Bitstamp Recenzia 2022 - Poplatky a Skúsenosti Klientov s Kryptoburzou

Bitstamp recenzia

Bitstamp  bola založená  v roku 2011 v Luxemburgu a patrí medzi najstaršieburzy.  Je to prvá regulovaná burza, ktorá slúži klientom po celom svete.  V roku 2016 jej luxemburské úrady udelili licenciu  na činnosť platobnej inštitúcie.

Má dobre zavedenú platformu na výmenu kryptomien s viac ako 30 dostupnými kryptomenami. O pozitívnych ako aj negatívnych skúsenostiach sa dočítate ďalej v Bitstamp recenzií.

Základné informácie o Bitstamp kryptoburze

Platforma Bitstamp  umožňuje používateľom nakupovať, predávať a obchodovať s rôznymi kryptomenami. Nakupovať sa dajú kryptomeny pomocou fiat mien, ako sú USD a EUR. Účet si môže otvoriť každý.  Dokáže uspokojiť začiatočníkov, pretože má jednoduchú štruktúru poplatkov. Pokročilí môžu získať prístup k väčšiemu výberu mincí a nižšie poplatky za obchodovanie.

V prípade, že trhy budú klesať nie je možnosť rýchlo zarobiť. Najprv si vyberiete svoje investície a čakáte na možnosť ďalšieho nákupu. Burza neponúka obchodovanie s maržami ani pôžičky na produkty kryté kryptomenami.

Na bezpečnosť sa kladie veľký dôraz. Väčšina finančných prostriedkov je uložená offline (v hardwarových peňaženkách). Tieto sa uvoľnia v prípade, že ich nie je dostatok na online peňaženkách užívateľov. Takto sa k nim nemôžu dostať hackeri. 

🖥 Webová stránkawww.bitstamp.net
🌍 SídloLuxemburg
💁‍♀️ Zákaznícka podporaSekcia FAQ,  24/7 počas celého roka emailom alebo telefonicky
💹 Podporované kryptomenybitcoin (BTC), bitcoin cash (BCH), ethereum (ETH), litecoin (LTC) a Ripple (XRP).
💳 Metódy výberuBankový prevod, kryptomeny
💶 Mena účtuEUR, USD, Kryptomeny
💰 Poplatky za vklad0,05% s minimom 7,50 USD/EUR
💰 Poplatky za výber0,09%, minimálna suma výberu je 50 USD/EUR
💰 Poplatky za obchodovanie0,25%  pri mesačných objemoch < 20 000 USD. Pri vyšších objemoch sa poplatky znižujú.

Výhody a nevýhody Bitstamp burzy

Vždy, keď do niečoho investujete peniaze, očakávate, že získate čo najvyšší zisk. Je to úplne rovnaké s obchodovaním s kryptomenami. Výhody a nevýhody obchodovania sú uvedené v tabuľke.

VÝHODYNEVÝHODY
Ak ukladáte kryptomenu k dispozícii sú všetky krajinyVysoké vkladové a obchodné poplatky
24/7 zákaznícka podporaPomalé overovanie dokumentov
Prijíma debetné/kreditné karty a bankové prevodyObmedzené kryptomeny
Vyhovujúce transparentné postupyNie je dostupný chat
Dobrá povesťŽiadne produkty ako pôžičky kryté kryptomenami alebo obchodovanie s maržami
Umožňuje nakupovať za fiat menu 
Zľavové bonusy 

Bitstamp welcome bonus

Jednou z výhod Bitstamp sú zľavové  kódy kupónov, ktoré  vám môžu pomôcť znížiť cenu obchodných poplatkov, ktoré sú dosť vysoké. Existujú viaceré typy ako sú percentuálne zľavy, bezplatné kryptomeny s nákupom, bonus za registráciu a ďalšie.

Na internete je pomerne veľa odporúčacích kódov Bitstamp.  Medzi nimi môžete nájsť aj také, ktoré nie sú až také atraktívne.

Bitstamp vs. iné kryptoburzy a brokeri

kraken_kryptomenaetoro_logocoinbasecryptocom_logo
Kraken recenziaeToro recenzia Coinbase recenziaCrypto.com recenzia
Nakúp kryptomeny na Kraken
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
Nakúp kryptomeny na eToro
*Investovanie do kryptoaktív je v niektorých krajinách EÚ veľmi volatilné a neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa.
Môže sa uplatňovať daň zo zisku.
Nakúp kryptomeny na
Coinbase

*Váš kapitál je spojený s rizikom.
Nakúp kryptomeny na Crypto.com
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Je Bitstamp kryptoburza bezpečná?

Bitstamp je jedným z lídrov v odvetví, pokiaľ ide o bezpečnostné postupy. Platforma má dobrú povesť ako dôveryhodná krypto burza. Bitstamp však vo svojej minulosti utrpel straty zásahmi hackerov a po incidentoch v rokoch 2014 a 2015 musel na niekoľko dní prestať obchodovať.

Posledný incident sa ukázal ako najvážnejší, keďže po úspešnom hacknutí burzy bolo ukradnutých 19 000 bitcoinov. V dnešných peniazoch to predstavuje približne 95 miliónov dolárov v zákazníckych prostriedkoch.

V dôsledku toho tím prehodnotil svoje bezpečnostné postupy a burza v súčasnosti poskytuje možnosti bezpečnej peňaženky pre všetkých svojich zákazníkov. Približne 98 % všetkých finančných prostriedkov je uchovávaných offline, čo znamená, že sú pre hackerov nedostupné.

Tieto prostriedky sú tiež plne poistené a burza využíva aj dvojfaktorové overenie (2FA), povinné potvrdzujúce e-maily a SMS upozornenia na zabezpečenie používateľských účtov. Okrem toho používa aj šifrovanie údajov PGP (Pretty Good Privacy), ktoré pomáha overovať a udržiavať všetky nahrané súbory v súkromí.

Bitstamp poplatky

Podľa dostupných informácii Bitstamp si účtuje poplatky za vklad a obchodovanie, ktoré sú dosť vysoké v porovnaní s inými burzami. Pokiaľ ide o poplatky za obchodovanie, zaplatíte 0,25 % za každý uskutočnený obchod. Pri obchodoch nad  20 miliónov dolárov za jeden mesiac môžete poplatky  znížiť až na 0,10 %.

Depozitné poplatky sú nasledovné: 

a) Debetné karty: Pevný poplatok 10 USD. Za vklady nad 10 000 USD zaplatíte 2 %.

b) Kreditné karty: 5 % zo sumy vkladu (plus všetky poplatky, ktoré si účtuje poskytovateľ kreditnej karty).

c)  SEPA (Európsky bankový prevod): zadarmo

d) Bankový prevod: 0,05 % transakčný poplatok (minimálne/maximálne 7,50 EUR/300 EUR)e) Kryptomena: zadarmo

Poplatky za výber

a) Výbery debetnou/kreditnou kartou: neuvádza sa

b) SEPA (Európske bankové výbery): 0,90 €

c)  Bankový prevod: 0,09 % transakčný poplatok (minimálne 15 EUR)

Burza umožňuje nakupovať prostredníctvom kreditnej/debetnej karty, bankový prevodom,  SEPA /EU/,  zmenárne kryptomien (BTC, ETH, LTC, XRP, BCH).

Aké kryptomeny sú dostupné na obchodovanie

Bitstamp je vďaka svojmu regulovanému stavu medzi európskymi obchodníkmi s kryptomenami veľmi populárny. Okrem toho, že Bitstamp ponúka možnosť obchodovať s bitcoinmi, ponúka aj možnosť obchodovať s niekoľkými ďalšími typmi kryptomien, ako sú Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Litecoin (LTC) a Ripple (XRP). Nákupy je tiež možné uskutočniť pomocou fiat mien, ako je euro a americký dolár.

Bitstamp v súčasnosti podporuje nasledujúce kryptomeny. Prvé dve sú najznámejšie.

bitstamp kryptomeny

Burza umožňuje obchodovať  s pármi,  ktorých je v súčasnosti 14. Tieto zahŕňajú kryptomeny, ako aj fiat meny. Viď tabuľka:

BTC / USDXRP / EUR
XRP / USDLTC / EUR
ETH / USDBCH / BTC
BCH / USDETH / EUR
LTC / USDXRP / BTC
BTC / EURLTC / BTC
BCH / EURETH / BTC

Vklad na účet

Keď chcete vkladať prostriedky na účet v prvom rade sa musíte zaregistrovať na stránke Bitstamp.   Uvediete meno, emailovú adresu a krajinu bydliska. Údaje musia byť správne, pretože na tejto burze sa identita overuje. Vo svojej mailovej schránke potvrdíte overovací odkaz od Bitstamp. Takto získate jedinečné ID vášho účtu. Ten budete neskôr potrebovať  na  prihlásenie.

Ak chcete vložiť prostriedky len pomocou kryptomeny nemusíte overovať svoju totožnosť. Ak však chcete vložiť prostriedky pomocou skutočného spôsobu platby, ako je debetná/kreditná karta alebo bankový účet, musíte najprv overiť svoju totožnosť.  Doba overovania dokumentov môže trvať aj dlhší čas.

Môžete vkladať a vyberať (USD a EUR) z Bitstamp pomocou nasledujúcich spôsobov platby:

  •  SEPA prevod
  •  Kreditné karty (denný limit 1 500 USD a transakčný poplatok 8 %)
  •  Medzinárodný bankový prevod

Podľa dostupných informácii je SEPA prevod pre EÚ z hľadiska poplatkov najvhodnejší. 

Keď ste vložili prostriedky na účet môžete začať obchodovať prostredníctvom obrazovky v časti Buy/Sell (kúpiť/predať). Zvolíte si obchodný pár, ktorý chcete kúpiť alebo predať.

Obchodovanie a vývoj na burze Bitstamp je možné sledovať online na domovskej stránke www.bitstamp.net.  Grafy znázorňujú obchodovanie BTC/EUR a ETH/EUR v priebehu novembra. Na hornej lište si môžete  zvoliť aj iné páry cez Markets (trh) a ďalej si zvolíte  Tradeview.  Môžete sledovať pohyb  na burze a rozhodovať  sa ako budete investovať.

bitstamp platforma recenzia

V prípade, že chcete mať prehľad ako sa pohyboval a pohybuje  vývoj na burze za krátkodobé a dlhodobé obdobie vyberte si možnosť Markets. Môžete si zvoliť jednotlivé  páry kryptomena/mena za deň, mesiac, rok.  Na grafoch ďalej  je znázornený vývoj BTC/EUR/M (mesiac) a BTC/EUR/Y (rok).

bitstamp graf

Bitstamp a Revolut

Bitstamp je popredná svetová zmenáreň digitálnych mien a najväčšia bitcoinová burza v EÚ z hľadiska objemu. Zákazníkom spoločnosti Revolut v súčasnosti uľahčuje transakcie troch kryptomien – bitcoin (BTC), litecoin (LTC) a ethereum (ETH). 

Revolut je  finančná technologická spoločnosť, ktorá ponúka bankové služby. Ponúka účty zahŕňajúce zmenáreň, SEPA, debetné/kreditné karty, Apple Pay a ďalšie služby.

Zákazníci Revolut môžu používať aplikáciu na okamžité nákupy kryptomien cez Bitstamp alebo previesť svoje bitcoiny, litecoiny a ethereum na iných zákazníkov Revolutu okamžite a zadarmo. A v prípade, že zákazníci Revolut nebudú mať na svojom účte žiadnu fiat menu.

Spoločnosť  pružne prevedie akúkoľvek kryptomenu, ktorú má zákazník v rámci aplikácie. Umožňuje zákazníkom sledovať všetky ich transakcie fiat aj kryptomeny na jednom mieste.

Bitstamp zákaznícky servis

Bitstamp poskytuje zákaznícku podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. V prípade potreby čo sa týka okamžitých otázok ponúka linku telefonickej podpory.  Najviac sa využíva komunikácia prostredníctvom emailu.

Na rozdiel od iných platforiem v prípade problémov neexistuje žiadny živý chat. Namiesto toho môžete poslať správu tímu zákazníckej podpory, ktorý vo všeobecnosti dostane odpoveď do 24 až 72 hodín.

Trustpilot Bitstamp recenzia

Na stránke Trustpilot sú viaceré recenzie na Bitstamp užívateľov čo sa týka investovania na burze Bitstamp a v súvislosti s tým sú aj kladené časté otázky prostredníctvom zákazníckej linky. Burza nemá na svojej stránke v mnohých  prípadoch zverejnené podstatné informácie. Z uvedeného dôvodu vzniká aj veľa nejasností.

bitstamp trustpilot

Jeden z  užívateľov píše, že pri pokuse o výber peňazí pomocou stablecoinu USDT (Tether kryptomena) stratil 1 000 USD, pretože použil nesprávny protokol. Problém bol v tom, že BitStamp neumožňuje tento protokol vybrať  v procese prenosu (výberu).

Užívateľ sa sťažoval, že nikde neuvádzajú aký protokol používajú, ani v aplikácii, ani v často kladených otázkach.  Až  prostredníctvom telefonickej zákazníckej linky zistil, že používajú  ERC protokol. 

V prípade neistoty je lepšie obrátiť sa na zákaznícku linku emailom, telefonicky alebo si prečítať často kladené otázky (FAQ).

TIP: Prečítajte si ako platiť dane z kryptomien na Slovensku.

Záver recenzie

Bitstamp je vysoko profesionálna burza, ktorá sa v sektore etablovala po tom, čo funguje od roku 2011. Umožňuje novým subjektom na trhu nakupovať kryptomeny pomocou fiat mien. Je vhodná  pre každého, kto hľadá bezpečnú platformu, ktorá svojim používateľom umožňuje nakupovať meny ako bitcoin, ethereum, ripple a litecoin.

Skúsenosti s touto burzou sú rôzne.  Vďaka nízkym poplatkom za prevody pomocou SEPA je Bitstamp dobrou voľbou aj pre ľudí so sídlom v Európe. To platí pre jednotlivcov a inštitúcie, ktoré chcú obchodovať s hlavnými kryptomenami buď v eurách alebo v amerických dolároch.

Bitstamp sa poučila z chýb z minulosti vzhľadom na útoky hakerov a zabezpečila takú ochranu, že dnes sa  používatelia  môžu cítiť bezpečne pri obchodovaní s nižšími alebo vyššími sumami na jej platforme.

Burza má ešte rezervy na zlepšenie svojich služieb a to pridávaním nových kryptomien, ako aj integrovať možnosti priameho chatu do svojho oddelenia zákazníckej podpory. 

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!

marek kalina

Marek je všestranný človek, ktorý má vlastnosti vášnivého podnikateľa, skúseného investora, bystrého marketéra a nadšeného cestovateľa. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: