Coincheck recenzia 2022

Coincheck recenzia sa bude zaoberať všetkými základnými témami o burze, ako je všeobecný prehľad platformy, hlavné funkcie burzy, špecifikácie a ďalšie výhody burzy. Budeme sa zaoberať aj otázkou, či je bezpečné používať výmenu Coincheck.

Coincheck je jednou z najstarších platforiem na obchodovanie kryptomien so sídlom v Japonsku. Platforma umožňuje obchodníkom nakupovať, predávať, držať a obchodovať s digitálnymi aktívami.

Základné informácie Coincheck

Coincheck je ďalšia kryptomenová burza a zároveň služba bitcoinovej peňaženky, ktorá sa nachádza v Tokiu v Japonsku. Burza ponúka svojim zákazníkom nespočetné množstvo služieb. Obchodná platforma ponúka spotové obchodovanie, maržové obchodovanie, platobné systémy a platformu požičiavania.

Platforma tiež ponúka obchodovanie s maržou s maximálnym pákovým efektom 1:5, spotové obchodovanie bitcoinov, požičiavanie kryptomien a kryptoplatobný systém, ktorý automaticky prevádza kryptomeny na japonský jen. Coincheck má najvyšší objem obchodov s bitcoinmi v Japonsku, pričom priemerný 24-hodinový objem obchodov je 200 miliónov USD.

Platforma je uvedená medzi 20 najlepšími zmenárni na základe 24-hodinového objemu obchodovania. Okrem svojich obchodných možností funguje Coincheck aj trochu ako BitPay. Burza poskytuje japonským obchodníkom platobný systém na uľahčenie platieb v kryptomenách, ktoré sú potom prevedené na japonský jen.

Coincheck má technologicky riadenú obchodnú platformu, ktorá používateľom umožňuje bezproblémovo nakupovať a predávať kryptomeny už za 500JPY 24/7 a okamžite prevádzať a vkladať finančné prostriedky. Samotný obchodný pohľad je dobre navrhnutý s intuitívnou použiteľnosťou, aby vyhovoval skúseným aj neskúseným používateľom.

Platforma obsahuje aj službu hostenia peňaženky, ktorá je dostupná ako aplikácia (Android a iOS)  

Okrem bitcoinu platforma podporuje ďalšie kryptomeny vrátane ETH, ETC, LSK, FCT, XNR, REP, XRP, ZEC, XEM, LTC, DASH a BCH. 

Finančné inštrumentyKryptomeny,JPY
Obchodovateľné kryptomenyBTC, ETH, ETC, LSK, XRP,…
Minimálny vkladnie
Poplatok za nečinnosťNie
Depozit kartouÁno
Koľko trvá otvorenie účtudeň

História

Platforma Coincheck bola založená v Tokiu ešte v roku 2012 pod názvom Lejupress Ltd. a o dva roky neskôr, v auguste 2014, začala služba Coincheck.

Platforma je v súčasnosti členom Japan Blockchain Association a od apríla 2018 je dcérskou spoločnosťou Monex Group, Inc. K 31. marcu 2019 má Coincheck 168 zamestnancov a kapitál 100 miliónov japonských jenov . Zakladateľmi sú Koichiro Wada a Yusuke Otsuka. Ide o centralizovanú burzu kryptomien.

V januári 2018 bol Coincheck napadnutý hackermi a bolo ukradnutých približne 500 miliónov tokenov NEM (530 miliónov dolárov). Mena bola prevedená celkovo cez devätnásť účtov, pričom sa zistilo, že jeden z nich nemá žiadne spojenie s hackerom.

Hack viedol dve japonské obchodné skupiny s kryptomenami k tomu, aby sa zlúčili do novej samoregulačnej organizácie . Agentúra pre finančné služby podnikla administratívne kroky tým, že nariadila Coincheck zlepšiť svoje bezpečnostné postupy, ale nenariadila, aby sa burza zatvorila z dôvodu ochrany jej používateľov.

Coincheck pôvodne oznámil, že nemusí byť schopný kompenzovať všetkých používateľov postihnutých hackom, ale potom oznámil, že splatí všetkým 260 000 postihnutým používateľom v japonských jenoch pomocou vlastného kapitálu. Od februára 2021 tokijská prokuratúra obvinila 31 jednotlivcov za ich účasť na transakciách s ukradnutými tokenmi NEM. Celkovo títo jednotlivci premenili približne 18,8 miliardy jenov ukradnutých mincí na iné kryptomeny.

V apríli 2018 získala Coincheck skupina Monex za 3,6 miliardy jenov.

V septembri 2019 spoločnosť Coincheck oznámila obchodné partnerstvo so spoločnosťou Macromill Group. Spoločnosť sa zaoberá marketingovým výskumom, so sídlom v Japonsku. Cieľom je spustiť službu prieskumu Coincheck. Vďaka tejto službe si zákazníci Coinchecku môžu vymeniť niektoré získané body odmeny za digitálne aktíva.

Čo Coincheck ponúka?

Burza má licenciu na to, aby fungovala ako burza digitálnych aktív v Japonsku a je kontrolovaná japonskou asociáciou blockchain. Je tiež členom Japonskej asociácie prevádzkovateľov virtuálnych mien a General Association of FinTech. Kapitálové rezervy sú uvedené ako 92 miliónov jenov.

Ako sa dá očakávať od japonskej technologicky orientovanej spoločnosti, jednou z hlavných silných stránok Coinchecku je technológia, ktorá stojí za jej výmenou. Samotná zmenáreň je veľmi dobre navrhnutá a má intuitívnu použiteľnosť, ktorú ocenia noví používatelia a tí, ktorí majú s finančnými burzami len malé alebo žiadne skúsenosti. 

coincheck

Medzi ďalšie služby, ktoré Coincheck ponúka patria:

  • Platobný systém

Coincheck poskytuje obchodníkom aj platobný systém, čo znamená, že môžu prijímať platby v kryptomenách, ktoré sa potom automaticky konvertujú na ¥(jeny)

  • Pôžičkový systém

Ďalšou službou je „pôžičkový“ systém, ktorý funguje podobne ako tradičný bankový sporiaci účet. Používatelia môžu požičať svoje prostriedky v kryptomene Coinchecku s úrokovou sadzbou až 5% zaplatenou z vkladov.

Kryptomenová burza Coincheck ponúka investičný program implementovaný vo formáte plnohodnotnej platformy požičiavania. Stačí prejsť registračným a overovacím procesom, sledovať príslušnú časť osobného účtu a poskytnúť partnerom burzy kryptomien prostriedky, ktoré si chcú požičať.

Jedinečnosť investičného programu je v tom, že nemusíte študovať partnerov stránky a ich potreby. Stačí si vybrať kryptomenu, veľkosť pôžičky a obdobie, na ktoré ste pripravení ju poskytnúť. Po absolvovaní kontroly je žiadosť odoslaná na trh.

Ďalšou výhodou programu je možnosť moderovať. Do špeciálneho poľa môžete v príslušnej časti stránky zadať typ kryptomeny, výšku pôžičky a obdobie od 14 do 365 dní. Program automaticky vypočíta váš zisk na základe zadaných podmienok. Úroková sadzba sa líši v závislosti od podmienok úveru a aktuálneho stavu na trhu. Maximálna úroková sadzba v čase aktuálnej analýzy burzy je 5%.

Príklad: Požičiavate bitcoiny za 3,0% ročne na 90 dní. 10 BTC × 3,0 % / 365 × 90 dní = 0,0739726 BTC. To výsledná suma, čo vám bude vyplatené ako odmena za použitie vašich prostriedkov. Upozorňujeme, že počas trvania pôžičky nemôžete použiť prostriedky, ktoré ste si požičali.

  • Platenie účtov

Pomocou Coincheck Denki môžu používatelia platiť svoje účty za elektrinu bitcoinmi a za odmenu môžu získať cashback. To isté platí pre Coincheck Gas; používatelia môžu platiť za plyn pomocou bitcoínov a získať peniaze navyše.

Ide o inovatívny spôsob prilákania nových používateľov na marketingové a obchodné účely. S Coincheck Lending môžu používatelia a obchodníci požičiavať svoje kryptomeny a získavať za to úroky.

Ako používať Coincheck

K dispozícii sú dve možnosti registrácie ako osobného alebo firemného účtu. Môžete si vytvoriť účet na Facebooku alebo pomocou e-mailovej adrese.

Proces overenia identity vyžaduje overenie SMS aj overenie dokladov. Nevyhnutnými dokumentmi sú cestovný pas a vodičský preukaz – typické dokumenty používané na overenie inými kryptomenovými burzami a platformami.

Ak sa rozhodnete zaregistrovať si firemný účet, proces overenia je trochu odlišný, pretože právnické osoby alebo spoločnosti musia poskytnúť selfie manažéra, ktorý drží svoju preukaz totožností v ruke.

Aby ste mohli využívať všetky služby, je nevyhnutné predložiť všetky požadované dokumenty a dokončiť proces overenia totožnosti.

Okrem toho Coincheck kladie veľký dôraz na viaceré bezpečnostné otázky. Ako je zákon o predchádzaní prevodu príjmov z trestnej činnosti, ale aj zákon o platobných službách.

Používatelia musia s týmito záležitosťami súhlasiť a musia ich potvrdiť rozsiahlym zoznamom súborov, ako je ochrana osobných údajov , zmluva o elektronickom doručovaní, podmienky používania, obchodná príručka a v neposlednom rade vyhlásenie, že nie ste politicky exponovaná osoba.

Keď si používatelia pozorne prečítajú a skontrolujú svoj súhlas so všetkými týmito záležitosťami, môžu začať platformu používať. Fiat menou japonský jen môžete vložiť na registrovaný bankový účet na burze Coincheck a po ich pripísaní môžete začať obchodovať. Kreditné karty môžete použiť aj na vkladanie peňazí a nakupovanie a predaj mincí.

Ak sa rozhodnete obchodovať s pokročilejšou platformou, Tradeview je jednoduchý, s mnohými ukazovateľmi na výber na použitie technickej analýzy

Existuje aj možnosť OTC obchodovania. Pri výberoch môžete japonský jen vybrať bankovým prevodom a je potrebné, aby ste absolvovali proces overenia totožnosti.

Poplatky za obchodovanie

Aké sú rôzne poplatky za Coincheck? Spomenieme ako poplatky za výber Coincheck, tak aj poplatky za vklad Coincheck a poplatky za obchodovanie.

Začnime poplatkami za obchodovanie. Je tu niekoľko vynikajúcich správ, pretože v súčasnosti neexistuje žiadny transakčný poplatok. Túto stratégiu začali jej majitelia ako spôsob zvýšenia likvidity.

Za bankové prevody v japonských jenoch sa neúčtuje žiadny poplatok. Poplatky za platbu v obchode a rýchle vklady závisia od výšky kapitálu.

Swapové poplatky pre BTC je 0,05%/deň. Existujú aj swapové poplatky, ktoré sú rozdielne pre dlhé a krátke pozície. Každý swapový poplatok sa počíta samostatne. Zoznam poplatkov pokračuje vo virtuálnej mene.

Poplatky za vklad v digitálnej mene sú bezplatné. Ale čo sa týka poplatkov za prevod kryptomien, každá minca má svoj poplatok. Pri BTC je poplatok 0,001 BTC. Za ETH je poplatok 0,01 ETH. V prípade XRP je poplatok 0,15 XRP.

coincheck recenzia

Vklady a výbery

Používatelia môžu financovať svoje účty na Coincheck buď bankovým prevodom alebo pomocou debetných a kreditných kariet s fiat menou. Existuje tiež možnosť previesť digitálne aktíva a mince z iných búrz alebo platforiem s kryptomenami.

Je dôležité poznamenať, že ceny sú denominované v jenoch, ktoré sú základnou menou, a môžu existovať rozdiely v skutočných prevedených a prijatých sumách. Pre výbery sú možnosti priameho vkladu na bankový účet alebo kreditnej karty.

Pokiaľ ide o nástroje a možnosti obchodovania na burze, existujú dve možnosti. Prvou možnosťou je kliknúť na kartu Grafy a potom obchodovať s rôznymi mincami pomocou grafu, ktorý poskytuje Trading View.

Druhou možnosťou obchodovania je kliknúť na tlačidlo Tradeview tesne pod tlačidlom grafov a obchodovať profesionálne s pokročilejšími možnosťami. Táto možnosť je sofistikovanejšia, ale pre základné potreby a nástroje na vytváranie grafov by mala stačiť aj prvá možnosť s použitím poskytnutých grafov.

Informácie, ako je kniha objednávok, sa poskytujú s obchodnými nástrojmi Tradeview. Aj keď sú priame grafy Tradeview oveľa sofistikovanejšie, poskytujú dodatočné informácie a typy príkazov, ako sú limitné alebo trhové príkazy. Zadávanie príkazov stop-loss je lepšou voľbou pre efektívnejšie obchodovanie.

Podporované kryptomeny

Okrem obchodovania s bitcoínmi podporuje burza Coincheck aj množstvo iných kryptomien. Ethereum, Ethereum Classic, Lisk, Ripple, Zcash, Dash, Litecoin a Monero sú niektoré, aj keď nie všetky ostatné kryptomeny, s ktorými sa dá obchodovať na burze. Má tendenciu držať sa väčších kryptomien, takže toto nie je burza pre tých, ktorí chcú diverzifikovať na menej známe možnosti.

kryptomeny

Bezpečnosť 

Rovnako ako väčšina búrz s kryptomenami, ktoré podporujú vklady a výbery fiat meny, aj Coincheck má dve úrovne účtov, ktoré prichádzajú s dvoma úrovňami požiadaviek na overenie osobnej identity. Vklad do 500 USD alebo výber do 300 USD za deň vyžaduje iba overenie e-mailovej adresy a platné mobilné číslo na overenie SMS. 

Majitelia účtov, ktorí chcú využiť vyššie úrovne vkladov alebo výberov, budú musieť poskytnúť osobné identifikačné dokumenty, ako je cestovný pas alebo iná forma vládou vydaného preukazu totožnosti a doklad o adrese.

Peňaženky hostené Coincheckom ponúkajú 2-faktorovú autentifikačnú bezpečnosť a „cold storage“. To znamená, že vo všeobecnosti nie sú prístupné online nikomu, kto by hackol burzu. Peňaženky sú „horúce“ iba v okamihu, keď sa transakcia skutočne uskutočňuje. 

Zákaznícka podpora

Ako väčšina búrz s kryptomenami, aj Coincheck poskytuje podporu vo forme „Centra pomoci“ s často kladenými otázkami a e-mailovým systémom lístkov pre akékoľvek problémy. Jazyky, v ktorých sú často kladené otázky poskytované a pracovníci podpory môžu odpovedať na lístky, sú japončina, angličtina, čínština a indonézština.

Mobilná aplikácia

Coincheck má aplikácie pre Apple aj Android. A hoci sa táto aplikácia nazýva „peňaženka“, má aj funkciu obchodovania. Obe aplikácie fungujú bez problémov, vyzerajú skvele a používatelia ich vo všeobecnosti hodnotia veľmi dobre. Obe verzie aplikácie sú bezplatné.

Výhody a nevýhody

VýhodyNevýhody
Pekne navrhnutá platforma, ktorá sa veľmi ľahko používaŽiadna telefonická alebo chatová zákaznícka podpora
Akceptované platby kreditnou kartouKomplexný proces overovania pre držiteľov medzinárodných účtov 
Podporované sú JPY a USDObavy o bezpečnosť kvôli hacknutiu z minulosti
Obdobie obchodovania bez poplatkovMedzi fiat menami iba japonský jen
Podporovaný široký rozsah hlavných kryptomien

Coincheck recenzia a skúsenosti

Naša recenzia na spoločnosť Coincheck sa zamerala na niekoľko tém, ako je samotná platforma a rôzne ponúkané služby. Platforma sa ľahko používa, s množstvom informácií, ako sú servisné príručky, viaceré zásady, pokročilejšie obchodné riešenie využívajúce grafy Tradeview. 

Pred troma rokmi došlo k incidentu s hacknutím burzy s obrovským množstvom peňazí. Odvtedy sa veci veľa zmenili a Coincheck je teraz oficiálne zaregistrovaný a regulovaný miestnym finančným regulátorom. Jedinečné ponúkané služby, ako napríklad zaplatenie niekoľkých účtov za energie pomocou bitcoinov a získanie odmeny za to, sú inovatívnou funkciou.

Coincheck je veľmi kvalitná zmenáreň kryptomien a ponúka aj niekoľko užitočných doplnkových služieb, ako sú predplatené karty Visa, ktoré je možné financovať bitcoinmi. 

Úroveň technológie, na ktorej burza beží, je jedna z najlepších na medzinárodnej úrovni a orientácia v nej je tiež mimoriadne jednoduchá. Skutočnosť, že proces overovania pre držiteľov medzinárodných účtov je mierne zložitý a môže niektorých odradiť. Tiež podpora dodatočných fiat mien k USD a JPY opciami, ako je euro, by zvýšila medzinárodnú príťažlivosť.

FAQ

Je Coincheck bezpečný?

Na internete existuje veľa vyhľadávaní výrazov ako „hacknutie Coincheck“, „je Coincheck bezpečný“ a „podvod s Coincheck“. V januári 2018 sa vyskytol prípad masívneho hacknutia Coincheck pre značné množstvo kapitálu, ktorý mal v tom čase hodnotu 530 miliónov amerických dolárov. V momente hacknutia nebola burza zaregistrovaná v Agentúre finančných služieb v Japonsku, miestnom finančnom regulátore.

Coincheck sa však rozhodol vrátiť peniaze všetkým používateľom, ktorí, žiaľ, boli týmto hackom ovplyvnení. Začiatkom roka 2019 burza získala licenciu na prevádzku kryptomien od Agentúry pre finančné služby. Takže odpoveď na otázku je, že Coincheck je bezpečná, je ťažké odpovedať. Skôr navrhujeme, že Coincheck je teraz bezpečná platforma.

Nedávna udalosť s hackom nie je dobrá pre povesť Coincheck. Ale brať do úvahy oficiálnu licenciu od finančného regulátora znamená, že existujú prísne regulačné opatrenia, ktoré sa teraz uplatňujú. Táto oficiálna licencia je jedným z hlavných dôvodov, ktoré povzbudzujú ľudí, aby používali výmenu Coincheck. Teraz sa dodržiavajú bezpečnostné pravidlá, kontroly riadenia rizík a postupy riadenia, čo poskytuje významný stupeň ochrany zákazníka.

Pokiaľ ide o určité kroky na zabezpečenie bezpečného zážitku, Coincheck uchováva prostriedky používateľov v chladiarenskom sklade, čo znamená, že počítačoví zločinci nemajú prístup k týmto peniazom online. Peniaze používateľov sa uchovávajú oddelene od peňazí Coinchecku. 

Na strane užívateľa existuje taká populárna a efektívna bezpečnostná funkcia ako 2-faktorová autentifikácia (2fa). Ak to chcete povoliť, musíte si do mobilného zariadenia nainštalovať aplikáciu Google Authenticator alebo Authy. Táto aplikácia generuje jednorazové heslá pre váš účet na Coincheck. Každé heslo je platné iba 30 sekúnd. Heslá sa vyžadujú vždy, keď sa niekto pokúša vstúpiť do účtu, vybrať prostriedky alebo zmeniť heslá. Bez prístupu k mobilnému zariadeniu vlastníka účtu hackeri nebudú môcť ublížiť.

Nie som z Japonska. Môžem mať stále účet na Coincheck?

Áno, Coincheck akceptuje držiteľov medzinárodných účtov. Budete musieť poskytnúť kópiu pasu a doklad o adrese a overovací proces trvá trochu dlhšie, ale neexistujú žiadne obmedzenia pre držiteľov účtu mimo Japonska.

Ako môžem financovať účet Coincheck?

Účty Coincheck môžu byť financované buď bankovým prevodom alebo debetnou/kreditnou kartou. Prípadne si môžete previesť kryptomeny na účet aj z externej peňaženky.

Aké sú obchodné poplatky Coinchecku?

Coincheck v súčasnosti ponúka obchodovanie bez provízií, čo znamená, že nákup a predaj kryptomien na burze nestojí absolútne nič.

Mohlo by Vás zaujímať:

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: