eToro – Technická analýza urobená správne

Technická analýza nie je iba o grafoch a prognózach. Správné nástroje vám poskytujú aktuálne údaje a uľahčujú ich využitie k získavaniu nových poznatkov a kvalifikovanému obchodnému rozhodovaniu.

Technická analýza je metóda skúmania finančných trhov, ktorá sa zameriava na analýzu historických cenových pohybov a objemov obchodovania s cieľom predpovedať budúce cenové pohyby.

Táto metóda sa zvyčajne používa na akciových trhoch, forexe, komoditami a inými investičnými aktívami. Technická analýza sa opiera o rôzne grafické nástroje a indikátory, ktoré pomáhajú analyzovať trendy a vzory na trhu a poskytujú investičným profesionálom a obchodníkom informácie na rozhodovanie o nákupoch a predajoch.

Táto metóda nezohľadňuje fundamentálne faktory, ako sú ekonomické ukazovatele alebo správanie spoločností, a zameriava sa výlučne na technické aspekty trhu.

Nikdy nezmeškajte žiaden trend

Obchodná a investičná platforma eToro prednedávnom oznámila významnú inováciu svojich grafov v spolupráci so spoločnosťou TradingView, ktorá je lídrom na trhu s grafmi a analytickými nástrojmi pre technické analyzy.

trading view

eToro tak poskytuje používateľom najmodernejšie grafy spolu s intuitívnym používateľským rozhraním vrátane ľahko prístupného bočného panelu pre všetky analytické nástroje.

K dispozícii sú aj grafy prispôsobené pre mobilné zariadenia optimalizované pre dotykové obrazovky.

etoro indicators

Priamo na eToro platforme si viete prispôsobovať grafy tak, aby odrážali vaše stratégie a preferencie.

Rozloženia grafov predstavujú pohodlný spôsob, ako si uložiť predvoľby grafov. Patria sem typy grafov, farby, kresby, štýly a pozadie. Šablóny obsahujú indikátory a časové rámce použiteľné pre grafy.

Po vytvorení ideálneho nastavenia grafov si ho jednoducho uložte, aby ste ho mohli kedykoľvek ľahko načítať.

O spoločnosti eToro

eToro je broker, ktorý umožňuje ľuďom rozvíjať svoje znalosti a investície ako súčasť globálnej komunity investorov. eToro bolo založené v roku 2007 s víziou otvoriť globálne trhy tak, aby každý mohol obchodovať a investovať jednoduchým a transparentným spôsobom.

Dnes je eToro globálnou komunitou viac ako 30 miliónov registrovaných používateľov, ktorí sa delia o svoje investičné stratégie. Vďaka jednoduchosti platformy môžu používatelia jednoducho nakupovať, držať a predávať aktíva, sledovať svoje portfólio v reálnom čase a vykonávať transakcie, kedykoľvek chcú.

Poučenie pre investorov eToro : eToro je platforma s viacerými aktívami, ktorá ponúka investovanie do akcií ako aj obchodovanie s CFD.

* Upozorňujeme, že CFD sú zložité nástroje a prinášajú vysoké riziko rýchlej straty peňazí v dôsledku pákového efektu. 76 % účtov retailových investorov stráca peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či rozumiete fungovaniu CFD a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

*Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov. Prezentovaná obchodná história je kratšia ako 5 úplných rokov a nemusí postačovať ako základ pre investičné rozhodnutie.

*Copy trading je služba správy portfólia poskytovaná spoločnosťou eToro (Europe) Ltd., ktorá je autorizovaná a regulovaná Cyperskou komisiou pre cenné papiere a burzu.

*eToro USA LLC neponúka CFD a neposkytuje žiadne vyhlásenia a nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť alebo úplnosť obsahu tejto publikácie, ktorú pripravil náš partner s využitím verejne dostupných informácií o eToro, ktoré nie sú špecifické pre subjekty.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: