí zadať kľúčové slovo do vyhľadávacieho panela na domovskej stránke. Články uverejnené na stránke Trustpilot poukazujú na to, že si všetci musíme dávať pozor ako a s akými platformami sociálnymi médiami komunikujeme a ako sa im vyhnúť.

KuCoin poplatky

Jedným z hlavných cieľov KuCoinu je ponúknuť svojim obchodníkom veľmi nízke poplatky. Vklady kryptomien sú bezplatné, okrem poplatku za blockchainovú transakciu, ktorý platíte za prevod. Tiež to závisí od toho, akú kryptomenu používate.

Pokiaľ ide o uskutočnenie obchodu, zaplatíte len 0,1 % z kupovanej sumy. Obchodné poplatky sa líšia podľa typu obchodovania, ako je spotové alebo maržové obchodovanie. Závisí to aj od finančných prostriedkov na účte obchodníka.

Spôsoby platby a overenie

V začiatkoch si môžete kúpiť kryptomenu ako Bitcoin, Cardano alebo Ethereum na Coinbase za fiat menu (EURO / USD). Coinbase umožňuje používať tradičné spôsoby platby, ako je debetná karta alebo bankový účet.

Následne môžete svoje kryptomeny previesť priamo na svoj novovytvorený KuCoin účet. Vklady a výbery pomocou kryptomien majú svoju výhodu. Používatelia môžu obchodovať anonymne. Ďalšou výhodou je, že nie obmedzený vklad a výber finančných prostriedkov a nemusíte predkladať rôzne overené dokumenty.

KuCoin recenzia: výhody a nevýhody

VýhodyNevýhody
Nízke poplatky za obchodovanieNie je regulovaná burza
Je možné obchodovať s viacerými kryptomenamiČakacie doby LIVE chatu sú dlhé
24/7 zákaznícka podporaObmedzený výber finančných inštrumentov
Vysoké bezpečnostné funkcieVysoké poplatky pri nákupe krypto cez fiat menu (3% -12 %)
Bez overovania – anonymné obchodovanie s kryptomenamiNemôžu sa vyberať fiat meny
Veľký výber mincíNemá licenciu v EÚ
Silná užívateľská základňa 

Postup otvorenia KuCoin účtu

Ak si chcete zaregistrovať nový účet v KuCoin, musíte najskôr navštíviť ich oficiálnu domovskú stránku www.kucoin.com alebo cez app mobilnú aplikáciu. Registráciu sa nachádza v pravej hornej časti obrazovky domovskej stránky Zobrazí sa nasledovná obrazovka:

kucoin registracia
Je dôležité dôkladne si prečítať zmluvné podmienky. Môžete si vybrať z viacerých jazykov. Slovenský jazyk nie je podporovaný. Vyplňte svoju e-mailovú adresu a zvoľte veľmi silné heslo. Na email vám KuCoin zašle odkaz. Na ten kliknete a tým potvrdíte svoju emailovú adresu. Teraz máte účet KuCoin a môžete začať obchodovať. Nie je potrebné zasielať žiadne dokumenty ako na iných burzách alebo u brokerov .

KuCoin inštrumenty

KuCoin burza umožňuje obchodníkom držať, nakupovať a predávať viacero kryptomien vrátaneBitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, KCS a ďalších.

kucoin kryptomeny

Obchodovanie KCS v pároch

Ako nakúpiť a obchodovať s Kucoin

Ak chcete obchodovať s pármi, vymieňať si mince, nakupovať a predávať zvoľte možnosť Markets na hornej lište domovskej stránky a vyberte si z ponuky s čim chcete obchodovať.

kucoin obchodovanie

Môžete hľadať kryptomenu, ktorú chcete, vo vyhľadávacom paneli v pravej hornej časti stránky. KuCoin zobrazí zoznam dostupných obchodných párov pre menu, ktorú chcete kúpiť.

Kliknite na obchodný pár, ktorý sa zhoduje s vami zadanou mincou. Zavedie vás na hlavnú obchodnú obrazovku, kde na pravej strane pod zoznamom objednávok nájdete nákupný box.

Môžete zadať počet kryptomien, ktoré chcete kúpiť, kliknúť na tlačidlo s najlepšou cenou a kliknúť na zelené políčko kúpiť pre dokončenie obchodovania. Obchodovanie s pármi neponúka fiat menu.

kucoin platforma

KuCoin je výhradne krypto-to-crypto burza, čo znamená, že nemôžete vkladať žiadne fiat meny, s výnimkou prípadov, keď si ich kúpite priamo prostredníctvom tretích strán (ako je Crypto.com alebo Bitfinex). Nepodporuje fiat obchodné páry ani vklady, ale podporuje čoraz viac fiat platobných metód. Fiat platobné metódy môžete nájsť na hornej lište Buy crypto. Tu sú tri možnosti:

 1. Fast buy – kúpa cez kreditnú a debetnú kartu
 2. P2P – bankový prevod
 3. Third party – tretie strany Banxa, Simplex, BTC Direct V tomto prípade však môžu byť poplatky vysoké (3% – 12%)

Skúsenosti s KuCoin

Burza KuCoin je určite zaujímavá čo sa týka poplatkov a ponúk kryptomien. Má zákaznícky servis 24 hodín denne avšak v špičkových hodinách sú dlhé čakacie doby. KuCoin je nová platforma a jej bezpečnosť ešte nie je dostatočne preukázaná. Má však rozsiahle skúsenosti z bezpečnostnými prvkami.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!

marek kalina

Marek je všestranný človek, ktorý sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: