Slováci sa húfne začali poisťovať!

Slováci sa húfne začali poisťovať na koronavírus!

Zo všetkých strán na nás prúdia správy z Talianska, kde každým dňom zomiera viac a viac ľudí. 

V najviac zasiahnutých nemocniciach presunuli Všetky oddelenia a prijímajú tam iba pacientov s koronavírusom.

V Španielsku je situácia rovnako vážna. Slovenská lekárka pracujúca v Madride odkazuje Slovákom: “Denne musíme vyberať, koho necháme zomrieť. Prosím, izolujte sa!

pocet-umrti-v-taliansku

Je len otázkou času kedy to prepukne u nás na Slovensku.

ocinoPán Jaroslav pracuje celých 18 rokov ako kamionista a je živiteľom rodiny. “Som zamestnaný, a myslel som si, že takáto situácia, aká nastala v týchto dňoch nikdy nemôže stať. Poznal som to len z katastrofických filmov. Mám syna, ktorý študuje na vysokej škole.

Neustále sa pýtam sám seba, čo bude ďalej, čo ak sa stane to najhoršie a náhodou, nedaj bože,  budem hospitalizovaný, alebo sa mi stane niečo ešte horšie.

Sused sa prednedávnom vrátil z lyžovačky v Taliansku, a teraz je v nemocnici a jeho rodina je zúfala. To bol môj hlavný spúšťač, prečo som sa dal poistiť.

Prípad pána Jaroslava nie je ojedinelý. 

Ak bude ležať hlavný živiteľ rodiny v nemocnici alebo nedajbože sa už domov nevráti.. Čo potom? Nikoho to zaujímať nebude. A platiť náklady bude treba naďalej… hypotéka, školné, chod domácnosti, strava atď.. Toto je hlavný dôvod prečo si húfne Slováci uzatvárajú poistky. Jediné pozitívum je, že nikam nemusíte chodiť a poistku si viete uzatvoriť z karantény doma. Prečítajte si ako v tomto článku.

Štatistiky nakazení a úmrtí na celom svete:

Scstatistika-umrti-na-covid

Plnia poisťovne smrť na koronavírus?

Čitatelia sa nás pýtajú, či poisťovne plnia poistné smrť aj pri COVID-19 víruse.

Oslovili sme najväčšie poisťovne na Slovensku a žiadali sme ich vyjadrenie a zistili sme, že poisťovne plnia aj smrť v prípade ochorenia a smrti v dôsledku vírusu Covid-19

V prípade životného poistenia neexistujú žiadne obmedzenia, ktoré by bránili vyplateniu poistného plnenia vyplývajúceho z dôvodu smrti spôsobenej koronavírusom, ak boli splnené všetky ostatné podmienky na vyplatenie poistného plnenia.

Plnia poisťovne aj ochorenia spôsobené vírusom?

Áno poisťovne plnia aj ochorenia spôsobené vírusom. Dôležité je aby ste ich mali uzatvorené zmluve.

Poistiť sa viete proti týmto ochoreniam:

  • Primárna pľúcna hypertenzia
  • Ťažké zlyhávanie pľúc
  • Nezvratné zlyhanie funkcie pľúc
  • Konečné štádium ochorenia pľúc
  • Ochorenie pľúc – dychovú nedostatočnosť
  • Pľúcna artériová hypertenzia

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: