Robinhood recenzia

Chcete efektívne zhodnotiť svoje peniaze? Plánujete investovať a neviete kde začať? Možno hľadáte brokera s pseudonymom Robinhood. Robinhood recenzia Vám prináša informácie o:

🚨 POZOR: Robinhood je je momentálne dostupný len pre investorov s trvalou adresou v USA. Na Slovensku budeme musieť ešte počkať.

Alernatívou Robinhood-u je broker eToro, ktorý je dostupný aj pre slovenských investorov. Tu si viete prečítať kompletnú recenziu eTora.

 1. Základné informácie
 2. Investície a obchodovanie
 3. Robinhood poplatky
 4. Obchodná platforma
 5. Robinhood výhody a nevýhody
 6. Zákaznícka podpora
 7. Naše hodnotenie Robinhood

Základné informácie

Už v roku 2013 sa v online investičnom sektore objavil broker pod menom Robinhood s oficiálnym sídlom v Kalifornii (USA). Táto spoločnosť bola založená dvomi mladými priateľmi – Vladimirom Tenevom a Baiju Bhattom. Keďže túto spoločnosť založili veľmi mladí, odrazilo sa to na jej bežnom fungovaní.

Robinhood ako broker totiž stojí najmä na ľahko-ovládateľných spôsoboch a metódach obchodu. Ako Robinhood webstránka, tak aj mobilná aplikácia sú nesmierne jednoduché pre prvotné investície aj ďalšie základné finančné operácie.

Toto je jedným z dôvodov, prečo je Robinhood rozšíreným brokerom najmä medzi mladšou generáciou investorov. Takto majú všetko vo vlastných rukách vďaka jednoduchej manipulácii s investíciami.

Investície a obchodovanie

V prípade, že chcete začať obchodovať cez Robinhood, je to veľmi jednoduché. V prvom rade si vytvoríte svoj účet online. To buď cez web stránku alebo cez mobilnú aplikáciu. Po registrácii Robinhood autorizuje váš účet a v momente máte prístup k finančným prostriedkom vo výške 1 000 amerických dolárov (približne 862 €), s ktorými môžete ihneď obchodovať.

S týmito finančnými prostriedkami môžete teda obchodovať ešte pred tým, ako si cez ACH prevod na svoj Robinhood účet prenesiete vlastné prostriedky. Bežný ACH prevod pritom trvá 2 – 3 dni. Nemusíte sa ničoho báť, tieto prevody sú úplne bezplatné.

Chcete vedieť kam investovať peniaze ? Prinášame vám prehľadnú tabuľku v ktorej sa ľahko zorientujete:

Finančné inštrumentyMožnosť obchodovateľnosti cez Robinhood
ETF akcieÁno
OpcieÁno
KryptomenyÁno
Podielové fondyNie
ZlatoÁno
DlhopisyNie
FuturesNie
Finančné prdukty Robinhood

Poplatky Robinhood

Výšky poplatkov, ktoré uvádzame v tejto tabuľke sú platné pri základnom Robinhood účte. Niektoré finančné operácie na Robinhoode však vyžadujú zakúpenie členstva Robinhood GOLD. Členský mesačný poplatok v Robinhood GOLD sa pohybuje okolo 5 €.

Typ poplatkuVýška poplatku
Založenie účtu0 €
Správa účtu0 €
Neaktívny účet0 €
Vklad na účet0 €
Výber finančných prostriedkov0 €
Prevod prostriedkov na účet iného brokera75 €
Poplatky Robinhood

V prípade, že váš Robinhood účet bude efektívny a úspešný, veľkosť vášho účtu bude rásť. V závislosti na kúpnej sile a depozitoch sa budú pohybovať aj mesačné poplatky:

Veľkosť účtuMesačná výška poplatku
$2,000-$3,000*$6 – $10
$3,000-$6,000$10 – $15
$6,000-$12,000$10 – $25
$12,000-$24,000$10 – $50
$24,000-$30,000$10 – $100
$30,000-$50,000$10 – $125
$50,000+$10 – $200

*výšky účtov aj poplatky sú v tomto prípade uvádzané v amerických dolároch. Výška poplatkov sa v eurách môže líšiť.

Obchodná platforma

Robinhood ponúka zákazníkom mobilnú aplikáciu na stiahnutie, ako aj webovú platformu (webovú stránku). Obe platformy majú podobné sady funkcií.

Celkovo Robinhood poskytuje minimalistický zážitok, pretože sa zameriava na mladých investorov, ktorých priťahuje myšlienka voľných obchodov.

Chcete sa o investovaní dozvedieť viac? Prečítajte si článok najlepšie knihy o investovaní na Finfin.

Mobilné obchodovanie

Mobilná aplikácia spoločnosti Robinhood je rýchla, jednoduchá a obľúbená pre jednoduché jej použitie. Pre základné obchodovanie na burze má Robinhood tieto funkcie:

 • základné sledovacie zoznamy
 • základné cenové ponuky s tabuľkami
 • ratingy analytikov, najnovšie správy
 • jednoduchý vstup do obchodu
robinhood recenzia investovanie

Burzové grafy Robinhood

Nie je možné vykonať žiadnu technickú analýzu a horizontálne zobrazenie nepodporuje ani režim na šírku. Napríklad ťahanie cenových ponúk pomocou bezplatnej mobilnej aplikácie Yahoo Finance alebo CNBC poskytuje vynikajúci grafický zážitok.

Robinhood výhody a nevýhody

VýhodyNevýhody
✅ Jednoduchá webová stránka❌ Obmedzená zákaznícka podpora
✅ Jednoduchá mobilná aplikácia❌ Zákaznícka podpora nie je v Slovenskom jazyku
✅ Nízke poplatky pri účte Robinhood GOLD❌ Nepodporuje všetky typy investícií a obchodov
✅ Vhodná pre začiatočníkov❌ Nepoužiteľný pre skúsených investorov, ktorí hľadajú obsiahlu obchodnú platformu
✅ Podporuje investície do kryptomien 
Robinhood výhody a nevýhody

Zákaznícka podpora

Čo je pri tomto inovatívnom a pomerne úspešnom brokerovi prekvapivé je, že neponúka žiadnu telefonickú zákaznícku podporu. Aj živú podporu chatu by ste čakali zbytočne. Jediný spôsob, ako kontaktovať zákaznícku podporu Robinhood je prostredníctvom:

Naše hodnotenie Robinhood

🚨 POZOR: Robinhood je je momentálne dostupný len pre investorov s trvalou adresou v USA. Na Slovensku budeme musieť ešte počkať.

Alernatívou Robinhood-u je broker eToro, ktorý je dostupný aj pre slovenských investorov. Tu si viete prečítať kompletnú recenziu eTora.

Ak ste investičný začiatočník a chcete mať takpovediac „všetko vo vlastných rukách“, Robinhood je ako broker pre vás vynikajúci. Všetko ovládate sami, dokonca sa veľa naučíte.

Na druhej strane, ak ste skúsený obchodník a hľadáte rozsiahlu a funkčnú obchodnú platformu na ktorej si ďalej môžete budovať svoje portfólio, Robinhood nebude vaša šálka kávy.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Hodnotení: 6

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

Zdielaj to: