Skrill recenzia a skusenosti

Presúvajte svoje peniaze, kam chcete a kedy chcete, so spoločnosťou, ktorá kladie vašu bezpečnosť na prvé miesto. Preveďte peniaze so službou Skrill, ktorú používajú milióny ľudí na celom svete. Prečítajte si recenziu a dozviete sa o platení, nakupovaní a uskutočňovaní prevodov použitím online služby Skrill.

Základné informácie

Skrill je elektronická peňaženka, ktorá slúži na posielanie peňazí súkromným osobám, ktoré majú vytvorený Skrill účet ako aj do rôznych spoločností, ako sú napríklad brokerské spoločnosti alebo internetové stávkové kancelárie.

skrill platformy

Skrill pôsobí v krajinách celého sveta a jej hlavnou výhodou je rýchlosť prevodov. Prevod peňazí použitím tejto internetovej peňaženky je možné uskutočniť bez zadania bankových údajov a to zadaním emailovej adresy prijímateľa. Počet používateľov spoločnosti Skrill presiahol 36 miliónov. Spoločnosť tak získala prvenstvo medzi svetovými poskytovateľmi peňažných služieb.

Prvým krokom po úspešnej registrácii sa do spoločnosti je zaslanie finančných prostriedkov z vášho bankového účtu, čo umožní ich následné posielanie aj na emailové adresy, na ktoré ešte nie sú vytvorené Skrill účty. Po vytvorení Skrill účtu s prislúchajúcim emailom dôjde k pripísaniu finančnej čiastky. Skrill účet je potrebné vytvoriť do 14-tich dní odo dňa odoslania peňazí. V opačnom prípade dôjde k ich vráteniu odosielateľovi.

SídloLondýn, Veľká Británia
Pôvodný názovMoneybrookers
Rok založenia2001
Bezpečnosťbezpečnosť zaisťuje Úrad pre finančný dohľad Veľkej Británie (FCA)
Zákaznícka podporaaj v českom jazyku
Spôsoby vkladovbankový prevod, debetná/kreditná karta, kryptomeny, dobytie s PaySafeCard, Neteller
Spôsoby výberovbankový prevod, Skrill karta


Služba Skrill umožňuje:

  • platenie online a prijímanie peňazí bez závislosti od banky
  • okamžitý presun peňazí medzi jednotlivými stranami
  • dosiahnutie úrovne True Skriller zdarma so zaistením nižších poplatkov

3 typy účtov

Skrill ponúka tri úrovne účtov, kde patrí Skiller, True SkillerVIP Skiller. V druhej a tretej úrovni, na ktorú sa používateľ dostane pravidelným používaním elektronickej peňaženky,  je možné využívať dostupné možnosti za nižšie poplatky ako aj iné výhody.

Karta Skrill Mastercard

Objednaním fyzickej predplatenej karty Mastercard vám bude vydaná digitálna karta. Jednoducho ju pridáte do služby Apple Pay alebo Google Pay a môžete ju začať používať, kým budete čakať na doručenie fyzickej karty do 15 pracovných dní. Okamžite získate prístup k svojmu účtu. 

Kartu Skrill môžete používať v zahraničí, kde je akceptovaná Mastercard karta. Karta Skrill Mastercard umožňuje uskutočňovať bezkontaktné platby v obchodoch a vyberať hotovosť z bankomatov po celom svete. Platobná karta Skrill je dostupná v štyroch menách a to v EUR, GBP, USD a PLN.

Skrill a kryptomeny

Spoločnosť Skrill poporuje od druhej polovice 2018 nákup kryptomien priamo v platforme Skrill. Nakupujte a predávajte kryptomeny pomocou služby Skrill. 

Skrill umožňuje použitie jednoduchej aplikácie, ktorá ponúka viac ako 40 kryptomien. Začať môžete ihneď a to s iba jedným dolárom. Poplatok za nákup a predaj kryptomien predstavuje 1,5% z transakcie uskutočnenej v Eurách alebo amerických dolároch. Ostatné meny sú spoplatnené 3-mi percentami z výšky transakcie. Kryptomenami nie je možné platiť a to ani v prípade použitia Skrill karty.

Výhody a nevýhody

VýhodyNevýhody
Jednoduchosť – vystačíte si s emailovou adresou a heslomVklady a výbery sú spoplatnené
Rýchlosť a bezpečnosťOverenie totožnosti pri zakladaní účtu z bezpečnostných dôvodov
Voľnosť – funguje v rámci krajín celého sveta
Podpora v českom jazyku
Vernostný program Skrill VIP
Mobilná aplikácia Skrill


Poplatky

Založenie účtuzdarma
Vedenie účtuzdarma s podmienkou uskutočnenia minimálne jednej transakcie za 12 mesiacov, v opačnom prípade je účtovaný poplatok 5 Eur ročne
Poplatky za vklad na účetbankový prevod, debetná/kreditná karta či iné metódy vkladu s poplatkom 1% z výšky vkladanej čiastky
Prevod peňazí1,45% z výšky transakcie, pričom minimálny účtovaný poplatok je 0,6 Eur
Poplatky za výber z účtubankový prevod a šek – 5,50 Eur bez ohľadu na výšku vyberanej čiastky, debetná/kreditná karta – 7,5% z výšky transakcie, Skrill karta – 1,75% z výšky vyberanej čiastky
Poplatok za Skrill kartu10 Eur ročne
Poplatok za prevod meny3,99% z menenej čiastky peňazí

Mobilná aplikácia Skrill

Mobilná aplikácia Skrill je použiteľná pre operačný systém Android a iOS (iPhone). Jej použitím je možné prijímať a odosielať peniaze kedykoľvek a kdekoľvek, kde je služba Skrill akceptovaná. 

Mobilná aplikácia umožňuje jednoduchý a bezpečný prístup k Skrill účtu, ktorý je chránený PIN kódom. Vyznačuje sa rýchlym prístupom k histórii obchodov. Mobilná aplikácia informuje o pohybe finančných prostriedkov, či už o prijatých platbách alebo o zostatku na účte ako aj o vernostných bodoch, ktoré sa pripisujú za každú uskutočnenú transakciu.

Zhrnutie

Vďaka službám spoločnosti Skrill môžu používatelia prevádzať peniaze na bankový účet v zahraničí bezplatne a to v ktorejkoľvek podporovanej krajine. Elektronická peňaženka Skrill ako platobná metóda je akceptovaná v mnohých krajinách. Používatelia sa bez zadania údajov z karty, jednoducho uvedením emailu a hesla, dostanú do svojho Skrill účtu. Prednosťou Skrillu je okamžité a bezplatné uskutočnenie platby. Na Slovensku je o Skrill čoraz väčší záujem aj zo strany tipujúcich, obchodujúcich na burze či kasínových hráčov.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

    by
  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: