Gemini recenzia: Kryptomenová burza ideálna pre začiatočníkov a zaujímavá aj pre pokročilých

Gemini recenzia a skúsenosti klientov s populárnou kryptozmenárňou. Gemini ponúka viac ako 50 kryptomien. Prečítajte si tie najdôležitejšie informácie o výhodách/ nevýhodách a poplatkoch na Gemini burze.

Nikto vám nikdy nepovie, kedy a do čoho investovať. Nájdu sa ľudia, ktorí vás budú presviedčať o rôznych produktoch, ktoré vám prinesú zaujímavé zvýhodnenie, no či im budete dôverovať je len na vás. Investovanie je vždy to o tom, čo vám vyhovuje a tiež o vašich finančných možnostiach.

Avšak jedno je isté, dnes už investovanie nie je iba pre bohatých. Investovať môže každý. A jednou z možností kam investovať je kryptoburza Gemini.

Základné informácie o burze Gemini

Gemini, ako platformu na obchodovanie, spustili v roku 2015. Ide o burzu, ktorá je atraktívna svojou intuitívnosťou pre začínajúcich investorov, no ponúka mnoho možností aj pre skúsených a zbehlých „traderov“.

Gemini v porovnaní s konkurenčnými burzami Coinbase či Kraken, má menší objem denne zobchodovaných kryptomien. Na spomínaných burzách by ste našli širšie spektrum spoločností a teda aj viac možností investovania do kryptomien. Gemini však ponúka viac ako päťdesiat kryptomien, čo je na začiatok úplne postačujúce.

Taktiež obsahuje vzdelávacie centrum, ktoré začiatočníkov naučí všetko o investovaní a vovedie ich do sveta kryptomien. Aj skúsení investori si vedia prísť na svoje vďaka súboru jedinečných produktov.

Medzi najväčšie výhody Gemini burzy patrí jednoduché rozhranie pre nových krypto investorov a nástroje ako Active Trader pre tých pokročilých.

Obrázok: Uživateľsky jednoduché prostredie pre začínajúcich investorov:

Video: Active trader pre pokročilých investorov na Gemini kryptoburze

Gemini je teda platforma, ktorá sa prispôsobí potrebám a náročnosti širokému publiku. Samozrejme, nájdu sa platformy, ktoré sú efektívnejšie.

Za obchodovanie kryptomien si účtujú nižšie poplatky, avšak vzdelávacie kurzy, intuitívne ovládanie a bezpečnostné zabezpečenie je ideálnym odrazovým mostíkom do sveta kryptobúrz. Rovnako aj pomerne neriskantnou vstupnou bránou v neistom investičnom svete.

Výhody/ nevýhody Gemini kryptoburzy

VýhodyNevýhody
👮‍♂️ Silné bezpečnostné opatreniaVysoké poplatky na základe trhovej ceny
💹 Na výber viac ako 50 kryptomienPre skutočný začiatočníkov to môže byť aj tak komplikované
🖥 Jednoduché rozhranie pre začiatočníkov v kombinácii s pokročilejšími možnosťami pre aktívnych obchodníkov 
💶 Až 7,4% výnos kryptomien – Gemini zarábate 
📖 Centrum vzdelávania 

Gemini Poplatky v skratke

Kryptomenová burza Gemini ponúka možnosť obchodovania s minimálnymi sumami. Platforma umožňuje obchodovať napríklad  už s 0,00001 bitcoinom a 0,001 etherom.  Vďaka tomu, že Gemini umožňuje obchodovanie s tak nízkymi sumami, je riziko bankrotu nízke.

Ideálna burza pre tých, ktorí majú síce záujem o investovanie do kryptomien, no nie sú ochotní podstupovať vysoké riziko.

Ako sme už spomínali poplatky za uzavreté obchody sú o niečo vyššie ako pri iných burzách, no líšia sa v závislosti od danej platformy, ktorú užívateľ využíva.

Ak sa využíva na nákupy debetná karta, poplatky sú okolo 3,49%. Pri využívaní mobilných a webových aplikácii sú Gemini poplatky o niečo nižšie. Podobné to je aj pri Poloniex kryptoburze.

Zvyčajne sa nastavujú paušálne na 0,05%. Taktiež je pri tejto burze potrebné rátať s transakčnými poplatkami, ktoré sa odvíjajú od aktuálneho trhu akcií.

Avšak to, čo sa môže pri jednej platforme javiť ako nevýhoda, iná burza z toho spraví svoju silnú stránku. Rovnako to je aj pri Gemini. Zatiaľ čo pre konkurenciu sú poplatky za každý výber bežnou realitou,  Gemini platforma zaviedla inú politiku. Môžete uskutočniť desať výberov za mesiac úplne zadarmo a až každý ďalší výber je spoplatnený.

Pre skúsenejších obchodníkov s kryptomenami s veľkým objemom má Gemini štruktúru sadzieb na 30-dňovom objeme obchodov v rámci služby Active Trader. Samotné sadzby sú založené na likvidite aktív v čase nákupu. Platforma teda umožňuje predávať kryptomeny za maximálnu nákupnú alebo minimálnu predajnú cenu.

TIP: Prečítajte si ako zdaňovať kryptomeny na Slovensku.

Poplatok za otvorenie / zatvorenie obchodu

Pri Gemini musíte rátať s tým, že každý nákup, alebo predaj bude účtovaný určitým poplatkom. Poplatky sú rovnaké bez ohľadu na to či využívate mobilnú aplikáciu, alebo web. V oboch verziách sa vám tento poplatok bude zobrazovať ako “quoted price” (cena kvóty) predtým, ako samotný nákup ukončíte.

Convenience” poplatok

Convenience poplatok je poplatok za obchod. Výška sa líši v závislosti od trhu a predstavuje okolo 0,5% trhovej ceny. Tento poplatok sa účtuje v kryptomenách, ktoré si kupujete. V praxi to znamená, že ak si kupujete bitcoin za  3000 amerických dolárov, v skutočnosti zaplatíte 3015 dolárov, vrátane spomínaného poplatku.

Poplatok za transakciu

Tento poplatok sa líši v závislosti od typu meny, s ktorou aktuálne obchodujete. Pohybuje sa od výšky paušálneho poplatku (0,05%) pri lacnejších objednávkach až po percento pri drahších transakciách. Samotné poplatky sa nemusia zdať vysoké. Avšak poplatky sa zvyšujú v závislosti od toho s akými sumami obchodujete.

Preto si na tejto burze treba dávať veľký pozor na to, aby sa poplatky nevyšplhali nad vašu investovanú sumu. Ak by sa tak stalo, nezarábate, práve naopak, prerábate.

Pre zbehlejších je tu služba Activ Trader. Služba taktiež so sebou prináša určité poplatky, no v porovnaní s jednoduchým investovaním sú náklady menšie. Avšak nižšie poplatky idú na úkor zložitejšej navigácie a celkovo komplikovanejšiemu ovládaniu.

Poplatok za vklad

V rámci Gemini môžete vkladať kryptomeny zo svojej vlastnej internetovej peňaženky či inej burzy. Taktiež môžete vkladať peniaze z danej platformy na váš osobný účet. V takom prípade sa poplatky neúčtujú, za podmienky, že nepoužívate debetnú kartu.

Poplatok za výber

Poplatok za výber sme už vyššie načrtli. Neúčtuje sa v prípade, že sa uskutoční menej ako desať výberov za mesiac, vrátane toho desiateho.

S akými kryptomenami sa na burze Gemini dá obchodovať

  • Ankr (ANKR)
  • API3 (API3)
  • Balancer (BAL)
  • Basic Attention Token (BAT)
  • Bitcoin (BTC)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Caspian (CSP)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Enjin Coin (ENJ)
  • Ether (ETH)
  • Fantom (FTM)
  • Keep Network (KEEP)
  • Kyber Network (KNC)
  • Livepeer (LPT)
  • Loom (LOOM)
  • Loopring (LRC)
  • Maker (MKR)
  • Mirror (MIR)
  • Numeraire (NMR)
  • Ocean (OCEAN)
  • Polygon (MATIC)
  • Ren (REN)
  • Synthetix (SNX)
  • Wrapped Bitcoin (WBTC)
  • Zcash (ZEC)
  • Litecoin (LTC)

Konkurenčné kryptoburzy

cryptocom_logobitfinex_logokucoin_logoetoro_logo
Crypto recenziaBitfinex recenziaKucoin recenziaeToro recenzia

Bezpečnosť Gemini burzy

V každom článku sa venujeme bezpečnosti a nie je to inak ani pri Gemini recezií. Pri investovaní na internetových burzách, musíte dbať aj na bezpečnosť. Veľmi ľahko sa môže stať, že pri troche neopatrnosti, prídete o všetky peniaze. Gemini však zabezpečuje digitálne aktíva používateľov prostredníctvom viacvrstvových bezpečnostných opatrení.

Samotné opatrenia sú uvedené na úvodnej webovej stránke burzy. Väčšina kryptomien sa ukladá do offline úschovní. Práve tie zabezpečujú najlepší spôsob ochrany pred hackermi. Výrazne menšia časť sa ukladá do online peňaženiek.

Veľkým plusom platformy je aj zoznam schválených prístupových adries, ktorý si môžete ako užívateľ vytvoriť. V prípade, že sa niekto nabúra do vášho konta, či zistí vaše heslo, systém vás na napadnutie okamžite upozorní a vaše finančné prostriedky ostanú chránené.

Dvojfaktorová autentifikácia Gemini s hardwarovými peňaženkami

Gemini je prvá kryptoburza, ktorá podporuje bezpečnostný protokol WebAuthn. Ako dvojfaktorovú autentifikáciu (2FA) môžete použiť vašu hardwarovú peňaženku Trezor alebo Ledger. V redakcií sme to testovali s Trezor One a fungovalo to.

Skúsenosti s funkciami Gemini kryptoburzy

Gemini Earn

Ide o pôžičkový program, v ktorom požičiavate svoje kryptomeny inštitucionálnym dlžníkom. Je to jeden zo spôsobov ako na svojich kryptomenách zarobiť. Úroky za pôžičky sa pohybujú okolo 7,4%, no aj tu platí, že sa líšia v závislosti od meny.

Súčasným partnerom Gemini Earn je spoločnosť Genesis, ktorá obchoduje s digitálnymi aktívami. Dlžníci spoločnosti Gemini sú pravidelne preverovaní a sú viazaní povinnosťou vrátiť finančné prostriedky v súlade s podmienkami zmluvy o pôžičke.

Kryptopédia

Kryptomenová burza Gemini užívateľom ponúka aj možnosť vzdelávania, práve cez projekt Kryptopédia. V rámci tejto platformy nájdete viac ako 300 článkov rozoberajúcich približne 152 tém týkajúcich sa kryptomien. Nájdete tam jednoducho vysvetlené princípy obchodovania až po zložité analýzy finančného trhu. 

Tak ako to už pri zahraničných burzách chodí, aj v tomto prípade platí, že musíte ovládať aspoň základy anglického jazyka. Platforma totiž nemá jazykové mutácie.

Active Trader

Pokročilejšia mutácia obchodných služieb Gemini. Táto platforma umožňuje uskutočňovať obchody s kryptomenami a taktiež poskytuje hĺbkové analýzy trhu v reálnom čase. Ide naozaj o platformu, ktorá je určená tým pokročilejším. Začiatočník by sa v danom segmente strácal.

Gemini recenzia: Pre koho je Gemini najvýhodnejšia?

Gemini je platforma, ktorá by mala vyhovovať širokému spektru užívateľov. Či už začiatočníkom alebo skúsením obchodníkom. Avšak Gemini skúsenosti sa dosť líšia a nájdete protichodné názory na danú kryptomenovú burzu.

Nemusíte dlho hľadať a stretnete sa i s názormi, ktoré tvrdia, že v prípade Gemini ide o stratu času. Iní si zase platformu pochvaľujú a aktívne ju využívajú.

TIP: Ak hľadáte slovenskú spoločnosť na investovanie do kryptomien tak si pozrite Fumbi. >> Prečítajte si aj Fumbi recenzie

Koniec-koncov ide o solídnu burzu určenú predovšetkým začiatočníkom, ktorí sa chcú naučiť sofistikovane premýšľať, no má čo ponúknuť aj zbehlejším investorom. Burza má mnoho funkcií a je vhodná pre každého, kto chce niečo viac ako len kupovať a držať bitcoiny.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Hodnotení: 4

Ešte žiadne hodnotenie!

Autor

  • marek-kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

    View all posts
Súhlas GDPR so súbormi cookie s Real Cookie Bannerom