Wexo recenzia a skúsenosti s tokenom

Nakupovanie kryptomien je stále dostupnejšie. Nie je potrebné žiadne špeciálne vzdelanie a dokonca aj mnohé platformy otvárajúce dvere na tento trh sú čoraz intuitívnejšie. Dôkazom je aj platforma WEXO, ktorá prichádza s rovnomennou bezplatnou aplikáciou. Ide o slovenský startup, ktorý môže bez výčitiek konkurovať svetovým formátom.

Spoločnosť CRYPTON DIGITAL, SE, ktorá stoji za platformou WEXO, určenou na obchodovanie s kryptomenami neustále napreduje. Od tohto roku je možné vďaka unikátnemu projektu nakupovať kryptomeny aj obyčajnou platobnou kartou. Celý nákup fiktívnych mien je tak rýchlejší a jednoduchší.

CRYPTON DIGITAL, SE je slovenská spoločnosť, ktorá nedávno otvorila svoje pobočky aj v Prahe a rovnako tak sa uvažuje aj o expanzii do Poľska a Maďarska. Spoločnosť uvažuje inovatívne a tak je jej cieľom poskytovať nové, inovatívne produkty miliónom klientom po celom svete. Na platforme WEXO spoločnosť pracuje od roku 2019.

Výhody/ Nevýhody Wexo

VýhodyNevýhody
✅ Vysoká dôvera na základe analýz od štyridsiatich rôznych zdrojov❌ Nový projekt a preto nemá platforma ešte veľa používateľov
✅ Kvalitne spracovaná webová stránka 
✅ Platba platobnou kartou 
✅ Slovenský startup 

Platforma, ktorá prerazila celosvetovo

Kryptomenová platforma so svojou aplikáciou pôsobí v 170 krajinách. Počet ich užívateľov presiahol už 185 000, pričom slovenskí a českí užívatelia predstavujú asi 30%. Okrem iného je však WEXO platforma veľmi obľúbená aj v Turecku, Rumunsku, Indii či Brazílii.

Vo všeobecnosti ju využívali užívatelia na nákup najznámejších kryptomien. A práve nákup je s novou aplikáciou a s novou možnosťou platby ešte komfortnejší.

Po novom na nákup kryptomien postačí už iba smartfón, bezplatná aplikácia a platobná karta, pomocou ktorej je možné nakúpiť populárne a obľúbené kryptomeny ako bitcoin, ethereum, litecion či cardano.

Ako uvádza samotný zakladateľ platformy Peter Mariš cieľom aplikácie bolo prepojiť svet kryptomien s klasickým svetom peňazí za použitia bežných platobných kariet ako je VISA či Mastercard. Hlavným motívom na vytvorenie platby kartou bolo to, aby mali užívatelia na jednom mieste kryptomeny a fiat meny.

Aplikácia WEXO otvára dvere do kryptomenového sveta

Aplikácia oproti webovej platforme obsahuje viac kryptomien, plánovaná je podpora 30 najpopulárnejších, a taktiež prichádza s novým odmeňovacím systémom zameraným na tvorbu NFT fondov. Odmeňovací systém má byť v budúcnosti označený ako Loyalty.

O rôznorodú škálu kryptomien sa môžu pričiniť aj samotní užívatelia. Plánované je rozširovanie portfólia aj na základe hlasov samotnej komunity. Nový štandard, ktorý aplikácia so sebou prináša, je navyše zaobalený vo veľmi prívetivom užívateľskom rozhraní.

Okrem intuitívneho a nenáročného rozhrania aplikácia poteší aj tým, že je celá dostupná v slovenskom jazyku. Nakupovanie kryptomien v aplikácii sa tak stáva úplne bežným úkonom rovnako ako práca s financiami v internet bankingu.

WEXO crypto je v inom ponímaní nástroj, ktorý má postupom času umožňovať slobodné využívanie kryptomien. Nakupovať kryptomeny platobnou kartou predstavuje jednu z najkomfortnejších platieb. Samotná platforma je veľmi jednoduchá a v škále svetových jazykov nechýba ani slovenčina.

Súčasťou aplikácie má byť aj možnosť platby bežným bankovým účtom s európskym formátom IBAN. V budúcnosti bude súčasťou vedených účtov aj krypto-karta. V súčasnosti však platforma ponúka klientom funkcie kryptomenových peňaženiek. ide o peňaženky kryptomien Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Taktiež aj stablecoiny TrueUSD a Tether. Spustenie novej aplikácie sa plánuje do konca roka 2022.

Wexo DeFi Token

Vývojári, ktorí za projektom WEXO stoja, neustále pracujú na jeho zlepšeniach a tak sa v blízkej dobe počíta aj s vlastným WEXO Tokenom registrovaným na blockchaine Cardano. WEXO token má byť aj akousi bránou do komunity a systému celej platformy.

Každý vlastník tejto meny bude mať nárok na zľavu z rôznych poplatkov, ako napríklad poplatky za výber, poplatky za samotné využívanie platformy či iné poplatky za produktové služby. Vlastníctvo má užívateľom poskytovať mnoho výhod, predpokladá sa zaujímavý zisk za držanie a taktiež obchodovanie. Momentálne je možné wexo token kúpiť v predpredaji a jeho zaradenie do kryptoburzy je plánované v priebehu roka 2022.

Samozrejmosťou v podobe benefitov bude aj lepší prístup k určitým funkcionalitám. Zalistovanie WEXO coinov na svetovú burzu sa počíta ešte tento rok.  Ďalším krokom bude možnosť nakupovania kryptomien za eurá a české koruny. Táto zmenáreň je už vo fáze testovania, pričom jednotlivé kryptomeny by sa mali zamieňať podľa aktuálnych kurzov. Cieľom je tak poskytovať klientom nielen kryptomenové, ale aj eurové platobné služby.  

Vedenie spoločnosti verí, že WEXO tokenom by časom mohlo disponovať jedno percento obyvateľov Európy. Zakladatelia token vnímajú ako zavŕšenie náročnej práce a zároveň začiatok novej. Po intenzívnej práci na fintech platforme WEXO je token prirodzeným pokračovaním toho, čo spoločnosť plánuje ďalej.

Samotná platforma WEXO má byť v budúcnosti kombináciou inovatívnych funkcií, ktoré bežné banky a spoločnosti ešte neponúkajú, so službami ako je napríklad staking, kryptocashback, poistenie a mnoho ďalších.

Využívať všetky výhody kryptomien môže každý. Stačí na to iba navštíviť webovú platformu wexopay.com alebo si stiahnuť bezplatnú aplikáciu WEXO, ktorá je dostupná ako pre Android tak aj pre iOS.  Registrácia s automatizovaným overením totožnosti pritom trvá iba pár minút.

Wexo vs kryptoburzy

KryptoburzaAkciaRecenziaWebová stránka
Wexo recenziaxInvestujte do kryptomien cez Wexo
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
coinbaseBONUS vo výške $10 ak zainvestujete $100 na nákup kryptomien.Recenzia na CoinbaseInvestujte do kryptomien na Coinbase
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
kraken_kryptomenaRecenzia na KrakenInvestujte do kryptomien na Kraken
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
binance_logoRecenzia na BinanceInvestujte do kryptomien na Binance
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
cryptocom_logoRecenzia na Crypto.comInvestujte do kryptomien na Crypto.com
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
fumbi recenzia 202110 % z licenčného poplatku pri zadaní kódu fumbi70885472Recenzia na FumbiInvestujte do kryptomien na Fumbi
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Bezpečnosť

Každá kryptomena musí byť prepojená s blockchainom. V prípade blockchainu ide o decentralizovanú databázu, v ktorej sa bežne nachádza tisícky záznamov. Takéto databázy sú chránené dvoma faktormi. Prvým bezpečnostným faktorom je samotná decentralizácia a druhý faktor predstavuje kontrolu skrze výpočtovú techniku.

Token Wexo je registrovaný na blockchaine Cardano, ktorý vznikol v roku 2017. Medzi jeho hlavné výhody patrí vysoká spoľahlivosť a ochrana údajov. Prepojenie tokenu Wexo s touto platformou bola teda stávka na istotu.

Často kladené otázky

Aké účty kryptoaktív Wexo ponúka?

Užívateľ má možnosť držať vo svojom Wexo účte kryptoaktíva, podľa aktuálnej ponuky, s ktorými vie disponovať neobmedzene.

Ako overiť e-mail?

E-mail slúži v prvom rade na prijímanie a potvrdzovanie dôležitých oznámení, preto by mal byť potvrdený, čo najskôr. E-mail sa overuje tým, že si užívateľ otvorí mail od spoločnosti Wexo a klikne v tele správy na tlačidlo „Overiť e-mail“.
Po tomto kroku bude užívateľ automaticky presmerovaný na stránku wexopay.com, kde sa znovu prihlási do Wexo zóny a dokončí tak overovanie e-mailu.

Ako postupovať pri strate 2FA možnosti overenia?

V takom prípade je potrebné kontaktovať [email protected]. Každý prípad riešia individuálne.

Ako prebieha verifikácia (overenie identity)?

Po registrácii a po prihlásení, systém vyžiada užívateľa o overenie totožnosti v zmysle zákonných štandardov.  
V súbore požiadaviek je naskenovanie platného dokladu totožnosti (napr. národný doklad totožnosti občana EÚ, cestovný pas) a dokladu, ktorý potvrdzuje adresu trvalého pobytu (napr. faktúra za elektrinu, plyn, bankový výpis z účtu, a pod.). Súčasťou je aj vyplnenie ďalších požadovaných údajov verifikačného formulára.
V prípade potreby, verifikačné oddelenie môže požiadať o dodatočné overenie totožnosti.

Ako sa zaregistrovať vo Wexo?

Na úvodnej stránke, prostredníctvom voľby tlačidla „Vytvoriť účet“, je potrebné vyplniť požadované údaje a potvrdiť tento krok tlačidlom „Zaregistrujte sa”.
Na zadanú e-mailovú adresu systém automaticky zašle overovací e-mail. Potvrdením správy je registrácia do Wexo zóny potvrdená.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Hodnotení: 7

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

Zdielaj to: