DEGIRO vs eToro – porovnanie

Výber správneho brokera je základom vašich investícií. Správny broker by mal dbať na bezpečnosť, spoľahlivosť a lojalitu. Predtým, ako sa rozhodnete medzi DEGIRO a eToro brokerom si pozorne prečítajte článok nižšie, aby vám neušli žiadne informácie a faktory. 

V posledných rokoch sú brokeri populárnou témou medzi investormi. Po krachu na trhu v roku 2020 vzrástol záujem o investovanie a využívanie online platforiem na dosahovanie dlhodobých aj krátkodobých ziskov. Ľudia začali aktívne hľadať spôsoby, ako profitovať z kolísajúceho trhu.

Vďaka online platformám, ako sú DEGIRO a eToro, sa obchodovanie s akciami stalo dostupným pre každého. Pre mnohých sa to ukázalo ako výhodnejšia možnosť ako držať všetky svoje peniaze v banke, kde úrokové sadzby nedokážu pokryť infláciu. Pomocou týchto platforiem môžu jednotlivci ľahko sledovať a spravovať svoje investície.

TIP: Pozrite si kompletný zoznam brokerov na Slovensku

eToro broker

Rok založenia2007
Krajina pôvodu Izrael
Počet používateľov20 miliónov
Výška poplatkovNízka 

V súčastnosti je eToro jedných z najznámenjších a najpoužívanejších online brokerov celosvetovo. Funguje vo viac ako 140 krajinách a svoju popularitu vyniesol až na svetový trh. 

Spoločnosť eToro sa môže pochváliť nízkymi poplatkami za svoje služby s minimálnymi províziami pri väčšine bežných operácií.

Ďalšou výhodou eToro je funkcia sociálnej siete, kde môžu používatelia sledovať úspešných brokerov a nasledovať ich kroky. Táto funkcia dovoluje začínajúcim investorom nájsť správne riešenia pri investovaní a naučiť sa umeniu investovania. 

DEGIRO broker

Rok založenia2008
Krajina pôvoduHolandsko
Počet používateľov2 milióny
Výška poplatkovNízka

DEGIRO je najväčšou brokerskou firmou v Európe. Táto platforma, rovnako ako eToro, je známa svojimi extrémne nízkymi poplatkami a jednoduchosťou používania. 

DEGIRO je vhodné pre začínajúcich investorov, rovnako ako aj pre pokročilých investorov. 

DEGIRO vs eToro – poplatky

Poplatky DEGIRO a eToro sa môžu na prvý pohľad zdať rovnaké, keďže obe poskytujú služby s minimálnymi poplatkami. Avšak existuje medzi nimi niekoľko rozdielov, ktoré je dôležité si preštudovať. Pri investovaní je zásadné vedieť, aká časť podielu zo zisku bude účtovaná brokerovi a koľko zaplatíte za vklady a výbery. 

Spoločnosť eToro ponúka investovanie do akcií a ETF bez poplatkov, čo zaručuje, že všetky vaše investície zostanú na vašom účte. Tým sa platforma odlišuje od iných maklérov, ktorí si za tieto typy príkazov môžu účtovať poplatky. Ak máte záujem o investovanie do akcií a ETF, eToro je skvelou voľbou.

Spoločnosť DEGIRO ponúka politiku nulových poplatkov pre niektoré produkty, ako sú určité ETF, ale poplatky za iné akcie a ETF sa môžu stále vyskytovať. Tieto poplatky sú však zvyčajne nižšie ako je trhový priemer. 

Na eToro neplatíte žiadny poplatok za vklad, ale majte na pamäti, že akceptujú iba vklady v USD. To znamená, že pri vklade v akejkoľvek inej mene bude účtovaný poplatok za konverziu. Ak sa chcete vyhnúť týmto dodatočným nákladom, môžete použiť bankový účet s viacerými menami, napríklad Revolut, ktorý vám umožní vložiť peniaze v USD.

Výbery z Degiro sú bezplatné, ale eToro si účtuje poplatok 5 USD za každý výber. Ak plánujete vyberať malé množstvo prostriedkov, majte to na pamäti.

Ak sa do svojho účtu eToro neprihlásite aspoň raz ročne, môže vám byť účtovaný mesačný poplatok za neaktivitu vo výške 10 USD. Ak sa chcete tomuto poplatku vyhnúť, jednoducho sa uistite, že sa do svojho účtu prihlasujete pravidelne. Na druhej strane, Degiro si neúčtuje žiadne poplatky za neaktivitu.

A na záver, spoločnosť Degiro účtuje ročný poplatok za pripojenie k burze vo výške 2,50 EUR za každú burzu, s ktorou obchodujete.

DEGIRO vs eToro – s čím môžete obchodovať

DEGIROeToro
Akcie
Dlhopisy
EFT
CFT
Kryptomeny
Fondy
ISA
SIPP
Podielové akcie

Bezpečnosť

Prioritou eToro aj Degiro je bezpečnosť peňazí a investícií ich klientov. Prijímajú potrebné opatrenia na zaistenie bezpečnosti.

Spoločnosť eToro je regulovaná uznávanými orgánmi, ako sú FCA, CySEC a ASIC. Ich finančné informácie sú verejne prístupné, čo zabezpečuje ich transparentnosť.

Spoločnosť Degiro je regulovaná renomovanými orgánmi vrátane britského úradu FCA a holandskej Centrálnej banky. Okrem toho je držiteľom bankovej licencie a nad jej bankovými aktivitami vykonáva dohľad Európska centrálna banka.

Platformy a nástroje

FunkciaDEGIROeToro
Webová stránka
Aplikácia (iOS)
Aplikácia (Android)
Upozornenia na akcie 
Poznámky
Grafy
Zákaznícky servis (telefón)
Zákaznícky servis (live chat)
Zákaznícky servis (E-mail)

Ktorá platforma je lepšia?

V konečnom dôsledku záleží na vašich osobných potrebách a preferenciách. Obe, eToro aj DEGIRO, sú skvelé možnosti pre obchodovanie. 

DEGIRO ponúka rozmanitejší výber investičných možností ako eToro. Na druhej strane, eToro ponúka viac možností výskumu vrátane výskumných správ, článkov a hodnotení analytikov.

Čo sa týka poplatkov, eToro je výhodnejšie pri pravidelných nákupoch (10 obchodov za mesiac) DEGIRO je naopak lacnejšie pri menej častých nákupoch (3 obchody za mesiac a menej). 

TIP: Prečítajte si porovnanie eToro vs Coinbase

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!