Papučový investor skúsenosti

Investovanie je jedným zo spôsobov, ako si odložiť peniaze, nechať ich pracovať bez Vás a profitovať z toho v budúcnosti. Pre začiatočníkov môže byť investovanie na akciových trhoch niečo ako španielska dedina. Papučový investor Vám pomôže v tomto obore získať vzdelanie a skúsenosti. Papučový investor recenzia Vám predstaví, ako sa dá investovať aj v papučiach z pohodlia domova. 

Ponúkané služby

Papučový investor má v ponuke pre svojich klientoch službu Premium členstva a Inteligentné portfólio určené pre tých, ktorí nechcú investovať na vlastnú päsť.

Premium členstvo

Papučový investor ponúka členstvo Premium pre tých, ktorý sa chcú v oblasti investovania posúvať ďalej. Súčasťou je takmer 50 hodín vzdelávacích videí, ktoré približujú ako začať s investovaním ale aj ako robiť komplikované úkony vo svete investícií. Rovnako má člen prístup k ich reálnym portfóliam či jednotlivým analýzam investícií.

Inteligentné portfólio

Služba inteligentného portfólia je vhodná ak nechcete investovať sami prostredníctvom brokera. Ide o inteligentné portfólia Finax, pričom ich zloženie zaručuje investorovi diverzifikáciu investícií, čo znamená lepšie výsledky z dlhodobého hľadiska.

Základné informácie o platforme Papučový investor

Papučový investor je platforma, ktorá sa zaoberá investičnými analýzami. Zrodila sa v roku 2007 kedy mala iba 4 členov stretávajúcich sa doma – v papučiach. Svoje služby však začali verejnosti poskytovať až od roku 2014. Ich prioritou je naučiť bežných ľudí správne investovať a alokovať svoje peniaze. Svojím užívateľom poskytujú vzdelávanie, koučing a rôzne nástroje, pomocou ktorých si svoje investície vedia riadiť sami.

Na Slovensku sa povedomie o najrôznejších možnostiach, ako investovať, začalo rozširovať pomerne neskoro. Platforma Papučový investor si za úlohu stanovila naučiť bežných ľudí rozumieť svojim investíciám. Okrem toho by však túto činnosť chceli ukotviť v každom z nás a z investovania tak vybudovať návyk. 

Ich poslanie vyplýva z presvedčenia, že každý človek sa o svoju finančnú istotu a budúcnosť vie najlepšie postarať sám. Tým správnym vedením a koučovaním sa viete stať dobrým investorom aj Vy a postarať sa tak o pasívny príjem v budúcnosti. 

Bežné vzdelávacie organizácie odovzdávajú potrebné informácie k ceste za investovaním. Papučový investor sa stará o to, aby ste si návyk “investovať” zaradili do bežných činností v živote. Každému klientovi je prideľený kouč, ktorý mu je k dispozícií či už pri riešení možných problémov alebo keď potrebuje naviesť správnym smerom. 

Kto je Norbert Nepela?

Ondrej Nepela papucovy investor
Norbert Nepela

Norbert Nepela je jedným zo 4 zakladajúcich členov tímu Papučových investorov. Je študovaným stratégom, ktorý začínal s denným obchodovaním. Už viac ako 20 rokov sa pohybuje na finančných aj kapitálových trhoch.

Spolu so svojimi kolegami začínali s investovaním a trhovým prieskumom doma, pri pohostení, pohodlne a bez stresu. Spolu vyhľadávali, diskutovali a vyberali spoločnosti vhodné na svoju investičnú činnosť. Začali vytvárať rôzne šablóny a postupy pre investovanie, z ktorých viaceré používa Norbert aj dodnes. 

V roku 2014 sa rozhodol platformu Papučový investor spustiť ako službu, vďaka ktorej predáva svoje cenné rady a skúsenosti aj “bežným” ľuďom. Od roku 2016 sa venuje tomuto poslaniu naplno so zámerom vybudovania investičnej komunity v papučiach, teda v pohodlí a bezstarostne.

Pre koho je Papučový investor určený?

Platforma papučového investora je určená najmä pre ľudí, ktorý sa rozhodli zabezpečiť seba aj svojich blízkych bez toho, aby sa museli spoliehať na niekoho iného. Svojími službami a predávaním vedomostí či zručností z praxe chcú ľuďom ukázať, že najlepšie je spoľahnúť sa sám na seba. 

Svoje služby poskytujú najmä tým, ktorí chcú mať svoju finančnú stabilitu pod kontrolou a ktorí sa chcú do budúcna na niečo spoľahnúť. 

Ako začať investovať “v papučiach”

Pri začiatkoch investovania sú dôležité 2 faktory: základná finančná gramotnosť a dovzdelávanie sa. Nič sa k Vám teda nedostane len tak zadarmo. Informovanosť a prehľad je pri investovaní základom. Ďalším nepísaným pravidlom je myslieť kriticky, počítať s možným rizikom a neinvestovať emocionálne

  1. krok – investičné ciele

Stanovenie si investičných cieľov predstavuje určenie si sumy a časového horizontu, ktorý je potrebný na budúce finančné potreby. Podľa stanoveného cieľu je potom možné vyhodnotiť, či sa investícia podarila alebo nie. 

  1. krok – aktuálne finančné možnosti

Pri investovaní je dôležité, aby sme vedeli, na čom sme. Je teda potrebné mať prehľad o nasporených peniazoch a o tom, koľko môžeš pravidelne na investovanie odvádzať. Pri pravidelnom prispievaní vzniká menej rizikové portfólio. 

  1. krok – potrebný ročný výnos

Na to, aby boli Vaše investičné ciele naplnené, je potrebné vedieť aký by mal byť dosiahnutý ročný výnos. 

  1. krok – zloženie portfólia

V tomto kroku je potrebné si vybrať investície podľa typu, poprípade ich kombináciu tak, aby zabezpečili požadovaný výnos. Na výber sú akcie – americké, európske, rozvíjajúce sa trhy alebo globálne, a dlhopisy – tie sa ďalej členia na vládne alebo korporátne a tiež regionálne na americké, európske alebo globálne. V tomto kroku sa tiež meria riziko, s akým investujeme.

  1. krok – investičné produkty

Piaty krok, ako investovať v papučiach, je výber konkrétnych produktov podľa zvolených aktív v predošlom kroku. Ako kritérium výberu je vhodné sledovať poplatky, likviditu či reputáciu poskytovateľa.

  1. krok – výber investičného partnera

Výber investičného partnera vyplýva buď z investičného produktu, alebo je potrebný na všetky úkony účet u brokera. 

  1. krok – záverečné nastavenia

V siedmom kroku odporúča Papučový investor otvoriť si účet, nastaviť prevody prostriedkov a pravidelne dlhodobo investovať.

Záverečné hodnotenie

Papučovým investorom verí mnoho zákazníkov. Predávajú im cenné rady, upozorňujú na bežné, zato ťažko rozpoznateľné chyby, no v neposlednom rade to robia v duchu domácej pohody. Ich klienti tak majú pocit väčšieho bezpečia a dôvery voči investovaniu ako takému.

Ak sa chcete v oblasti investovania posunúť vedomostne ďalej, platforma Papučový investor Vám poskytne potrebné informácie pre začiatky čo Vám pomôže, ak sa rozhodnete investovaniu venovať do hĺbky. Zabezpečenie budúcnosti sa tak môže zdať o čosi jednoduchšie.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: