15 spôsobov ako zarobiť peniaze cez internet

Moderná doba prináša so sebou aj moderné spôsoby, ako zarobiť peniaze cez internet. Dnes sa peniaze dajú zarobiť veľmi jednoducho a v pohodlí domova. Presne takýto komfort so sebou prinášajú práce cez internet. Ako čo najefektívnejšie cez nové médium zarábať? Je vôbec možné vysedávaním doma a pár kliknutiami zarobiť toľko, aby sa vykryl plnohodnotný príjem?

Internet je dodnes považovaný za jeden z najprevratnejších vynálezov. Prostredníctvom internetu má užívateľ ako na dlani všetky potrebné informácie v priebehu sekundy.

Poskytuje takmer neobmedzené možnosti, o ktorých sa predošlým generáciám ani nesnívalo. Pozrime sa na to, ako prostredníctvom internetu zarobiť. Prinášame 15 overených spôsobov, ktorými si môžete finančne nielen prilepšiť, ale aj živiť.

Mohlo by vás zaujímať: Čo by ste mali vedieť o svojich financiách?

1.   Freelensujte

Pracujte na voľnej nohe. Zaujímavým spôsobom ako peniaze zarobiť prostredníctvom internetu sú webové stránky ako napríklad Upwork, Fiverr, či Freelancer.com. Tieto stránky ponúkajú rôzne možnosti prác na voľnej nohe, ktoré nikoho neviažu a nelimitujú.  

Môžete natrafiť na práce ako je písanie, dizajn, marketing, zadávanie rôznych údajov, či práca virtuálneho asistenta. Bez ohľadu na to, k akej práci inklinujete, nezabúdajte sledovať aj aktuálnu sadzbu za prácu vo vašom odbore. Na takýchto platformách je len otázkou času, kedy získate prvý projekt. V zásade však ide o veľmi rýchly a efektívny nástroj zárobku.

Práca na voľnej nohe je veľmi flexibilná a je možné pracovať odkiaľkoľvek pre klientov po celom svete. Stačí mať len stabilné pripojenie a priestor pre svoju realizáciu, počas ktorej nebudete rušení.

2.   Založte si eshop

Svoj eshop môžete mať kdekoľvek bez ohľadu na vek či dosiahnuté vzdelanie. Založiť si online podnikanie dokáže výrazne naštartovať kariéru a nasmerovať tak ďalšie kroky. Avšak pri eshope je veľmi dôležitý nápad, správny marketing, či osobný prístup. Aj z malého projektu je možné vytvoriť dlhodobo prosperujúci obchod. Eshop je skvelou investíciou i prostriedkom, ktorý zaisťuje stály príjem.

Rovnako dôležitý ako samotný nápad a predmet podnikania je aj prevedenie eshopu. S tým môžu pomôcť aj mnohé platformy, na ktorých si môžete vytvoriť eshop úplne zadarmo. Takýmto príkladom je aj Shoptet, ktorý ponúka stály servis už od roku 2009.

3.   Zarábajte blogom

Ak vám je blízke písanie a už aj máte svoj vlastný blog so slušnou návštevnosťou, môžete zarábať pripojením sa k pridruženej sieti. V podstate ide o zarábanie prostredníctvom reklamy. Partner dostane zaplatené, keď sa niekto preklikne z webovej stránky na partnerskú a niečo si tam kúpi. Niektorí blogeri si takýmto spôsobom vedia zarobiť celkom slušne.

Na to, aby blog zarábal je potrebný aktívny účet na sociálnych sieťach. A aspoň malá základňa publika, ktorá každý mesiac pritiahne určitý počet návštevníkov.  

4.   Predávajte svoje fotografie

Inkasujte svoje fotografie prostredníctvom stránok ako je napríklad Fine Art America, SmugMug, PhotoShelter, či mnohé iné fotobanky. Mnohé z nich využívajú fotografie aj ako výtlačky, potlač na tričká, puzdrá na telefóny z čoho je väčší obrat.

Ceny za fotografie sa líšia od konkrétnej platformy. Je potrebné brať do úvahy aj fakt, že ak chcete fotografie predávať, potrebujete mať všetky práva, ktoré sa na nich vzťahujú.

5.   Staňte sa influencerom

Mnohé spoločnosti dnes využívajú influencerov ako istú formu marketingu. Dnes je už influencer plnohodnotnou profesiou. Dokonca sa začínajú otvárať odbory, ktoré ľudí vyškolia na prácu „propagátora“. Začať ako influencer môžete rôznymi spôsobmi. 

Je možné využiť platformy ako Open Influence, priamo oslovovať spoločnosti a pokúsiť sa spoluprácu uzavrieť. Dôležité je vytvárať kvalitný obsah, v rámci ktorého by ste sa dostali do povedomia a spoločnosti by sa ozývali samé.

Budovanie osobnej značky je ideálny spôsob ako si z privyrobenia na internete vytvoriť hlavný príjem.  Najvyššie sadzby za propagáciu produktov berú známe osobnosti, hviezdy či športovci. Napriek tomu aj oveľa menší influenceri si môžu vytvoriť pasívny príjem. Je potrebné mať sledovanosť, pričom najlepšie je začať na Instagrame či TikToku.

6.   Založte si kanál na YouTube

Ak si založíte kanál na Youtube mal by byť jednosmerne zameraný, aby ste si tak vytvorili silné a lojálne publikum. Dnes je veľmi populárne vytvárať tutoriály líčenia, streamovať videohry, recenzovať produkty či vytvárať vtipné videá. No na zahodenie nie je ani náučný a intelektuálny obsah. Tajomstvom úspechu je však prichádzať s obsahom, ktorý si publikum žiada.

Netreba zabúdať ani na chytľavé titulky pri videách, ktoré ľudí nalákajú rozkliknúť si video a následne si ho pozrieť. Rovnako dôležité je využívanie kľúčových slov v popise na optimalizáciu pre vyhľadávanie na Youtube. Po dosiahnutí 1000 odoberateľov je možné kanál oficiálne speňažiť tým, že uzavriete spolupráce s reklamami vo forme google adsense.

7.   Affilate marketing

Affiliate marketing je jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako zarobiť peniaze online. V priebehu rokov popularita affiliatov stúpala a klesala. Naďalej však predstavuje stabilný spôsob zárobku prostredníctvom ineternetu. Medzi najväčšie výhody patrí možnosť vybrať si zo širokej škály spoločností, s ktorými chcete spolupracovať. Ako napríklad Shopify, Amazon, či Uber.

Affiliate marketing umožňuje zarábať propagáciou iných značiek. Je možné propagovať maloobchodné produkty, softvéry či aplikácie. Môže sa javiť, že jednotlivé provízie za propagáciu sú dosť nízke. Takisto tu existuje aj možnosť pridružiť subjekty viacerých značiek do jedného blogového príspevku. 

Prevádzkou blogu s niekoľkými stránkami a vysokokvalitným obsahom je možné vytvoriť vlastné aktívum. Potom už iba ostáva strategicky pridružovať odkazy do blogových príspevkov, aby sa zvýšila návštevnosť webových stránok partnera.

8.   Vytvorte si online kurz

Ak ste odborníkom na danú tému, vytvorte si online kurz a speňažte svoje znalosti. Kurz môžete predávať prostredníctvom rôznych platforiem. Poprípade ak už máte vytvorené stále publikum, prostredníctvom svojej vlastnej webovej stránky. Je vhodné inšpirovať sa vychýrenými kurzami v oblasti, v ktorej pôsobíte. Venujte pozornosť recenziám a zamerajte sa na nedostatky, ktoré môžete eliminovať.

Platforma, cez ktorú kurz budete propagovať následne určí aj to či a koľko na ňom zarobíte. Je potrebné zamyslieť sa aj nad marketingom. Ideálne je vytvoriť si aj emailový zoznam na propagáciu budúcich kurzov bez toho, aby bolo nutné platiť za marketing.

9.   Dajte sa na dráhu spisovateľa

S rastúcim záujmom o obsahový marketing stále viac spoločností hľadá autorov, ktorí dokážu naplniť webové stránky pútavým a atraktívnym obsahom. Tajomstvom úspechu spisovateľa je zamerať sa na konkrétnu oblasť.

Mnoho autorov sa snaží byť všestrannými, píšu pre širokú škálu kategórií, od potravín až po techniku. No práve špecializované zameranie dokáže autora odlíšiť a prilákať tak klientov.

Keď má autor v určitej oblasti skúseností, môže priniesť na problematiku iný pohľad. Nepíše o tom istom, o čom píše väčšina autorov. Naopak prichádza so svojimi myšlienkami, skúsenosťami, či vnútorným pohľadom. Za čo sú spoločnosti skutočne ochotné zaplatiť.

10.   Prekladajte

Preklady sú nadmerne vyhľadávané, čo znamená, že v tejto oblasti je menšia konkurencia ako na iných špecializovaných trhoch. Ak chcete využívať túto príležitosť, musíte plynule ovládať aspoň dva jazyky. Je však potrebné preukázať svoju schopnosť prekladať. 

Ak máte jazykové vzdelanie alebo iné skúseností s prekladom textu, nezabudnite to zdôrazniť aj vo svojom portfóliu či životopise. Je dobré sa pripraviť na to, že väčšina spoločností bude vyžadovať prekladateľský test. Ten však môžete spraviť za pomoci mnohých prekladateľských nástrojov.

11.   Predajte to, čo už nevyužijete

Ďalší jednoduchý spôsob ako zarobiť peniaze navyše, je predať veci, ktoré už nevyužívate. Pri využívaní tejto stratégie je dôležité uistiť sa, že položky majú hodnotu pre kupujúcich. Staré nepotrebnosti, ktoré sú určené na vyhodenie určite nikoho neoslovia.

Ak chcete zarobiť, nestrácajte čas snahou predať ich. Zamerajte sa skôr na položky ako elektronika, nábytok, hračky. Predávať viete takmer hocičo. Overeným tovarom je oblečenie.

Pri predaji oblečenia je pridanou hodnotou aj to, že si predávajúci vo svojich veciach aj uprace. Preto ak nemáte miesto v skrini, hor sa do predaja.

Tie isté produkty viete propagovať na rôznych platformách, či už ide o internetové bazáre, Facebook Marketplace alebo vlastný online obchod.

Nepodceňujete prvý dojem a prvý kontakt so zákazníkom. Stavte na istotu a propagujte svoje položky kvalitnými fotografiami.

12.   Doučujte

Veľmi flexibilným spôsobom zarábania prostredníctvom internetu je aj doučovanie. Aj doučovaním si môžete vybudovať klientelu. Oveľa ľahšie sa buduje, ak sú vaše ceny prijateľné. Ľahšie sa však doučuje, ak s vyučovaním máte skúseností a máte aj vysokoškolský titul. Mať titul je preto nevyhnutné. 

Stávka na istotu je doučovanie matematiky a prírodných vied, no veľmi často býva vyhľadávaná aj angličtina a iné cudzie jazyky. Ak sa v danom predmete vyznáte, doučovanie môže byť tou správnou cestou, ako zarobiť peniaze.

13.   Investujte do akcií

Peniaze sa dajú veľmi rýchlo zarobiť aj investovaním do akcií. Nie každý sa v investovaní vyzná a preto túto záležitosť prenechávajú expertom. No práve investovanie môže mať veľmi vysoké a lákavé odmeny. Vysoké zisky so sebou nesú vysoké riziko. Je pravda, že pri investovaní je potrebný vstupný kapitál. 

Na investičný trh nemusíte vstupovať sami za seba. Existujú mnohé spoločnosti, ktoré umožňujú kolektívne investovanie. Rovnako tak svojich užívateľov v mnohých ohľadoch vzdelávajú. Stačí sa už len odhodlať.

14.   Testujte webové stránky a aplikácie

Ďalším spôsobom, ako zarobiť peniaze z domu, sú stránky ako napríklad UserTesting.com. V tomto prípade dostávate zaplatené za to, že hodnotíte webové stránky či aplikácie.

Vyskúšate ich a iba posuniete svoje myšlienky o tom, ako na vás stránky pôsobia. Na začiatok je však potrebné prejsť krátkym testom. Oveľa viac sa platí za účasť na videokonverzáciách so zákazníkom po otestovaní nejakej stránky či aplikácie.

V tomto prípade treba mať na pamäti, že musíte byť rýchly. Kto prvý príde, prvý berie. Takže ak sa na podobných platformách objaví nová aplikácia, či webová stránka, je dôležité hneď reagovať a hneď ju aj testovať.

15.   Zdieľajte svoju izbu cez booking alebo Airbnb

Prenájom celého domu, bytu, či iba voľnej izby je ďalší spôsobom, ako zarobiť peniaze cez internet. Ide o veľmi prijateľnú platformu, keďže sa jedná iba o chvíľkový pobyt, za ktorý je každý turista ochotný zaplatiť. O priestor je nutné sa starať a ak ho chcete dať do prenájmu, je nutné udržiavať ho v čistote

Predtým, ako by ste sami dali izbu do prenájmu, dôkladne si prečítajte svoju nájomnú zmluvu. Za predpokladu, že sami ste ešte v nájme.  Výhodou takéhoto zárobku je to, že takmer okamžite po zverejnení inzerátu je možné prijímať prvé rezervácie. Všetko záleží od polohy a lokality, v ktorej sa nachádzate.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

    by
  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Súhlas GDPR so súbormi cookie s Real Cookie Bannerom