Čo je Ledger Live a na čo sa používa?

Spoločnosť Ledger bola založená v roku 2014 ako výrobca hardvérových kryptopeňaženiek. V roku 2018 však priniesli na trh aj vlastnú aplikáciu k svojim peňaženkám Ledger Live. Jej význam a funkcie sa dozviete v tomto článku.

Aplikácia Ledger Live

Ledger Live je aplikácia vyvinutá spoločnosťou Ledger, popredným poskytovateľom bezpečnostných riešení pre kryptomeny a blockchainové aplikácie. Je to bezpečná a ľahko použiteľná platforma, ktorá používateľom umožňuje spravovať ich portfólio kryptomien. Pomocou aplikácie je možné sledovať aktuálne ceny kryptomien, transakcie. V aplikácii je možné nakupovať a predávať kryptomeny.

Ledger Live je desktopová a mobilná aplikácia, ktorá je určená na používanie s hardvérovou peňaženkou Ledger, napríklad Ledger Nano S alebo Ledger Blue. Pomocou aplikácie Ledger Live môžu používatelia jednoducho pristupovať k svojim aktívam v kryptomenách a spravovať ich.

Ledger Live poskytuje aj rozhranie na nastavenie a interakciu s decentralizovanými aplikáciami (dApps), čo používateľom umožňuje napríklad interakciu so sieťou Ethereum. Aplikáciu Ledger Live možno používať na bezpečné ukladanie a správu viacerých kryptomien vrátane Bitcoinu, Etherea, Litecoinu a ďalších.

Aplikácia tiež poskytuje ľahko použiteľné rozhranie na nastavenie a správu hardvérovej peňaženky Ledger, ako aj na integráciu so službami tretích strán, ako sú burzy a peňaženky.

Spravovanie účtov

Vďaka aplikácii Ledger Live dokážu jej používatelia spravovať svoje zariadenie a kryptoaktíva. V rozhraní dokážete mať viacero účtov naraz a mať tak vynikajúci prehľad vo vašom portfóliu.

V Ledger Live si viete vytvoriť ľubovoľný počet účtov, podľa toho ako si chcete rozdeliť vaše financie. Obrovskou výhodou rozhrania je jeho jednoduchosť. Pre pridanie nového účtu stačí kliknúť na tlačidlo ,,+’’ a pomenovať ho. Účet môžete v budúcnosti premenovať.

Ak máte viac ako jedno zariadenie Ledger, import účtov je taktiež veľmi jednoduchý. Rovnako v prípade, že ste v minulosti používali aplikácie vo webovom prehliadači. Pripravili sme pre Vás aj návod ako pridať ledger do ledger LIVE.

Celkovo je spravovanie účtov v rámci aplikácie intuitívne, jednoduché a rozhranie je priateľské aj pre úplných začiatočníkov.

Ceny v reálnom čase

Každý, kto rád kontroluje hodnotu svojho portfólia počas dňa ocení túto funkciu Ledger Live. Aktualizácia cien kryptomien a celého portfólia prebieha v reálnom čase a preto viete mať vždy prehľad o vývoji ceny vašich investícií. 

V karte ,,Portfolio’’ nájdete graf a všetky podrobnosti o vašich aktívach a to aj v prípade, že zariadenie Ledger je odpojené.

Nákup a predaj kryptoaktív

Ledger pridal do funkcií aplikácie aj možnosť nákupu kryptomien za fiatové meny. Tak isto je možné ich predať. Výhodou je, že môžete takto úplne obísť centralizovanú burzu, no poplatky sú vyššie. 

Zámena kryptomien

V karte ,,Swap’’ nájdete funkciu zámeny kryptomien v rámci Ledger Live. To znamená, že ak chcete vymeniť jednu kryptomenu za druhú, nemusíte už navštevovať aplikácie na webe. Ak sa však rozhodnete pre pôvodnú cestu zámeny, stále ste chránení potvrdzovaním tejto zámeny pomocou vášho Ledger zariadenia.

Transakcie

Vďaka Ledger Live dokážete vykonávať kryptomenové transakcie bezpečne a intuitívne. Aplikácia vás celým procesom prevedie celým procesom, aby ste si boli istí, že financie odchádzajú zo správneho účtu a prídu na správnu adresu na druhej strane. 

Máte možnosť si vždy pozrieť históriu transakcií ku každému účtu osobitne aj s detailami každej transakcie.

Kurzy fiatových mien

Okrem kryptomien, Ledger Live ponúka aj prehľad kurzov zo širokej škály fiatových mien. Taktiež si máte možnosť vybrať poskytovateľa týchto kurzov. 

V prípade, že to budete chcieť urobiť, stačí kliknúť na ikonu ,,Settings’’ a vybrať si v ponuke ,,Rate provider’’ a ,,Counter value” vaše preferované možnosti. 

Vzdelávanie

V karte ,,Discover’’ nájdete obrovské množstvo informácií zo sveta kryptomien, novinky z kategórie DeFi a taktiež si tu viete prečítať o projektoch, ktoré sa vám možno zapáčia. Ak ste teda človek, ktorý sa vždy rád dozvie niečo nové, toto je sekcia aplikácie Ledger Live, ktorá stojí za návštevu. 

Zhrnutie

Ledger Live je bezplatná desktopová alebo mobilná aplikácia, ktorá slúži ako rozhranie pre majiteľov hardvérových peňaženiek značky Ledger. Je populárna medzi investormi do kryptoaktív kvôli svojej jednoduchosti, priehľadnosti a funkciám, ktoré obsahuje. 

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Zdielaj to: