eToro skúsenosti

Prostredníctvom brokera eToro možno nakupovať akcie, ETF alebo kryptoaktíva. Bezkonkurečný je nákup mnohých aktív s 0 % poplatkom. eToro poskytuje investorom aj vzdelávanie, či možnosť kopírovať úspešných obchodníkov. Ponúkame naše eToro skúsenosti, ktoré sme nadobudli z obchodovania u brokera.

78 % CFD účtov retailových investorov stráca peniaze

V čom je eToro zaujímavé?

 • Etablovaná spoločnosť – eToro poskytuje jednoduché obchodovanie a investovanie už od roku 2007, má vyše 20 miliónov používateľov až v 140 krajinách sveta
 • Inovatívna platforma – má vlastnú obchodnú platformu, ktorá uľahčí online obchodovanie začiatočníkom
 • Sociálna obchodná platforma – umožňuje kopírovať  úspešných obchodníkov pomocou funkcie CopyTraderTM, za ktorú boli ocenený cenou Finovate Europe Best of Show 2011
 • Mobilná aplikácia – pomocou mobilu viete obchodovať na svetových burzách s akciami, komoditami, forex, ETF či kryptomenami
 • Nízke poplatky – Využívate 0% poplatky a čiastkové akcie
 • Kryptomeny – eToro umožňuje investorom vytvoriť si kryptomenové portfólio, na výber je vyše 60 populárnych kryptomien
 • Platforma v Českom jazyku – výhodou pre nováčikov je i to, že eToro poskytuje svoju platformu v češtine a preto je prístupnejší širšiemu publiku investorov zo Slovenska a Česka

Komplexnú recenziu na eToro si môžete prečítať aj u nás na FinFin. V recenzii sme sa venovali poplatkom, aplikácii aj bezpečnosti. Tiež v nej nájdete návody na registráciu a návod ako nakupovať akcie a kryptomeny na eToro.

Ako eToro funguje pre skutočného užívateľa?

Aby sme zhodnotili eToro vyskúšali sme si obchodovanie osobne. eToro je orientované aj pre úplných začaitočníkov. 

 1. Používanie je intuitívne a graficky obohatené a prehľadné.
 2. Oceňujeme najmä kopírovanie obchodníkov, ktorý na burze dlhé roky a úspešne sa im darí investovať. 
 3. Produkt CopyPortfolios umožňuje kopírovať celé portfóliá riadené najlepšími obchodníkmi.
 4. eToro umožnilo prístup k vzdelávaniu prostredníctvom akadémie vzdelávania. Poskytuje jednoduché návody v podobe videí. Témy sa líšia a sú určené pre začiatočníkov až po pokročilých investorov.
 5. Broker eToro poskytuje aj demo účet – virtuálny účet so 100 000 dolármi, ktorý umožní nacvičiť si investovanie

78 % CFD účtov retailových investorov stráca peniaze

Ako funguje CopyTrader?

Kopírovanie obchodníkov je možné pomocou funkcie CopyTradingTM. CopyTrader je nástroj pomocou neho odkopírujete obchody iných investorov z eToro. V sieti eToro môžete vyhľadávať obchodníkov a sledovať ako sa vyvíja ich portfólio.

Keď nájdete obchodníka, ktorého stratégia sa vám páči, jednoducho zvolíte možnosť kopírovať jeho obchody. Minimálna suma, ktorú môžete investovať do obchodníka je 200 USD. Vaše pozície môžete kedykoľvek uzavrieť. Maximálne môžete kopírovať 100 obchodníkov.

Môžete tiež zarobiť peniaze tým, že vás budú kopírovať iní obchodníci.

Dôležitým aspektom je aj vzdelávanie sa v oblasti, orientácia sa na burzovom trhu a sledovanie aktuálneho svetového diania. Dôležité pre investora je tiež štúdium stratégie firiem, do ktorých plánuje investovať. Pre tých, ktorí majú menej skúseností, môže byť zaujímavé začiatku kopírovanie úspešných obchodníkov v reálnom čase.

Nezabúdajte však, že obchodovanie je komplexná záležitosť. Je to viac ako len obyčajné kopírovanie obchodníkov, nezaručuje úspešné investovanie.

etoro investovanie

Ako kopírovať úspešných obchodníkov?

Výkonnosť v minulosti nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.

 • Na platforme v ľavom menu sa zobrazuje ponuka “Kopírovať lidi”.
 • Nájdetu tu ponuku všetkých obchodníkov.
 • Preštudovať si môžete investovanie jednotlivých obchodníkov za posledné mesiace. Zistíte koľko investovali, do čoho a aké zhodnotenie dosiahli.
 • Niektorí investori zdieľajú i svoje taktiky a rady ako správne investovať.

78 % CFD účtov retailových investorov stráca peniaze

Aké máme skúsenosti s eToro?

Registrácia na platforme je zadarmo. Vstupný kapitál na možnosť obchodovania je nízky len 50 USD. Aplikácia v mobile je úplne jednoduchá. Vyhľadať si najlepších obchodníkov na trhu s nástrojmi, o ktoré máte záujem je naozaj ľahké.

Našu skúsenosť s platformou zistíte v našom videu.

S výškou minimálneho vkladu 50 USD je eToro dostupné každému obchodníkovi. Overiť si ho viete dokonca aj zadarmo na demo účte s virtuálnymi 100 000 USD. Platforma funguje v českom jazyku, takže prihlásenie hravo zvládnete. Už je len na Vás aký postup zvolíte.

78 % CFD účtov retailových investorov stráca peniaze

Ak si nie ste istý ako sa zaregistrovať, prečítajte si naše eToro recenziu a zistite ako na to.

Poučenie pre investorov eToro : eToro je platforma s viacerými aktívami, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptoaktív, ako aj obchodovanie s CFD.

* Upozorňujeme, že CFD sú zložité nástroje a prinášajú vysoké riziko rýchlej straty peňazí v dôsledku pákového efektu. 78 % účtov retailových investorov stráca peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či rozumiete fungovaniu CFD a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

*Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov. Prezentovaná obchodná história je kratšia ako 5 úplných rokov a nemusí postačovať ako základ pre investičné rozhodnutie.

*Copy trading je služba správy portfólia poskytovaná spoločnosťou eToro (Europe) Ltd., ktorá je autorizovaná a regulovaná Cyperskou komisiou pre cenné papiere a burzu.

* Investovanie do kryptoaktív je v niektorých krajinách EÚ a Spojenom kráľovstve neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa. Váš kapitál je ohrozený.

*eToro USA LLC neponúka CFD a neposkytuje žiadne vyhlásenia a nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť alebo úplnosť obsahu tejto publikácie, ktorú pripravil náš partner s využitím verejne dostupných informácií o eToro, ktoré nie sú špecifické pre subjekty.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]