Ako kúpiť Twitter akcie

Určite každý z Vás pozná sociálnu sieť Twitter. Vedeli ste, že sa dajú nakúpiť akcie tejto spoločnosti? V nasledujúcom článku Vám prinesieme rady ako kúpiť Twitter akcie.

Spoločnosť Twitter

Spoločnosť Twitter (NYSE: TWTR) patrí medzi jednu z hlavných sociálnych sietí, ktorá bola založená v roku 2006. Jej najväčšími konkurentmi sú Facebook, Pinterest alebo Instagram.

Hlavnou myšlienkou Twitteru ako sociálnej siete je zverejňovanie aktualizácií o tom, čo človek v danom čase robí a čo sa deje v jeho živote. Platforma je monezitovaná vďaka predaju reklám

V nasledujúcej tabuľke Vám prinášame finančný prehľad o spoločnosti Twitter. Údaje sú za posledných 12 mesiacov (2021/2022).

Twitter Informácie
Výnosy 5,1 miliardy dolárov
Prevádzková marža 5,38%
Hrubý zisk 3,3 miliardy dolárov
Návratnosť aktív 1,24%
Návratnosť vlastného kapitálu-2,9%

Akcie Twitteru graf

Na nasledujúcom obrázku môžeme vidieť vývoj akcií za posledných 5 rokov. Aktuálna obchodná cena k 13. aprílu 2022 bola 45,82 USD. 

Twitter cena akcie

Ak sa pozrieme na dlhodobejšie štatistiky, kde si porovnáme denné, ročné maximá a minimá, a tieto extrémy za 52 týždňov, môžeme vidieť nasledujúce skutočnosti:

ExtrémyDennéRočnéZa 52 týždňov
MINIMUM44,55 USD31,30 USD31,30 USD
MAXIMUM46,33 USD54,57 USSD73,34 USD

Ako kúpiť Twitter akcie ?

1. Vyhľadanie online brokera

Na to, aby ste si mohli kúpiť akcie spoločnosti Twitter, potrebujete brokera, ktorý však musí mať prístup na NYSE. Dôležité je taktiež preskúmať podmienky a ceny, ktoré daný broker ponúka (napr., aké sú provízie a poplatky, či a ako je možné otvoriť maklérsky účet a v neposlednom rade aj bezpečnosť)

2. Vytvorenie investičného účtu

S vytvorením tohto účtu sa viaže vyplnenie žiadosti s údajmi o Vás. Záleží na danom brokerovi, ako dlho bude trvať otvorenie účtu. V niektorých prípadoch ide o krátky čas, avšak iní brokeri môžu mať rozsiahlejšie postupy, a tak to môže trvať dlhšiu dobu, niekedy aj niekoľko dní.

3. Vloženie finančných prostriedkov na účet

Po vytvorení účtu bude potrebné vložiť Vaše peniaze na investičný účet buď bankovým prevodom alebo kreditnou, či debetnou kartou. Niektorí brokeri dokonca ponúkajú možnosť prevodu peňazí aj cez rôzne elektronické peňaženky, napr. Paypal.

4. Nákup akcií na Twitteri

Na to, aby ste mohli kupovať akcie v hotovosti, je potrebné najprv túto hotovosť vložiť na účet, čo ste urobili v predchádzajúcom kroku. Teraz si stačí v obchodnej platforme vybrať akciu, rozhodnúť sa koľko akcií chcete nakúpiť a nakoniec zrealizovať obchod. 

Najnovšie vstúpil do spoločnosti veľký hráč a tým je jeden z najbohatších mužov planéty Elon Musk. Za koľko chce Musk kúpiť Twitter sa dozviete v našom článku.

S nákupom akcií je spojený aj výber typu objednávky:

  • Trhová objednávka – trhovým príkazom nakúpite akcie Twitteru za aktuálnu najlepšiu cenu. Táto voľba je najlepšia, ak chcete, aby sa vaša objednávka vykonala okamžite. 
  • Limit objednávka – pri tejto objednávke môžete zadať, za akú cenu by ste chceli kúpiť alebo predať akciu. Ku kúpe alebo predaju dôjde vtedy, ak cena dosiahne alebo prekročí limit, ktorý ste si vopred stanovili.
  • Stop limit príkaz – pokyn s pridanou funkciou spustenia limitného pokynu, ak nastane dosiahnutie stop ceny. Pre lepšie pochopenie uvedieme príklad: Nakúpili ste akciu za 100 USD, koncovú cenu nastavíte na 75 USD a limitnú na 70 USD. Ak nastane situácia, že cena klesne na 75 USD a menej, začne sa predaj. Tento predaj sa stopne, ak cena klesne pod 70 USD.
  • Stop loss – tento príkaz sa realizuje napríklad takto: Nakúpili ste akciu za 50 USD, stop loss ste si nastavili na 45 USD a menej. Ak by cena klesla pod 45 USD, broker by pristúpil k príkazu na predaj.

5. Sledovanie výkonnosti akcií 

Ak chcete investovať iba krátko, napríklad pri zaznamenaní zvýšenia ceny, v tom prípade sú dostupné rôzne nástroje na riadenie pozícií (napr. cieľová cena, stop-loss a podobne). 

V prípade, že ste sa rozhodli pre investovanie na dlhšie obdobie, za zmienku určite stojí získavanie informácií o spoločnosti, noviniek a sledovanie výkonnosti danej akcie. 

Technická analýza

Technická analýza je spôsob analýzy aktív s cieľom predikcie budúceho vývoja ich cien prostredníctvom rôznych technických metód. UPOZORNENIE: v žiadnom prípade sa nejedná o finančné poradenstvo, a preto investujte podľa vášho uváženia.

Najlepší brokeri na nákup akcií Twitteru

Prinášame Vám odporúčanie na najlepšie hodnotených brokerov, cez ktorých si viete nakúpiť akcie Twitteru:

BrokerRecenzieWebová stránka
interactive-brokers-recenziaRecenzia Interactive BrokersNavštíviť stránku
etoro_logoRecenzia eToroNavštíviť stránku eToro
saxo-bank-recenziaRecenzia Saxo BankNavštíviť stránku Saxo Bank
xtb_recenzia_logoRecenzia XTB Navštíviť stránku XTB
robo-markets-recenzia-brokeraRecenzia RoboMarketsNavštíviť stránku RoboMarkets

Záver

V tomto článku sme Vám načrtli kroky, ktoré je potrebné urobiť pre nákup Twitter akcií. Je však teraz rozhodnutie na Vás, či sa rozhodnete pre investovanie do týchto akcií, v akom množstve a na akú dlhú dobu. 

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!