Okex recenzia a skúsenosti

Prečítajte si v tejto okex recenzií všetko čo potrebujete vediet o kryptoburze Okex.

OKex so sídlom v Belize, ktorú v roku 2014 založila spoločnosť Star XU, je burza kryptomien a digitálnych aktív, ktorá rozdeľuje názory. Spoločnosť, ktorej operácie sídlia v Hongkongu, má istú významnú podporu.

V rebríčku uverejňovanom na stránke CoinmarketCap sa Okex nachádza na druhom miestie medzi burzami poskytujúcimi obchodovanie s derivátmi.

TIP: Prečítajte si tiež recenziu FTX.

Okex zakladatel

Burza a sesterský OKCoin, pôvodne so sídlom v Číne, sa presťahovali do Hongkongu po tom, čo čínska vláda zakázala obchodovanie s tokenmi ICO a teraz je medzinárodne zameraná.

Pôsobivý zoznam investorov burzy zahŕňa VenturesLab, ktorú spoluzaložil Tim Draper, známy americký rizikový kapitalista a zástanca kryptomien, ktorý v počiatočnom štádiu úspešne investoval do spoločností ako Hotmail, Tesla a Baidu.

Obsah

 1. Všeobecné informácie
 2. História
 3. Ako funguje OKex
 4. OKex obchodovanie
 5. Vkladanie kryptomien na OKex
 6. Peňaženka OKEx
 7. Pooly na ťažbu kryptomien
 8. Poplatky 
 9. Vklady a výbery
 10. Podporované kryptomeny
 11. Bezpečnosť
 12. Podpora
 13. Klady a zápory
 14. Záver
 15. FAQ

Všeobecné informácie

OKEx je inovatívna kryptomenová burza, ktorá uľahčuje nákup, predaj alebo obchodovanie s kryptomenami, no momentálne nie je dostupná pre obyvateľov USA. Namiesto toho majú obyvatelia USA prístup k jej sesterskej burze OKCoin, ale táto platforma výmeny neponúka toľko mincí ani funkcií.

OKEx ponúka pokročilé finančné služby, ako aj vynikajúce priméry pre každého, kto začína s kryptomenami. Môže sa pochváliť pôsobivým zoznamom služieb, ktoré zahŕňajú flexibilné pôžičky a spôsoby, ako zarobiť úroky z vkladaných tokenov.

OKEx poskytuje jednoduché a komplexné obchodné nástroje a ak máte záujem, postupnú ťažbu krypto-ťažby a DeFi likvidity. Prečítajte si našu úplnú recenziu OKEx a dozviete sa viac o jej mnohých ponukách.

Finančné inštrumentyAkcie, Forex, Komodity, Kryptomeny, Indexy (S&P 500 index, DAX index, …), ETF
Obchodovateľné kryptomenyBTC, ETH, XTZ, XRP, DASH, AAVE,…
Minimálny vkladn/a
Poplatok za nečinnosťn/a
Poplatok za obchod0,15 %
Depozit kartou
Koľko trvá otvorenie účtuDeň
Kurzy kryptomien

História

Burza OKex sa zrodila z OKCoinu ako značka zameraná na pokročilejších obchodníkov s kryptomenami. OKCoin je jednoduchšia burza a zameriava sa na čistý nákup a predaj kryptomien a ICO tokenov, zatiaľ čo OKex ponúka sofistikovanejšiu ponuku, ktorá má viac spoločného s tradičnými burzami finančných cenných papierov.

OKex je listovaná na CoinMarketCap.com ako jedna z najväčších medzinárodných búrz s kryptomenami na svete a tvrdí denný obrat 1,5 miliardy dolárov len zo svojho produktu na obchodovanie s futures na bitcoiny.

Spolu s ďalšími významnými čínskymi kryptomenovými burzami sa však nedávno objavili pochybnosti o tom, či sú skutočné čísla obratu také vysoké, ako sa uvádza v súvislosti s tvrdeniami o preháňaní a manipulácii.

V rámci kroku, ktorý odzrkadľuje postup iných veľkých čínskych búrz, ako sú Binance a Huobi Pro, spoločnosť OKex začiatkom roka 2018 spustila aj vlastnú kryptomenu „utility token“. Token možno použiť na vyrovnanie obchodných poplatkov na platforme výmeny alebo na zaplatenie „ exkluzívne služby vrátane špecializovanej zákazníckej podpory a rozšírených limitov rýchlosti API“.

Tokeny určené na zníženie poplatkov sa zdajú byť najnovším trendom pre kryptomenové burzy. Ako prvá s nimi prišla kryptoburza Binance. BNB tokeny tak raketovo posunulo burzu na medzinárodne najväčšiu burzu do jedného mesiaca od ich spustenia.

binance obrat

Hovorí sa, že OKex má ambície spustiť svoju vlastnú verejnú Blockchain platformu v štýle Ethereum, hoci bez oficiálneho oznámenia.

Ako funguje OKex

OKEx je inovatívna kryptomenová burza s pokročilými finančnými službami postavenými na blockchain technológii, ktorá poskytuje obchodné, investičné a vzdelávacie zdroje.

Je to jedna z najväčších krypto búrz na svete podľa objemu obchodov. Slúži miliónom používateľov vo viac ako 100 krajinách a ponúka prístup k stovkám tokenov a obchodných párov. Okrem obchodovania s futures poskytuje celý rad služieb. Toto zahŕňa:

 • Spotové obchodovanie
 • Maržové obchodovanie
 • možnosti
 • Večné swapy
 • decentralizované financie (DeFi)
 • Požičiavanie
 • Služby ťažby kryptomien

OKex obchodovanie

Na domovskej stránke si môžete vybrať „Základné obchodovanie“, ktoré umožňuje okamžité a jednoduché obchodovanie opcií.

Môžete tiež vybrať „Obchodovanie s maržou“. To vám umožní použiť pákový efekt, aby ste sa pokúsili zvýšiť výnosy pri obchodovaní s futures, pokročilými opciami a trvalými swapmi. Pokročilá služba umožňuje profesionálnym obchodníkom zapojiť sa do sofistikovaných transakcií zahŕňajúcich viacero mien s cieľom maximalizovať zisky.

Ak chcete používať pokročilé funkcie, musíte požiadať a byť schválený. Začiatočníci sa teda nemusia báť, že urobia drahú chybu. K dispozícii je tiež funkcia „demo trading“, ktorá umožňuje nováčikom precvičovať si obchodovanie bez rizika.

Vkladanie kryptomien na OKex

OKEx poskytuje úročené staking účty pre viac ako 100 rôznych tokenov a projektov. Každý z nich má svoj vlastný ročný percentuálny výnos (APY) podľa toho, či si zvolíte fixné alebo flexibilné obdobie stakovania.

Stojí za zmienku, že niektoré z coinov majú minimálne požiadavky na stakovanie, ako napríklad Ethereum, ktoré vám neumožňujú stakovať menej ako 0,02 ETH.

Peňaženka OKEx

Peňaženka podporuje 36 digitálnych aktív a viacero trezorov a bezproblémovo sa integruje s hlavnou obchodnou aplikáciou OKex.

Pooly na ťažbu kryptomien

OKEx tiež umožňuje používateľom vyskúšať si ťažbu kryptomien tým, že sa zapoja do skupiny minerov.

Miner pool spája jednotlivých minerov z celého sveta a spája ich hash rate (séria matematických krokov). Týmto spôsobom všetci ťažia na vyššej úrovni, čo im dáva zmysluplné šance na vyriešenie bloku proof-of-work. Združovanie je nevyhnutné, pretože šanca, že jednotlivý miner vyrieši blok sám, je mizivá.

Na OKEx sa po vyriešení bloku odmeny rozdelia medzi minerov v poole, podľa toho, koľko výpočtového výkonu (hash rate) každý prispel. OKEx ponúka 11 proof-of-work mining poolov, z ktorých si môžete vybrať, vrátane Bitcoinu, Etherea a Litecoinu, spolu s návodmi, ako sa do každého pripojiť.

Poplatky

OKEx vyniká nízkymi poplatkami za obchodovanie. V skutočnosti burza ponúka jedny z najkonkurencieschopnejších cien, aké sme kedy videli. Poplatky sú odstupňované na základe vášho priemerného 30-dňového obchodného objemu.

Účty s nízkym objemom budú platiť poplatok za tvorcu (maker) vo výške 0,15 % a poplatok za príjemcu (taker) 0,2 %. Pre aktívnych obchodníkov to môže klesnúť na 0,02% poplatok za tvorcu a 0,05% poplatok za príjemcu.

Poplatky sa aktualizujú denne a na webovej stránke nájdete prehľadný cenový graf, aby ste presne pochopili, čo zaplatíte za produkty a tokeny makléra, od poplatkov za výber USDT až po historické sadzby financovania trvalých swapov.

Vklady a výbery

Účty OKEx musia byť financované digitálnymi menami – vklady vo fiat mene nie sú akceptované. Klienti si môžu kúpiť kryptomeny pomocou kreditnej karty alebo preniesť tokeny z adresy hardvérovej peňaženky alebo alternatívnej burzy. Prevody kryptomien zvyčajne trvajú len niekoľko minút.

Pokiaľ ide o nákup digitálnych aktív, klienti si môžu vybrať z množstva platobných možností vrátane kreditných a debetných kariet, bankových prevodov, Google Pay a PayPal. Podporované sú okrem iných mien USD, GBP a EUR.

Aj keď neexistujú žiadne poplatky za vklad, používatelia budú musieť zaplatiť poplatky za výber, ktoré sa líšia v závislosti od kryptomeny. Minimálny a maximálny limit vkladu a výberu sa tiež líši v závislosti od tokenu – úplný zoznam nájdete na webovej stránke brokera.

TIP: Pozrite si zoznam populárnych brokerov 2022.

OKEx tiež ponúka funkciu Moja peňaženka, kde môžu klienti spravovať prostriedky na svojich rôznych obchodných účtoch a tokenoch. Pokyny týkajúce sa sadzieb financovania, predaja kryptomien a interných výberov nájdete v sprievodcoch burzy pre začiatočníkov.

Podporované kryptomeny

OKEx na svojej obchodnej stránke podporuje stovky tokenov a párov mincí na nákup, predaj alebo obchodovanie s využitím pákového efektu alebo vášho vlastného portfólia v reťazci.

Pre najpopulárnejšie kryptomeny má „okamžitý“ box buy/sell bez akýchkoľvek tabuliek, grafov alebo kníh objednávok. Je to jednoduché a ľahko použiteľné pre nasledujúce digitálne aktíva:

Bezpečnosť 

Keďže ide o jednu z najväčších svetových búrz s kryptomenami, za ktorou stojí veľký kapitál, dalo by sa predpokladať, že architektúra kybernetickej bezpečnosti v OKex je v súlade s najlepšími štandardmi v tomto odvetví.

Samotná burza uvádza GSLB, klastre distribuovaných serverov a peňaženky s viacerými podpismi v chladnom úložisku medzi zavedené bezpečnostné opatrenia.

V októbri 2017 sa niekoľko majiteľov účtov OKex sťažovalo, že ich účty boli napadnuté hackermi a držby kryptomien boli ukradnuté. Burza to pripísala tomu, že samotní majitelia účtov nezabezpečili svoje účty a sprístupnili heslá a prihlasovacie údaje.

Návrhy, že úroveň zabezpečenia samotnej burzy bola nedostatočná, boli vyvrátené a klientom boli vydané nové usmernenia o bezpečnosti účtu a peňaženky.

Systém OKEx využíva viacero úrovní ochrany na zaistenie bezpečnosti súkromných kľúčov svojich používateľov, vrátane:

 • Online a semi-offline systémy riadenia rizík
 • Semi-offline služby s viacerými podpismi
 • Systémy znižovania rizika veľkých dát
 • Všetky vklady a výbery používateľských aktív vyžadujú vrstvené mechanizmy riadenia rizika pred odoslaním do blockchainu na potvrdenie.

Podľa spoločnosti OKEx nemožno jej semi-offline servery kompromitovať, a to ani v prípade fyzického napadnutia. Je to preto, že súkromný kľúč používateľa je uložený v dočasnom súbore pamäte servera, nie na trvalom pevnom disku. To prakticky znemožňuje hackerom získať prístup.

OKEx nepoužíva bežný Transmission Control Protocol/Internet Protocol (TCP/IP), čo je typická metóda, ktorá umožňuje digitálnym počítačom komunikovať na veľké vzdialenosti. Namiesto toho sa táto komunikácia uskutočňuje prostredníctvom špeciálneho sieťového komunikačného protokolu, ktorý je proprietárnou, čiastočne offline službou, ktorá zabraňuje online útoku.

Nakoniec existujú diverzifikované núdzové plány na aktiváciu zálohovania súkromným kľúčom na rôznych miestach.

Podpora

OKex ponúka zákaznícku podporu prostredníctvom telefónnej linky, ako aj e-mailového systému, ticketov a niekoľkých aplikácií na odosielanie správ a kanálov sociálnych médií. Vo všeobecnosti by sa zdalo, že burza je dosť neflexibilná vo svojich systémoch a prístupe, ale používatelia, ktorí tomu rozumejú a konajú podľa toho, hlásia málo problémov.

Klady a zápory

KladyZápory
Široká škála možností profesionálneho obchodovania, ako sú futuresCNY je zatiaľ podporovaný iba fiat
Fiat na podporu kryptomienZmiešané recenzie na zákaznícky servis
Obchodná platforma na vysokej úrovniZameranie na čínsky trh by sa však malo zmeniť s ambíciami medzinárodnej expanzie
Široký rozsah podporovaných kryptomien (viac ako 100)
Pákové obchodovanie
Nízke poplatky

Záver: OKEX recenzia a skúsenosti

OKex je dobre podporovaná burza s významnými globálnymi ambíciami. Pre skúsenejších obchodníkov nie je veľa kryptomenových búrz, ktoré ponúkajú takú profesionálnu obchodnú platformu s funkciami a obchodnými formátmi obvyklými pre veľké finančné burzy na tradičných trhoch, akú ponúka OKex.

Nízke obchodné poplatky sú ďalším veľkým plusom, ktoré osloví najmä skúsenejších obchodníkov.

Aj keď sa dá očakávať, že sa to v relatívne blízkej budúcnosti zmení, skutočnosť, že CNY je jedinou fiat menou podporovanou na platforme, znamená, že OKex je stále veľmi orientovaný na čínsky trh.

Často kladené otázky

Je OKEx bezpečná kryptoburza?

Aj keď je OKEx zavedenou kryptoburzou, spoločnosť nemôže zaručiť bezpečnosť finančných prostriedkov. Objavili sa tiež správy, že účty boli napadnuté hackermi a odcudzené prostriedky. Manažment odvtedy zaviedol nové bezpečnostné opatrenia, no pri investovaní do kryptomien vždy odporúčame opatrnosť.

Je OKEx dobrá burza kryptomien?

OKEx je populárna kryptoburza a vážnym súperom s takými ako Binance a Coinbase . Ponúka viac ako 400 obchodných párov a množstvo spotových, maržových a iných produktov. Broker bol tiež medzi prvými, ktorí zaradili nové kryptotokeny ako Chia.

Je OKEx peňaženka?

OKEx je platforma na obchodovanie s kryptomenami a burza aktív, ktorá ponúka aj peňaženku s viacerými menami. Online peňaženka je prístupná z počítačov a mobilných zariadení a umožňuje priame ukladanie a prenos kryptografických aktív, ako sú bitcoiny.

Ponúka OKEx obchodovanie s bitcoinmi?

Áno, OKEx ponúka spotové a maržové obchodovanie na bitcoinoch. Klienti môžu tiež nakupovať a predávať BTC pomocou iných kryptomien s nízkymi poplatkami a bezpečnými peňaženkami. Zaregistrujte si účet za pár minút a začnite nakupovať a predávať bitcoiny.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  by
 • Marek Kalina

  Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: